< Ana sayfa 11 Şubat 2019, Pazartesi

AstroKarmik ile 11-17 Şubat 2019 Haftasının Yorumları

Paylaş
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google+'ta paylaş Blogger'da paylaş E-posta ile paylaş

11-17 Şubat 2019 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Bu haftanın en önemli transiti Mars Uranüs Kavuşumu olacak. Ardından Mars 31 Mart’a kadar kalacağı Boğa burcuna geçecek. Bu kavuşum oldukça etkili. Haftaya damgasını vuracak.
Pazar günü kesinleşecek ve hafta sonu boyunca etkili olacak olan Venüs Neptün destek açısı haftanın getirdiklerinin yumuşamasına ve bir miktar rahatlamaya vesile olacak.  Özellikle ilişkilerde…
Bu açıdan bir sonraki hafta da olaylı ve inişli çıkışlı gelişmelere gebe... Bu sebeple hafta sonunun nispeten rahatlatıcı olan etkilerini iyi değerlendirmek gerekiyor.
 
*** Mars Uranüs kavuşumu etkileri (Çarşamba günü sabah saatlerinde kesinleşecek ancak Pazartesi-Cuma arasında etkili olacak.
Bu transit etkisi iki ele avuca sığmaz gezegen birbirini kışkırtıcı etki yapacaktır. Risk almak, harekete geçmek, mücadele etmek istek ve ihtiyacı artacaktır.
İplerden kurtulma ve özgürlük adına bir mücadele verme isteği bizi kontrolsüz ve ani tepkiler vermeye ve adımlar atmaya itebilir. Bunu tetikleyen durumlar da yaşanabilir.
Harekete geçme dürtüsü, değişimi yaratma cesareti ve sınırları kaldırma hırsı gerçekten yapılması gereken hamleleri getirebilir. Ancak bunun yanında aynı zamanda ne yazık ki biraz da gerginleştirici tesirler söz konusu. Yani bir şeyler bizi dürttüğünden huzurla oturmak çok mümkün olmayacaktır bu hafta boyunca.
Bu transit bir bakıma da kişisel anlamda farkındalığı artırıcı, yaratıcı ve iş bitirici tarafı ön plana çıkaran, bilmediğimiz meziyetlerimizi fark etmemizi sağlayabileceğimiz, ani olaylar ile hayatımıza yeni heyecanların girebileceği (can sıkıcı olanlarının da gündeme gelebileceği) engellerden kurtulup kalıplardan sıyrılabileceğimiz yeniliklerden kaçınmayacağımız ve hareketin kaçınılmaz olacağı bir etki bırakır üzerimizde.
Dürtüsel kararlar alma ve karşılıklar verme ihtimalini de artırır. Risk almaya ve fevri nitelikli tepkiler göstermeye teşvik eden bazı durumlar yaşanabilir.
Özgür, ifadeci ve atak olma eğilimi verir ancak bu hallerin kırıcı etkiler doğurmamasına dikkat etmek önemli…
Sakarlıklara ve kazalara, fiziksel yaralanmalara, karşılıklı gelmelere, farklılıkların tepki çekmesine, aykırılıkların tolere edilmemesine, esnekliğin azalmasına dikkat etmek gerekir. Bu etki altındayken karşınıza çıkacak durumlara, ilişki sorunlarına, çözülmesi gereken problemlere çözüm yolu olarak en yakın ve kesin gibi görünenin yanı sıra denenmemiş yöntemleri de aklınıza getirmeye çalışın. Zira yeni ve denenmemiş olanı hayatına katmaktan korkma, değiştirmen gereken şeylerin cesaretini göster diyen bir gökyüzü etkisi var bugünlerde.
İstediğimiz akıcılığı, özgürlüğü, değişimi yaratma şansı bulmamışsak yansıması agresyon, gerginlik, hırçınlık, asi ve isyankar tavırlar şeklinde olacaktır.
“Yeni bir hamle yapamıyorsak şimdiye kadar atılmış olanları yıkalım, dökelim bari” diyen iç sesine kulak vermek yıkıcı tavırlar doğurabilir. Aman dikkat.
Esnekliğin, anlayışın, sabrın, olgunluğun, sağlam ilerleme tavrının, istikrara ve uzun vadeli hedeflere niyet ettiren adımları görebilmenin önemli olduğu günler bunlar.
Hareket değil de kalıcı adım, salt değişim değil de fark yaratacak doğru hamleler önceliğimiz olursa bu transitin gerçekten de hareketi tetikleyen etkisinden olumlu fayda elde etmiş olabiliriz.
Ani ve asi çıkışlardan, durup dururken parlamalardan uzak durmakta fayda var. Bu etki altındayken motive olduğunuz ve durmak istemediğiniz bir noktada karşınıza çıkan ufak aksilikler yıkılası dağar gibi görünebilir. Alternatif çözümlere açın kendinizi. Planların değişmesi iyi olabilir. Aşırı ısrarcı tavırlar zarar verici olabilir.
Öfke kontrolü de çok önemlidir. Uzun vadeli kararlar almak için pek elverişli sayılmayabilir bu etkiler. (eğer önü arkası daha önce sağlam planlarla doldurulmamışsa) İvme kazandıran durumlara düşünme payını pas geçmişsek dikkat!
Bu transitin 29 derecede gerçekleşmesi bir defter kapatma, biten ya da bitemediği için kapanan sayfalara işaret edebilir. Anaretik derecenin olumsuz etkileri açının avantajlarından ziyade dezavantajlarını yaşama riskini ön plana taşıyor ☹

11 Şubat 2019 PAZARTESİ

Ay saat 04:28 sonrasında Boğa burcunda olacak. Huzur, denge ve güven ihtiyacımızın fazla olduğu bir şekilde başlıyoruz haftaya. Bakalım haftanın devamı o denge ihtiyacını ne derece giderecek 😊
Maddi konular, düzeni kuran ve devam ettiren niyetler, iş birliğine götüren planlar, bunlara hizmet eden görüşme, teklif ve anlaşmalar gündeme gelebilir.
Sabah saatleri ve günün ilk yarısı iletişimin hem keyif veren hem de fayda sağlayan şekilde akıcı olacağını işaret ediyor.  Sohbet de karşılıklı somut kazanç yaratma durumu da güzel.
Önemli görüşme, konuşma ve niyetleri için günün ilk yarısında güzel etkiler var. Değerlendirebiliriz.
Öğleden sonra ve akşam saatleri de güzel etkiler var. Ancak burada iletişim ve bilgi akışından ziyade ikili ve sosyal anlamda daha keyif odaklı ilişkilere yönelik planlar söz konusu. Romantik planlar, eğlenceli aktiviteler, yaratıcılık isteyen uğraşlar, tatlı sohbetlerin edildiği sofra muhabbetleri, paylaşımların keyif verdiği ortamlar, rahat ir ortamda seyredilen bir film eşliğinde yenilen güzel tatlar için elverişli bir akşam olabilir. 

12 Şubat 2019 SALI

Ay bugün de dün olduğu gibi Boğa burcundaki seyrine devam edecek. Günün ilk yarısı somut ve net kazanca hizmet edecek adımlar, girişimler için elverişli. Hem iş ve maddi kazanç hem de buna hizmet edecek ilişkiler için destekleyici olabilir.
Karşılıklı anlayış da var, birbirini ciddiye alma ve saygı çerçevesinde hareket etme eğilimi de…
Destekleşme de var, bireysel sorumlulukların farkına varma hali de…
Somut faydaya götürecek fedakarlıklar gündeme gelebilir. Ya da daha önce yaptığımız fedakarlıkların bizi hangi noktaya götürdüğünü ve ne elde ettiğimizi fark etme fırsatı da doğabilir.
Hep kafamızda hayalini kurduğumuz, “olmaz ama” diye niyetler ettiğimiz bir şeylerin ne şekilde ve ne gibi bir çaba ile elde edilebileceğini fark edebiliriz.
Planları ayakları yere basar hale getirme ve önümüzü görecek şekilde tablonun netleşmesi durumu söz konusu olabilir.
Akşam saatleri derin duygusal paylaşımlar, güç ve iş birlikleri, zor ve mücadele isteyen şeylere gücümüzün yeteceğini görme ya da bu gücü bize katacak insanlarla bir araya gelme şansı doğabilir. Bu akşam saatlerinde yapacağımız konuşmalar, sunumlarımız, kendimizi ifade ediş biçimimiz diğer insanların üzerinde etki bırakmamıza ve alınacak karar ve adımlarda söz sahibi olmamıza vesile olabilir.

13 Şubat 2019 ÇARŞAMBA

Ay saat 12:31 e kadar Boğa burcunda ve boşlukta olacak. Netlik ve denge ihtiyacımızı karşılamasını beklediğimiz durumlarda göstereceğimiz çaba önemli. Ama bu çabanın nihai sonuç ya da nihai sonuca götürecek ilk adım olması gerekmez. Rutin ve devam eden bir gayrete emek sarf edebiliriz. Belirsizlikler teması Mars Uranüs kavuşumu ile de birleşince hesapsız sonuçlarla buluşabiliriz. Velhasıl kalıcı karar ve adımlar için çok elverişli değil günün etkileri.
Aslında tamamen negatif almamakta fayda var. Zira bu beklenmedik durumların içinden gerçekten de daha önce aklımıza gelmemiş fırsat niteliğindeki şeyler de çıkabilir.
Hafta başında Mars-Uranüs kavuşumu ile ilgili detaylı yorumlarımı sizlerle paylaşmıştım.  Tedbir noktası bol bir gündeyiz bunu aklımızdan çıkarmamak önemli☹
Saat 12:31 sonrasında Ay İkizler burcunda olacak. İletişim trafiğinin yoğun olduğu ancak bunun yanında buna bağlı gerginliklerin de artacağı nitelikte geçecek günün geri kalanı.
İnatlaşma ve çatışmalar, olaylara yüzeysel yaklaşmaktan kaynaklanan aksaklıklar, sözlü sataşma ve agresyonlar söz konusu olabilir.
Dilimizi ve hareketlerimizi kontrol edebilmek, sınırları bilmek, çatışma ortamlarını tetiklememek önemli.

14 Şubat 2019 PERŞEMBE

Ay İkizler burcundaki seyrine devam edecek. Odaklanma sorunları, aynı anda pek çok şeyle ilgilenme, belirsizlik ve kararsızlık halleri günün riskleri arasında.
Kolaya kaçma, tembellleşme, aşırı iyimser düşünme, tedbirsiz tavırlar, yanılma payında artış, beklentilerin karşılanmaması v.b. şeyler de söz konusu olabilir.
Özellikle maddi nitelikteki karar ve adımlara, verilen söz ve taahhütlere dikkat etmekte fayda var.
Bugün arkasında duramayacağınız şeyleri dile getirmemeye çalışalım. Bize söylenen sözleri de bu gözle süzgeçten geçirmekte fayda var.
Bugün bize iyi gelecek olan şeyler iletişim halinde olmak, merak edip merakın peşinden gitmek, hareketli bir günlük plan yapmak, sorular sorup cevaplarla buluşacağımız bir ortam bulmak ya da yaratmak olabilir.
Sevgililer günü ve akşamı için çok fazla anlam yükleme eğiliminde olanlar biraz hayal kırıklığı yaşayabilirler. Bugüne haddinden fazla mana yükleyenlerin bir kısmı da olayın suyunu çıkarıp abartılı kutlamalar yapabilirler. Bir gazla verilen sözler ve abartılı ifadeler de sonradan sıkıntıya sebep olabilir.
Hem kutlamada hem de beklentide ölçüyü kaçırmamaya çalışmak güzel olur.

15 Şubat 2019 CUMA

Güzel etkiler var günün ilk yarısında. İkili ve sosyal ilişkilerde kendini net biçimde ifade edebilme şansı, önemli görüşme, yazışma ve konuşmalarda iş birliğine ve fikir paylaşımlarına yatkın haller dikkat çekiyor.
Sohbet ortamlarından da bilgi paylaşımlarının olduğu ortamlardan da hem keyif hem de fayda alma durumu söz konusu. Yeni bilgiler, değişik bakış açıları, plan değişikliklerine sebep olabilecek alternatif fırsatlar da söz konusu olabilir.
Beklenmedik gelişmeler değişiklik arayışını ve rutinden uzaklaşma ihtiyacını gidermeye hizmet edecektir. Saat 15:48 ile 17:02 arasında Ay boşlukta olacak. Sonrasında da Ay Yengeç burcuna geçecek.
Akşam saatleri eğer sevdiklerimizle bir arada hareket etme ve ortak bir şeyler yapma şansı bulabilmişsek güç katan ve coşkuyu artıran etkiler var. Eğer böyle bir şansımız olamamışsa hırçınlaşma, agresifleşme, inatlaşma ve didişme eğilimleri dikkat çekiyor.
Rekabet içeren aktiviteler, yarışmalı eğlenceli planlar, sportif aktiviteler, sen kazandın ben kazandım içerikli, ortamı canlandıran oyunlar için elverişli.

16 Şubat 2019 CUMARTESİ

Gün boyunca Ay Yengeç burcunda olacak. Aile ile birlikte yapılan işler, sevdiklerimize emek sarf etmek v.b. şeyler için elverişli bir gün olacak. Sabah saatleri iletişimin güzel aktığı ve hoş sohbet ortamların yaratılabildiği nitelikte olacak. Alışverişe çıkmak, kısa geziler yapmak, iş birliği yapmak, konuşup anlaşmak, duygu ve düşüncelerimizi ifade etme fırsatı yaratmak, bilgiyi etkili biçimde aktarmak, bakış açısı sağlamak için elverişli olacak günün ilk yarısı.
Gün ortası ufak tefek atışmalar ve tartışmalar ile gerginlik yaşanabilir.
Öğleden sonrasında daha rahat bir akış var.
Fedakarlıklar, olayları akışına bırakma, doğaçlamalar, sanatsal aktiviteler, dans, sinema, tiyatro v.b. sosyal planlar için uygun.
Akşama doğru ise keyif alma konusunda sıkıntılar başlayacak. Sorumluluklar ya da engellenmeler, kısıtlandığımız durumlar söz konusu olabilir. Desteklenmediğimizi hissettiğimiz haller de yaşanabilir. İçe kapalı bir ruh hali sebebiyle olaylara negatif tarafından yaklaşma ve izolasyon ihtiyacı olabilir bu akşam. Kendimizi kapatmak yerine bize iyi gelecek ve sıkıntımızı hafifletecek insanlarla bir arada olmak ya da buna hizmet edecek manevi açıdan hafifletecek aktiviteler yapmak iyi gelebilir.

17 Şubat 2019 2018 PAZAR

Ay akşam saatlerine kadar Yengeç burcunda olacak. Günün genelinde Ay’ın transitleri zorlayıcı nitelikte. Karşı karşıya gelmeler, tolerans eksiklikleri, inatlaşmalar, duygusal savaşlar, pasif direnişler, tepki görmeye yönelik hareketler, gelmeyince dozunu artırmalar,
Şartları istediğimiz şekle getirmek için sergilenen ısrarcı tavırlar, haklı haksız mücadeleleri, aşırı koruyucu, sahiplenici ve nefes aldıramayan tavırlar, bunlara gösterilen tepkiler, kuşkucu, şüpheci yaklaşımlar, bir olayı, sözü kişisel algılayıp alınganlık gösterme ve sert tepkiler verme eğilimi olabilir.
Karşılıklı mücadele vermek yerine olayları biraz olsun oluruna bırakmak, esneklik gösterebilmek, affedici olmak, fedakarlık yapabilmek, sevginin şifalandırıcı etkisini aklımızdan çıkarmamak bugün bize iyi gelecek. ( Venüs-Neptün destek açıda)
“Asla” dediğimiz bir konuda göstereceğimiz bir esneklik, bu mücadelenin kendi içimizde “asla diyen tarafımıza”  karşı verdiğimiz bir mücadele olabileceğini de gösteriyor.
Saat 17:17 ile 18:20 arasında Ay boşlukta olacak ve sonrasında Aslan burcuna geçecek.
Günün genelinde ve özellikle akşam saatlerinde kaza v.b. şeylerin riski de mevcut.
Öfke kontrolü, sabır, fiziksel tedbir hali önemli olacak.

Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr.Samiye Özbaş Soysal

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://www.astrokarmik.com/astrolojik-danismanlik-icin
Regresyon Danışmanlığı talepleriniz için…
http://www.astrokarmik.com/karma-kosesi/regresyon-danismanligi
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji