< Ana sayfa 15 Nisan 2019, Pazartesi

AstroKarmik ile 15-21 Nisan 2019 Haftasının Yorumları

Paylaş
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google+'ta paylaş Blogger'da paylaş E-posta ile paylaş

15-21 Nisan 2019 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

15 Nisan 2019 PAZARTESİ

Ay saat 13:13 e kadar Aslan burcunda ve boşlukta seyredecek. Günün ilk yarısı olayları kontrol edip yönetebilmek, içinde bulunduğumuz durumun hakimi kalabilmek, merkezde olup olayları bütünsel şekilde görebilmek açısından destekleyici. Ancak ilk adım ve girişimler açısından önümüzü görmekte ve bir şeylerin sonucunun neye varacağını yorumlamakta zorlanabiliriz.
Keyifli, kendimizi güzel ve dolu dolu ifade edebileceğimiz, niyetlerimizi ve potansiyellerimizi gösterebileceğimiz şekilde değerlendirebiliriz günün ilk yarısını. Bunlara hizmet edecek özgüven yerinde olacak.
13:13 sonrasında Ay Başak burcuna geçecek. Daha disiplinli olacağız. Somut bir şeyler üretmek ve net sonuçlar elde etme ihtiyacımız da günün ikinci yarısında artacak.  Çalışmak, üretmek, detaylara hakim olmak, fayda ortaya koymak isteği yoğun olacak. Düzen disiplin isteğine rağmen bir şeyler standardın dışında hareket ettiğinden dolayı hesaplar karışabilir öğleden sonra.  Beklenmedik gelişmeler, hesap edilmemiş durumlar, hesapsız harcamalar, sürpriz ve hızlıca adapte olmamız beklenen plan program değişiklikleri söz konusu olabilir. Duymayı beklemediğimiz karar ve niyetler, hedefler şaşırtabilir. Değişiklik iyidir diyeceğim ancak geleneksel ve bildik olanı devam ettirmek, rutinin dışına çıkmayı istememek v.b. direnç mekanizmaları da iş başında olacak. Bu sebepten gerginlikler, huysuz ve huzursuz haller de yaşanabilir.
Akşam saatlerinde gün bitiminden sonra Venüs Jüpiter kare açısı etkisini hissettirecek. Ölçüsüz tepkiler, kontrolsüz harcamalar, rahatlığa bağlı aksaklıklar, nasıl olsa mantığıyla hareket etmenin yaratacağı sonuçlar, ölçüsüz vaat ve konuşmalar, tedbirin ve kontrolün dozunu kaçırma v.b. durumlar dikkat çekiyor. Sınırları, ölçüyü, kontrolü kaçırma, kaybetme riski her konuda dikkat gerektiriyor.

16 Nisan 2019 SALI

Ay günün tamamında Başak burcunda olacak. Sabah saatlerinde iletişimde aksaklıklar, çatışmaya meyil, eleştirel yaklaşımların dozunu kaçırmaktan kaynaklı anlaşmazlık ve tepkisellik durumları, hatalara ve eksiklere toleransın azalması söz konusu olabilir. Aceleci ve sabırsız haller gerginliklere, sakarlık ve kazalara sebebiyet verebilir. Herkes kendi bildiği doğrulara göre hareket edilmesini bekleyip karşısındakine karşı ısrarcı ve baskıcı yaklaşımlarda bulunabilir. Bir başkasının hiç acelesi yokmuş gibi tavırları bizi sinirlendirebilir. “Bu ne rahatlık” diyeceğiniz durumlarla karşılaşabilirsiniz.
Düşünmeden konuşan, çok kolay eleştiren, bir şeyleri ve diğerlerini düzeltmeye çalışan haller tepki çekebilir ya da yaralayıcı olabilir.
Öğleden sonrasında dağınıklıklar, kaotik haller, belirsizlikler, beklentinin karşılanmaması, hayal kırıklıkları, anlaşmazlıklar, netlik sağlayamama, boş vermişlik durumları, motivasyon düşüren durumlar, yaptığımızın kıymetinin bilinmemesi ve bunun yaratacağı hoşnutsuzluk, pişmanlık durumları söz konusu olabilir.
Akşam saatlerinde ise bu belirsiz ve düşük motivasyon ve enerjili durumlar dağılacak. Somut ve nispeten daha tatminkar durumlar ve sonuçlar görünmeye başlayacak. Belki de “boşuna vesvese yapmışım, endişenmişim, keyif kaçırmışım, enerjimi düşürmüşüm” diyeceğiniz gelişmeler yaşanabilir.
Akşam saatleri net ve somut konuşma ve görüşmeler ve daha gerçekçi yaklaşım ve ifadeler açısından güzel. Günün genelinde sabahın ilk saatlerinde kesinleşecek olan Venüs-Jüpiter kare açısı etkili. Dün akşam saatleri için paylaştığım yorumlar günün tamamı için geçerli ta ki akşam saatlerine kadar.

17 Nisan 2019 ÇARŞAMBA

Ay Günün ilk yarısında Başak burcunda ilerlemeye devam ediyor. Saat 07:29 ile 14:21 arasında açısız olacak. Bu zaman dilimi yarım işleri toparlamak, bir şeylere düzen vermek, temizlik, organizasyon, derleme, düzenleme işleri ile uğraşmak için uygun. Angaryalar da bizi biraz yormuş ve sıkmış olabilir bu zaman diliminde.  Ölçüsüzlük, dağılmalar, bir şeylerin kontrolden çıkması, harcama ve konuşmalarda sınırları aşan, dozu kaçan şeyler yine risk oluşturmaya devam ediyor.
Olayları ve insanları düzeltemeye çalışma, hatalara çok fazla odaklanma, olumlu olabilecek şeyleri gözümüzün görmemesi keyifsizlik yaratabilir.
Saat 14:21 sonrasında ise rüzgar yön değiştirecek.
Bir şeyleri takıntı halinde getirmek ve insanlarla karşı karşıya gelmek istemeyeceğimiz. Tercihimiz tartışmaktan yana değil, samimiyetsiz bile olsak uyumlu ve anlayış gösteren, ortamdan ve durumdan keyif alıyormuş gibi davranmaktan yana olacak. İşte bu da muhtemelen ters tepecek ve hiç tercih etmediğimiz tartışma ortamlarının içinde hatta belki de odak noktasında bulacağız kendimizi. Gün ortası ve öğleden sonra iletişim kanalları tıkalı. Aklımızdan gönlümüzden geçenle ağzımızdan dökülen ya da bize sarf edilen cümleler örtüşmeyebilir. Kendimizi ifade etmekte zorlanma, duyguların zihnimizi karıştırması, düşüncelerimizin duygularımızı tetiklemesi söz konusu olabilir.
Yaralayıcı ifadeler ve bunlara bağlı alınganlıkların riski akşam saatlerinde de devam ediyor.
Objektif kalabilmek, kendimizi kırıcı olmadan ifade edebilmek, iletişimde esneklik ve samimiyet yarayabilmek, her duyduğumuza anında bir tepki vermekten ziyade önce anlaya ve anlayış göstermeye gayret edebilmek kolay olmayacak ancak fayda sağlayacak.
Gün içinde Merkür 6 Mayısa kadar kalacağı Koç burcuna geçecek.
Merkür Koç burcunda iken, düşünce ve tepki hızımız oldukça artar.
Dolaylı ve imalara dayanan ifade tarzlarının yerini, düz ve direkt bir iletişim alır. Yani lafı dolandırıp yumuşatma, kırmadan dökmeden kullanma ihtiyacının yerini hızlıca anlatayım ve anlaşılayım ihtiyacı alır.
Bilgiyi alma ve verme, karar oluşturma sürecimiz çok hızlanır. Hızlı ve cesurca riskli kararlar alma eğilimi gösteririz.  Bundan da fayda görebiliyoruz ama en önemli kriter biraz olsun sabırlı ve toleranslı olabilmek…
Ne istediğini bilmek süper… Ama bu isteğin olası yan etkilerini de görebilmek için biraz zaman harcamayı göze almak gerekiyor.
Zihinsel boyutta haklı haksız savaşlarına meyletme riskimiz var bu süreçte. Hız kazandıran düşünce yapısı hem kararlarda hem iletişim kazaları açısından riski artırıyor.

18 Nisan 2019 PERŞEMBE

Ay Terazi burcunda olacak gün boyunca. Sabah saatleri ve günün ilk yarısı cesaret, kararlılık, özgüven önemli olacak. Sadece kendimiz için değil, hayatı, işi, sorumluluğu paylaştığımız insanlar ile ilgili de inisiyatif almamız gerekecek. İşbirliğine ve uyuma yönelik yapacağımız hareketler hızlı sonuç verebilir. Ya da bu açıdan motivasyonumuz yüksek olduğu için şartları biraz daha zorlayan bir tavır sergileyebiliriz.
Günün ikinci yarsı ve akşam saatleri istediğimiz hızı yakalayamama, gecikmelerle ve aksiliklerle karşılaşma, kendimizi yalnız hissetme, olumsuzluklara fazlasıyla takılma, izolasyon ihtiyacı, arzu ettiğimiz samimiyeti ve yakınlığı hissetmekte zorlanma v.b. şeyler yaşanabilir. Hız katmak istediğiniz, karşılık beklediğiniz iş ve görüşmeler için akşam saatleri çok uygun değil.

19 Nisan 2019 CUMA

Ay 15:40 a kadar Terazi burcunda olacak. Saat 14:12 de gerçekleşecek olan dolunay nereden bakarsak bakalım gergin bir günde olduğumuzu söylüyor bize.
Karşı karşıya gelmeler, daha önce yaptığımız ya da yapmadığımız bir şeylerin sonucu ile yüzleşmeler, bir şekilde bir şeylere son noktayı koymak ve defter kapatmak adına yapılan hamleler, bir bitişin sancısı, yeni başlangıçlar adına alınması gereken kararların stresi, ilişkilerde ve iş birliğinde zorlanma ve bunların yeniden yapılandırılması gerekliliği, bir şeyleri sağlamlaştırmak adına sil baştan başlamanın gerekliliği dolunayın temasını işaret ediyor.  Düzelmesi gereken bir şeyler varsa hayatınızda, direnci kırmak, öncesinde sancı olabileceğini kabul etmek, şartları değiştirmek sonrasında asıl ihtiyaç duyulan dönüşümün geleceğini görebilmek önemli.
Saat 15:40 sonrasında Ay Akrep burcuna geçecek. Günün ikinci yarısı ve akşam saatleri inişli çıkışlı ruh halleri, gerginlikler, dengesizlikler, hırçınlık ve çatışmalar söz konusu olabilir. Dış şartlara ve diğer insanlara rağmen kendi içimizde dengede kalabilmek önemli. Bir de esneklik ve uyum gösterebilmek.

20 Nisan 2019 CUMARTESİ

Ay günün tamamında Akrep burcunda olacak. Tembelleşme eğilimlerinin ve sosyalleşme ihtiyacının yerini daha çok hırs, mücadele etme ihtiyacı ve hedef odaklılık alacak. Duygusal hassasiyetler de bunların üzerini örtme ihtiyacı da artmış olacak. Sezgileri ve yaratıcılığı kullanacağınız, duyguları akıtacağınız işler açısından verimli bir gün olabilir.
Alınganlık ve kırılganlık malzemesi olabilen kırıcı sözlü ifadeler bugünün en önemli riskleri arasında. Hırs ve öfke hali ve dilin sivrileşmesi, canımızı yakan kişilere karşı dişe diş karşılık verme eğilimi de öyle olacak.
Akşam saatleri günün en rahatlatıcı ve akıcı zaman dilimi. Daha esnek, anlayışlı ve özveri de bulunabilen, huzur adına uyum ve denge yaratabilen haller söz konusu olacak.  Romantizm yaratmak, hoş ve güzel bir plan eşliğinde keyif veren bir akşam geçirmek, kendimizi akışa bırakmak, ruhsal anlamda dinginleştirecek ortamlarda ve aktivitelerde bulunmak için elverişli olabilir.
Gün içinde Güneş Boğa burcuna geçecek. Hızlıca yol alma, hayatımıza ivme kazandırma ve liderlik edip kazanan olma eğiliminde olduğumuz günlerden sonra daha çok dengede kalmayı ve mevcudu koruyup somut ve risksiz sonuçlar elde etmeyi hedefleyeceğimiz bir aya giriyoruz. Maddi güvence adına atılan adımlar, birazcık da keyfe hizmet eden, doğayla hasret gidereceğimiz planlar, düzen ve huzur arayışı çabaları, istikrarı hissettiren yaklaşımlar ön plana çıkacak.
Akşam saatlerinde de Venüs 15 Mayıs’a kadar kalacağı Koç burcuna geçecek. İlişkilere canlılık ve hareket gelecek ancak bu aşamada mevcut çatışma malzemeleri de daha fazla dile gelir, cesaretle ele alınır olacak. Bir ilişkiye başlamanın da bitirmenin de cesareti artabilir bu dönemde. İlişkilerin ben-biz dengesini kurmakta zorlanabileceğimiz ancak bunun yanında rutine bağlamış ilişkilerin ve ilişki tarzlarının dinamizm ve canlılık kazanacağı bir dönem olacak bu dönem.

21 Nisan 2019 2018 PAZAR

Ay akşam saatlerine kadar Akrep burcundaki seyrine devam edecek. Mücadelesini vereceğimiz, çetrefilli, yorucu ama belki de güç katacak işler ve gelişmeler gündemde olabilir. Saat 06:59 ile 18:59 arasında Ay açısız olacak. Bu zaman dilimim önümüzü görmekte zorlanma ya da net olduğunu düşündüğümüz adımların belirsizlik içermesi v.b. riskler barındırıyor. Ancak yine de az zamanda çok iş halledeceğimiz, destek alıp verme şansı bulacağımız, kendi gücümüzü ortaya koyacağımız ya da güç elde edeceğimiz iş birlikleri ya da gayretlerin içinde bulunma şansı elde edeceğimiz nitelikte geçecek günün bu zaman dilimi.
Saat 18:59 sonrasında Ay Yay burcunda olacak. Akşam saatleri eğer ihtiyaç duyduğumuz alanı kendimize yaratabilmişsek yani rutinler ve sorumluluklar sebebiyle boğulmamışsak gerginliğin azaldığı ve rahatlatıcı planlara yer verecek şekilde geçecek. Keyiflerin yerinde olduğu bir akşam hem ikili hem de özel ilişkileri olumlu anlamda besleyip canlandırabilir.
Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr.Samiye Özbaş Soysal

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://www.astrokarmik.com/astrolojik-danismanlik-icin
Regresyon Danışmanlığı talepleriniz için…
http://www.astrokarmik.com/karma-kosesi/regresyon-danismanligi
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji