< Ana sayfa 13 Ocak 2019, Pazar

AstroKarmik ile 14-20 Ocak 2019 Haftasının Yorumları

Paylaş
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google+'ta paylaş Blogger'da paylaş E-posta ile paylaş

14-20 Ocak 2019 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

14 Ocak 2019 PAZARTESİ

Haftanın ilk günü akşam saatlerine kadar Ay Koç burcundaki seyrine devam edecek. Sabah erken saatler çatışma ve inatlaşma, didişme eğiliminde olacağımız durumlarla karşılaşabiliriz. Hem ikili ilişkiler hem de işlerimiz istediğimiz şekilde akmayabilir. Muhalefet edenlerle şartları sonuna kadar zorlamaya çalışanlar, haksızlığa uğradığını düşünenlerle kendi haklılığını sonuna kadar ispatlamaya çalışanlar bolca olacak ortalıkta. Rekabetli durumlardan, mücadeleli hallerden, kriz yaratan ya da krize çanak tutan tavırlardan uzak durmak ve maruz kalmışsak da bu oyuna gelmemek önemli. Merkür Neptün arasındaki destek açı da gün boyunca etkili olacak aslında. Yani egoları kontrol etmeyi becerebilmişsek tatlı dil ve iletişimde yumuşak bir tarz yakalayabilme şansımız da olacak. Gün ortası, öğleden sonra ve akşamın ilerleyen saatleri bu transitin avantajlarını değerlendirebilmek için çok daha elverişli olacak.
Saat 18:55 ile 21:31 arasında boşlukta ilerleyecek olan Ay bu saat sonrasında Boğa burcuna geçecek. Akşam saatleri bir miktar dengesizlik ve hesap edilmemiş plan değişiklikleri getirebilir. Öncesinde bunun gerginliğini ve tepkiselliğini yaşasak da ilerleyen saatler daha dingin ve huzura yakın olma eğilimindeyiz.
Akşamın ilerleyen saatleri zihinsel yaratıcılık, el becerisi gerektiren işlerde verim, ikili ilişkilerde uyuma ve dengeye hizmet eden tatlı ve keyif veren bir tarz hakim olacak.
Bugün etkili olan Merkür Neptün destek açısının etkilerine dair notlar:
Sezgisel bir algı, yaratıcı bir zihin, duygusal konuşmalar yapabilme becerisi, ibadet, dua, meditasyon için destekleyici zihinsel bir hal, ruhsal konularda yapılacak çalışmalara eğilim dikkat çeker bu transit ile birlikte.
Eğer mantık çerçevesinde olaylara bakan ve geri plandaki soyut ve manevi anlamları görmekte zorlanan biriyseniz iyi gelebilir. Zihnimizin sınırları aralanır ve daha geniş düşünme kabiliyeti elde edilir.
Hayal dünyamızın zenginleşeceği, zihnimizin sınırlarından kurtulacağı ve bu açıdan yaratıcılığımızın artacağı, sanatsal becerilerin ifade edileceği, zihinsel olarak huzuru yakalamakta zorlanmayacağımız, sezgilerimizin artacağı bir tesir altında oluruz.
Ancak salt mantık ve realite arayım diyorsanız bunu bulmakta zorlanabilirsiniz. Okuyup, anladığınızdan, anlatıp anlaştığınızdan emin olmadan uzun vadeli karar ve taahhütlerin altına imza atmayın bu günlerde. Özellikle de dünyevi bir kazanç peşindeyseniz.

15 Ocak 2019 SALI

Ay günün tamamında Boğa burcunda olacak.  Hem maddi hem de manevi manada kendimizi güvende hissetmek isteyeceğimiz nitelikte bir gün olacak. Riskli olan şeylerden her zamankinden daha fazla çekinebiliriz. Garanti olan adımlar ya da garanti olan adımlara götüren niyetler ön plana çıkabilir bugün. Haftanın dengeli ve ayaklarımızın yere sağlam bastığını hissettiğimiz günlerinden biri. Zaten hedefimizde bunlar olacak.
Finansal konular, iş birlikleri ve bunlara yönelik teklif ve hamleler gelebilir gün içinde. Özellikle günün ikinci yarısı ve akşam saatleri, sağlam uzun vadeli ve kalıcı olmasını hedeflediğimiz işler ve girişimler, görüşmeler, güven vermeyi istediğimiz konuşma ve buluşmalar, niyetlerimizi net ve anlaşılır dile getirdiğimiz her türlü ortam için elverişli olabilir.

16 Ocak 2019 ÇARŞAMBA

Ay dün olduğu gibi bugün de Boğa burcundaki seyrine devam ediyor ve gün boyunca yapacağı açıların tamamı destekleyici nitelikte. Salı akşamından başlayan olumlu etkiler bugün de devam ediyor. Haftanın pek çok açıdan değerlendirilebilir bir günündeyiz. Hem önemli konuşmalar hem etki bırakmayı planladığımız görüşmeler, yazışma, buluşma ve toplantılar, iş birliklerine ve dayanışmaya hizmet edecek girişimler, teklifler, niyet ve kararların dile getirildiği ortamlar, netlik sağlamayı hedeflediğimiz durumlar, bir kararın dile getirilmesi, ilan edilmesi ya da karışımızdan net bir cevap almayı beklediğimiz sorular için elverişli bir gün diyebiliriz.
Gün ortasında sağlam bir duruş eğilimi, inatlaşma ve şartları fazlasıyla zorlama şeklinde ortaya çıkabilir. Üzerinizde hissedeceğiniz baskı sizi bir karar alma noktasına götürebilir.   Her ne kadar olumlu etkiler olarak görünse de, önemli iş ve görüşmeler açısından yine de gün ortasından ziyade sabah erken saatleri, öğleden sonra ve akşam saatlerini daha çok tercih edebilirsiniz. Akşam saatleri özel ilişkiler açısından da keyif veren nitelikte.
Dün ve bugünün en önemli handikaplarından biri de iştah artışı. Kontrol şart. Ay saat 21:33 sonrasında günün geri kalanında boşlukta olacak.

17 Ocak 2019 PERŞEMBE

Ay saat 04:00 den sonrasında iki gün boyunca seyredeceği İkizler burcuna geçecek. İletişim ve hareket ihtiyacımızın artacağı bir gündeyiz. Hızlıca bir cevaba ulaşmak, içimizden geçeni açıklıkla dışarıya aktarmak, merak edip sormak, cevaplar aramak ve aklımızdan geçeni, düşüncelerimizi, yaşadıklarımızı açıklıkla ifade etmek ihtiyacı artmış olacak. Konsantrasyon problemleri ve buna bağlı yaşanabilecek gerginlikler söz konusu olabilir. Bugünün bir diğer riski de hızlıca ve çok da fazla düşünmeden, hassasiyetlere fazla özen göstermeden edilecek laflar sebebiyle oluşacak patavatsızlıklar ve sonrasında yaşanacak kırgınlıklar. Çok ve boş konuşmanın olduğu ortamlardan sakınmakta fayda var. Bugünün zihinsel yoğun akışını gerçekten de işe yarar bilgilere hızlıca ulaşmak ve buna hizmet eden kişilere zaman ayırmak şeklinde değerlendirebiliriz.
Akşam saatleri gerginlik en büyük risk. Hem özel hem de sosyal ilişkilerde, sosyal medyada dozu kaçmış söylemler ve inatlaşmalar, saygı sınırlarını zorlayan ifadeler, çekişmeli durumlar yaşanabilir. Ölçülü ve kontrollü olmak şart.

18 Ocak 2019 CUMA

Ay günün tamamında İkizler burcundaki seyrine devam edecek.
Sabah erken saatler kafa karıştırıcı ve yanıltıcı faktörler devrede olacak. Bir şeyleri hesap edememe, dikkate almadığımız bir değişkenin bizi zarara uğratması, evdeki hesabın çarşıya uymaması, objektiflikten uzaklaşmaya sebep olacak durumlarla karşılaşma v.b. şeyler söz konusu olabilir.
Günün devamı keyif odaklı planlar, ikili ilişkileri canlandırmaya hizmet eden şeyler, yakınlaşma ve birbirinden keyif almaya hizmet eden her türlü zaman ve mekan için destekleyici olacak. Bugün ayrıca konuşmalarınızla karşınızdakinin üzerinde etki bırakma, kararlarında yön verici olma eğilimi se söz konusu. Aynı şey karşınızdaki tarafından size de yöneltilebilir. Etki kısmı yani etki dozu güzel. Ancak baskı dozuna doğru aşmışsak gerginleştirici olabilir. Bugün ayrıca terapi niteliğindeki çalışmalar ve zihinsel yaratıcılık isteyen şeylerle uğraşmak için uygun.
Bir çatışma söz konusu olduğunda dilin aşırı derecede sivrileşmesi ve yaralayıcı olması riskine dikkat.

19 Ocak 2019 CUMARTESİ

Ay saat 06:43 sonrasında Yengeç burcunda olacak. Hafta sonunu duygusal tesirler altında ve sevdiklerimizle ilgili konulara ağırlık vererek geçireceğiz.
Uranüs ve Ay düğümleri arasındaki açı kalıbının Güneş ve nihayetinde de yarın ve pazartesi günü Ay ile tetiklendiği günlerdeyiz.
Özümüzde olan benliğimizle bağdaşan şeyler ile yapmak durumunda kaldıklarımız arasında kaldığımız zamanlar bunlar. Tutulma etkileri de bu tema altında toplanıyor.
Mecburiyetler ile gönlümüzden geçenler
Almak zorunda olduğumuz kararlar ile keşke hiç bu karara gerek kalmasaydı diyen iç sesimiz
Duygularımız ile mantığımızın söyledikleri
İç dünyamızın fırtınaları ile dış dünyaya ifade etmek zorunda kaldıklarımız
arasında yaşanacak gelgitler ve inişli çıkışlı ruh halleri söz konusu bugünlerde.
• Bir kişiye ya da bir işe dair sorumluluklarımız ile bir diğerine olanın çakışması hali de yaşanabilir.
• Biz bir hesabı yapmış ve onun peşinden gelecekleri planlamışken bir başka yerde bizim adımıza başka bir planın zaten hayata geçirildiğini fark edebiliriz.
• İçinden çıkamadığımız çetrefilli bir durumun bizim göremediğimiz bir çıkış yolu gündeme gelebilir.
• Bu çıkış yolu bizim izlemeyi asla düşünmediğimiz ve belki de istemediğimiz bir yol olabilir.
• Bizim bırakamadığımız bir kişi, durum ya da mekan bizim kontrolümüz dışında ve tahmin etmediğimiz bir biçimde bizi serbest bırakabilir.
• Özgürleşme ihtiyacının arttığı bugünler bu uğurda radikal ve hesap edilmemiş adımların atılmasına ve kararların alınmasına vesile olabilir.
• İnişli çıkışlı ve dengesiz ruh halleri, düşünceler gerginliklere ve içsel-dışsal çatışmalara çanak tutabilir.
• Özellikle erkek figürleri ile alakalı konularda kontrolsüz ve öngörülemeyen gelişmeler gündeme gelebilir.
• Özünde halledilmeyen, halleşilemeyen, dengelemeyen her ne varsa ucu ya da temelinde, gerçekler ve hassasiyetler, duygular ve mantık ikilemleri yer alacak. 
• Bizi mutlu edecek ve kendimizi rahat hissedeceğimiz kararlarla, yapmak zorunda olduğumuzu derinden bildiğimiz-hissettiğimiz şeyler kafa kafaya gelecek.
• Bu günler bir konuda bir seçim yapmak durumunda kaldığımız ya da yaptığımız bir seçimin devamında ve sonucunda neler olduğunu-olabileceğini gözlemlediğimiz günler…
• Ya da gözlemleme şansımız henüz olmadığından, bunun kaygısını ve tereddütlerini taşıdığımızı da söyleyebiliriz.
• Dış şartların etkisinde fazlasıyla kaldığımız, başkalarının fikirlerine, düşüneceklerine takıldığımız, herkesin de bir fikir ortaya koyduğu ve rehberlik etmeye çalıştığı zamanlar bunlar.
• Eğer kendimizle çelişen bir adımın bir aşamasındaysak kendimize yandaş arama telaşına düşebiliriz. Sadece bize “evet aslında haklısın” diyen insanları görmeyi tercih ediyoruz.
• Haklılığımızı soğulamadan bizim yanımızda olan ya da sırf bizi sevdiği için haklı olduğumuzu düşünen insanlara ihtiyacımız var…
    Sanıyoruz…
• Bize doğruları söyleyen bize rehberlik edenler de olsun istiyoruz mutlaka ama bu rehberliklerin bizi rahatlatan içerikte olmasını tercih ediyoruz.
• Bizimle duygusal bağı olan kişilerden uzaklaşma, seviyeli ilişkiler içinde olduklarımızla da yakınlaşma eğilimi gösterebiliriz.
• Hani sürprizli gelişmeler beklenmedik, plana uymayan durumlar dedim ya ana temaya dair, işte bunlar görünürde avantaj sağlamayan şeyler olabilir.
• Yani tepkisel ve fevri haller de gündeme gelebilir. Bir direnç ve inatlaşma hali de yaşanabilir.
• Bu direnç ve inatlaşmayı kendi kendinize yaşıyor olabilirsiniz. Karşınızdakinin böyle bir niyeti hiç olmayabilir.
• Uzlaşmaya yakın durmakta zorlandığımız günlerden geçiyoruz.
• Herkesin doğruları kendine göre değişmez durumda ve bunu karşıdakine anlatmakta zorlanıyoruz. Zira onun da kendine göre net olan doğruları olabilir.
• HERKESİN YAŞAM YOLUNDA KENDİ DOĞRULARINI BULDUĞU, BULMAK ADINA DEĞİŞTİRDİĞİ, DEĞİŞTİRMEMEK ADINA MÜCADELE VERDİĞİ ZAMANLARDAN GEÇİYORUZ.
Bir yerlerde düzenler değişmek zorunda kalıyor…
Görünürde bu uğurda bir şeyler alt üst oluyor.
Asla kopmaz denilen bağlar kopuyor.
Yapmam denilen şeyler yapılıyor.
Yapmamam denilen şeyler gündemin üst sıralarına yerleşiyor.
“Artık hayatımı bu yolda yaşayacağım” dediğimiz idealler, hedefler değişiyor.
İş birlikleri, birliktelikler ya model olarak değişiyor, değişmek zorunda olduğunu fark ediyoruz ya da kopmalar yaşanıyor.
Kalıplaşmış gelenek, alışkanlık haline gelmiş şeylerde ezber bozan deneyimler yaşanıyor.
Bu tip deneyimler mutlaka farkındalık-aydınlanma yaratacak...
Kabuklar kırılsın diye olan yaşanan şeyler, eğer direnç göstermişsek şiddetini artırarak yaşanmaya devam edecek.  Direnmeyip belki de bile isteye o kabukları kaldırmaya niyet edersek pek çok açıdan özgürleşme ve hafifleme şansı elde edeceğiz.
Hayatımızdan çıkanlar ve bizim çıkardıklarımız belki de gerçekten bir şeylere hizmet edecek. Gıyabımızda ve kontrolümüz dışında olanlar da, bizim aldığımız kararlar doğrultusunda yaşanan gelişmeler de…
Kasım ayında Uranüs Ay düğümleri arasında sert açının etkilerinden bahsetmiştim. İşte bu günler bu sert açının Güneş ve Ay ile ve bir Ay tutulması ile tetiklendiği zamanlar. O günlerde yaşananların yeni bir aşamaya geçişi olabilir. Geçmişe dönüp bakmak bugünleri anlamayı kolaylaştırabilir…
Her durumda bugünlerin denge ve istikrarı sağlamakta kolaylaştırıcı olmadığını bilmekte fayda var.
Sonrasında sallantılar, gelgitler, artçılar bir süre daha devam edecek görünüyor. Siz içinizde aklınız ve gönlünüz açısından dengede iseniz yani yapı sağlamsa aslı da artçısı da sizi üzmez… Burada sağlam olmanın sertlik ve katılık anlamına gelmediğini hatırlatmak da fayda var.
“Esneklik” bugünlerin sağlamlık temasının ana malzemesi 😊

20 Ocak 2019 2018 PAZAR

Ay dün olduğu gibi bugün de Yengeç burcundaki seyrine devam ediyor. Günün genelinde duygusal eğilimler ve bu merkezdeki tepkiler ve kararlar çoğunlukta olacak. Yarın gerçekleşecek Ay tutulması-dolunay öncesinde ne kadar rahat bir gün olabilirse o kadar rahatız diyelim 😊 Açıkçası bugüne manevi açıdan doyum verecek aktiviteler katmak, meditasyon etkisi yaratacak şeylerle uğraşmak, duyguları ifade edeceğimiz sanatsal bir şeyi araç edinmek iyi gelebilir.
Günün ilk yarısı daha rahat bir akış var. Gönüllü fedakarlıklar, destek alıp verme durumları yaşanabilir. Halden anlayan ve anlayış gösteren yaklaşımlar bulabiliriz. Ancak bunun yanında bir şeyin ucundan sıkı sıkıya tutma ve sorumlulukları bilme açısından aksaklıklar da yaşanabilir. Objektiflikten uzak ve salıverme eğiliminde olma durumu, sorunlar ve yanılma durumları yaratabilir.
Öğleden sonrası ve akşam saatlerinde ise gerginlik iyiden iyiye artmış olacak. Baskı ve kontrol mekanizması işleyecek. Otorite olmaya çalışanların baskıları, otoriteye karşı olduğu için hırçın ve agresif tepki gösterenlerin yükselen sesleri, pasif agresyonlar, inatlaşmalar, sert ve baskıcı konuşmalar, direnç gösteren haller, sivri ifadeler, duygusal kırılımlara vesile olan şeyler söz konusu olabilir.
Bir yaranın kabuğu kalkarken yarattığı acı gibi bir şeyler var bugünlerde, bu akşamda, bu gecede…
Acıyacağını bilir insan.
Ama kabuğun varlığı o kadar rahatsız eder ki, acıyı göze alır…
Kabuğu kaldırmak iz bırakır.
Ve iyileşse bile, her zaman bakmasak da gözümüz her iliştiğinde mutlaka kendini hatırlatır.
Bu akşamın ve gecenin sancılı hallerinin geçmişe dayanan izleri ve kabukları olabilir ☹
Duygusal anlamda rahatlamanıza vesile olacak ve manevi açıdan güç katacak her türlü akiviteden, terapilerden, duanın gücünden, zihinsel dinginlik verecek şeylerden fayda alacağımız ve yüzleşmelere hizmet edebilecek bir akşam olacak…

 

Pazartesi günü Merkür Neptün destek açısı etkili olacak.
Çarşamba ve Perşembe günlerinde Güneş GAD kavuşumu etkili olacak.
Cuma ve sonrasında Venüs Mars destek açısı ve Merkür Plüton kavuşumu etkili olacak.
Pazar günü Kova burcuna geçmeden önce Güneş’ ün yine hafta sonu Kiron ve Uranüs ile açıları etkili olacak. 
21 Ocak 2019 Pazartesi günü gerçekleşecek olan 0 derece Aslan burcundaki Ay tutulması öncesinde hafta sonu dolunayın ve tutulmanın gerginleştiren etkilerini de barındırıyor.
 
Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr.Samiye Özbaş Soysal

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://www.astrokarmik.com/astrolojik-danismanlik-icin
Regresyon Danışmanlığı talepleriniz için…
http://www.astrokarmik.com/karma-kosesi/regresyon-danismanligi
 
 
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji