< Ana sayfa 16 Aralık 2018, Pazar

AstroKarmik ile 17-23 Aralık 2018 Haftasının Yorumları

Paylaş
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google+'ta paylaş Blogger'da paylaş E-posta ile paylaş

17-23 Aralık 2018 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Bu hafta Cuma günü 0 derece Yengeç burcunda bir dolunay meydana gelecek. Haftanın en önemli transiti bu. Ama genel olarak transitlerin yoğun olduğu ve dolaylı olarak da gündemi yoğun ve yorucu bir hafta bizi bekliyor. İşin içinde dolunayın gerginliği de olunca tabi ki ek tedbirler gerektiriyor.
 
***Pazartesi sabahı MARS-PLÜTON ALTMIŞLIK AÇISI kesinleşecek. Bu transit zor görünen işlerin üstesinden gelme istek ve motivasyonu verebilir. Değişimi yaratmaya ve mücadele isteyen iş ve girişimlere gönüllü olabiliriz. Harekete geçmek, girişken ve talepkar olmak, uğraştırıcı olan şeylerden kaçınmamak, odaklı hareket edebilmek, kararlı olabilmek, sağlanacak avantajlara ulaşmayı kolaylaştıracak. Ay’ın Koç burcunda olması da temayı yükseltecek. Genel olarak gücümüz ve motivasyonumuz yerinde olacak. Zaten farkında olduğunuz ancak harekete geçmekte zorlandığınız konular varsa hayatınızda sizi öne doğru itecek bir güç olabilir yaşanacak olay veya karşılaşacağınız kişiler. Özellikle haftanın ilk günü.
Her iki gezegen de mücadele ve hırs içerikli temaları tetikleyici roldeler. Ancak bu arada her iki gezegen de öfke ve şiddet konularını da gündeme getiriyor.  Bu nedenle bir ihtimal de olsa aşırı gerginliklere, ezici, zorba, inatçı ve baskıcı tavırlara sebebiyet verebilirler. İlişkiler açısından olabildiğince sakin, fiziksel olarak da hem kendimize hem de çevremize zarar vermeyecek şekilde temkinli olmak önemli.  Güç savaşlarından ve olmayanı oldurmaya çalışırken kırıp dökme eğiliminden korunabilmişsek çok özel ve hayatımızı derinden etkileyecek dönüşümlere imza atabiliriz bu açı etkisiyle. Kısa etkili de olsa dönüştürücü etkisinden faydalanabiliriz.

**Çarşamba gün bitiminden hemen sonra GÜNEŞ KİRON KARE AÇISI kesinleşecek ve aslında haftanın büyük çoğunluğunda etkili olacak. En yoğun tesirler de Çarşamba günün ikinci yarısı ve Perşembe günü hissedilecek.
Zafiyetlerimizi fark etme, bunlarla yüzleşme ve kendimizi eksik ve güçsüz hissettiğimiz bir yönümüz ile ilgili deneyimler yaşama ihtimali veren günler bunlar.  Bu yüzleşmeler doğal olarak biraz da can yakıcı olabiliyor.  Özellikle sevgi ve sevilebilirlik temelli eski yaralar gündeme gelebilir. Ya da yaşanan durumların bizde bu tarz yeni yaralar açması söz konusu olabilir.
Sevginin bir şarta bağlı olduğu, koşulsuz olmadığı gibi kalıplar, duygusal gelgitler yaşatabilir. Sevilmek adına ya da sevgiyi kaybetmemek adına verdiğimiz tavizler ya da taviz vermezsek bunları elde edemeyeceğimizi düşünmekten dolayı kendimize yaptığımız haksızlıklar, karşımızdakilerin bize haksızlık ettiğini düşündürecek deneyimler yaşanabilir.
• Hangi konuda tam olarak istediğimiz gibi başarılı olamadık, ilerleme kaydedemedik ve sonrasında da duygusal anlamda bir tatmin elde edemedik?
• Hangi konuda kendimize ve kabul ve onay görebilirliğimize yeteri kadar güvenmiyoruz?
• Hangi konuda irademiz bizi yarı yolda bıraktı?
• Hangi konularda istesek de kendimizi yeteri kadar gösteremedik?
• Sevgiyi almak ve vermek konusunda kendimize ve karşımızdakine haksızlık etmiş olabilir miyiz?
• Kendimize olan sevgimiz koşulsuz mu yoksa bunun için bile yeterlilik arayışında mıyız?
• Hangi konularda kendimize yeteri kadar anlayış ve esneklik gösteremiyoruz? Ve diğer insanların da bizden bunları esirgeyeceğine inanıyoruz?
v.b. soruların cevaplarına hizmet eden bir haftadayız. Bu soruların kendisi de eğer bulmaya niyet etmişsek karşımıza çıkan cevapları da yorucu…
Bu bahsettiğim şeyler açıklayıcı olacak şekilde bir sebepten karşımıza çıkabilir ya da birileri buna vesile olabilir. Yani sorunun kendisi ya da sorgulamaya götürecek bir deneyim…
İçinde bulunduğumuz durumun üzerimizdeki tesirlerine bakabilmek önemli. Yani olayın içinde debelenmek yerine olayın bize ne yaptığına bakmaktan bahsediyorum.
Bu transitin etkisi bizlere bedensel olarak uygulanan bir takım şifa yöntemlerine başvurmak için de imkanlarla karşılaşabileceğimizi söylüyor. İhtiyaç duyduğunuz bir durum varsa değerlendirin.
Ayrıca hayatınızdaki önemli bir figür, otorite konumunda olan kişi, eş, baba, ebeveyn ile alakalı olarak bir şeyleri şifalandırma, daha önce yaşanmış kırgınlıklara bir son verme, yaraların neden oluştuğunun farkına varma, sizi neden bu kadar etkilediğini fark edip yolunuza devam etme fırsatı verebilir bu etkiler.
Bu transitler benzer içeriklerde birtakım yeni bir yaraların açılabileceğini de risk olarak önümüze getiriyor. Aman dikkat! Düşüncesizce yapılan bir hamlenin, hareketin, söylenen sözün, girişimin diyetini ödeme durumu söz konusu olabilir. Yani yeni yaralar ve kronikleşecek, duygusal baskı oluşturacak yeni deneyimler yaşamak da mümkün ☹

***Perşembe günü de GÜNEŞ-URANÜS DESTEK açısı etkili olacak. (Çarşamba-Cuma arası en etkili)

Bir şekilde fark yaratma, değişiklik yapma, bunlara hizmet edecek girişimlerde bulunma, farklı yönlerimizi, becerilerimizi, yeteneklerimizi ortaya çıkarma, özgür ve yaratıcı olacağımız, bunu hissedeceğimiz alternatiflere kendimizi açma, kısıtlama ve sınırlamaları ihmal edersek neler ortaya çıkaracağımızı fark etme adına destekleyici bir transit bu.
Farkındalık yaratacak deneyimler ve buna vesile olacak kişiler karşınıza çıkabilir bu içinde bulunduğumuz günlerde.  Hem gerçek anlamda hem de bilinç seviyesinde keşiflere açık etkiler altında olduğumuz zamanlardır.   Uranüs özgürlük adına ne gerekiyorsa yapalım dedirten bir etki yaratıyor. Rutinden, kalıplaşmış olandan, sınırlardan, meli malılardan, ama ile başlayan cümlelerden, al beni bahanelerinden ne kadar uzaklaşırsak gerçek potansiyeller o kadar daha rahat ortaya çıkacaktır.
Alıcılar antenler açık olsun. Çekmiyor dediğiniz frekanslara ulaşma şansı çıkabilir… Yenilik, gelişim, revizyon ve keşif fırsatlarını kaçırmayalım...
 
***Cuma günü VENÜS NEPTÜN ÜÇGEN VE MERKÜR JÜPİTER KAVUŞUM etkili olacak.
Cuma günü haftanın en çok olaylara gebe olan günlerinden biri. Özünde Ay’ın açıları stres veren ve risk oluşturan nitelikte. Ancak bu iki transit aslında pek çok açıdan güzel gelişmeleri de tetikleyecek nitelikte.
İyi iletişim, zihinsel olarak olumlu ve geniş düşünebilme becerisi, fırsatları gündeme getirme, fikir alışverişlerinden fayda elde etme, yaratıcı olanlarını ortaya koyabilme, ihtimalleri görebilme, anlayış, esneklik gösterebilme, ilişkilerde bağışlayıcı, kabullenici olabilme, fedakarlıklar yapabilme, uyum ve dengeye hizmet edecek ifadeler eşliğinde görüşmeler yapabilme sayesinde olumlu olanı daha rahat yaratma şansı bulacağız bu etkiler altında iken.
Hayal gücünü ve yaratıcılığı aktive eden etkiler bunlar aynı zamanda.
Sahne sanatları, moda, tasarım, el becerisi gerektirecek işler, yazıp çizerek icra edilen her türlü yetenek için ifadeyi kolaylaştıran etkiler söz konusu olacak. Duygusal anlamda ilişkilerde ise, hassasiyette artış, romantizm ihtiyacı ve aşka aşık olma gibi bir durum söz konusu olabilir.  Keyif veren insanlarla paylaşılan zamanlar, yardımsever, uzlaşan, hoş gören eğilimler, ruhumuza iyi gelen kişi ve ortamlara yönelme isteği artar. Bu etkiler altındayken olumlu olana odaklanmak ve güzel olanı görmeye çalışmak kolaylaşacaktır.
Bu transitler aynı zamanda gözümüzün maddi değerleri çok fazla görmemesi, önemsemesi ise bu konuda karşımıza çıkabilecek fırsatları kaçırma ya da elimizdekini bir miktar tüketme riski yaratabilir. Ya da riskleri yeteri kadar görememe, boyumuzdan büyük işlere ve vaatlere yönelme eğilimi söz konusu olabilir.
İyi niyetli yaklaşımlar tüm iletişimler konularında anahtar vazifesi görecektir.
Ticari açıdan gelişmeler, bilgimizi ve tecrübemizi artırmaya yönelik imkanlar da çıkabilir karşımıza. İş ve geliştirme adına teklifler gündeme gelebilir. Fırsatları görme, duyma, yakalama ve etkin bir biçimde kullanma eğilimi olacak. Sizi onurlandıracak ve gurur duymanızı sağlayacak birtakım görüşmeler yapabilirsiniz. Büyük düşünceler, büyük planlar gerçeğe dönüşmedikçe kağıt üzerinde kalmaya mahkum. Tutamayacağınız sözleri vermemek, olumlu ya da olumsuz anlamda sonradan başımızı ağrıtacak vaatler savurmamak önemli.
Büyük düşünmek büyük konulmaya da vesile olabilir. Aman dikkat.
 
***Cumartesi günü GÜNEŞ BİR AY İÇİN OĞLAK BURCUNA geçecek. Elimizdeki işleri tamamlama, yılın sonunu başarı ile noktalama, geleceğe dair planlar yapma, yeni hedefler belirleme, stratejilerimizi tazeleme, eskilerinin de meyvelerini alma dönemine giriyoruz. Bu bir aylık süreçte sorumluluk bilinci ön planda olacak. Zamandan verim almak ihtiyacı artacak.
Var gücünle çalışıp zamanı ve işi iyi yönetmelisin diyor bize gökyüzü.
Bu dönemi, organize olmak, yönetmek, idare etmek,  görev alıp yerine getirmek, sorumlulukların farkına varmak sayesinde çok daha verimli hale getirebiliriz.
Ancak bunun yanında çok fazla somut gerçeklik ve başarı peşinde koşup, hayatın eğlenceli taraflarını da biraz kaçırma riskimiz var. Bunu kaçırmamak kazancı duygusal anlamda da artıracaktır.
Bu dönemde kurallar, prensiplerde bize kazanç sağlayacak
Yeter ki yeri geldiğinde yeteri kadar esnetmeyi becerebilelim…
Dayanıklılığımızı hatırlayacağımız, hedeflerimizi besleyeceğimiz, verim alıp ilerleme kaydedeceğimiz, hayatın ciddiye alınacağı ve de ciddi işler yapıp başarılar elde edebileceğimiz güzel bir dönem olacak…

*** Cumartesi günü saat 20:48 de 0 DERECE YENGEÇ BURCUNDA bir dolunay olacak. Dolunayın duygusal olarak gerginleştiren ve yoğunlaştıran etkileri Yengeç burcunda çok daha yoğun olacak.

• Bu dolunayda ana temalar, aile, ev, yuva kavramları, çocuklarla alakalı konular, vatani ve milli mevzular çerçevesinde olacak.
• İçsel dengeleri korumanın, duygusal açıdan dengede kalabilmenin önemli olduğu günlerdeyiz. Bu hafta özellikle bu açıdan gündemi dolu bir hafta.
• İç dünyamız, duygusal bağlarımız ile ilgili sorumluluklarımız ve dış dünyadaki kimliğimiz ve görevlerimiz arasında kalabiliriz.
• Sorgulamalar ve dengeyi sağlayamadığımız noktada iki alandan birinde yaşanabilecek aksaklıklar söz onuşu olabilir.
• Aradaki dengeleri nasıl sağlayabileceğimize bakmamız ve bazı şeyleri bu aşamada gözden geçirmemiz gerekebilir.
• Bu dolunay ile birlikte yaşanan gelişmeler sırasında her zaman duygusal yaklaştığımız konulardaki gerçekçi bakış açısı ile yapılacak değerlendirmeler bizi ikilemde bırakabilir. Ya da tam tersi…
• Neye sevgiyle ve duygularımızla neye sadece sorumluluk bilinci ve gerçeklerle ile yaklaşmamız gerektiği konusunda gelgitler yaşayabiliriz.
• Roller ve öncelikler değişmek durumunda kalabilir.
• Her birimiz için güvende ve mutlu olmanın anlamı ve önemi bir kez daha gündeme gelebilir. Bu önemi ifade etmek ve karşılamak adına girişimler yapılabilir.
• Geleceğe geçmişten köprüler atma isteği artabilir.
• Ev alma ve köklenme istekleri çok ön plana çıkabilir.
• Aile bütünlüğünü sağlamak ve özel hayatımızın sorumluluğunu almak ve bunun ne ile olacağını anlamaya çalışmak söz konusu olabilir.
• Kökleri olmayan ağaçların büyüyemeyeceğini görmek, ama bunun yanında kökleri sağlamlaştırmak tek gaye olduğunda da dünyevi büyümenin her zaman yeteri kadar sağlanamadığını görebilmek önemli.
• Bunun yanı sıra huzursuzluk veren, çözüm beklentisi olan ev ve aile içi sorunlar çözüm adına dikkat çekici boyuta varabilir bu dolunay ile birlikte.
• Fiziksel ya da duygusal anlamdaki şartlarınız ve mevcut ruh haliniz hiç elvermemesine rağmen, iç ve dış dünyanıza dair sorumlulukların yerine getirilmesi gereği, baskı hissi yaratıp yorucu olabilir.
• Duygusal davranıp verdiğiniz kararların sonucunda oluşan tablo gerçekçi bakış açısından ne kadar uzakta olduğunuzu görmenize ve bu gerçeklerle yüzleşmenize vesile olabilir.
• Duygularınızı bastırmayı tercih edip mantıkla hareket ediyorum diye kendinizi kandırdığınız bir konuda da vicdani açıdan duyacağınız rahatsızlık sizi ikilemde bırakabilir.
• Kararın ve sonuçlarının sorumluluğunu almak eğer vicdanınızı kararınıza rehber edebilmişseniz çok daha kolay olacak. 

17 Aralık 2018 PAZARTESİ

Ay günün tamamında Koç burcunda olacak. Girişimci ve harekete geçme eğiliminde olacağımız bir şekilde haftaya başlıyoruz. Bireysel iş ve hedefler için enerjimiz daha yüksek. Ortak hedefler söz konusu olduğunda da motivasyonumuz yerinde ancak bu durumda iş birliği ve uzlaşma konularında aksaklıklar yaşanabilir.
Genel olarak günün genelinde içinde bulunduğumuz durumu, mevcut şartlarımızı, karşımızdaki kişileri biraz fazla zorlayan, olmayanı oldurmaya çalışan, hayırdan anlamayan, mutlaka ikna etmeye çalışan, aşırı ısrarcı tavırlar görülebilir. Güç, motivasyon, kararlılık, şartları sonuna kadar kullanıp hedefe ulaşma ihtiyacı duyulan işler, girişimler için elverişli. Ancak dozunu kaçırmamak, durulması gereken son çizginin neresi olduğunu kaçırmamak önemli. İşte bu çizgiyi aşma riski akşama doğru ve akşam saatlerinde çok daha yüksek. ( günün ikinci yarısı sinyaller başlıyor) Kişiselleştirilmiş mücadeleler, karşı karşıya gelme ve kriz ortamı yaratma durumları, haklı olduğunu ispatlamak adına sivrileşme ve çirkinleşme eğilimi, “sen görürsün” ler, hatta canımız yanmış ise ne kadar can yakabileceğimizi gösterme eğilimi, gücü kötüye kullanma ihtimali artmış durumda olacak. Aman dikkat. Ne bu tuzağa düşenlerden ne de buna maruz kalanlardan olalım ☹
Mars Plüton destek açısının olumlu ve riskli etkilerini detaylı olarak paylaştım. Tekrar okumak fayda sağlayabilir.

18 Aralık 2018 SALI

Ay 12:37 ye kadar Koç burcunda 10:21 ile bu saat arasında boşlukta olacak. Sabah saatleri hem fiziksel hem de ilişkiler açısından kaza ve aksaklıklara gebe. Olumlu ya da olumsuz anlamda sürprizli gelişmelere gebe ya da bu gibi durumlarla karşılaşabileceğimiz bir zaman dilimi. Hızlıca yol alma ve sonuç elde etme isteği, çok kolay sıkılma eğilimi ve kısıtlanmama isteği, bir şeylere sebat etmekte zorluk verebilir. Beklentimiz olan hız, düşüncesiz manevralardan doğan aksaklıklara takılabilir. İnatlaşma ve çatışma eğilimi de söz konusu. Hele ki istediğimiz şeyleri elde etmemize engel teşkil eden şeylerle ya da kişilerle karşılaşmışsak.
Saat 12:37 sonrasında Ay Boğa burcuna geçecek. Günün ikinci yarısı çok daha fazla stabilizasyon içeriyor. Bu saatten sonrası çok daha fazla verim alacağımız ve istikrar veren nitelikte. Maddi konular gündeme gelebilir. Garanti olan ve riskleri minimuma indirmeyi hedeflediğimiz planlar, netlik sağlamayı ve karşılıklı fayda elde etmeyi arzuladığımız görüşmeler, denge ve stabilite ihtiyacı duyduğumuz durum ve ilişkiler için elverişli olacak.
Rahatına düşkünlük ve konfor alanında kalma hali hareket ve hız beklentisi olan bazı durumlarda da engel teşkil edebilir.
Bir de günün ikinci yarısı iştah kontrolü ortadan kalkabilir 😊

19 Aralık 2018 ÇARŞAMBA

Ay günün tamamında Boğa burcunda olacak. Garanti ve net olan şeylere meyledeceğimiz, riskli olan adım ve durumlara karşı da her zamankinden daha temkinli duracağımız nitelikte bir gün.
Sabah saatleri somut adımlar, bir şeylerin kararını verebilme, sebep sonuç ilişkisi kurabilme, uzun vadeli olacak şekilde düşünebilme şansımız olacak. Bu durum aslında hem olaylara objektif bakma hem de durumlara ve insanlarla iç içe geçmeyip bir miktar kendimizi dışarıda tutma eşliğinde yaşanacak. Yani ihtiyaç bu olacak. Eğer istediğimiz sınırları yaratamamışsak bu durum gerginliğe sebep olabilir. Ölçüsüz samimiyetler, ciddiyetsiz tavırlar bu sabah her zamankinden çok rahatsızlık verebilir. Ya da tam tersi, bizim aradığımız sıcaklığı diğer kişiler yeteri kadar sunmayabilir.
Bu saatler aynı zamanda iştah kontrolünde ve harcamalarda da sıkıntılı olabilecek saatler.
Öğleye doğru ve gün ortası gerginlikler ve sınırlar azalmış olacak. Zorunluluklardan gönüllü yaptığımız işlere, bizi geren durumlardan kendimizi daha rahat hissettiğimiz durum ve ortamlara geçiş söz konusu.
Romantik planlar, ruhsal olarak rahatlamamıza, gevşememize vesile olacak aktiviteler, sanatsal uğraşlar, yaratıcılığımızı ifade edeceğimiz şeyler için uygun olabilir. Bağışlayıcı ve uzlaşmacı yaklaşımlar her açıdan destekleyici olacak.
Akşam saatlerinde güçlü olma ve yaptığımız şeylerin, diğer kişilerin bize güç ve etki katmasını bekleme eğilimi olacak. Güçlü, haklı ve kontrol eden olmayı isteyeceğiz. Baskıcı ve otoriter tavırlar da söz konusu olabilir diğerinin üzerinden etki bırakan ve istediğini bir şekilde kabul ettiren yaklaşımlar da…
Aşırı ısrar ve inatlaşmalar, bir şeyleri zorla kabul ettirmeye çalışan tepkiler, canı yanmasın adına can yakmalar bu akşamın riskli durumları. Kırıcılıktan uzak durmanın iyi olacağı bir akşam. Bu açıdan özenli olabilmek önemli.

20 Aralık 2018 PERŞEMBE

Akşam saatlerine kadar Ay Boğa burcundaki seyrine devam edecek ve 03:41 ile 17:34 arasında boşlukta olacak. Gün içinde bir şeyleri netleştirmekte, somut bir cevap ve sonuç almakta zorlanma durumu söz konusu olabilir. Bu aslında illa ki olumsuzluk anlamına gelmiyor. Sadece önümüzü görmek ve ne olacağını tahmin etmekle ilgili belirsizlikleri işaret ediyor. Genel olarak güven ihtiyacımız da fazla olacağından belirsizlik bize risk olarak görünebilir.
Ay saat 17:34 sonrasında İkizler burcunda olacak. İletişim konusunda ve pratik çözümler üretip alternatifleri değerlendirebilmek açısından akşam saatleri çok daha elverişli.
Gün boyunca etkili olan Güneş Uranüs destek açısının etkilerini de akşam saatlerinde çok daha verimli kullanma şansımız var.
Bu etkiler hakkındaki yorumlarımı hafta başında paylaştığım yorumlarımda bulabilirsiniz.

21 Aralık 2018 CUMA

Ay günün tamamında İkizler burcunda olacak. Sabah saatleri ölçüsüzlük ve kontrolsüzlük söz konusu olabilir.  Lafını sözünü bilmeme, sınırları koruyamama, hadsizlik, büyük konuşma, büyük vaatlerde bulunma eğilimi olacak. Sonradan pişmanlık verecek sözler ve taahhütlerden kaçınmakta fayda var.  Söylenen bir sözün manası bizim niyetimizin çok üzerine çıkacak. Bu da zor duruma düşmeye vesile olacak. Zihinsel plan ve programlarda, iletişimde ölçüyü bilmek ve korumak önemli.
Düşüncesizce edilen bir laf pek çok şeyin zarar görmesine sebep olabilir.
Gün ortası ve sonrasında da yanılma durumları ve yanıltıcı değişkenlerden etkilenme eğilimi, dağılma, konsantre olamama, çözülme, motivasyon kaybına vesile olan durum ve söylemler gündemde olabilir.
Akşam saatleri günün en verimli zaman dilimi. Bilgiye ulaşmak konusunda şanslı olacağımız, derin farkındalıklar elde edeceğimiz, ilişkilerde rahat akan ve anlayışı kolaylaştıran tesirler söz konusu.
Hafta başında Merkür Jüpiter kavuşumu ve Venüs Neptün üçgen açısı olumlu etkilerinden bahsetmiştim. Bu etkileri maksimumda alabileceğimiz bir akşam olacak.

22 Aralık 2018 CUMARTESİ

Ay akşam saatlerine kadar İkizler burcundaki seyrine devam edecek. Fiziksel hareketlilik ve zihinsel aktivite, iletişim trafiği açısından yoğun bir gündeyiz. Bu yoğunluğun içinde her açıdan dikkatli-tedbirli olmakta fayda var.  İletişimde inatlaşma ve çatışmalar, sert ve agresif belki de düşünmeden verilen tepkiler sebebiyle kırıcı olabilme hali, patavatsızlıklar, kızgınlığı ve öfkeyi dile getirme ihtiyacı söz konusu olabilir. Aceleci tavırlar ve dürtüsel hareketler aynı zamanda fiziksel olarak da sakarlıklar yaşamaya ve aksaklıklara da işaret edebilir. Bu açıdan incinme, burkulmalar, yara ve yanıklar olası riskler olabilir.
Gün ortası kırıcı ve yaralayıcı yaklaşımlar veya birilerinin bize yüzleşmek istemediğimiz bir parçamızı göstermesi, hatırlatması duygusal olarak yorucu olabilir. Kaçmak yerine şifalandırmaya niyet etmek, yaralamak yerine iyileştirmek amacımız olsun.
Saat 17:20- 19:27 arasında Ay boşlukta olacak.
Bu saatler- genel olarak öğleden sonrası- plansızlıklara ve organizasyon yaptığımız şeylerin dışındaki gelişmelere gebe. Değişik bir şeyler yapmak, kısıtlanmamak, kendimizi ifade edeceğimiz imkanları bulmak ve yaratmak önemli olacak. Eğer bu ihtiyaçlar giderilememişse gerginlik, huzursuzluk ve tepkisellik artabilir.
19:27 sonrasında Ay Yengeç burcuna geçecek ve saat 20:48 de bir dolunay gerçekleşecek. Bu dolunay Yengeç-Oğlak aksında seyrine devam eden Ay düğümlerinin işaret ettiği temayı çalıştıran etkide. Bu 1-1,5 yıl için de yaşanacak olayların, ana gündem maddelerinin demosu- ilk sahnesi de diyebiliriz. Devamı Ocak ayında yaşanacak tutulmalar ile birlikte gelmeye devam edecek.
Dolunay ile ilgili yorumlarımı sizlerle hafta başında paylaştım.

23 Aralık 2018 PAZAR

Ay günün tamamında Yengeç burcunda olacak. Duygusal tepki ve kararlara yatkın olacağımız bir gün. Ailemizle ve sevdiklerimizle zaman geçirmek, evimizde olmak, özel işlerimizle ilgilenmek en önemli ihtiyaçlarımız olacak gün boyunca.
Sabah saatleri ve öğleden önce, zamanı doğru yönetmek, bir şeylere ve bir yerlere yetişmek mecburiyeti, aradığımız sıcaklığı ve karşılıkları yeteri kadar bulamama, değer ve destek görmeme, böyle olduğunu düşünme hali söz konusu olabilir.
İçe kapalı bir ruh hali vesilesiyle yalnız kalmayı tercih edebiliriz. Negatife bakan gözler yorabilir.
Olumlu olanı görebilmek ve olgun, sağduyulu, sabırlı kalabilmek ise artı değer sunacak.
Günün ikinci yarısı ve akşam saatleri öğleden öncesi ile kıyaslanmayacak şekilde destekleyici görünüyor.
Sevginin ifadesi ve şifa adına akıcı tesirler söz konusu. Ay’ın Venüs ve Neptün ile destek açıları olacak. Bu etkileri pek çok konuda verimli şekilde değerlendirebiliriz. Bu açıların su elementinde bir büyük üçgen oluşturması ana temayı iyice kuvvetlendiriyor.
Özellikle manevi açıdan destek sağlayacak aktiviteler, terapiler, şifaya hizmet eden gayretler, dua, meditasyon v.b. şeyler, yaratıcılık, sanat v.b. şeylerin icrası, duyguların akışı ve ifadesi için ideal denilebilecek zamanlar.
Değerlendirebilmek dileğiyle…
Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr.Samiye Özbaş Soysal

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://www.astrokarmik.com/astrolojik-danismanlik-icin
Regresyon Danışmanlığı talepleriniz için…
http://www.astrokarmik.com/karma-kosesi/regresyon-danismanligi
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji