< Ana sayfa 21 Ocak 2019, Pazartesi

AstroKarmik ile 21-27 Ocak 2019 Haftasının Yorumları

Paylaş
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google+'ta paylaş Blogger'da paylaş E-posta ile paylaş

21-27 Ocak 2019 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Pazartesi günü yılın ilk Ay tutulması eşliğinde gerçekleşecek olan dolunay ve buna eşlik eden transitler bir arada düşünüldüğünde aslında 2019 için en gergin ve olaylı günlerde olduğumuzu söyleyebiliriz.
Tutulma haritasında aynı zamanda Uranüs’ün Ay düğümleri ile yaptığı T kare açı kalıbı, Venüs Neptün karesi ve Mars Satürn karesi etkili görünüyor. Duyan gelmiş ve Voltran oluşmuş kıvamında bir gökyüzü etkisi.
Bu her dolunayda olası durumda olan içsel ve dışsal gerginliklerin çok daha volümlü şekilde yaşanacağını düşündürüyor. Sert etkili olaylar ya da sonucu sert etkili olacak gelişmeler söz konusu olabilir. Ay tutulması ile ilgili detaylı yorumlarımı sizlerle ayrıca paylaşacağım.
  
***Pazartesi ve Salı günleri aynı zamanda Merkür GAD kavuşumu da etkili olacak. Zihinsel olarak kendimizi daha negatife kayma eğiliminde bulabiliriz. İletişimi doğru kullanamamışsak kendimize, karşımızdakinin üzerinde ya da ilişkimize zarar yazacak etkiler yaratabiliriz. Aynı zamanda eski bir bilginin ya da aldığımız bir eğitimin yeni durumda işimize yaraması, tecrübenin güncel duruma ışık tutması v.b. şeyler de söz konusu olabilir.
 
***Salı gününün güzel olabilecek etkisi iki şans gezegenin iş birliğini gündeme getirecek. “Var olanı” çoğaltmak konusunda destek olacaklar. Yani her zaman şansı çoğaltmadıklarını var olan tercih edilmeyen bir durum ise onu da hızlıca alevlendirebileceklerini göz ardı etmemek önemli.
 
***Çarşamba günü Merkür Uranüs kare açısının tesirleri söz konusu olacak. Hızlıca verilen kararlar ve tepkiler gündeme gelebilir. Tepkisel konuşmalar, isyankar haller, zihinsel gerginlikler, bunlara bağlı iletişimde yaşanacak kısa devreler ve elektriklenmeler, baş ağrıları v.b. şeyler yaşanabilir.
 
***Perşembe günü bu açının ardından Merkür Kova burcuna geçecek.
Bu süreçte yeni fikir üretme ve zihinsel olarak yenliklere açık olma eğilimi artacak. Akademik çalışmalar, teknoloji içerikli işler, zeka ve mantıksal bir bakış açısı gerektiren her türlü iş için uygun bir bakış açısı söz konusu olacak. Özellikle de bu açıdan yapılacak grup çalışmaları ayrıca desteklenmiş olacak.
İçinde bilgi, bilimsellik, teknoloji ve yenilik içeren her şey her zamankinden daha çok ilgimizi çekecek. Okuyup öğrenmek, anlayıp kendimizi geliştirmek isteği duyacağız. Bu tarz eğitimler özellikle önümüze çıkacak. Eğer bu nitelikte bir donanımımız varsa bizdeki bilgiyi diğer insanlarla yazılı ya da sözlü olarak paylaşma ihtiyacı duyacağız.
Genel olarak düşüncelerimizi ne kadar özgür bırakabilmişsek o kadar geliştirici biçimde sonuçlar alacağımız keyifli bir dönem. Ne, nasıl ve neden sorularını bolca soracağımız, gerçek olanı bulup çıkarma çabasında olacağımız etkiler altında olacağız.
 
***Cuma günü Mars Jüpiter destek açısı kesinleşecek. Aslında bu etki haftanın tamamında özellikle de ikinci yarısında dikkat çekecek.
Bu açı yeni projeler, ataklar, girişimler için çok elverişli bir ortam yaratabilir. Özellikle de ateş elementinin olumlu ve hız katan etkileri bir de her iki gezegenin de kendi asaletinde yani güçlü konumda olması artı değeri yükseltecek.
Ticari hamleler, geleceğe dair cesur planlar ve bireysel gelişim fırsatları açısından oldukça etkin bir transit.
Çalışmaya niyet etme, başarıya odaklanma, kusursuz işler çıkaracağına inanma ve inancını cesaret ile yoğurma şansı verebilir.
Girişeceğiniz işlerde, atak davranmak, rekabetten kaçmamak ve açık olmak önemli olacak.  Olumlu taraflarınızı ön plana çıkarmaktan kaçmadığınız, inisiyatif almayı bildiğiniz, kantarın topuzunu kaçıracak riskler almadığınız ve hedeften şaşmadığınız sürece sonucu başarı olan işler sizi bekliyor...
Zorlu mücadelelere girerken iyimserliğini kaybetmeme, eğer gerekiyorsa ihtiyaç duyulan desteği bulabilme, normalde adım atmaya bir türlü cesaret gösteremediğimiz noktalarda harekete geçebilme gibi pozitif etkiler yansıtıyor.
Ancak gözü kara halleri abartmamak, tedbiri tamamen elden bırakmamak önemli. Hakkımızı savunmak, almak, atılım yapmak, girişimde bulunmak gibi şeyler için fişekleyici bir etki bu.
Kendimizi ne kadar şanslı, ne kadar motive hissedersek edelim aklımızı, sağduyumuzu, anlayışımız ve bilgimizi kullanmadan hamle yapmamak en büyük kazanç faktörü olacaktır.

21 Ocak 2019 PAZARTESİ

Ay haftanın ilk günü saat 06:54 sonrasında Aslan burcunda olacak ve saat 08:15 de 0 derece Aslan burcunda bir Ay tutulması meydana gelecek. Ay tutulması-dolunay; Venüs-Neptün karesi ve Mars-Satürn karesi bir arada. Hepsi bir arada düşünüldüğünde, gökyüzü etkilerini sert biçimde yansıtma eğiliminde oldukları belli.
İlişkilerde yanıltıcı durumlar, hayal kırıklıkları, fedakarlıklar, bekleneni bulamama, aldanmalar, hatalı karar ve yönelimler, objektif değerlendirememekten kaynaklanacak aksaklıklar söz konusu olabilir. İlüzyonlardan, çok fazla beklenti içinde olmaktan, idealize etmeye çalışmaktan, her duyduğunuza körlemesine inanmaktan, senaryolar yazmaktan sakınmak önemli. Bu etki aynı zamanda yaratıcılık ve sanat konusunda aşkın haller verebilir. Ve yine aynı zamanda ilişkide gösterilmesi gereken bir esneklik ve yapılması gereken bir fedakarlık ya da bağışlanması gereken bir durum varsa ve biz bunları yapmakta zorlanıyorsak buna yönelik bir yumuşama da katabilir.
 
Mars-Satürn kare açısına bakacak olursak:
İki malefik gezegenin bu zorlayıcı açısı ne yazık ki stresi artırıcı bir tesir verecektir. Mücadeleci bir ruh haline bürünme ve buna karşılık da karşımızda sıkı muhalefetler bulma riski söz konusu. Anlaşılmadığımızı, değer verilmediğini, dikkate alınmadığımızı, isteklerimizin hiçe sayıldığını hissettiren durumlar ya da kişilerle yolumuz kesişebilir. Dışarıya yansıyan bir agresyon, öfke, kızgınlık hali söz konusu olabilir. Bunların dışarıya yansıtılamaması durumunda ise içsel gerginlik ve duygusal patlamalar yaşanması ihtimali doğar.  Niyetimizi ve istek ve ihtiyaçlarımızı tam olarak anlatmak da her zamankinden zor olabilir. Biz taviz vermeye kalksak da karşı taraftan uyum adına bir hamle göremeyebiliriz. Sabretmekte zorlanan kişilerle onların sabrını sınayanlar karşılıklı gelir. Hırslarına esir olanlarla onlara dersini verenler bir arada olur. Motivasyonu kırıcı durumlar gündeme gelebilir. Esneklik, anlayış, istikrar ve sabır isteyen etkiler bunlar. Baskı, otorite, disiplin gibi şeyler artmış ve bunlara tahammül azalmış olacak. Ölçülü, kontrollü olmak, şartları, şansımızı, ilişkilerde karşımızdakini fazla zorlamamak, inatlaşmalardan kaçınmak, esneklik ve uyum adına çaba göstermek önemli.
Aslında bugünlerde yaşanan olayları doğru değerlendirebilmek adına bu iki gezegenin daha önce kavuşum yaptıkları zamana iyi bakmak önemli.  2018 Nisan başında yaptıkları kavuşum sonrasında ilk kez kare açı yapıyorlar. Mart sonu Nisan balında yaşana, tetiklenen, tohumu atılan durumlara bakmakta fayda var. O günlerdeki olayları tetikleyecek yeni bir gelişme ya da devamı niteliğinde olan yeni bir safha gündeme gelebilir. Aşılması gereken engeller eğer biz bu geçtiğimiz süreçte yönetmeyi öğrenemediysek boyut değiştirebilir artabilir, yeni bir şekle bürünebilir, konuya muhalefet edenler artabilir, dirençler, aşılması gereken duvarlar kalın ve kalıplı hale gelebilir.
Oğlak burcundaki kavuşumlarının ardından Mars da yönetici olduğu Koç burcuna kadar ilerledi. Ve bu sert açı eşit biçimde ve muhtemelen daha adil bir mücadeleye vesile olacak. Belki de birinin aşamadığı bir duvarı, buna daha fazla gücü yeten bir diğerine bayrağı teslim ederek geçebileceğiz. Roller ve çatışmanın yönü değişebilir. Ancak mücadele isteyen bir şeylerin gündemde olacağı belli.
Bir sonraki açıları karşıt etkisi ile Haziran ayında kesinleşecek.
 
Günün geneli dinginlik ve denge adına ekstra çaba göstermeyi gerektiriyor. Egoların çatılması, inatlaşmalar, güç, kontrol ve otorite adına diklenmeler yerine güne keyif katacak ve hayatı oyun ve neşe haline getirecek çabalar iyi gelebilir.

22 Ocak 2019 SALI

Ay dün olduğu gibi bugün de Aslan burcundaki seyrine devam edecek. Dünün sert etkilerinin ardından daha akıcı ve kolaylık veren bir gündeyiz. Geçtiğimiz hafta sonu etkili olan Venüs Mars destek açısı bugün Ay tarafından bir kez daha tetiklenecek. Ay, akşam saatlerinde kesinleşecek Venüs-Jüpiter kavuşumunu da gün içinde yapacağı açılarla tetikleyecek.
Haftanın en çok değerlendirilebilir ve fırsatlar sunan günü diyebiliriz.
Kendimizi özgüvenle ve netlikle ifade etmeyi istediğimiz, iyi ilişkiler kurmayı hedeflediğimiz, destekleşmeye ihtiyaç duyduğumuz iş ve girişimler için uygun etkiler var.
Fayda sağlayan, rehberlik eden, iş birliği yapmayı kolaylaştıran, genişleten, öğreten, kendimiz gibi olmayı sağlayan kişiler- ortamlar ve durumlarla kesişeceğiz gün içinde.
Yetenekleri ortaya koymak, hayatın keyifli taraflarını fark etmek, potansiyelleri çıkarmak, yaratıcılığı ifade etmek, diğer insanlardan fayda almak, ikili ve sosyal ilişkilerin enerjisini yükseltmek, coşku ve motivasyon artırmak, bilgi ve rehberliklere başvurmak, kendimizi geliştireceğimiz imkanlarla buluşmak için çok elverişli bir gün diyebiliriz.

23 Ocak 2019 ÇARŞAMBA

Ay saat 06:21 sonrasında Başak burcunda olacak.  Geçtiğimiz iki güne göre önceliklerimizin değiştiği, çalışmak, üretmek ve detaylarla ilgilenmek eğiliminde olacağımız nitelikte bir gün. Düzen ve disiplin, organizasyon, zamanı yönetme becerisi v.b. şeyler günün verimini arttırabilir. Amacımız ve önceliğimiz keyif odaklı şeylerle ilgilenmek değil. Kusur arayan gözlerin ayrıntılara fazlasıyla takılması, her şeyi düzeltme ve aksaklıkları giderip tamir etme ihtiyacı zaten keyif kısmını ortadan kaldıracak. İlişkilerde ve iletişimde de eleştirel yaklaşımlar ve empatiden yoksun düz bir tarz söz konusu olabilir.
Merkür Uranüs kare açısının yoğun etkili olacağı gün boyunca ani karar ve fikir değişiklikleri gündeme gelebilir. İletişim köşeli, inatlaşma eğiliminde ve beklenmedik noktalara varacak şekilde ilerleyebilir. Hiç beklemediğimiz bir tepkiyi görebilir ya da gösterebiliriz. Daha önce hesaplanmamış ve sürpriz niteliğindeki teklifler alabilir ve yapabiliriz. Fikir uçuşmalarına çok açık olacağız gün boyunca.
Planlarda ani değişiklikler söz konusu olabilir.
İletişim konusunda da bize aykırı gelen görüşlere tolerans göstermekte zorlanabiliriz. Ya da kendimizle çelişen fikirleri ve niyetleri biz ortaya koyabiliriz.
Genel olarak hem fiziksel hem de iletişim içerikli kazalara açık olduğumuzu aklınızdan çıkarmayın. Ticari girişimler de tahmin etmediğiniz biçimde neticelenebilir.
Fikirlere ve yaklaşımlara, insanların ürettiği çözümlere karşı toleranslı olabilmek, düşüncesiz ve özensiz tavırlardan kaçınmak gerekecek bu etki altındayken.  Zihnimizi susturmak pek pek mümkün olmaz. Hızlıca kavramak, hemen anlamak, hemen anlaşılmak, dinlemeden anlamak, hemen plan yapmak, organize olmayı beklememek beklentisinde olacağız.
Ancak bunun yanında zihnimiz her zamankinden de üretken olacak. Zihinsel yaratıcılık arttığından, daha önce aklımıza gelmeyen pratik çözümler birden çıkabilir. Yeter ki bu zihinsel hareketliliği gerçeğe dönüştürmek, ayağı yere basan projeler haline getirmek için azıcık sabır ve tolerans gösterebilelim… İletişim trafiğinde ve teknoloji vasıtasıyla yapılacak işlerde de bir artış yaşanabilir.
 

24 Ocak 2019 PERŞEMBE

Ay Başak burcunda olacak. Yine detayların önem kazanacağı, düzeltilmesi, tamamlanması gereken işlerle uğraşacağımız, ayrıntılara her zamankinden daha çok takılacağımız nitelikte bir gün. Verimli zaman geçirmeyi hedeflemek ve organize hareket edebilmek önemli olacak gün içinde. Günün ilk yarısında ne yazık ki bunu yapmakta zorlanabiliriz. Dağılma, kolaya kaçma, ihmalkarlıklar, tembellik etme, yanılma, aşırı iyimser ve tedbirsiz davranma, çok beklentiye girme, ya da bizden bekleneni yeteri kadar karşılayamama v.b. riskler söz konusu olabilir.
Gerçeklikten uzaklaşmamak önemli. Çok emin olduğumuz bir konuda yanıldığımızı fark edemeyebiliriz. Özellikle de gerçekten en ince ayrıntısına kadar planladığınızı düşündüğünüz şeylerde aksaklıklar yaşanabilir. Böyle bir durumda daha da titizlenmek yerine biraz da akışa bırakabilmek gerekebilir. Tamamen kontrolü bırakmaktan bahsetmiyorum. Her türlü özene rağmen yaşanabilecek aksi durumları kabullenişe ihtiyaç olabilir.
Genel olarak yanlış anlama, anlaşılma ve yönlendirilmelere açık olacağız günün ilk yarısında. Objektiflikten uzaklaşma riski de var ya. Karar ve adımlarda tedbiri elden bırakmamalı.
Finansal konularda, hesap kitap işlerinde yanılıp hatalı hamleler yapabiliriz. Harcamalarda da dikkat etmeli. Bu açıdan kandırılma riski de olabilir. Para düşürme, kaybetme ihtimali de olabilir. Tedbirli olmakta fayda var.
 
Öğleden sonra saatleri çok daha verimli ve kontrollü görünüyor. Saat 16:50 öncesini önemli, çetrefilli, güç, dayanıklılık ve cesaret isteyen iş ve uğraşlarınızla değerlendirebilirsiniz. Araştırma, inceleme, detaylandırma ihtiyacı duyulan işleriniz için de uygun olabilir.
16:50 sonrasında Ay günün geri kalanında boşlukta olacak. 
Bugün Merkür, 10 Şubat’a kadar kalacağı Kova burcuna geçecek. 

25 Ocak 2019 CUMA

Ay saat 07:02 sonrasında Terazi burcunda olacak. Gün boyunca zorlayıcı bir tesir görünmüyor. Aksine rahatlatıcı ve kolaylaştırıcı etkiler hakim gün boyunca. Mars Jüpiter üçgen açısının da etkileri devrede olacak. Görüşmelerde, anlaşmalarda, karar ve adımlarda akıcı ve faydalı işler ortaya koyulabilir. Mars Jüpiter destek açısı ile ilgili bilgileri hafta başında sizlerle paylaşmıştım. Yukarıda detaylarını tekrar bulabilirsiniz. 

26 Ocak 2019 CUMARTESİ

Ay gün boyunca Terazi burcunda olacak. Günün ilk yarısı bir miktar sıkıntılı ve mücadeleli ve sabır gerektiren işleri ve durumları getirecek. Sabırsızlık, aceleci tavırlar ya da agresif haller daha büyük sorunlara vesile olabilir. Sorumlulukları almak, zorlanmak, yorulmak, ciddi, ağırbaşlı ve olgun davranmak, her ne kadar tercih etmesek de fayda sağlayacak olan davranış modelleri.
Öğleden sonra saatleri günün en keyifli zaman dilimi. Özel ilişkiler, gezip tozmalar, sanatsal ortam ve uğraşlar, iyi ilişkiler sayesinde yapacağımız işler için elverişli.
Akşama doğru ve akşam saatleri ise duygusal baskı ve bunun sonuçları açısından riskler barındırıyor. Manipülatif tavırlar, ısrarcı haller, güçlü ve haklı olma telaşı zarar verici olabilir. Susup oturmak değil belki ama sakin, sabırlı ve esnek bir akşam geçirme çabası önemli.

27 Ocak 2019 2018 PAZAR

Sabah saat 08:20 ile 10:30 arasında Ay boşlukta olacak ve sonrasında Akrep burcuna geçecek. Sabah erken saatler sürprizli durumlar ve belirsizlikler, beklenmedik krizli durumlar söz konusu olabilir. Dengede kalın ve plansız hareketlerden ve tepkilerden kaçının. Plansız şeyler sizin kontrolünüz dışında oluştuysa mantık çerçevesinde hareket edip kontrolü sağlamaya çalışın.
Saat 10:0 sonrası günün devamında Ay Akrep burcunda olacak.
Şartları zorlayan, mücadeleci ve sabırlı, dirayetli haller daha ön plana çıkacak günün genelinde.
Sezgiler artacak. Her zaman normal kabul ettiğimiz şeylere her zamankinden farklı olarak daha çok kuşkuyla yaklaşma eğilimi söz konusu olabilir.
Güçlü ve haklı olma ihtiyacı da dikkat çekiyor.
Kolay yolu değil de zor olanı, kolaylaştıran araçları değil de mücadele gerektirenleri tercih etme eğilimi daha fazla şey üretmeye yardımcı olabilir ama yüreklerin yorulacağı kesin.
Araştırma, inceleme gerektiren şeyler, zorlayıcı yüzleşmeler, terapiler, sanatsal uğraşlar, hırs ve tutku katarak verim artıracağımız iş ve uğraşlar için ideal bir gün.
Akşam saatleri iletişim problemleri, inatlaşmalar, konuşarak anlaşmakta zorlanma, sözlü mücadelelere kolaylıkla giriverme, yanlış anlaşılmalar v.b. şeyler risk olabilir.
Söylenen bir sözü sindirmekte zorlanma, karşılığını mutlaka vermeye çalışma, düşüncede kin ve intikam planları yapma eğilimi yaşanabilir.
Sarf edilen bir laf her zamankinden daha derin ve üzerinizden atmakta zorlandığınız iz bırakan derinlere dokunan bir etki yaratabilir.
Ağzınızdan çıkan da işittiğiniz de… Aman dikkat.
 
 
Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr.Samiye Özbaş Soysal

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://www.astrokarmik.com/astrolojik-danismanlik-icin
Regresyon Danışmanlığı talepleriniz için…
http://www.astrokarmik.com/karma-kosesi/regresyon-danismanligi
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji