< Ana sayfa 13 Eylül 2020, Pazar

AstroKarmik ile 14-20 Eylül 2020 Haftasının Yorumları

Paylaş
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google+'ta paylaş Blogger'da paylaş E-posta ile paylaş

14-20 Eylül 2020 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Bu hafta Perşembe günü Başak burcunda bir yeniay meydana gelecek. Yeniaya kadar ki zaman diliminde de hafta başından itibaren Ay kapanan fazda olacak.  Yani yeniaya kadar ki zaman dilimi başlangıçları değil de yarım kalan işleri toparlamayı ya da bazı şeyleri geride bırakmayı, yapılacaklar listesini temizlemeyi daha çok destekliyor. 
Yeniay haritasında Merkür’ün Jüpiter, Plüton ve Satürn ile sert açıları, Güneş ile Satürn arasında da destekleyici açı dikkat çekiyor. 
Alınması zor kararlar, bir şeyleri yeniden yapılandırma ve düzenleme adına yapılması gereken konuşma ve görüşmeler gündeme gelebilir.
Bir şeyleri yoluna sokma, buna hizmet edecek kararlar alma, plan program yapma, işleri düzenlemek, verim almak, artırmak adına rutinleri ve işleri gözden geçirme ihtiyacı, mecburiyeti verecek yeniay ile birlikte gelen hikayeler. 
Başak yeniayının gündem maddeleri şöyle:
•Yeni düzenlemeler
•Günlerimizi ve işlerimizi çok daha işlevsel hale getirecek plan ve programlar
•Bizi tatmin etmeyen yaşam alanlarımıza dair girişimler
•Verim almayı istediğimiz hedefler
•Yarım kalmış ve bu nedenle de bizi rahatsız eden işler
•Disiplin sağlamamız gereken konular
•Yaşam alışkanlıklarımız
•Sağlığımız ile ilgili düzenlemeler
•Değişmesi ve iyileştirilmesi gereken rutinler
•Telafi mekanizmalarının çalıştırılması gereken konular
•Bilgiyi çoğaltmaya hizmet edecek girişimler, eğitim öğretim konularındaki düzenlemeler
•Bir şeyleri pratikleştirmeye ve daha işe yarar hale getirmeye hizmet eden aksiyonlar
•Şifaya ihtiyaç duyduğunu bildiğimiz halde bunu ertelediğimiz, günü kurtardığımız yaşam alanlarımızı, kalıcı tamir edip onarmak adına atılan adımlar
•İş hayatımızda, evimizde, aile düzenimizde, parasal dengemizde aksayan noktalardan sadece şikayet etmek yerine bunları düzeltmek adına bir şeyler yapmak bu yeniayın ana teması.
•Asla taviz vermem ve değiştirmem dediğiniz fikir, uygulama ve hedeflerinizde yapacağınız dokunuşlar işe yararlığı, verimi, takdiri ve kazancı artırabilir.

Haftanın ilk yarısında, yeniay öncesinde, Salı günü kesinleşecek olan Güneş Plüton üçgeni ve Venüs Uranüs kare açısı etkili olacak.  
Güç kazandıran iş birliklerinin yanı sıra birileriyle yolumuzun ayrılması, ayrışması da söz konusu olabilir bu etkiler altında iken.  Birilerinin kendi gücünü fark etmesi neler yapabileceğinin farkına varması söz konusu olabilir.  Haftanın ilk iki gününde ani başlayan işlerden, ilişkilerden veya tam tersi hızlıca alınan bitiriş kararlarından sakınmak şart. İstikrar sağlamakta, dengemizi bulmakta zorlanacağımız durumların içinde kalabiliriz. Hem ilk adım hem de yol ayırımı kararlarında…

14 Eylül 2020 PAZARTESİ 

Haftanın ilk günü Ay Aslan burcunda olacak.  Günün ilk yarısında Ay yarın kesinleşecek olan Venüs Uranüs kare açısını tetikleyecek. Gergin etkiler bunlar. Duygusal dalgalanmalar ve bunun ilişkilere ve işlere yansıması söz konusu olabilir. İsyankar ve dengesiz tavırlar, ani ve fevri tepkisellik dikkat çekiyor.
Gün içinde planladığınız önemli iş ve görüşmeleriniz için günün ikinci yarısı ve akşam saatleri çok daha uygun.

15 Eylül 2020 SALI

Ay akşam saatlerine kadar Aslan burcunda olacak. Günün ilk saatlerinde kesinleşen Güneş Plüton üçgen açısı günün tamamında etkili. Güç katan iş birlikleri, kendi gücümüzü hatırlatacak girişimler, destek alışverişleri, etki bırakmayı istediğimiz konuşma ve görüşmeler için güzel olabilir. Ancak bunun yanında Venüs Uranüs karesinin de en yoğun etkili olacağı günün genelinde hızlı ve fevri hal ve hareketlerden, radikal başlangıç ve bitiş kararlarından sakınmak şart. İstikrar vermeyen her şeye karşı tedbirli bakmak gerekir. Biz ne kadar tedbirli olmaya çalışsak bile beklenmedik ve bizim gıyabımızda olan hazırlıklı olmadığımız gelişme ve haberlere de açık olacağız. İkili ve sosyal ilişkilerimizi dengede tutmak her zamankinden zor ve aynı zamanda da önemli olacak. 
Saat 18:09 ile 21:37 arasında Ay açısız olacak ve sonrasında da Başak burcuna geçecek. Bu zaman aralığında belirsizlikler bol ancak yine de yarım kalan işler, işlere hız kazandıracak çabalar, kısıtlı zamanda bol iş kotarma durumları açısından elverişli.

16 Eylül 2020 ÇARŞAMBA 

Ay günün tamamında Başak burcunda. Yarın gerçekleşecek olan yeniay öncesine Ayın kapanma fazındaki etkilerini yoğun biçimde hissedeceğiz. 
Sadeleşmek, yeniye yer açmak adına gereken değişiklik, revizyon planlarını yapmak, rutinleri değiştirmeye hizmet edecek şeylere odaklanmak için elverişli bir gün. 
Bugün hesap edilmemiş işler, planlanmamış gelişmeler, sürpriz niteliğindeki haberler de gündeme gelebilir. 
Eğer mevcut düzenine çok fazla bağlı, bağımlı biriyseniz gerginlik yaratabilir bugünün hikayeleri. 
Çok tedbirli, hesap kitap yapıp ona göre hareket eden biriyseniz, evdeki hesabın şaşması durumu panik haline vesile olabilir.
Eğer değerlendirmeyi becerebildiysek bizi geliştirmeyen her türlü angaryadan, gereksiz rutinlerden, hayatı ve işleri pratikleştirmeye engel olan her türlü prosedür ve sorundan kurtulma şansı elde edebiliriz.
Başlangıçların bugün desteklenmediğini hafta başında sizlerle paylaşmıştım. Bir kez daha hatırlatayım. Akşam saatleri yukarıda fırsat olarak bahsettiğim şeyler üzerine düşünmek, planlamalar yapmak, yeniye yer açmak adına hangi yaşam alanınızda düzenleme ve sadeleşmeye ihtiyacınız olduğunu, neyi daha pratik hale getirmenin hayatınızı düzene sokacağını düşünmek ve tespitlerinize dair adımları hedef olarak önünüze koymak için ideal olabilir. 

17 Eylül 2020 PERŞEMBE 

Ay günün tamamında Başak burcunda olacak ve saat 14:00 de bir yeniay meydana gelecek. Sağlam adımların desteklendiği ölçüsüz olan şeylerin de sınırlanmak zorunda kalacağı adımlar bu yeniayın hikayelerini oluşturacak. Yani sınırları bilmek ve genişlemekten ziyade mevcut olanı daha işlevsel hale getirmek için çoook daha ideal. Hard disk temizliği gibi bir şey yani 😊 Yeniay öncesindeki saatler geride bırakma, sadeleşme, alan açma, temizlik ve organizasyona zaman ayırmak için değerlendirilebilir. Bu saatlerde kaygılara kendimizi kaptırmanın, ayrıntılara takılıp gerginleşmenin yerine kendimizi işlere verip rahatlayabiliriz.  
Yeniye yer açmak adına yapılması gerekenler, tamamlanması gereken iş listeleri, atılacak adımların plan programları gündeme gelebilir. 
Alan açın, temizlik yapın, sadeleşmek ve pratikleştirmek adına neler yapabilirim diye bakın, hangi konuda daha fazla verim almak istiyorum diye düşünün ve gereken aksiyonları planlayın. Saat 14:42 sonrasında Ay açısı. Yeniay adımları sabırla azıcık bekleyecek demek oluyor bu. Zira günün geri kalanında bir şeyleri netleştirmek isteme ancak bu konuda zorlanma, belirsizlikler sebebiyle önünü görememe durumları var. 

18 Eylül 2020 CUMA 

Ay Terazi burcunda olacak günün tamamında. Günün ilk saatlerinde kesinleşen Güneş Satürn üçgen açısı bugün etkili olacak.  İş birlikleri, anlaşmalar, kalıcı olmasını istediğiniz işler için destekleyici görüşmeler yapabilirsiniz bugün. Hem kendi planlamalarınızı hem de iş birliklerini yapılandırmaya dair çabalar gösterebilirsiniz bugün.
Günün getirdiklerinde sadece işler güçler yok. İyi ilişkiler kurmanın önemli olduğu, istikrar sağlama ihtiyaç duyduğunuz her türlü özel işiniz için de değerlendirebilirsiniz. 
Yeniayın başlatan etkilerini değerlendirmek için elverişli bir gün.
Kararlar, bunların açıklanması, uygulamaya başlanması, hedefler, bunların dile gelmesi, netleştirilmesi, yol haritaların ve stratejik planların ifade edilmesi, düzen veren aksiyonların devreye sokulması, diplomasi içeren yaklaşımlar eşliğinde yapılacak görüşmeler ya da bir şeylerin rahatlatıcı biçimde ifade edilmesi söz konusu olabilir. 
Günün ikinci yarısı ve akşam saatleri özel ilişkileri de çok destekleyecek. Romantik planlar gündeme gelebilir.

19 Eylül 2020 CUMARTESİ 

Ay akşam saatlerine kadar Terazi burcunda olacak. Haftanın en yorucu günlerinden biri. Denge, huzur, uyum, işbirliği, uzlaşma ihtiyacını çok fazla duymamıza rağmen bunları yaratmakta, elde etmekte zorlanacağız. Hiç sesini yükseltmesine alışık olmadığımız insanların sert tepkilerine ve ifadelerine şahit olabiliriz. Sessizlik ve tepkisizlik de de gerginliklere vesile olabilir bugün. Yani uzlaşmaya hizmet eden bütün yolar engelli parkur kıvamında. Tek çaresi var bir şey söylemeden önce ya da bir aksiyon almadan önce durmak, nefes almak, olayı ve kendimizi tartmak ve sonrasında objektif ve sakin bir şekilde duygu ve düşüncelerimizi dile getirmek. 
Öfke ve hırs ile kendimizi ifade etmek ve tam tersi lal olmak arasında ve dengeye hizmet edecek bir ifade yöntemi kullanmak şart.
Aslında her zaman da bugün özellikle 😊
Sabah saatleri duygusal patlama ve içsel gerginlikler yoğun. Haklı haksız mücadelelerine, inatlaşmalara günün tamamında ama özellikle sabah saatlerinde çok yatkınız. Birileri diğerleri üzerinde duygusal baskı ve manipülasyon yaratabilir. Hayır diyememekle birlikte kabul etmekte de zorlandığınız şeylere mecbur hissedebilirsiniz bugün.
Gün ortası gecikmeler, sesini duyurmakta, niyetini anlatmakta zorlanma, gecikme ve engeller, halden anlayan birilerini bulamama, samimiyet yaratamama, var olanın dozundan rahatsız olma hali var. Desteklenmeme, anlaşılmama ve aradığımız karşılığı görememe, cevaplardan tatmin olmama da söz konusu olabilir.
Öğleden sonra ve akşam saatlerinde de fevri tepkiler ve sabırsızlık durumu başa bela olabilir. Acelecilikten ve tolerans eksikliğinden kaynaklanabilecek her türlü fiziksel ve iletişimsel kazaya karşı dikkatli olmakta fayda var.
Saat 17:28 ile 21:32 arasında Ay açısız olacak ve sonrasında Akrep burcuna geçecek.
Velhasıl önemli ve uzlaşma sağlamayı istediğiniz iş, görüşme, girişim ve talepler açısından çok uygun olmayan, şartları zorlamanın gereksiz olacağı bir gün diyebiliriz.

20 Eylül 2020 PAZAR 

Ay Akrep burcunda olacak ve hafta içinde etkili olan Venüs Uranüs kare açısını gün içinde tetikleyecek. Geçtiğimiz günlerde yaşadığınız bir anlaşmazlık, çatışma, inatlaşma durumu tekrar alevlenebilir. Huzur kaçmasın diye normalde susan kişiler bugün fevri tepkiler verebilir. Bastırılmış tepkiler su yüzüne çıkabilir. Dengeleri bozan, gergin ve huzursuz kişiler, eğer diğerleri müsaade ettiyse başrolde olacak.
Bugün istikrar sağlamakta ve düzen verip düzeni devam ettirmekte zorluklar yaşayabiliriz. Bu nedenle kalıcılık istediğiniz işler ya da düzen ve huzur beklediğiniz görüşmeler için pek elverişli değil. 
Evdeki hesabın çarşıda şaşması durumları da mümkün bugün.
Ölçüsüz, dengesiz, kontrolsüz olan her şeyden, konuşma, tepki, vaat, harcamadan kaçınmak şart. 
Bugünün en çok özen isteyen konusu ilişkilerdeki denge ve huzurun devamlılığı… Aman dikkat. 

Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr.Samiye Özbaş Soysal

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://www.astrokarmik.com/astrolojik-danismanlik-icin

Regresyon Danışmanlığı talepleriniz için…
http://www.astrokarmik.com/karma-kosesi/regresyon-danismanligi

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiç bir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

 
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji