< Ana sayfa 12 Mart 2018, Pazartesi

AstroKarmik ile 12-18 Mart 2018 Haftasıın Yorumları

Paylaş
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google+'ta paylaş Blogger'da paylaş E-posta ile paylaş

12 Mart 2018 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Hafta başındaki günler Salı günü kesinleşecek Venüs- Satürn kare açısının etkisinde olacağız. İlişkilerde mesafeler, inatlaşmalar, uzlaşma sorunları, aradığımız desteği bulamama söz konusu olabilir. İkili ilişkilerde eleştirel tavırlar, genel bir kaygı hali ve negatif bir durumdan çok kolay etkilenme durumları da yaşanabilir.
 
Salı günü ayrıca Güneş-Jüpiter arasında destekleyici bir açıda söz konusu olacak. Fırsatlara açık olma, kendini ifade etme imkanı yaratma, var olan becerileri ortaya koyma, eril kişilerden ve bizm için önemli olan birilerinden gelecek olan destek, iş birliği elde etme, farkındalık elde etme şansını işaret ediyor bu gökyüzü etkisi. Ama aynı zamanda var olan imkanların kıymetini bilememe, değerini fark edememe durumu da söz konusu olabilir. İlişkilerde yeteri kadar samimi, içten ve net olamamak, aslında bize çok fayda sağlayacak iş birliği fırsatlarını görmezden gelmemize vesile olabilir. Bir şeylerin ya da birilerinin ya da bazı ilişkilerin bizi sınırlamasına kendi kendimizi kısıtlamamamıza müsaade etmemişsek geniş imkanlar elde etme şansı da var günün içeriğinde.

Cumartesi günü Balık burcunda bir yeniay meydana gelecek.  Çarşamba itibariyle yeniaya kadar kapanan fazdaki ayın tesirleri yoğun olarak hissedilecek. Bir fedakarlık, bir şeyleri geride bırakma, vazgeçişler v.b. şeyler dikkat çekiyor.

Cumartesi günü ayrıca Mars, 16 Mayıs’a kadar ilerleyeceği Oğlak burcuna geçecek. Geçtiğimiz son iki aya göre, üzerinde çalıştığımız her ne varsa çok daha organize bir şekilde mücadele etme şansı bulacağız bu süreçte. 24 Nisan civarında Mars Jüpiter ile sekstil açı ve 26 Nisan civarında Plüton ile kavuşum yapacak. Aslında kontrolsüz riskler alma ve genel itibariyle aşırı tepkisel hareket etme eğilimi olan, hem fırsatları hem de ölçüsüz riskleri beraberinde getiren günler olacak Nisan ayının ikinci yarısı diyebiliriz. İş dünyası, para piyasaları ve finansal açıdan hareketlenmeler söz konusu olabilir.

12 Mart 2018 PAZARTESİ

Ay gün boyunca Oğlak burcunda.  Çalışmak, üretmek, sorumluluklarımızın farkında olmak, işleri ve ilişkilerimizi ciddiye almak bugünü hem verimli hem de keyifli hale getirebilir. Bugün, önceliğimiz eğlenmek, dinlenmek gibi şeyler olmayacak. Bu etkiler altında bir haftaya başlıyor olmak aslında çok motivasyon artırıcı olabilir.
Günün erken saatleri iyi organize olmak sayesinde zor işlerin altından kalkabilme hali var.
Güçlü iş birlikleri, iyi ilişkiler sayesinde yol alabilme, işbirliği yaratabilme, kendimizi etkili ve net ifade edip, sonuç alabilme, yaptıklarımızın işe yaradığını, beğenildiğini, takdir edildiğini, emeklerimize değdiğini görme durumu söz konusu.
Başarıyı getirecek adımlar ve atılan adımların başarılı sonuçlarını elde etme adına güzel bir sabah olabilir.
GÜNÜN İLK YARISI GENEL OLARAK FIRSATLARA AÇIK Olduğumuzu söyleyebilirim. İmkanlar yaratma ve var olanları değerlendirme istek ve motivasyonu artmış olabilir.
GÜNÜN GENELİNDE çabanın somut bir sonuç vermesi ve net görüş veren gelişmeler yaşanması beklentisi var. Gayretler bu beklentiyi doyurmaya hizmet ederse tatmin hissi veren iş ve girişimler gündeme gelebilir.
İkili ve sosyal ilişkiler açısından da günün ilk yarısı oldukça destekleyici ve geliştiren fırsatlar sunan nitelikte geçecek.
GÜNÜN İKİNCİ YARISINDA VE ÖĞLEDEN SONRASINDA da aslında çok fazla negatif etkiler yok. Ancak bu zaman dilimi, öğleden önceye göre nispeten dengede kalmakta zorlanabileceğimiz, planlı hareket etmenin çok daha önemli olduğu, hesap ettiğimiz akışın değişmek zorunda kalacağı nitelikte geçecek.
İstikrar ve denge sağlamanın zor olduğu gelişmeleri, kişileri getirebilir karşımıza. Kendi iç dengemizi dış şartlara bağlamışsak çok etkilenebiliriz.
Bugün için önemli iş, görüşme ve girişimlerinizi sabah saatleri ve öğleden önce yapmanızı öneririm. Özellikle saat 15:11 sonrasında hem belirsizlikler, hem istikrarsız durumlar hem de kısıtlayıcı engelleyici faktörler devrede olacak.
Saat 18:35 sonrasında Ay günün geri kalanında boşlukta olacak.

13 Mart 2018 SALI

Ay saat 01:44 sonrasında Kova burcuna geçecek ve gün boyunca bu burçta seyredecek. Yenilik yaratmak, farklı bakış açılarına bir fırsat vermek, mantığımızla hareket edebilmek, diğerleriyle ortak hedefler adına iş birliği halinde olabilmek günün verimini artıracak olan şeyler.
Hem Venüs Satürn karesi hem de Güneş-Jüpiter üçgeni gün içinde kesinleşecek ve gün boyunca etkili olacak. İkili ilişkilerde yaşanabilecek sıkıntılı durumlar, gerginlikler, araya mesafe girmesine vesile olan anlaşmazlıklar, keyifli zaman geçirmenin önüne geçen halledilmesi gereken meseleler, eleştirel yaklaşımlar ve ilişkide olduğumuz kişilere karşı yaptıklarımızın, emeklerimizin yeteri kadar takdir edilmemesi, ilişkideki önemimizin yeteri kadar görünmemesi, düzeltilmesi gereken noktaları fark edememe ya da fark edip düzeltme işlemini karşımızdakinden bekleme hali söz konusu olabilir.
Ancak negatife değil de olasılıklara ve gelişim imkanlarına bakmayı becerebilmişsek, hem işler hem de ilişkiler açısından daha iyi imkanlara doğru yol alma şansı elde edebiliriz.
İyicil etkiler daha çok akşam saatleri ve ilerleyen saatlerde ön plana çıkacak. İletişim akışı ve her şeyi yoluna sokabilme bakış açısı, uyum, denge yaratabilme isteği sayesinde hem keyifli hem de sorun değil çözüm üreten bir akşam geçirme şansı bulabiliriz.

14 Mart 2018 ÇARŞAMBA

Ay günün tamamında Kova burcunda olacak. Arkadaşlarla ve aynı dilden konuşabileceğimiz insanlarla zaman geçirmek, mantığımızı, aklımızı ve iletişim becerilerimizi kullanacağımız işlere yönelmek, ortak hedefler uğruna çaba sarf etmek bugünün ana gündem maddeleri. Toplumsal konular, bütünü ilgilendiren meseleler de fazlasıyla gündeme gelecek ve ilgi odağı olacak.
Günün risklerinden birisi, fikir çatışmalarına açık olma durumu ve kendi aklımızı herkesinkinden üstün gören bir zihinsel ego ile hareket etme eğilimi olabilir.
Gün içinde etkili olan ve aslında dünden bu yana etkisi hissedilen Mars Kiron kare açısının işaret ettiği şeyler şu şekilde;
Bu transiti tesiri ile, önemli yara ve zafiyetlerimizin üzerine gidip gitmemek konusunda ikilemlerin arasında kalabiliriz. Tercih etme aşamasında olayları ve sebep sonuçlarını, hedefleri ve ihtiyaçları net olarak görmemizi sağlayacak farkındalıklardan kaçınabiliriz. Bu kaçınmanı sonucu olarak aslında bize ya da çevremize gerçek anlamda hizmet etmeyen birtakım mücadelelerin ve uğraşların içinde bulabiliriz kendimizi.
Bir yön belirlemek durumunda kalmak, hedef belirlemek, aslında çok çekindiğimiz bir adımı atmak, hep kaçındığımız bir niyete girişmek, bize ters bir aksiyona imza atmak yerine al beni bahaneleri üretmemize hizmet edecek şekilde hayatın diğer rutinlerine saplanabiliriz.
Risk almaktan, girişimde bulunmaktan korkmanın kılıfı başka şekle bürünebilir.
Eğer bir seçim yapmanız ya da bir adım atmanız gerekiyor ve bu sizi kaygılandırıyor, korkutuyor o nedenle de bu aşamada inisiyatif alıp harekete geçmekten kaçınıyorsanız bu içinde bulunduğunuz cesaretsiz tavrı bir kenara bırakıp istek, hırs ve motivasyonlarınızı ortaya koymanın bir yolunu bulmaya çalışın.
Belki de cesaretiniz başkalarına da rehberlik eder. 

Yeniay sonrasında atacağımız adımları belirlemek adına bu transit etkisi ile elde edeceğimiz farkındalıklar kıymetli olacaktır.

15 Mart 2018 PERŞEMBE

Ay 13:11 e kadar Kova burcunda ve 10:32 ile bu saat arasında boşlukta olacak. Günün ilk yarısında çevre değişiklikleri, fikir alışverişleri, zihinsel faaliyetler, akıl ve mantık ile hareket etmemizi gerektiren durumlar, arkadaşlarla ve bize bir şey katacak insanlarla bir arada zaman geçirmek için uygun olabilir.
Hızlı akma eğiliminde günün ilk yarısı.
Değişiklik ihtiyacımız fazla olacak. Rutin bir tempoya ve her zaman yaptığımız işlere değil de hayatımıza, günümüze renk katacak bir şeylere daha çok eğilebiliriz.
Elimizde her ne varsa o konuda çabucak ilerleyelim ve bir an önce yol alalım ihtiyacı yüksek olabilir.
Plan değişiklikleri ve çabucak çözüm ve alternatif üretilmesi gereken durumlarla da karşı karşıya kalabiliriz.
İsyankar tavırlar ve düşünülmemiş, ani tepkiler de bugünün ilk yarısında bizi iletişim açısından zor durumlara sokabilir.
Hayatı hızlandırmaya çalışmak, tedbirsizlik hali kaza ve sakarlıklara, sorun ve aksaklıklara vesile olabilir.
 
13:11 sonrasında ise geçtiğimiz iki güne nazaran duygusal eğilimler çok daha ön plana çıkacak. Kolay olanı, yormayanı, mücadele gerektirmeyeni ve duygusal anlamda bizi diğer insanlarla karşı karşıya getirmeyecek olan şeyleri daha çok tercih edeceğiz günün devamında.
Sezgiler, alınganlıklar, yaratıcılık artmış olacak. Ancak bireysel hırslar ve çalışıp bir şeyler üretme isteğini yeteri kadar göremeyebiliriz. Olayları oluruna bırakma ihtiyacı duyduğumuz konular açısından rahatlatıcı olabilir.

16 Mart 2018 CUMA

Ay gün boyunca Balık burcunda olacak. Yeniay öncesinde, motivasyonların ve bir şeyleri başlatma isteğinin azaldığı kapanan fazdayız. Bu etkileri Balık burcu eşliğinde yaşıyor olmak gerçekten de irade zayıflığı, enerjinin düşmesi, heves azalması v.b. gibi şeylere vesile olabilir.
Bu etkiler günün ikinci yarısında çok daha yoğun olacak.
Bugün sebepli sebepsiz hüzün halleri olabilir üzerimizde.
Kendimizi çok fazla tuttuğumuz, kastığımız bir meselede ipler iyiden iyiye gevşeyebilir.
Kurban rolüne, kaybetmeye, vazgeçmeye eğilimli haller bunlar.
Duygular çok kıymetli. Onları derinden hissedebilmek, hem kendimizinkine hem de karşımızdakilerin duygularına dokunabilmek esneklik ve ruhsal varlığımızı hatırlamak açısından önemli.
Ancak sadece acı veren duygulardan beslenmek, negatifleştiren duygu hallerinin içinde erimeyi, boğulmayı tercih etmek zaman zaman pek çoğumuzun içine düştüğü en yorucu tuzaklardan biri.
İşte bugün bu tuzağa düşme riskimiz her zamankinden daha fazla olabilir.
Hassasiyetler çok artmış olacak ve sanki hayatın, yaşadıklarımızın, ilişkilerimizin içinde hiç irademiz yokmuş gibi edilgen rolü tercih ettiğimiz, bu role ve sonuçlarına kendimizi inandırdığımız durumların içinde bulacağız kendimizi.
Kaybedenler kulübünde olmadığımızı hatırlamak, hayatımızda daha aktif ve söz sahibi olmak adına nasıl bir duruş sergilememiz gerektiğini fark etmek, duyguların bizi zayıflatmayıp güçlendirebileceğini de fark etmek için bir sebep çıkabilir karşımıza.
Durduğumuz nokta bizim tercihimiz olacak.
Aşırı teslimiyetçi haller, kaderin çaba ile şekillendiğini unutmamıza vesile olabilir.
Bugün kapanan fazdaki Balık burcundaki Ay’ın etkileri ile, özellikle günün ikinci yarısındaki Neptün etkilerini de işin içine katarsak, salıvermek, vazgeçmek, küsmek, sanki hayatımızdaki değişimleri ve düzenlemeleri bizim dışımızdaki birileri yapacakmış gibi kendimizi uzaktan seyretmek eğilimi söz konusu olabilir. Bunun yerine duygusal anlamda arınmak, negatif olan tesirleri uzaklaştırmak, manevi yönden güçlenmemize vesile olacak, meditasyoni yoga, ibadet v.b. şeylere zaman ayırmak ile değerlendirebilir ve günün gökyüzü tesirlerini avantaja dönüştürebiliriz.

17 Mart 2018 CUMARTESİ

Ay akşam saatlerine kadar Balık burcunda ve 16:11 de gerçekleşecek yeniay sonrasında 21:56 ya kadar boşlukta olacak. Özellikle yeniaya kadar ki zaman diliminde bir miktar enerji düşüklüğü ve çalışma hevesinin eksik olması söz konusu olabilir.
Yine de nispeten verim alacağımız saatler sabah saatleri. Çalışıp bir şeyler ortaya koyma, yarım işlerimizi toparlama, çetrefilli durumları çözüp ilerlemenin önünü açma, verim katacak iş birlikler yapma, destek alışverişleri, beklediğimiz bir fedakarlığın gelmesi v.b. şeyler söz konusu olabilir.
Yeniay sonrasında Ay’ın Kiron ile kavuşumu, öğleden sonra saatlerinde eski yaraların gündeme gelebileceği, şifaya hizmet edecek adımların atılabileceğini, kırılganlık ve alınganlıkların yaşanabileceğini düşündürüyor.
Ay 21:56 sonrasında Koç burcunda olacak. Yeniayın tetikleyen, harekete geçiren etkilerini bugün değil de bugünden sonraki günler için planlayabiliriz.
Akşam saatleri kavgacı ve agresif tavırlar, çatılmalı durumlar, inatlaşmalar, haklı olmaya çalışırken ilişkileri yıpratma eğilimi v.b. şeyler söz konusu. Hem fiziksel hem de duygusal anlamda yaralar açmaya ve almaya açık olduğumuz, kazalara davetiye çıkaran bir akşamdayız.
Uzlaşma ihtiyacı duyduğunuz iş ve görüşmelerden istediğiniz verimi alamayabilirsiniz.
Bugün Mars 16 Mayıs’a kadar ilerleyeceği Oğlak burcuna geçecek. Geçtiğimiz son iki aya göre, üzerinde çalıştığımız her ne varsa çok daha organize bir şekilde mücadele etme şansı bulacağız bu süreçte. İlerleyen dönemde Mars Nisan başında Satürn ile kavuşum, 24 Nisan civarında Mars Jüpiter ile sekstil açı ve 26 Nisan civarında Plüton ile kavuşum yapacak. Aslında kontrolsüz riskler alma ve genel itibariyle aşırı tepkisel hareket etme eğilimi olan, hem fırsatları hem de ölçüsüz riskleri beraberinde getiren günler olacak Nisan ayının ikinci yarısı diyebiliriz. İş dünyası, para piyasaları ve finansal açıdan hareketlenmeler söz konusu olabilir.
Mars Satürn kavuşumu ise hepimizin hayatında zor, mücadeleyi mecbur kılan, sabırla ve istikrarla motivasyonları düşürmeden uğraşmak durumunda kalacağımız bir takım gelişmeleri tetikleyebilir. Bu konuda ilerleyen günlerde daha detaylı olarak yorumlarımı paylaşacağım ancak Mart sonu Nisan başındaki günlerde karşınıza çıkan teklif, verdiğiniz karar ve attığınız adımların bir çeşit bir taahhüt gerektirdiğini şimdiden söylemek isterim.

18 Mart 2018 PAZAR

Ay tüm gün Koç burcunda olacak. Motivasyonların yüksek olduğu, geçtiğimiz 3-4 günün rehavetini üzerimizden atma çabası göstereceğimiz nitelikte bir gün olacak. 
Fiziksel güç harcayacağımız işler, harekete geçmeyi gerektiren durumlar için elverişli olabilir. Ancak günün ilk yarısı ve gün ortası bu açıdan bir miktar yorucu olabilir. Çünkü biz olaylara, işimize ve zamana hız kazandırmaya çalıştıkça adeta hız kesen faktörler etkisini daha da artıracak. Sabırlı ve esnek tavırlar kıymetli. Ancak bu tip zamanlarda devam eden işlere sabır göstermenin ötesinde yeni başlatılan işlerin devamının da bu şekilde gecikmeli, engelli ve yorucu olabileceğini göz önünde bulundurmak önemli.
Öğleden sonra ve akşam saatleri nispeten daha akıcı olacak. Bir şeyleri yoluna sokmak adına daha güzel bir zaman dilimi.
Aslında bugün için önceliğimiz iş birliği ve uyum halinde hareket etmek olmamasına rağmen, akşam saatleri bu tarz şeyler ek çaba sarf etmemize gerek kalmadan gerçekleşecek.
 
Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr.Samiye Özbaş Soysal

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://www.astrokarmik.com/astrolojik-danismanlik-icin
Regresyon Danışmanlığı talepleriniz için…
http://www.astrokarmik.com/karma-kosesi/regresyon-danismanligi
 
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji