< Ana sayfa 12 Şubat 2018, Pazartesi

AstroKarmik ile 12-18 Şubat 2018 Haftasının Yorumları

Paylaş
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google+'ta paylaş Blogger'da paylaş E-posta ile paylaş

12 Şubat 2018 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Bu hafta Cuma gününün ilk saatlerinde, Perşembe gecesi bir Güneş tutulması meydana gelecek. ( tutulma ile ilgili yorumlarımı ayrıca sizlerle paylaşacağım) Haftanın hatta yılın en önemli transitlerinden biri bu olacak. Yeni kararların alınabileceği, yeni hedeflerin belirlenebileceği nitelikte bir hafta. Her iki durumda da tazelenme ve motivasyonu artırma şansımız var. Yani gelen her ne ise olumlu olan şeyleri tetikleyebilir. Ancak bunun yanında yönümüzü görmekte ve net hedefler belirlemekte zorlanma, ani ve düşünülmemiş kararlar verip dengeleri bozma riski de mevcut.
Pazar günü Güneş ve Merkür Balık burcuna geçecek. Duygusal eğilimlerin, bu etki altında alınacak kararların artış göstereceği yeni ve aynı zamanda da bir miktar gevşeme rahatlama etkisi sunacak bir süreç başlayacak.
Unutmadan söyleyeyim, bu hafta bir de sevgililer günü var. Aklınızdan çıktıysa hatırlatayım dedim. Bugüne özel teklif hazırlık ve beklentisinde olanlarınız olabilir. Ama sanki bu tarz bir şey için yeniayı beklesek…​

12 Şubat 2018 PAZARTESİ

Haftanın ilk gününde Ay Oğlak burcunda ve kapanan fazda. Zaten Ay duygusal olarak kendini ifadeyi zorlaştıran bir yerleşimde. Bir de balsamik fazda olması duygusal anlamda içe kapalı bir ruh halinde sokabilir bizleri. (Yarın için de bu geçerli) Karamsarlık verebilir. Destek alışverişlerinde zorlanma ve samimiyet yaratma şansı ya da karşımızdakinde samimiyeti yeteri kadar bulamama durumu söz konusu olabilir. Sorumluluklardan ve aldığımız yüklerden çok fazla yorulduğumuzu fark edebiliriz. Bugün ve yarın için bizi negatif olabilecek duygu hallerinden çıkarmaya yardımcı olacak en güzel şey kendimizi sorumluluklarımıza, işlere vermek olabilir.
Genel olarak her şeyi kontrol etmeye çalışma tavırları biraz yorucu olabilir. Ancak planlı, programlı hareket etmenin, organize olmanın faydasını görebileceğimiz nitelikte bir gün.
Sabah saatlerinde bunun aksine bir salıvermişlik hali söz konusu olabilir. Sorumlulukların o kadar da ciddiye alınmaması sebep ve sonucu ile yaşanabilecek sıkıntılar olabilir. Zira görevlerin ihmal edilmesinin çok da hoş karşılanmayacağı bir gündeyiz. Günün duygusal olarak daha az gergin ancak verimlilik açısından daha kısıtlı bir zaman dilimi olacak sabah saatleri.
Günün ikinci yarısında ve özellikle akşam saatlerinde ise hedeflerin netleşmesi ancak zorlukların da daha çok göz batması söz konusu. Mücadele, güç, organizasyon, belki de otorite kurmayı gerektiren iş ve girişimler gündeme gelebilir.
Zor olanı tercih etme, çekişmeli durumlar yaratma, son sözü söyleyen kişi olma isteği, otorite kurma çabası, haklı olduğunu gösterme arzusu ve güç elde etme hevesi yorucu olabilir.
Bir şeyleri yıkıp sil baştan yeni bir şeyler inşa edebilmenin gücü ve kararlılığı, belki de durumlar ve ilişkiler de bunu gerektirdiğinden bir takım radikal değişim kararlarına sürükleyebilir. Uzun vadeli hedeflerde yaşanacak keskin değişimler, eski hedeflerin sonucu ve geldiği noktanın üzerimizde yarattığı duygusal tesirlerden kaynaklanabilir.

13 Şubat 2018 SALI

Ay akşam saatlerine kadar Oğlak burcundaki seyrine devam ediyor. Saat 08:43 ile 18:11 arasında Ay boşlukta ilerleyecek. Dün olduğu gibi bugün de sıkıntılı ruh halleri dikkat çekiyor.  Mevcut düzenimizin, plan ve programımızın değişmek zorunda kalması, beklenmedik gelişmeler can sıkıcı olabilir özellikle sabah saatlerinde. İlk hesap bir şekilde değişmek durumunda kalacak. Bu nedenle şartlarla ve kişilerle inatlaşmak yerine mevcut duruma adaptasyon ve yeni alternatifleri görebilmek gerekecek.
İstikrar elde etmekte zorlanma ve mevcut kurallara uyum sağlayamama, kurallarımıza uyum sağlanmadığına şahitlik etme, her zaman yürütülen iş ve sorumlulukların bu kez bizi haddinden fazla sıkması, kısıtlanmamıza vesile olan yüklerimizi fark etme adına gelişmeler yaşanabilir bugün.
İsyankar tavırlardan, planlanmamış karar ve tepkilerden kaçınmakta fayda var.
Hem ay boşlukta hem kapanan fazda hem de kalıcılığı desteklemeyen diğer tesirler devrede.
Yani bir şeylerin başlangıcına niyet etmek için güzel bir gün değil.  Bazı şeyleri geride bırakma ve hafifleme isteği destekleniyor ancak orada da düşünülmemiş adımların zararı çok olabilir.
Saat 18:11 sonrasında Ay Kova burcunda olacak. Yarın sabah gerçekleşecek Merkür Jüpiter kare açısı da göz önünde bulundurulduğunda, yeni fikirler, çözüm yolları üretmek, bakış açımızı genişletmek ve olumlu olan detayları daha rahat görebilmek adına elverişli bir akşam.  Ancak bu kez de riskleri gözden kaçırma ve olmayacak şeyleri de olabilir olarak görme riski var. “İhtimalleri değerlendir ve yenilik yaratmak adına kalıplarını kır ancak bunu önce mantıksal biçimde değerlendir ve düşüncede olgunlaştır “ diyor gökyüzü. Adımlarının öncesinde mantıksal dayanaklarının ve tüm ihtimalleri görmeni sağlayacak bir düşünme payının olması önemli.

14 Şubat 2018 ÇARŞAMBA

Ay gün boyunca Kova burcunda. Aslında dünden bu yana etkili olan Güneş Uranüs sekstili ve Merkür Jüpiter kare açısı da bugün kesinleşiyor.
Yeniay ve Güneş tutulması öncesinde bugün tam da özgürlük temasını vurgulu bir şekilde ifade ediyor iken yeniye yer açmak adına neleri geride bırakabileceğimize bakabiliriz. Zaten şartlar bir şekilde bu konuları gündemimize bizde yaratığı sıkıntılı temalar ile getirebilir. Yüklerden kurtulmak, gelişim imkanlarımızı artırmak adına sınırları kaldırabilmek, özgür ve daha üretken olmamıza hizmet edecek yolların önündeki engelleri tespit etmek, kaldırmaya niyet etmek için güzel bir gün olabilir.
Büyük sözlerden, boyumuzu aşacak olumlu ya da olumsuz vaatlerden kaçınmak, net düşünebilmek önemli.
Sırf değişiklik yaratmak ya da kendimizi özgür hissetmek adına dayanağı ve geleceği olmayan şeyleri gözümüzde fazlaca büyütebiliriz, hedefimizmiş gibi görebiliriz.
Mantık, sabır ve sağduyu, objektiflik çok önemli günün genelinde ve Güneş tutulmasına doğru götüren durum, karar ve adımlarda.
Hayatımızdaki değişiklik ihtiyacının doğru hedefler üzerinden gerçekleşmesi kıymetli olacak. Zaten düzene uyum sağlamış ve kırk yılda bir güven çemberinden çıkma gücü bulmuşsanız bu tek atımlık kurşunu boşa harcamamak gerekir.
Yenilik ve tazelenme insanı geliştirir ve genişletir.  Ancak her yeni olan iyi midir? İhtiyacımız olan mıdır?  Bunları düşünmek, cevaplar aramak için zaman ayırabilirsiniz.
Günün ikinci yarısında cesaret ve hızlıca bir şeylere ulaşma ve sonuç elde etme çabası söz konusu olacak. Normalde çekindiğimiz, risk olarak gördüğümüz şeyleri kabul etmek her zamankinden daha kolay olabilir. Kaza ve sakarlıklar ve inatlaşmalar, sabırsızlıktan doğa ufak pürüzler can sıkıcı olabilir.
Akşam saatlerinde aklından geçeni dile getirmekte zorlanma, duyguları tam olarak ifade edememe ya da gecikmiş bir fikri, düşünceyi, niyeti dile getirme söz konusu.
Çok yüksek motivasyonlar olmayan bir akşam.
Sevgililer günü kutlamalarının bolca yapılacağı bu akşam coşku ve heyecan, aşk, romantizm rüzgarlarından ziyade, yapılacak fedakarlıklar ve karşılık beklemeden daha fazlasını vermeye gönüllü olma durumlarını işaret ediyor.
Dünyevi beklentilerden ziyade, duygusal bir bütünleşme durumuna hizmet edecek nitelikte bir akşam. Bu gerçekleşememişse ya da niyet bu değilse tam olarak beklentinizi karşılayacak şeylerle buluşamayabilirsiniz.

15 Şubat 2018 PERŞEMBE

Ay yine gün boyunca Kova burcunda. Farklı bakış açılarına kulak vermenin, yeni bir fikre kendimizi açmanın ve her zaman yaşadığımız bir duruma bambaşka bir çerçeveden bakmamızı sağlayacak şeylere yönelmenin, bakış açımızı değiştirecek kişilerle bir arada zaman geçirmenin, akıl ve sağduyu ile hareket etmenin faydasını göreceğimiz nitelikte bir gün bizi bekliyor.
Uçuşan fikirler ve bir sohbetin içinden çıkan yeni niyetler, alakasız bir ortamda dile getirilen düşünceler daha sonra değerlendirilmek ve planlanmak adına kıymetli olabilir. Fikirsel olarak kendimizi sınırladığımız ve bu sebeple hayata dair hareket alanımızı kısıtladığımız durumları fark edebilmek bile çok fayda sağlayıcı olabilir.
Günün en önemli handikaplarından biri, riskleri görmekte zorlanma ve her önüne çıkanı hemen değerlendirilmesi gereken kaçmasın diyeceğimiz fırsatlar olarak görme hali. Büyük büyük hamleler, kapasiteyi ve imkanları aşan işler, aşırı rahat ve tedbirsiz tavırlar zarar ziyan yaratabilir.
Zaten haftanın genelinde büyük konuşma ve büyük sözler verme, geleceğini ve uzun vadedeki etkilerini ya da niyetimizin istikrarını gözetmeden bir şeylere balıklama atlama durumları söz konus. Aman dikkat.
Akşam saatleri de bizi sıkı sıkıya bağlayan ve ilerlememizi durduran şeyleri keşfetme, kalıcı ve üzerimize yapışmış olan sorumluluklarımızı bir kez daha gözden geçirme, yeniye yer açmak adına birtakım bağlarımızı çözüp rahatlama adına hayata geçireceğimiz fikirlerin üzerinde düşünmek için güzel olabilir.

16 Şubat 2018 CUMA

Saat 00:05 de 27 derece Kova burcunda bir Güneş tutulması gerçekleşecek. Güneş tutulması ile ilgili yorumlarımı okuyabilmeniz için paylaşıyorum.
http://www.astrokarmik.com/yazilar-makaleler/kova-burcunda-gunes-tutulmasi-yeni-fikirlerin-hareket-zamani
00:05- 05:41 arasında Ay boşlukta olacak ve sonrasında Balık burcuna geçecek. Yeniayın etkisi ile yükselen enerjimiz ve motivasyonumuz, bir şeylere niyet etme, niyetleri ilan etme ve değişiklikler yaratma isteği verecek.
Duyguların dile getirilmesi ve söze gerek kalmadan ifade edilmesi, bağışlayıcılık, uyum ve düzen adına gösterilen tavır, yaratıcılık ile ortaya çıkan şeyler için güzel bir gün diyebiliriz.
Duyguların ifadesi kısmı eğer kalıcı bir niyet ya da teklif adına olacaksa günün ikinci yarısı ve akşam saatleri çok daha elverişli. Yani hafta başında yazdığım yorumları takip edip romantik teklifleri tutulma- yeniay sonrasına bırakmışsanız bu zaman dilimini değerlendirebilirsiniz. Kalıcı niyetlerin ve buna hizmet edecek duyguların dile gelebileceği zamanlar bunlar. Venüs Satürn destek açısının olumlu etkilerinden maksimum faydalanacağımızı söyleyebilirim. Ancak Mars-Neptün karesinin vereceği belirsizliklere de dikkat.
Ne demiştim hafta başında hatırlatayım.
Unutmadan söyleyeyim, bu hafta bir de sevgililer günü var. Aklınızdan çıktıysa hatırlatayım dedim. Bugüne özel teklif hazırlık ve beklentisinde olanlarınız olabilir. Ama sanki bu tarz bir şey için yeniayı beklesek…”

17 Şubat 2018 CUMARTESİ

Ay gün boyunca Balık burcundaki seyrine devam ediyor. Aslında haftanın ikinci yarısından bu yana etkili olan ve tutulmanın da ana temalarından biri olan Mars-Neptün kare açısı bugün gün ortasında kesinleşiyor. Yani en çok etkisini bugün alacağız. Sabah saatleri de Ay bu açıyı tetikleyecek. Özellikle günün ilk yarısına ve gün ortasına dikkat.
Motivasyon düşüklükleri, vazgeçişler, hedef ve yön belirlemede zorluklar, yanılma ve aldanmalar, cesaretle girişilen şeylerde hevesin kaçması, hedeflerden uzaklaşma ve çözülmeler, irade zafiyetleri v.b. şeyler söz konusu olabilir. Savaşma, mücadele ve efor sarf etme isteği yüksek olmayacağından yarım kalan ve tamamlanmamışlık hissi veren durumlar dikkat çekebilir. Hayal kırıklığı ve yetersizlik duygusu gibi şeylere yatkın olabiliriz maalesef… Bu etki altındayken hayatınızdaki var olan sorunlara etkili çözümler üretemez durumda hissedebilirsiniz.
Fiziksel enerjimiz düşük olduğundan, beslenmenize, dinlenmenize de dikkat etmekte, gerekirse takviyelerle zindeliğinizi korumakta fayda var. Alerji unsuru olabilecek şeylerden, sıvılardan, gazlardan özellikle uzak durun… Bir de ek not, bu transit etkisi ile su ile ilgili konularda, örneğin eviniz ya da iş yerinizdeki su tesisatı gibi, bazı sorunlar yaşanabilir. Aman dikkat.
Bu transitin en etkili ilacı, sizin dışınızda her ne olursa olsun, odaklı kalmayı becerebilmek, düzenli aralıklarla kendinize iş planınızı hatırlatmak, iyi bir şekilde organize olabilmek… Aldatılmak ve aldanmak gayet mümkün bu transit esnasında… Kime danıştığınız, kimden destek aldığınız da önemli açıkçası… 
Güneş Merkür kavuşumu da gün içinde kendimizi, bilgimizi, niyetimizi, hedefimizi ifade etmeye olan hevesimizi gösteriyor. Bir arada düşünüldüğünde ya bunlara odaklanamam ya da kendimizi net olarak ifade edememe, dile getirmememiz gereken şeyler vesilesiyle yanlış anlaşılma hatta haklı iken haksız duruma düşme gibi şeyler de söz konusu olabilir.
Akşam saatleri günün belki de en çok verim alacağımız, destek alışverişlerine açık olacağımız, kendimizi daha net ifade edeceğimiz, gücümüzü hatırlayacağımız, güçlü kişilerden ve duygusal bağlarımız olan kişilerden fayda göreceğimiz bir akşam.

18 Şubat 2018 PAZAR

Ay saat 15:04 e kadar Balık burcunda ve 01:13 ile bu saat arasında boşlukta olacak. Kolaya kaçma eğilimi var bugün. Kararlılık göstermekte ve netlik sağlamakta zorlanacağımız şekilde geçecek günün büyük çoğunluğu. Teslimiyetçi bir yapı bazen gerçekten içinde bulunduğumuzu durumu ve ilişkilerimizi en dengeli biçimde yönetebilmek açısından önemli. Ama bunu tamamen bir boşvermişlik haline taşımamak gerekiyor. Öğleden sonra saatlerine kadar genel eğilim, zorlayacak, irade isteyen iş ve durumlardan kaçınmak şeklinde olacak. Esneklik ve uyumun fayda sağlayacağı daha doğrusu bu eğilimde olacağımız etkiler söz konusu.
Ancak bu zaman diliminde yaratıcılık, sanat, duyguların ifadesi, bunun aracılığıyla yapılacak şeylerde akıcılık var.
15:04 sonrasında Ay’ın Koç burcuna geçişi ile birlikte hareketlilik ve canlılık artacak. Hız beklentimiz ve genel anlamda motivasyonlarımız artacak. Fiziksel güç, efor, cesaret ve kararlılık gösterebileceğimiz şekilde geçecek günün geri kalanı. Bunlara ihtiyaç duyulan şeyler için değerlendirilebilir. 

Bugün Merkür ve Güneş Balık burcuna geçiyor.

Merkür Balık burcunda ( 6 Mart 2018’e kadar)

Zihnimizi, algımızı, bilgiyi alıp verme sürecimizin nasıl işlediğini, nasıl iletişim kurduğumuzu, ticari konuları, yakın çevremizle olan ilişkilerimizi ve seyahatlerle alakalı olayları daha çok etkileyen Merkür gezegeni Balık burcunda ne yazık ki temsil ettiği konularda çok iyi ifade edilemiyor.
Mantıktan ziyade sezgiler, duygular ön planda olacağından, objektif olmakta, objektif kararlar vermekte zorlanacağımız, genel olarak dalgınlık, kararsızlık ve zihinsel bir dağınıklığın söz konusu olabildiği bir süreç bu. ( kararların temelinde duygusal değişimler ve yönelimler olacaktır)
Odaklanmak, zihnimizi bir şeye kilitlemek, konsantre olmak her zamankinden zor olur. Hesap kitap işlerinde de doğal olarak yanılgı riski artar… Çok uzun süren zihinsel faaliyetler işleri iyice zorlaştıracaktır. Molaların sayısı ve sıklığını artırmak gerekebilir.
Ancak bunun yanında zihnimizi sanatsal ve yaratıcılık gerektiren işlere yönlendirebilmişsek her zamankinden fazla verim alabiliriz. Sanatçılar, yazarlar, resmi ve müzik alanında gayret gösterenler için ekstra keyifli olabilir. Sezgiler ve hayal gücü arttığından bu açıdan üretkenlik artacaktır.
Bu dönem, somut ve mantıksal olan şeylere mola, sezgiler ve zihinsel yaratıcılık isteyen konularda ise ivme kazanma dönemi.

Güneş Balık burcunda ( 20 Mart 2018’e kadar)

Bu transit sırasında zodyakın son durağındayız…
Tüm burçlara ait yaşam deneyimlerini Güneş döngüsü açısından 1 yıl için tamamladık ve artık son deneyimlerdeyiz.
Dünyevi ve ruhani açıdan pek çok savaş ve kaygının ortasında kaldık bu süreçte.
Ben diyen bir enerjiyle, hırs dolu bir havayla başladık turumuza.
Ve son noktada da insani arzulardan ve maddi dünyaya ait tasalardan arınmış olarak tamamlayacağız.
Balık burcu bize dünyevi olayların ardındaki ruhsal ve manevi gerçekleri görme şansı da tanıyan bir enerji katar bu dönem boyunca. Sevginin, şefkatin, merhametin evrensel olan boyutunu deneyimleme şansı buluruz. Yargılardan sıyrılabilme, kabulleniş ve affedişler de balık burcu ile bağdaşan şeyler.
Bu dönem hırsların da törpülenmiş olacağını düşünürsek çok fazla atak ve girişimci bir halimiz olamaz. Kişisel ilişkilerde ise bir miktar çekingenlikler, alınganlık ve olayları akışına bırakma eğilimleri görünebilir.
Yargıların azaldığı, kabullenmelerin daha kolay olduğu, sezgilerin arttığı, sanatsal yeteneklerin kendini belli ettiği ve romantizm ihtiyacı hissedeceğimiz bir dönemdir.
Balık burcu mistik ve duygusal temaları, evrensel sevgiyi ve bu sevginin şifasını barındırıyor. Egonun insana ve dolayısıyla çevresine yarattığı eziyetin önemini kaybetmeye başlaması, aslında her şeyin tek bir şeye, sevgiye hizmet etmesi gerektiğini görebilme şansı sunar bizlere. Bu süreçte duygular, sevgi ve bunun ifadesi ön plana geçer.  Bu ifade ilişkilere de yansıyacaktır... Aynı zamanda sanatsal kabiliyetler yoluyla da yüreğimizde sevgiyi akıtma şansı buluruz.

 

Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr.Samiye Özbaş Soysal

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://www.astrokarmik.com/astrolojik-danismanlik-icin
Regresyon Danışmanlığı talepleriniz için…
http://www.astrokarmik.com/karma-kosesi/regresyon-danismanligi
Yeniay, dolunay ve tutulma takvimi için…
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Günün