< Ana sayfa 11 Ekim 2021, Pazartesi

AstroKarmik ile 11-17 Ekim 2021 Haftasının Yorumları

Paylaş
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google+'ta paylaş Blogger'da paylaş E-posta ile paylaş
Günlük yorumlar için 👉🏻 
http://www.astrokarmik.com/burc-yorumlar/yillik/astrokarmik-ile-gunluk-yorumlar/astrokarmik-ile-gunluk-yorumlar-1

11-17 Ekim 2021 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar
Hafta başında 23 Mayıs’ dan bu yana devam eden Satürn geri hareketi sona eriyor. Etkilerini bir süre daha yaşamaya devam edeceğiz. Ama ilerleyen günlerde,  uzun süredir yaşamınızda tıkanmış hissettiğiniz, aşmakta zorlandığınız, aksaklıklar yaşadığınız meselelerde daha rahat ilerleme, daha kalıcı çözümler üretme şansı bulabilirsiniz.
Aslında Satürn Kova burcu geçişi hayatımıza Covit 19’un girişi ile eş zamanlı olduğundan, Satürn Kova burcu geçişini anlamak için her birimiz bu dönemde hayatımızda nelerin değişmek ve yeniden yapılanmak zorunda kaldığı noktasına bakabiliriz.
2022 de Kova burcunda bir Satürn retrosu daha yaşayacağız (5 Haziran-23 Ekim 2022)
Yani süreç devam ediyor. Her Retro bir öncekinde halledemediğimiz şeyleri bir kez daha karşımıza çıkarıyor. Ama bu, dersi alttan almak gibi bir şey. Hem stresi fazla hem de sorular daha zor yerden çıkabilir. Yani sınavı geçme konusu sakata gelebilir.
Hatırlatayım o zaman çalışılması gereken konuları bir kez daha hazır Retro bitmiş ve bizi emek gösterip karşılığını almak konusunda daha fazla destekler noktadayken.


Satürn Retroları hayatın en çok akmasına ihtiyaç duyduğumuz konularında yavaşlama ve vites küçültme zorunluluğunu getirir.
• Amaç ilerleyen zamanlarda gereksiz sorunlarla uğraşmak zorunda kalmayalım ve her şey tıkır tıkır işlesin diye son rötuşları yapmak.
•Tam olarak istenen hızı ve verimi yaratmak adına, Retro süreci boyunca bunlara engel olan pürüzleri gidermek, gereken revizyonları yapmak ve daha sağlam bir şeyler ortaya koyabilmek adına zaman yaratmaktır.
• Her zaman dediğim gibi işin içinde Satürn varsa, yolunda gitmeyen her ne varsa onları yargılamak ya da hatayı-eksiği bizim dışımızda aramak yerine, içinde bulunduğumuz durumu tarafsızca sorgulamak, olmayana değil de olması adına neler yapabileceğimize bakmak, sorumluluk almak önemli oluyor.
• Ancak özellikle iş dünyasına ve finansal konulara dair YENİ GİRİŞİMLER ve inşaat-tadilat-ev-arsa alım satım işleri açısından, Retro eşliğinde gelen ilk adımların, olası aksiliklerle gecikmeli ilerleyeceğini, sürecin tahmin ettiğimizden yorucu olabileceğini, sabır gerektireceğini dikkate almak önemli.

Retronun Kova burcunda olması sebebiyle kafamızda dönen konular, sorular da şu şekilde:
•Ben bu toplumun içinde neyi ne için, ne niyetle ve ne kadar gayretle var ediyorum diye sorgulayabilmek adına bir çeşit soyut içsel bir inziva bu aslında.
•Toplumun, bütünün, insanlığın iyiliği ve refahı adına, insanlığa hizmet adına ben ne yapıyorum diye bakmak lazım.
•Bunun sorumluluğunu yani insan olmanın sorumluluğunu yeteri kadar aldım mı diye sormak lazım.
•Ben toplumda kendimi ne ile var ediyorum.
•Toplumla aramda alma verme dengesinde hangi değerler ön planda. 
•Neler verebilirim ve karşılığında neleri almaya ihtiyaç duyuyorum.
•Neleri alamadığım için veremiyorum.
•Neleri almak istemediğim için vermiyorum.
•Nelerden besleniyorum.
•İnsanlığın iyiliği için bugüne kadar neler yaptım.
•Kendi çapımda yapabileceklerim bunlarla sınırlı mıydı?
•Protesto ve şikayet ettiğimiz veya yargıladığımız, isyan bayraklarını açtığımız şeyler için laf değil de icraat üretmiş olsaydık neler değişir gelişirdi?
•Birlikten bütüne gidecek somut iyileştirmelerde biz neler yapabilirdik.
•Sorular cevapları, cevaplar soruları yaratacak…


*** HAFTA BOYUNCA VENÜS’ÜN Öncelikle Satürn ve sonrasında da Kiron ve ardından da Merkür ile destekleyici açıları olacak.
İlişkileri sağlamlaştıracak, şifalandıracak, bir şeyleri yoluna sokup daha kaliteli hale getirecek, sorumluluklarımızı güzellikle hatırlatacak, uzun vadeli düşünüp kalıcı ve işe yarar çözümler üretme şansı verecek bir hafta diyebiliriz genel olarak. 
Tabi ki bu haftanın da pek çok kontrol noktası var ancak yine de önceki haftalara göre çok daha toparlayıcı ve bir şeyleri yoluna sokma şansı veren etkiler var gökyüzünde diyebiliriz.

***CUMA GÜNÜ KESİNLEŞECEK GÜNEŞ JÜPİTER ÜÇGEN AÇISI da bu güzel etkileri destekleyici bir katkı yapacak. Şansın ve bolluk, bereketin, iyileşme ve mutluluk veren potansiyellerin işaretçisi olan bu transiti değerlendirebiliriz. Fırsatları kullanmak, fırsat yaratmak, bir şeyleri avantaja çevirmek, daha sonra işimizi yarayacak işlerin başlangıçlarına niyet etmek için güzel olabilir.

***HAFTANIN EN STRESLİ ZAMAN DİLİMİ HAFTA SONU OLACAK. Ego savaşları, gücünü, etkisini, yetkisini kabul ettirmeye çalışanlar, sert ve hoşgörüsüz tavırlar, otorite kurma ve bunu yıkma çabaları,  erkek figürleri ile yaşanabilecek zorlanmalar, radikal kararlar, manipülatif yaklaşımlar açısından riskli olacak. 

11 Ekim 2021 PAZARTESİ 
Ay saat 20:14’e kadar Yay burcunda ve 07:30 sonrasında bu saate kadar açısız olacak. 
Dağınık ve kaotik bir ortamda çalışmaya ve bir şeyleri yoluna sokup halletmeye çalışacağız.
Beklentilerin karşılanmaması, beklentilerin karşılanmayacak kadar çok olması, beklediğimiz kalitede somut karşılıkları alamama v.b. riskler var. Yine de zamanı verimli şekilde değerlendirme şansımız var. 
Eğer iyi ilişkiler, olumlu ve uyumlu yaklaşımlar gösterdiysek, gelişimi ve tecrübeyi, deneyimi hedeflediysek güzel bir gün olabilir.
Akşam saatlerinde ciddiyetle ele alınması gereken işler, üzerinde yoğunlaşmamızı gerektiren konuşma ve görüşmeler, resmi nitelikteki işler, uzun vadeli hedefler, geleceği şekillendirecek plan ve programlar gündeme gelebilir.
12 Ekim 2021 SALI
Ay günün tamamında Oğlak burcunda olacak. 
Bugün mecburiyetler, sorumluluklar, resmi nitelikte ve yapılması gereken işler gündemde olacak.
Bugün duygusal hassasiyetlerin yeteri kadar karşılık bulmadığı durumlarla karşılaşabiliriz.
Yani hayatı ya da işimizi paylaştığımız insanlar bize karşı vazifelerini yerine getiriyor ama bizim halimizden anlamıyor gibi durumlar yaşanabilir. 
Beklentiler çok gerçekçi ancak yaşamın ve insanların  farklı halleri ve ihtiyaçlarını dikkate almadan dile gelebilir.
Katı ve köşeli yaklaşımlar, prensiplerinden esnemeyen sert tavırlar yorucu olabilir.
Bugün eğlence, anlayış, hoşgörü beklentisine, iletişim halinde olacağımız şeylere, uzlaşma ve diplomasi ihtiyacı olan meselelere değil de gerçekten de masamızdaki işlere, planlara, görevlere odaklanmak daha fazla verim sunabilir.
13 Ekim 2021 ÇARŞAMBA 
Ay bugün de Oğlak burcundaki seyrine devam edecek. 
Günün ilk yarısı ve gün ortası oldukça gergin ve çatışma eğiliminde olabiliriz.
Karşı karşıya gelme ve kendi şartlarını, kararlarını, doğrularını, otoritesini ispatlama, kabul ettirme ve gücünü ortaya koyma çabası söz konusu olacak.
Yani karşımızdaki kişi de buna ihtiyaç duyacak.
Alttan alan, oluruna bırakan, iş birliği ve uzlaşmaya hizmet eden tavırları görmekte zorlanacağız.
Bugün ayrıca, ilişkileri sağlamlaştırma, kalitesini artırma, uzun vadeli planlar yapma adına yol almak isteyeceğiz. Ama bu durum belki de radikal bazı kararlar almayı ve köklü değişiklikler yapmayı da gerektirecek.
Öncesinde zorlanacağımız bileceğiz ama buna değecek.
Kalıcı çözümler, işlevsel planlar, istikrar ve düzen verecek düzenlemeler adına değerlendirilebilir.
14 Ekim 2021 PERŞEMBE 
Ay günün tamamında Kova burcunda olacak. Sosyalleşme beklentisi, insanlarla bir arada hareket edebilme, ortak hedeflere hizmet edebilme ihtiyacı yoğun olacak bugün.
Yeni, bilgiyi çoğaltan, fark yaratma şansı veren, için bilginin ve mantığın olduğu her şey ilgimizi çekecek. Ekip çalışmalarına yatkın olacağız. Arkadaşlarla bir arada olmak, dostlara zaman ayırmak için de uygun bir gün olabilir.
Resmi nitelikteki görüşmeler, işler, yazışma ve konuşmalar, özel ama ciddiyetle ele alınması beklenen ilişkiler adına önemli olabilir.
Merkür retrosunun halen devam ettiğini göz önünde bulundurarak yani kontrol noktalarını kaçırmadan kalıcı anlaşmalar, iş birlikleri, uzun vadeli hedefler ve iş planları adına değerlendirilebilir.
Günün neredeyse tamamı ama daha çok ikinci yarısı çok daha akıcı görünüyor.
Akşamın ilerleyen saatlerinde gerginlik artmış olacak.
Planlamadığımız ve şaşırtıcı gelişmeler, duygusal dalgalanmalar ve buna vesile olacak dengemizi bozabilecek olaylar, tepkisellik, isyankar tavırlar ve buna vesile olabilecek baskı yaratan durumlar söz konusu olabilir.
15 Ekim 2021 CUMA 
Ay günün tamamında Kova burcunda seyrine devam edecek. 
Haftanın en destekleyici günü. Güneş-Jüpiter destek açısının en yoğun etkisini alacağımız, Ay’ın açılarının da kolaylaştırıcı olacağı bir gündeyiz.
Merkür geri hareketinin halen devam ettiğini göz ardı etmeden pek çok önemli girişim, karar ve adım ve görüşme için değerlendirilebilir. Özellikle saat 15:32 öncesi.
Kontrol noktalarını kaçırmayalım yeter.
GÜNEŞ JÜPİTER ÜÇGEni en pozitif etkili transitlerden biri. Özgüveni artırıcı, rahatlık verici ve pozitif hareket etmeyi kolaylaştıran nitelikte. Genel olarak kolaylaştırıcı bir tesir söz konusu burada…
Bir şeyler yapma, olumlu işler ortaya çıkarma, meziyetlerimizi ortaya çıkarma, atılımlar yapma, girişimci olmamız beklenen şeylere niyet etme, olumlu tarafları görme ve olumlu taraflarımızı sahneye çıkarma istek ve ihtiyacımız artar.
Eğitime başlamak, eğitimin sonuçlarını almak, bilgimizi sunmak, beceri ve emeklerimizi görücüye çıkarmak için çok güzel bir etki olabilir bu transit.
Daha fazla sesimizi duyurma, etki bırakma, kazanma, gelişme, meyveleri toplama, görünme, tecrübe kazanma, var olanı çoğaltma etkisi yaratan bir durum söz konusu olabilir.
Tanışacağımız insanlar, birlikte hareket ettiğimiz kişiler, sosyal çevremiz, bilgi ve tecrübeyi çoğaltmaya hizmet eden ortamlar ve buna vesile olan her şeyden fayda elde etmek mümkün diyelim.
Bundan daha iyisi, daha güzeli, daha fayda sağlayanı, verimlisi, geliştireni, daha fazla katkı sunan bir taraf mümkün diyerek yola çıkacağımız işler için elverişli olabilir.
16 Ekim 2021 CUMARTESİ 
Ay saat 05:21 itibariyle günün tamamında Balık burcunda olacak.
Duygusal yoğunluğun artmış olacağı ve doğal olarak da olan bitenden, diğer insanların duygusal hallerinden biraz fazla etkileneceğimiz nitelikte bir gün. 
Bu pozitif de çalışabilir negatif de…
Bir başkasının kızgınlığı, üzüntüsü, derdi, başına gelen bir hadise ya da o hadiseye verdiği tepki bize objektiflikten uzak hareket etme eğilimi verebilir.
Ama bunun yanında karılıklı anlayış halini yaratacak şekilde, belki de hiç yapmadığımız kadar empatik davranma ihtimalimiz olabilir.
Bugün tüm ikili ilişkilerimiz açısından şifalandırıcı, onarıcı, bir şeyleri telafi etme ve bu sayede duygusal dengemizi yoluna sokma imkanı veren gelişmeler yaşanabilir.
Sanat ve ruhumuzu bunun gibi besleyen şeyler, iyi gelen bir müzik, kendimizi akışa bırakacağımız bir uğraş, ilham gerektiren ve yaratıcılığımızı artıran, belki bu açıdan yarım kalmış bir şeyleri tamamlama cesareti katan etkiler var.
Akşam saatlerinin gerginleştiren etkilerini üzerimizden atmanın yollarından biri günü mümkün olduğunca rahatlatıcı aktivitelerle geçirmek ve aynı zamanda da duygusal çatışma ve inatlaşmalardan uzak kalabilmek. Dürtüsel bir tepkisellik söz konusu olabilir. Duygusal davranma ve bu nedenle de normalde vermeyeceğimiz tepkileri verme eğiliminde olacağız. Olmasın diye söylüyorum 😊
17 Ekim 2021 PAZAR 
Ay günün tamamında Balık burcunda olacak. 
Günün tamamında üzerimizde bir baskı hissi olabilir. Bu bir kişi tarafından ya da içinde bulunduğumuz durum sebebiyle gelebilir. Ya da bir duyguyu ya da tavrı değiştirme çabası ya da değiştirememenin zorluğu söz konusu olabilir. 
Otorite kurmaya, sözünüz dinletmeye çalışan kişiler görebiliriz etrafta bolca. Bunu zorla ve muhalefete müsaade etmeden yapanlar da olabilir tatlı dille ikna etmeye çalışıp yine de hayır cevabından anlamayan olayı ve diğer kişileri manipüle etmeye çalışanlar da.
Bir fikri, kararı, niyeti empoze etmek isteyenler bugün huzurlu ve dingin kalmamızı zorlaştırabilir.
İç dirençlerimizle karşılaşabiliriz. Yapmadan duramadığımız ya da yapmamak adına direndiğimiz şeyler bizi yorabilir.
Sert ve yıkıcı olan bir duyguyu, öfkeyi, hırsı, kızgınlığı dönüştürmek adına vereceğimiz çaba kıymetli olacak. 
Bugünü verimli değerlendirmek adına yapacağımız şeyler, yaratıcı sanatsal aktivitelerde bulunmak, duygularımızı akıtacak bir kanal yaratmak, değişim sağlayacak deneyimler yaşamak, hislerimize ifade edeceğimiz ortamlar yaratmak ve bu ortamları sınırları zorlamadan, baskı oluşturmadan kullanmak. Ve bunları mümkünse gün içinde yapmak. 
Akşam saatlerinde dağınıklık, karmaşa, objektiflikten uzaklaşma, salıverme, vazgeçişlerin hikayesi var.
Olumlu anlamda ise bu akşamı bağışlama ya da kendini affettirme çabaları, teslimiyet, anlayış, hoşgörü, destek alış verişleri ve empati göstermeyi gerektirecek ortamlar adına değerlendirebiliriz.
 
Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr. Samiye Özbaş Soysal


Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://www.astrokarmik.com/astrolojik-danismanlik-icin

Regresyon Danışmanlığı talepleriniz için…
http://www.astrokarmik.com/karma-kosesi/regresyon-danismanligi

Satürn ve Jüpiter Kova Burcunda/Büyük Buluşma 👉
http://www.astrokarmik.com/yazilar-makaleler/jupiter-saturn-kova-burcundabuyuk-bulusma

2021 Yılın Hikayesi/Rota Yeniden Hesaplanıyor 👉
http://www.astrokarmik.com/yazilar-makaleler/2021-yilinin-hikayesi-rota-yeniden-hesaplaniyor

Yılın önemli transitleri 👉
http://www.astrokarmik.com/astroloji-ogrenenler-icin/merkur-retrosu/2018-yili-onemli-transitleri

Astroloji Eğitimi almak için…
http://www.astrokarmik.com/duyurular-haberler/egitim-siniflari

Yeniay, dolunay ve tutulma takvimi için…
http://www.astrokarmik.com/aydan-yansimalar/yeniay-dolunay-tutulma-takvimi

Ay düğümleri ikizler yay aksında  👉
http://www.astrokarmik.com/yazilar-makaleler/ay-dugumleri-ikizler-yay-aksinda

Covid-19 ve yolculuğuna dair notlar 👉
http://www.astrokarmik.com/yazilar-makaleler/covit-19-yolculuguna-dair-notlar

Corona ve Satürn Kova geçişi 👉
http://www.astrokarmik.com/yazilar-makaleler/corona-ve-saturn-kova-gecisi

Jüpiter Balık burcunda 👉
http://www.astrokarmik.com/yazilar-makaleler/jupiter-balik-burcunda


© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
 
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji