< Ana sayfa 10 Haziran 2019, Pazartesi

AstroKarmik ile 10-16 Haziran 2019 Haftasının Yorumları

Paylaş
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google+'ta paylaş Blogger'da paylaş E-posta ile paylaş

10-16 Haziran 2019 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Hareketli, tempolu, gerginlikler ve yorucu gelişmeler barındıran bir haftaya giriyoruz. Önümüzdeki hafta başında gerçekleşecek olan dolunayın gerginliği bu haftanın tamamında giderek artan dozda hissedilecek.
 
***Haftanın ilk günü Güneş Jüpiter karşıt açısı etkili olacak.
Bu transitin olumlu etkileri; var olan potansiyeli, becerileri ortaya çıkarmak, yapabileceklerimize ait inancımızı güçlendirmek. Bu etkiyle bilgi ve tecrübemizi işe yarar biçimde kullanma cesareti bulabiliriz. Ancak bunun yanında olası riskleri de şöyle: Kendimizi ve yetilerimizi dev aynasında görme, diğerlerini de küçümseme, aşırılıklara kaçma, riskleri göz ardı etme, her şeye pembe gözlüklerle bakıp gerçekliğin rengini algılayamama... Hem kendimizi hem de başımıza gelen olayları abartma, abartılı tepkiler verme riski barındırıyor. Bu transit lafını sözünü bilmeme ve boyundan büyük işlere kalkışma da verebilir. Objektif olmayı zorlaştıran bir etki altındayız kesinlikle. Egosal tutumlardan zarar görebileceğimizi unutmamak gerekir.
 
***Cuma günü Mars, haftanın başlarında etkili olan KAD ile kavuşum etkilerini Neptün ile sonrasında da Satürn ile açı yaparak devam ettirecek.  Aslında haftanın tamamında ve özellikle de ikinci yarısında etkili olacak gelişmeler için tetikleyici transitler bunlar.
KAD desteği kıymetli…
(Pazartesi-Cuma arasında etkili)
Bir şeylere cesaret etme, belki de bir düzeni daha iyisini yaratmak adına değiştirme, daha fazla duygusal güvence ve tatmin sağlayacak bir şeylere adım atma, kalbimizden geçenin, gönlümüzün istediğinin peşinde gitme karar ve adımları gündeme gelebilir bu etki altındayken.
Çok istediğimiz ve bizi çocuk gibi sevindirecek bir şeylerin fırsatı bizi destekleyen, motive eden ve güç, cesaret katan durum ve kişilerle bir araya gelme söz konusu olabilir. Hep durduğumuz, beklettiğimiz, geciktirdiğimiz, ertelediğimiz, uygun zaman diye bir şeyleri hedeflediğimiz işler için gereken girişimcilik ortaya çıkabilir ve ataletten çıkışa vesile olacak gelişmeler yaşanabilir.
Harekete geçirmeye çalıştığımız şeyler ve dinamizm katmayı beklediğimiz hayatımız ile ilgili hız kesen dış faktörler de devrede olacak bir yandan da.
Bu durumların tamamı bu içinde bulunduğumuz süreçte 2019 yılının ana temalarında parmağı bulunan Yengeç-Oğlak aksındaki Ay düğümlerinin eşliğinde gerçekleşiyor. Yani bu zamanların ana temalarına dair içsel veya birileriyle ya da içinde bulunduğumuz durumla yaşanabilecek çekişmeler çok çetin olacak bugünlerde.
Gönlümüzden geçenle aklımızın ve mantığımızın söylediği, kendimizi güvende hissedeceğimiz ile aslında konfor alanından çıkarak yapabileceklerimiz, dış dünyaya dair hedeflerimiz ile duygusal tatmin sağlayacağımız şeyler, işimize dair sorumluluklarımız ile ailevi bağlarımız, kalıplarımız ve prensiplerimiz ile esnemesi sonrasında kaybedip kazanacaklarımız ana malzeme bu içinde bulunduğumuz dönemin tamamında. İşte bu içimizde yaşadığımız ikilemler bu hafta ve sonrasındaki günlerde dışa yansıyacak şekilde yaşanabilir.
Mars Satürn arasındaki döngüye bakacak olursak, yaklaşık 2 yıl devam eden gelişmeleri tetikliyor. Yani ortalama 2 yılda bir kavuşum yapıyor ve sonrasında iki yıl sonra tekrar bir araya geliyorlar.
2 Nisan 2018 tarihinde 7 derece Oğlak burcunda kavuşum sonrasında O tarihlerde şekillenen ve tetiklenen olayların devamında Ocak 2019 da ilk zorlanmalar ve direnç noktaları ile karşılaştık. Bunun öncesinde Kasım ayının ikinci yarısında ve sonrasında Mart ayının ortalarında destek ve zorlukların altından kalkabilme adına mücadele gücü katan gelişmeler yaşandı. Şimdi geldiğimiz noktada bu haftanın tamamında yine bir karşı karşıya gelme, zorlanma, hız katmaya çalıştığımız şeylerde engel ve kısıtlamalarla karşılaşma ya da birilerinin ya da yaşanan gelişmelerin bizi bir şeylere mecbur bırakması v.b. şeyler yaşanabilir.  ( Haftanın tamamında etkili ve Cuma günü kesinleşecek)
Etkileri hatırlatayım :
Mücadeleci bir ruh haline bürünme ve buna karşılık da karşımızda sıkı muhalefetler bulma riski söz konusu. Anlaşılmadığımızı, değer verilmediğini, dikkate alınmadığımızı, isteklerimizin hiçe sayıldığını hissettiren durumlar ya da kişilerle yolumuz kesişebilir. Dışarıya yansıyan bir agresyon, öfke, kızgınlık hali söz konusu olabilir. Bunların dışarıya yansıtılamaması durumunda ise içsel gerginlik ve duygusal patlamalar yaşanması ihtimali doğar.  Niyetimizi ve istek ve ihtiyaçlarımızı tam olarak anlatmak da her zamankinden zor olabilir. Biz taviz vermeye kalksak da karşı taraftan uyum adına bir hamle göremeyebiliriz. Sabretmekte zorlanan kişilerle onların sabrını sınayanlar karşılıklı gelir. Hırslarına esir olanlarla onlara dersini verenler bir arada olur. Motivasyonu kırıcı durumlar gündeme gelebilir. Esneklik, anlayış, istikrar ve sabır isteyen etkiler bunlar. Baskı, otorite, disiplin gibi şeyler artmış ve bunlara tahammül azalmış olacak. Ölçülü, kontrollü olmak, şartları, şansımızı, ilişkilerde karşımızdakini fazla zorlamamak, inatlaşmalardan kaçınmak, esneklik ve uyum adına çaba göstermek önemli.
Aslında bugünlerde yaşanan olayları doğru değerlendirebilmek adına bu iki gezegenin daha önce kavuşum yaptıkları zamana iyi bakmak önemli.  ( 2018 Mart sonu ve Nisan başına dönüp bakmak iyi olabilir) O günlerdeki olayları tetikleyecek yeni bir gelişme ya da devamı niteliğinde olan yeni bir safha gündeme gelebilir. Aşılması gereken engeller eğer biz bu geçtiğimiz süreçte yönetmeyi öğrenemediysek boyut değiştirebilir artabilir, yeni bir şekle bürünebilir, konuya muhalefet edenler artabilir, dirençler, aşılması gereken duvarlar kalın ve kalıplı hale gelebilir.
 
***Cumartesi günü Merkür KAD kavuşumu etkili olacak. Pazar günü de yine Merkür’ün Neptün ve Satürn ile açıları etkili olacak. Bildiğimiz bir şeyi uygulamak, bilgisi ile bize yol gösteren kişilere kendimizi açmak, fikirlerimizi, planlarımızı geleceğe taşımanın yollarını aramak, bu planları ve niyetleri paylaşacağımız insanlarla bir araya gelme imkanı yaratmak, zihinsel yaratıcılığımızı ifade etmek, eskiden bize ait olan bir eğitimi ve bilgiyi realize etme adına bir şeyler yapmak için elverişli olabilir. Ancak bunun yanında bizim heyecanımızı yeteri kadar paylaşmayan ya da bizim kadar motive olmayan insanlar fikirlerimize yeteri kadar değer verilmiyor hissi verebilir. Düşüncelerimiz, bilgimiz ve kararlarımız ile ilgili tereddüt yaşamamıza vesile olabilir. Bu durduran, sınırlandıran ve yetersizlik kaygısı veren tesirler, aşırı baskılanmış haller bir sonraki hafta Merkür-Mars kavuşumu etkileri ile patlayabilir. İletişim kazaları, kendini yetri kadar ifade edememe, anlayan dinleyen bulamama ve aynı zamanda da sesimizi kısma ya da karşımızdakine ulaştıramama v.b. şeyler sonrasında yüksek volüm konuşmalara vesile olabilir. İletişim ve bilgi akışı engellere takılacak. Engelleri sert ifadelerle yıkmaya çalışma haline dikkat. 
Bu etkileri hafta sonunun tamamında hissedeceğiz. Hatta sonraki hafta dolunayın temaları da bu açıdan özgürlüğünü ilan etmek, baskılara boyun eğmemek ve sesini bir şekilde karşı tarafa duyurmak adına ses yükseltmek ile ilgili şeyleri işaret ediyor. 
 
***Pazar günü ayrıca 9-24 Haziran arasında etkili olan Jüpiter Neptün kare açısı kesinleşecek. Bu iki gezegenin kare açısı etkilerini Ocak ayında Retro öncesinde yaşamıştık. Retro hareketin bitmesi sonrasında Eylül ayında bir kez daha gündeme gelecek. Ocak ayında yaşanan olaylara bu gözle bakabilmek önemli. Benzer olaylar ya da devamı niteliğindeki gelişmeler gündeme gelebilir.
Genel olarak olası etkileri hatırlatmak gerekirse;
Bu transit genel olarak direnci, kararlılığı, hedefe olan bağlılığı, yapılabilirlikleri, iradi tarafı çözen bir etki yaratabilir.
Mücadele edilmesi ve kararlı bir duruş sergilenmesi beklenen durumlara karşı bakış açısı kontrolü kaybetmeye hizmet edecek ölçüde esneyebilir. Zorlanmalar yaşanabilir. Hedefe giderken riskleri küçümseme de olabilir. Hedefin aslında o kadar da anlamı olmadığını düşünmeye başlama da.
Sorunları görmezden gelme, bunu tercih etme, kafayı kuma gömme, kendi kendini kandırma ve bunu bir kaçış olarak kullanma, aksaklıkların gerçek sebebini görememe söz konusu olabilir.
Gerçeklikten uzaklaşma ihtimali ve bunun yanıltıcı etkilerine maruz kalma riski de söz konusu.
Buna vesile olacak durum, kişi ve deneyimlerden uzak durmak en güzeli.
Bu durum hayatının kontrolünü asla bırakma, riskler çok fazla, kandırabilirler mutlaka arkamı kollayayım v.b. aşırı kaygılı hallere vesile olmamalı.
 
Genel beklentiler söz konusu olduğunda, dünyevi bolluğu hedeflediğiniz iş ve ilişkilerinizde yanılgılar yaşanabilir.
Size göre kesinlikle daha iyi ve faydaya hizmet eden bir karar olduğunu düşündüğünüz bir şeyi gözünüzde çok fazla büyütebilirsiniz, beklentiler yüksek boyutta olabilir. Ya da tam tersi bir şeye olan inancınız somut beklentiyi sağlamayacak ölçüde azalabilir.
Ya da bu tarz yeni görüş oluştuysa neyin fayda sağlayacağını tespit etmekte zorlandığınızdan yeni kararlar yanılma payı içerir.
Herkes için en iyisini hedeflerken yarar sağlamayıp zarara yol açabilirsiniz.
Doğru ile yanlış, iyilik ve kötülük kavramları konusunda yanılabiliriz.
Birinin bize göre kendine ya da bir başkasına yaptığı kötülüğün aslında iyi bir şeye vesile olduğunu görmekte zorlanırız.
Tam tersi de mümkün.
Bize göre şans olarak görünen bir şeyin aslında arkasının dolu olmadığını görmek de çok mümkün olmayabilir bu etkiler altındayken.
Dünyevi faydalar konusu özellikle perdeli ve yanıltıcı. Aman dikkat. Tabi bu bile bile kandırılma, aldatılma ve üç kağıda getirilme şeklinde de yaşanabilir. Ama daha çok kendi kendini kandırma ve objektiflikten uzaklaşma ihtimali artmış olacak. Yani iş yanıltanda değil de yanıltılmaya hazır ve hevesli olanda bitecek.
Ruhsal bakış açısından ise destekleyici olabilir bu transit. Maddi dünyayı ilgilendiren konular, azim, güç ve kararlılık, hırs, mücadele isteyen şeylerde ihtiyaç duyulan sonuçlar elde etmek zorlaşabilir. Maneviyata yönelmek ise yol aldırıcı olabilir. Bu dönemde ilahi olana inancın yükselişi söz konusudur
Eylül ayına ve özellikle de 21 Eylül civarına bu açıdan bakalım. Yani ocak ayı ve bu günlerde yaşanan olayları netliğe kavuşturmak, perdeleri kaldırmak, negatifi pozitife çevirmek adına olayları bu bilgiler eşliğinde okumak iyi gelebilir.

10 Haziran 2019 PAZARTESİ

Haftanın ilk günü Ay Başak burcunda olacak. Sabah saatleri pek çok şeyi aynı anda halletmeye çalışmak, bir şeyleri yetiştirme ya da tamamlamanın telaşı v.b. şeyler sebebiyle dalgınlık, aksaklık ve yanılmalar, karışıklıklar yaşanabilir. Detaylarda boğulma eğilimindeyiz. Hatalara, yanlışlık ve aksaklıklara açık olacağız günün ilk yarısında.
Saat 15:01 sonrasında Ay günün geri kalanında boşlukta olacak.
Günün verim alınabilecek zaman dilimi gün ortası ve 15:01 e kadar ki zaman dilimi olabilir. Her durumda objektiflikten uzak hareket etme eğilimi olan bir gündeyiz. Güneş Jüpiter karşıt açısı etkilerini ayrıca sizlerle paylaştım. 

11 Haziran 2019 SALI

Ay saat 03:28 sonrasında Terazi burcunda olacak. İlişkiler, dengede kalabilmek, uyum ve iş birliği yaratabilmek, kırmadan dökmeden bir şeyleri halledip, rekabet ve çatışmadan uzak durabilmek günün önemli ihtiyaçları olacak. Her şeyin içinde uyum olması bizi mutlu edecek. Bu yüzden etrafımızda, gözümüzün gördüğü elimizin ulaştığı mekanlarda da bu uyum olsun diye uğraşacağız.
Çok fazla mücadele isteyen çetrefilli işler bugün çok cazip gelmeyecek.
Sabah saatleri hem istediğimizi elde etme hem de iyi ilişkiler sayesinde işlerimizi yoluna sokma şansı veren saatler. Hoş sohbet ortamlar için, ilişkilerde dengeyi yaratmak ve karşılıklı fayda sağlamak için uygun olabilir. Hoş vakit geçirmek, keyif veren insanlarla ve ortamlarda bulunmak ve iyi iletişim kurmayı, uzlaşmayı hedeflediğimiz şeylere eğilmek için değerlendirilebilir.
Öğleden doğru ve gün ortası bir şeye gösterilen direnç ya da sessiz kalmamıza rağmen birilerinin çok fazla üzerimize gelmesi rahatsızlık verebilir. Kırıcı tavırlar, nezaketin bozulması ya da nezaketin yanlış anlaşılması v.b. şeyler yaşanabilir. Niyetimiz tam olarak öyle olmasa bile empatiden uzaklaşıp karşımızdakini üzme eğilimimiz olabilir. Özenli ve hassasiyet gösterecek şekilde davranmak gerekecek iletişim halinde olduğumuz kişilere.
Günün ikinci yarısı ve akşam saatleri de benzer etkilerin devamı eşliğinde geçecek. Aklımızdan geçenin dilimize yansıması farklı olabilir. Mantığımız ile içimizden gelen çelişebilir. Kendimizi ifade etmekte zorlanabiliriz. Kelimelerimiz karşımızdakine ulaşırken şekil değiştirebilir. Beklediğimiz cevap gelmeyebilir. İstediğimizi duyamayabiliriz. Ya da bizim fikirlerimizin, niyetlerimizin yeteri kadar anlaşılmadığını ya da bunlara rağbet edilmediğini veya sözlerimize direnç gösterildiğini hissedebiliriz.
Sabah saatleri hariç önemli iş ve görüşmeler için pek destekleyici olmayabilir. İletişim kanallarında yanlış anlaşılma, kırıcılık, aksaklık ve tıkanıklıklar var.

12 Haziran 2019 ÇARŞAMBA

Ay günün tamamında Terazi burcunda olacak. Ay Mars-Satürn karşıtlığını tetikleyecek. Özellikle günün ilk yarısı çekişme ve inatlaşmalar açısından riskli görünüyor. Hiç istemesek de kendimizi bu tip ortamların içinde bulabiliriz. Ya da ufak tefek sürtüşme ve didişmeler bize her zamankinden daha büyük kavgalara tutuştuk gibi hissettirebilir. Her zaman nezaket gösterdiğimiz bir konuda bu kez diklenebilir ve ters tepkiler verebiliriz. Bir şeyleri zorla kabul ettirmeye çalışma v.b. şeyler de (bu uzlaşalım ısrarı bile olabilir) tepki çekecek. Birilerinin bizi bir şeylere mecbur etmesi ya da hayır diyemediğimiz için gerginliğini yaşadığımız görevler, angaryalar, angarya mahiyetindeki özel işler günün stresini artırabilir.
Bir konuda biz hız kazanmaya çalışırken engellenme, motivasyona ihtiyacımız olan bir konuda birilerinin ya da yeni oluşan bir durumun kaygı oluşturması, engel yaratması, çok heves ettiğimiz bir şeyin aslında o kadar da kolay olmadığını görme hali söz konusu. Aslında bu tema bu içinde bulunduğumuz günlerin ana teması. İşte bugün buna dair gelişmeler yaşanabilir.
Gün ortası günün en verimli zaman dilimi. Uzlaşmak ve denge yaratmak da işlerimizi yoluna sokmak ve güzel ilişkiler sayesinde keyfimizi yerine getirmek de mümkün. Karşılıklı fayda sağlayan ve destek alışverişleri sağlayan haller kolaylık sağlayacak.
Öğleden sonra ve akşam saatleri de yine gerginliklere gebe. Baskı ve manipülasyonlar, aşırı ısrarcı, şüpheci ve sahiplenici tavırlar, empozisyonlar söz konusu olabilir. Otorite kurma ve otoriteyi kabul ettirme çabası çevremizde gördüğümüz insanları acımasızlaştırabilir. Saat 18:15 sonrasında Ay günün geri kalanında açısız olacak.
Günün geneli esneklik gerektiriyor. Agresyon kadar pasif agresyon da ortamın gerginliğini artırabilir. Sesini herkesinkini bastıracak kadar yükseltmek de susup hiç ses çıkarmamak da çözüm değil. İletişimin en etkili şeklini kullanabilmek ve hızlıca haklı çıkma telaşına kapılmamak önemli. 

13 Haziran 2019 PERŞEMBE

Ay saat 07:02 sonrasında Ay günün tamamında Akrep burcunda olacak. Geçtiğimiz iki güne göre çok daha mücadeleci ve hedef odaklı hareket etmek eğilimindeyiz. Duygusal hassasiyetler ve kırılganlık artmış olacak. Ancak bunun dışarıdan fark edilmesini tercih etmeyeceğiz. Yani duyguları ifade etmekle ilgili sıkıntılar yaşanabilir. Güçlü ve haklı olmak ihtiyacı bugün hal ve hareketlerimizin ve tepkilerimizin en önemli motivasyonu olacak.
Günün ilk yarısı zor işlerle uğraşmamız gerekebilir. Eğer gerçekten istemişsek zaten bu tip şeylerin altından kalkabilme gücünü de kendimizde bulacağız.
Günün ikinci yarısı öğlen saatleri itibariyle inişli çıkışlı ruh halleri yorucu olacak.  Dengesiz kişiler ve olaylar sebebiyle hesap edilmemiş durumlar yaşanabilir.
İstikrar sağlamak, planlı hareket etmek kolay olmayabilir. Planladığımız işlerin akışı değişebilir.
Farklı bir şeyler yapmak, değişik deneyimler yaşamak, yaratıcılık isteyen işlerde verim almak adına değerlendirebiliriz günün ikinci yarısını. Özgür olmak ve sınırlanmamak isteği sebebiyle rutinden çok kolay sıkılabiliriz bu zaman diliminde. Her zaman sıkılmadan yaptığımız işler ve her zaman söylenen sözler bu kez rahatsız edici gelebilir. Ölçüsüz ve beklenmedik sert tepkiler ilişkilerin zarar görmesine vesile olabilir.
Tatlı ve can sıkıcı sürprizler esneklik ve alternatif olana, yeni ve beklenmedik şekilde gelene hızlıca adaptasyon gerektiriyor.
Bugün ayrıca yaralayıcı durumların telafisi adına yapılacak bir şeyler olduğunu hatırlamak iyi gelebilir. Çözümsüz gibi görünen bir dargınlık bir vesile ile tatlıya bağlanabilir. Yaraların şifasına niyet etmek ne güzel olur.

14 Haziran 2019 CUMA

Ay günün tamamında Akrep burcunda olacak. Duygusal anlamda tam olarak rahatlamak ve bulunduğumuz ortamın ya da durumun içinde gerginlik hissetme ya da tam olarak dingin ve huzurlu olamama riski veren bir gündeyiz. Hafta başından bu yana etkili olan Mars-Satürn karşıtlığının kesinleşeceği bugün gerginlik, çatışma ve mücadele isteyen şeylere gebe.
Ancak bunun yanında Ay’ın gün içinde yapacağı açıların tamamı destekleyici nitelikte. Zorluklar, gerginlikler olsa da bir destek gelecek, bir yardım eli uzanacak ve olayları yoluna sokacak nitelikteki gelişmeler yaşanacak diye yorumlayabiliriz durumu. Arabulucular devreye girebilir. Ya da inadımız bir şekilde kırılabilir. Bir kırgınlığın telafisi, bir problemin çözümü, bir sıkıntının şifası bir şekilde mümkün olacak.  Belki de çok sıkını verici bir durum bir derdin çözümüne anahtar olacak. 
Günün tamamını terapiler, manevi açıdan alacağımız destekler, derin paylaşımlar, ruhsal konularda yapılacak çalışmalar, şifaya hizmet edecek her türlü gayret için değerlendirebiliriz.
Esneklik gösterip inatlaşmalardan vazgeçebilmişsek neden olmasın diyebilmişsek, direnç duvarlarını indirmeyi becerebilmişsek derdini veren devasını da getirecektir.
Bazen olmayana neden olmuyor diye kızmak yerine neden olmuyor diye bakmak gerekiyor.
Belki olmayanı oldurmaya çalışıyoruzdur. 
Ya da belki de birilerine bir şeylere rağmen ilerlemeye çalışıyoruzdur. 
Hızımızı kesene niye hız kestin demek yerine yavaşlamaya ihtiyacımız olup olmadığına bakabilsek ne güzel olur.
Bizi bir şeyler olsun ya da olmasın diye zorlayan şartlara kişilere de benzer şekilde bakabilsek ve gerçek manada faydanın ne şekilde gelebileceğini görmeye çalışsak hayat daha kolay olabilir.
Siyahlara ve beyazlara odaklanmak yerine diğer renkleri de görebilmek, başka bir çıkış yolu olabileceğini fark etmek, alternatiflere ya da ortak paydaya hizmet edecek çözümlere bakabilmek çok kıymetli.
Saat 22:45 sonrasında Ay günün geri kalanında boşlukta olacak.

15 Haziran 2019 CUMARTESİ

Ay saat 12:02 ye kadar Akrep burcunda ve açısız olacak. Sonrasında hafta sonunun geri kalanında Yay burcunda seyredecek. Günün ilk yarısı zorlanmalar ve zor ve çetrefilli olan işleri toparlamak ya da toparlayamamak telaşı ile geçebilir. Az zamana çok iş sığdırmak ve mevcut şartları biraz fazla zorlamak v.b. şeyler gerginleştirebilir.
Ancak günün devamında eğer gereken özgür alanı yaratabilmiş ve angarya ve rutinlerden biraz olsun sıyrılabilmişsek çok daha keyifli şekilde zaman geçirme şansımız var. Yeni bir şeyler deneyimlemek, yeni mekanlar ve yeni insanlarla bir araya gelmek için elverişli bir gün olacak. Bir şeyler öğrenmek, tatil planları yapmak, gelişim sağlayacak olan her şeye kendimizi açmak için ideal olabilir.
Yeni bir şeyler öğrenmek kısmı özellikle destekleyici. Eğitim ve öğretim hayatı açısından da hayata dair farkındalığımızı artıracak bilgiye ulaşmak açısından da destekleyici bir gündeyiz.
Daha sonra çok işimize yarayacak bir bilgi ile buluşma, kadersel ve yol değişimine vesile olacak bir karar alma, buna yönelik olacak önemli (biz belki önemini bugün fark edemeyebiliriz) konuşma ve görüşmeler yapma eğilimi olabilir.
Geleceğe vaatlerde bulunan teklifler, düşünce ve kararlar gündeme gelebilir.
Akıl veren, bakış açısını genişleten her türlü rehberliğin özellikle de aile büyükleri ve sevdiklerimizden gelenin kıymeti önemli.
Sevdiklerimiz ile ilgili önemli kararlar ve özellikle de çocukların geleceğini inşa edecek önemli niyetler gündeme gelebilir.
Fikir alışverişlerinden de fayda elde edebiliriz.
Yeni ve belki de eskiden niyet edilmiş de yarım kalmış ya da alınmış ve de kullanılmamış her türlü bilgi için işe yarama zamanı da diyebiliriz.

16 Haziran 2019 2018 PAZAR

Ay günün tamamında Yay burcunda seyredecek. Bir şeylere odaklanmakta ve hedef odaklı hareket etmekte bir miktar zorlanma söz konusu olabilir. Bu açıdan akşam ve ilerleyen saatler daha fazla risk barındırıyor.
Günün genelinde kendimiz çok fazla sıkmamışsak, bilginin ve eğer karşımızda bir problem varsa çözüm yollarının doğal bir şekilde akmasına izin vermişsek daha güzel yol alabiliriz.
Yaratıcı tarafımızı çalıştırmak hem her zamankinden daha uğraştırıcı hem de bunu yapabilmişsek her zamankinden daha faydalı olacak.
Bir şeyleri çok komplex hale getirmemek, çözümün yolunu tıkamamak, aşırı vesveseli ve tedbirli olmak yerine aklımızı bunlardan serbestleştirebilmek, olumsuz düşüncelere ve olamazlara değil de pozitif olasılıklara bakabilmek çok güzel olacak. Aslında “her şey çok güzel olacak. “
Bugünü zihinsel olarak bir şeylerin çözümüne odaklanacak şekilde geçirecekseniz biraz rahatlamaya çalışın. Ya da belki de buna hizmet edecek destekler alabilirsiniz. Konuşarak ve rehberlik eşliğinde alacağınız destek de kıymetli olabilir.
Toz pembe senaryolara kanmak gibi bir şeyden bahsetmiyorum.
Kara gözlüklerin yerine pembe gözlükler takın da demiyorum.
Ancak içinde bulunduğunuz durumu objektif değerlendirmenize hizmet edecek her türlü değişik bakış açısı çok faydalı olacaktır. Düşüncede karamsarlık, direnç hali bizi niyet ettiğimiz yolda yavaşlatacak olan şeyler.
Aklımızın yetmediğini, sesimizi duyuramadığımızı, çözüm üretmediğimizi, bilgimizin yetersiz olduğunu düşündüren negatif duyguları üzerimizden atmaya ve neler yapabileceğimizin farkına varmaya ihtiyacımız var.
Akşam saatleri sıkışmış düşüncelere dayalı ruh halinden sonra ipleri gevşetme, salıverme ve kendimizi tamamen coşkuya özgürce bırakma eğiliminde olacağız. Bu kontrolsüzlük yanlış anlama ve anlaşılmaları ve yanılgıları, aldanma ve aldatılmaları da beraberinde getirebilir.
Sözlerimiz tamamen başka bir manaya çekilebilir. Zaten buna yönelik bir senaryonun içinde bulabiliriz kendimizi. Kontrollü ve tedbirli olmak, düşünmeden hareket etmemek önemli akşam saatlerinde.
Jüpiter Neptün kare açısı ile ilgili yorumlarımı hafta başında sizlerle paylaşmıştım.
Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr.Samiye Özbaş Soysal

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://www.astrokarmik.com/astrolojik-danismanlik-icin
Regresyon Danışmanlığı talepleriniz için…
http://www.astrokarmik.com/karma-kosesi/regresyon-danismanligi
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji