< Ana sayfa 10 Mart 2019, Pazar

AstroKarmik ile 11-17 Mart 2019 Haftasının Yorumları

Paylaş
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google+'ta paylaş Blogger'da paylaş E-posta ile paylaş

11-17 Mart 2019 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

11 Mart 2019 PAZARTESİ

Ay günün tamamında Boğa burcunda ilerleyecek. Stabilizasyon ihtiyacıyla başlıyoruz haftaya. Sağlamlaştırıcı ve destekleyici etkiler daha ön planda olacak hafta boyunca. Sağlam adımlar atmak, somut bir şeyler ortaya koymak, mevcudu korumak, risk olan şeylerden kaçınmak en önemli ihtiyaçlarımız. Biraz tembelleşme ve rahata düşkünlük, konfor alanında kalma ve iştah artışı v.b. riskler de söz konusu. Erken saatlerde bu riskler ve aynı zamanda kontrolsüz harcamalar yapma riski mevcut. İlişkiler ve denge açısından da biraz sorunlu olabilecek bir sabah gibi görünüyor. İnatlaşmalar ve pasif agresif tavırlar sorunları büyütebilir. Sakin ve dengeli kalmak gerekiyor. İletişimde samimiyet ile ilgili sınırları iyi ayarlamak da önemli.
Günün devamında özellikle öğleden sonrasında çok daha fazla destekleyici etkiler var. Ay, hafta sonunda etkili olan Mars Neptün ve hafta ortasında kesinleşecek olan Mars-Satürn destek açısını tetikleyecek. Sağlamlık veren adımların cesareti ve girişimci yaklaşımlar söz konusu olabilir. Uzun vadeli hedefler, somut ve hız katacak çözüm ve planlar, esneklik gösterebilmek sayesinde açılan yollar, fayda sağlamaya ve destekleşmeye hizmet eden gayretler, hayalleri gerçeğe dönüştürmeyi sağlayacak hamleler gündeme gelebilir. Maddi içerikli konular ve adımlar da söz konusu olabilir.
Retro Merkür risklerini göz önünde bulundurduysanız neden olmasın. Belki de bir süredir bekleyen, sizden kaynaklı ya da dışınızdaki sebeplerden bekleyen iş ve girişimlerin fırsatı yakalanabilir bu hafta. Günün ikinci yarısı da bu açıdan tetikleyici.

12 Mart 2019 SALI

Ay akşam saatlerine kadar Boğa burcunda olacak ve saat 12:30 ile 18:47 arasında açısız olacak ve sonrasında İkizler burcunda seyredecek. 12:30 a kadar ki zaman dilimi pek çok işiniz için değerlendirilebilir. Sağlamlık ve kalıcılık ihtiyacı duyacağınız işlerin çabası, önemli konuşma, görüşme ve yazışmalar, niyetinizi ve kararınızı ifade etmeye hizmet edecek ortamlar açısından uygun. Etki bırakan ve güven veren ifade tarzı hakim olacak. Bakış açısı da çok daha derin ve çözüm üreten cinsten olacak. Çetrefilli konulara yeni açılımlar getirmek ve çıkış yollarını keşfetmek için fikir alışverişleri de yapabiliriz, bu yolları tek başına da ortaya çıkarabiliriz.
Ay’ın açısız olduğu zaman diliminde de benzer etkiler mevcut ancak netlik azalmış olacak.  Fikir uçuşmaları olabilir.
18:47 sonrasında merak eden, soran, sorgulayan, cevaplar arayan, iletişim kurmak isteyen haller artacak. Aynı anda pek çok şeye odaklanmak isteyeceğiz ancak bu durum bir miktar dağılma etkisi yaratabilir. Konuşma ihtiyacı dinleme becerisinin önüne geçecek. Yani iletişimi tek taraflı yürütme eğilimi olacak. Empati eksikliği de işin içine eklenmişse söylediklerimize, düşüncelerimize kıymet verilmediğini hissettirecek sohbetlerin içinde bulabiliriz kendimizi. Sosyal medyada geçirilen zaman fazla olabilir bu akşam. Kitap okumak ya da yeni bir şeyler öğrenmenize, merakınızın artışına hizmet eden ortamlar için elverişli bir akşam.

13 Mart 2019 ÇARŞAMBA

Ay günün tamamında İkizler burcunda seyredecek. İletişimin rahat akacağı bir gün olacak.  Samimiyet yaratmak, aradığımız yakınlığı ve paylaşımcı yaklaşımları bulmak için elverişli bir gün olabilir. Akşamın ilerleyen saatleri yanlış anlama ve anlaşılmalara, motivasyon düşüklüklerine, irade zafiyetlerine, kırılganlık yaratabilecek şekilde iletişim kurmaya, kaygılı ve endişeli hallere yatkın olacağız. Akşam saatlerini gerçeklikten uzaklaşmayacak şekilde yönetebilmişsek aslında günün hemen tamamı ve yarın güç ve güven katan tesirler söz konusu. Yani önemli işler için akşam hariç değerlendirilebilir nitelikte bir gün.
Günün tamamında Güneş Plüton destek açısının etkilerini hissedeceğiz. Yarın kesinleşecek Mars Satürn destek açısı da devrede.
Güneş-Plüton desteği ile birlikte, yaptığımız, sunduğumuz, ortaya çıkardığımız işler ile insanlar üzerinde etki bırakma isteği ve becerisi artmış olacak. Aynı zamanda etkin ve yetkin pozisyondaki kişilerden gelecek faydalı desteklerin de işaretçisi olabilir bu gökyüzü olayı...
Otorite konumundaki kişilerle ve hayatımızdaki erkek figürleri ile işbirliği yapmak, destek almak için ideal. Gücümüzü ve azmimizi göstermek, başarma ve kazanma hırsı ile birlikte zor olan işlere atılmak, motivasyon kazanıp kendimizi ispatlayacak adımlar atmak için oldukça etkili. Bu etkiler altındayken başlanacak yürütülecek işlerde tutkuyu hissetmek, kapasitemizin tamamını ortaya koymak her zamankinden kolay olacaktır.
Normalde boyumuzu aştığını düşüneceğimiz, azim ve kararlılık isteyen, zor, şartları zorlayan, çetrefilli denilebilecek işlere niyet edebiliriz. ( aman abartıya kaçmayın zira Jüpiter de işin içinde) Gücümüzün ve etkimizin farkına varmamızı sağlayabilen kişi ve durumlarla karşılaşırız.
Sorunlara çareler bulabilme yetimiz olur. Ancak bu çarelerin herkesin faydasına olmasını gözetmemiz gerekir. Zorlukların üstesinden gelebiliriz ancak bu diğer insanlara rağmen ve onların zarar görmesini göze alarak yapıldığında bize de zarar yazabilir.

14 Mart 2019 PERŞEMBE

Ay günün tamamında İkizler burcundaki seyrine devam edecek. Güne Güneş Jüpiter kare açısının etkileri eşliğinde başlıyoruz Günün ilk yarısında Ay da Jüpiter ile açı yapacak. Yani sebep ve sonuç açısından kontrolün kolay olmadığı, ölçüsüz durum ve sonuçların içinde kendimizi bulabileceğimiz, hem iletişimde hem de tepki ve kararlarımızda, taahhütlerimizde kontrollü olmaya ihtiyaç duyacağımız bir sabah diyebiliriz.
Neyse ki günün tamamında Mars-Satürn destek açısı devrede olacak.
Saat 15:30 sonrası Ay açısız olacak. Gün ortası ve bu saate kadar ki zaman dilimini sağlamlık veren adım, karar ve yaklaşımlar açısından değerlendirebiliriz.
Bu transit enerjimizi ve gücümüzü doğru amaçlara kanalize etme ve doğru hamleleri yapma, soğukkanlılıkla engelleri aşıp amaca ulaşma etkisi yaratabilir.
Eğer uğraştın, didindin, emek sarf ettin ve bunun eşliğinde sabır gösterip uygun şartların oluşmasını beklediysen artık harekete geçme zamanı gelmiş olabilir diyor adeta gökyüzü…
Daha fazla ince eleyip sık dokuma, harekete geç… Elinde avucunda olana, yarattığına, yarattıklarına bir bak ve bu haliyle harekete geç… İleriye atacağın adımın cesaretini göster… Bu cesaretin kör olanından sakın ki dimyata pirince giderken elindeki bulgurdan olma diye teşvik eder.
Bu transit üzerinde çalıştığımız ya da niyet edeceğimiz şey konusunda yorulmadan, vazgeçmeden ilerleyebileceğimizi söylüyor… Burada içimizden coşan “hadi artık” diyen enerji ile “dur bakalım biraz daha düşün” diyen enerji arasında dengeyi kurabilmişsek lehimize olan sonuçlara bir adım daha yaklaşırız.
Zamanın iyi kullanılması çok kıymetlidir bu gökyüzü olayının etkisi altındayken… Özellikle ileriye dönük planlar açısından… Biz bir hamle yapıyorsak, bunun zamanının geldiğini düşünüyorsak, bu hamlenin hiç kimseye zarar vermediğinden emin olmamız bizi çok daha temiz bir sayfaya taşıyacaktır. Eğer biz yeni bir hikayeye başlayacaksak, bunun başkalarının çok büyük kayıplarının üzerine inşa edilen bir öykü olmaması değerli…

15 Mart 2019 CUMA

Ay Yengeç burcunda seyredecek. Günün tamamı ailemizle bir arada zaman geçirmek, sevdiklerimizle ilgili konulara emek sarf etmek, evimize ve özel hayatımıza zaman ayırmak için elverişli olacak.
Duygusal hassasiyetler artmış olacak. Çok fazla dışa açılmak değil de kendi güvenli sularımızda yüzmek isteyeceğiz. Bize huzur veren, kendimizi güvende hissedeceğimiz, dengemizi bozmayan kişiler ve buna hizmet eden ortamlara doğru çekileceğiz. Amacımız aşırı bir sosyalleşme değil aksine güven çemberinde kalacağımız bir alan olacak.
Bu hassasiyetler sebebiyle her zamankinden daha kırılgan, alıngan ve özellikle de sevdiklerimiz mevzu bahis olduğunda aşırı derecede savunmacı bir hale bürünebiliriz. Olayları objektif değerlendirmekte zorlanma ve duygusal tepki ve kararlar verme eğilimi söz konusu olabilir.
Bugün aynı zamanda otorite ile ilişkilerde, hayatımızdaki erkek figürleri ile iletişimde doğal akan bir işleyiş var. Kendi hayatımızda yarattığımız eski tecrübelerin işe yaraması, içinde bulunduğumuz duruma rehberlik etmesi, buna vesile olacak kişilerin sağlayacağı faydalar bugün kıymetli olacak.

16 Mart 2019 CUMARTESİ

Sabah saatlerinde kendimizi yalnız ve desteklenmiyor hissettiğimiz durumlarla karşılaşabiliriz. İçe kapalı ruh halleri yorucu olabilir. İşlerin gecikmesi, istemediğimiz işlerle uğraşmak zorunda kalma, birilerinin baskısını üzerimizde çok fazla hissetme ya da bir konuda fazla endişelenme v.b. şeyler söz konusu olabilir. İzolasyon ihtiyacımız olacak. Tedbirli bakış açısını karamsarlığa dönüştürmemek önemli. Emeklerimizin takdir edilmediğini ve yaptıklarımızın görülmediğini düşünme durumu olabilir.  Ya da bunun kaygısı da yaşanabilir. Rahatlamaya ve hata yapma ve beğenilmeme kaygısını bir kenara atmaya ihtiyacımız olacak.
Gün ortası karşılıklı direnç ve duygusal gerginlikler de söz konusu olabilir. Aslında genel olarak duygusal anlamda çok rahat bir günde olmadığımız çok belli. Ancak zihinsel konularda ve iletişim açısından aktif olacağız. Merkür’ün Jüpiter ve Plüton ile açılarının etkili olacağı gün boyunca önemli karar ve planlar, zihinsel yoğunlaşmayı gerektiren aktiviteler, bilgi paylaşım ortamları, farkındalık sağlayacak şeyler, bilgiyi paylaşma, çoğaltma ve derinleştirmeye hizmet eden her türlü plan için uygun olacak.
Herhangi bir sıradan sohbet bile üzerimizde derin izler bırakabilir. Duyduğumuz bir şey bizi çok etkileyecek bir karara ya da bakış açımızı değiştirecek bir noktaya getirebilir. Etki bırakan konuşmalar ve ikna gerektiren durumlar için değerlendirilebilir.
Ay saat 21:02 sonrasında boşlukta olacak. Akşam saatleri gerginlikler azalacak, uyum ve huzur hali artacak.

17 Mart 2019 2018 PAZAR

Ay Aslan burcunda olacak. Bugün keyifli bir gün geçirmek en öncelikli ihtiyacımız. Tembellik etme eğilimi olabilir.  Çok fazla mücadele isteyen işlerle uğraşmak istemeyeceğiz. Özel hissetmek, şımartılmak, kendimizi merkeze alacağımız ortamlarda ve aktivitelerde bulunmak ihtiyacı artmış olacak.
Ego çatışmalarına da açık olacağız bu arada. Herkes benzer taleplerde ve ihtiyaçta olacak ve ne yazık ki objektiflikten uzaklaşma ve kendi önceliklerinin kabul edilmesini bekleme eğiliminde olacak. 
Sabah erken saatlerin plansız durumları ve istediğimiz özgür alanı yaratamama riski sebebiyle inişli çıkışlı ruh halleri söz konusu olabilir. Bunun dışında günün geri kalanında, en dengesiz durumların ortasında kalsak bile kendi merkezimizi kaybetmeme şansımız olacak.
 
Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr.Samiye Özbaş Soysal

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://www.astrokarmik.com/astrolojik-danismanlik-icin
Regresyon Danışmanlığı talepleriniz için…
http://www.astrokarmik.com/karma-kosesi/regresyon-danismanligi
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji