< Ana sayfa 23 Aralık 2018, Pazar

AstroKarmik ile 24-30 Aralık 2018 Haftasının Yorumları

Paylaş
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google+'ta paylaş Blogger'da paylaş E-posta ile paylaş

24-30 Aralık 2018 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Perşembe günü kesinleşecek olan Mars Ay düğümleri destek açıları haftanın ciddi bir kısmında etkili.
Cuma günü kesinleşecek olan Venüs Plüton altmışlık açısı da haftanın özellikle ikinci yarısında etkili.
Hafta sonu kesinleşecek olan Mars Kiron kavuşumu da hafta boyunca etkili olacak.

24 Aralık 2018 PAZARTESİ

Ay akşam saatlerine kadar Yengeç burcundaki seyrine devam edecek. Duygusal olarak kendimizi ifade etmeye ve duygusal bağlarımız olan insanlarla bir arada olmaya belki de onlar için bir şeyler yapmaya ihtiyaç duyacağımız nitelikte bir gün.
Günde zinde ve motivasyonumuz yüksek şekilde başlayacağız. Zor işlerin altından kalkmak, mücadele isteyen şeylere girişebilmek, kararlı ve net bir duruş sergileyebilmek, inisiyatif alabilmek, işlere hız katıp yol alabilmek ihtiyacı ve etkisi ile başlıyoruz.
Ancak bunun yanında sabah saatlerinde bir miktar inatlaşma ve çatışma eğilimi de söz konusu. Olmayan bir şey için ısrarcı olmak, hayır cevabını kabul etmemek, şartları kendimizi fazlasıyla zorlamak v.b. şeyler yorucu yıpratıcı olabilir.
Bu riskleri yönetmeyi becerebilmişsek günün ilk yarısı her açıdan daha elverişli ve değerlendirilebilir nitelikte.
Gün ortası alacağımız bir destek bizim için yol açıcı, rehberlik eden ya da işimizi kolaylaştıran nitelikte olabilir.
Öğleden sonrası inişli çıkışlı ruh halleri, kısıtlanmak istemediğimiz için tahammül gösterebilme kabiliyetimizin azalması, her şeyin üzerimize gelmesi, fevri tepkiler ve ani gelişen işler, hesaplanmadık durumlar gündeme gelebilir. Alternatif durum ve planlara açık olmak, esneklik gösterebilmek, kendimize ve diğer insanlara bir miktar özgür alan bırakmak iyi olabilir.
Değişik bir şeyler yapma ve değişik deneyimler yaşama durumu da öyle.
Saat 17:50 ile 19:58 arasında Ay boşlukta olacak ve sonrasında Aslan burcuna geçecek. Akşam saatleri bu sıkıntılı ruh halleri bir miktar dağılacak ancak Salı günü ilk saatlerinde kesinleşecek olan Merkür Neptün kare açısının etkilerinin öğleden sonra itibariyle yoğunlaşan etkileri akşam saatlerinde de etkili. Göz ardı etmeyelim. Her türlü iletişim konulu şeyde, hesap kitap işlerinde, bilgi alışverişlerinde dikkatli tedbirli olmakta fayda var. Anladığınız bir şeyi tamamen yanlış anladığınızı çok sonradan fark edebilirsiniz. İş ya da özel yaşamınıza dair anlaşma, sözleşme, konuşma, imza gerektiren durumlar, karşılıklı verilen sözler, kendinizi, niyetinizi ve hedefinizi ifade etmeniz gereken haller, yol haritası çizerken önünüzü görmek istediğiniz detaylar, aldığınız veya verdiğiniz rehberlikler söz konusu olduğunda yanılma, yanıltılma ya da yanlış anlaşılma v.b. şeyler yaşanabilir. Kafa karışıklıklarına karşı tedbirli olmakta fayda var. Net olmaya çalışmak, perdeleri kaldırıp, imadan uzak bir iletişim kurmak, varsaymamak önemli. 

25 Aralık 2018 SALI

Ay günün tamamında Aslan burcunda olacak. Erken saatlerdeki Merkür Neptün kare açısının etkileri, azalarak da olsa günün devamında özellikle de ilk yarısında etkisini göstermeye devam edecek.
Gün içinde Ay’ın Merkür ve Jüpiter ile destek açılarının olduğunu düşünecek olursak bilgi paylaşımları, bir şeylerin ilan edilmesi, bir düşüncenin ya da niyetin beğeniye ya da onaya sunulması, bilginin çoğalmasına hizmet edecek planlar v.b. şeyler için elverişli bir gün olacak. Rahat akan ve kolaylaştıran unsurların ve kişilerin devrede olduğu bir gün.
Mümkünse gün ortasına doğru ve sonrasını değerlendirmek daha iyi olabilir.
Akşam saatleri ikili ilişkilerde inatlaşma ve çekişmeler, güç ve ego savaşları söz konusu olabilir. Esnek olabilmek ve çatışma ortamlarına çanak tutmamak önemli. Akşam ayrıca lüks ve konfor adına kolay harcama yapabilme eğilimi de olabilir.

26 Aralık 2018 ÇARŞAMBA

Ay bugün de dün olduğu gibi Aslan burcunda olacak.
Günün genelinde bir konuda takdir edilmek, beğenilmek, önemsenmek, kendimizi ifade edeceğimiz ve ışığımızı parlatacağımız şeyleri ön plana çıkarmak istek ve ihtiyacımız yoğun olacak. Bize kendimizi özel hissettiren kişiler ve ortamlara meyledeceğiz. Her ne yaparsak yapalım içine eğlence katmak, coşkuyu yaratmak, enerjimizi yükseltecek işler ortaya koymak, çok zorlanmayacağımız, işimizi kolaylaştıran şekilde planlar yapmak isteyeceğiz.
Akşam saatleri sürpriz gelişmeler, beklenmedik ancak eğer adapte olabilmişsek hem keyif hem de heyecan katan haller, farkındalık sağlayan kişi ve durumlar gündemde olabilir. Daha önce fark etmediğimiz bir detayı, özelliği, meziyeti, bir kişinin, kendimizin ya da bir durumun daha önce görmediğimiz bir yönünü keşfetmek için elverişli bir akşam. Saat 18:36 ile 20:49 arasında boşlukta olacak olan Ay sonrasında Başak burcuna geçecek.
Akşam saatleri de rahatlatan ve destekleyici tesirler söz konusu ancak yine de ilerleyen saatler detayları daha fazla gören ve bunlara takılabilen haller getirecek…

27 Aralık 2018 PERŞEMBE

Ay günün tamamında Başak burcunda olacak. Güne akıcı ve rahatlatıcı etkiler ile başlıyoruz. İşlerimizi toparlamak, yarım olanları tamamlamak, yapılacaklar listesinde temizlik yapmak, düzenli ve disiplinli çalışmamız gereken işlere vakit ayırmak, ayrıntılara odaklanmak, hesap kitap işlerini halletmek, sağlık ile alakalı plan ve program yapmak için elverişli olacak sabah saatleri ve öğleden öncesi.
Hedeflediğimiz şeyde, niyetimize doğru atılacak adımlarda alacağımız destek, eski bir tecrübenin içinde bulunduğumuz durumun çözümü için işe yaraması, rehberlik eden kişilerin karşımıza çıkması v.b. şeyler de söz konusu olabilir gün boyunca ancak özellikle günün ilk yarısında.
Gün ortası ve öğleden sonrasında ölçüyü kaçıranlar değil de sınırları bilenler daha çok fayda elde edecek. Kontrolsüz sözden, insanların işine karışmaktan, ilişkileri yıpratacak nitelikteki eleştiriden, her şeyi bilen ve öğreten olma hevesinden kaçınmak gerekiyor.
Biri size gerçekten fikrinizi sormamışsa ya da açıkça desteğinizi istememişse sınırlarını bilerek davranmak en güzeli. Olgun, saygılı ve seviyeli davranabilenler daha çok fayda elde edecekler. Dengede kalacaklar.
Akşam saatleri Ay Merkür Neptün kare açısını bir kez daha tetikleyecek. Pazartesi akşam ve Salı sabah için bahsettiğim iletişim aksaklıkları, yanlış anlaşılma ve anlamalara müsait bir akşam olacak bugün de.
Özellikle sivri ifadelerden, bunların kırıcılığından, detaylara dalıp asıl hedef ve niyet konusunda yaşanabilecek dağılmalardan, motivasyonları düşüren söylemlerden, bu tarz söylemlere maruz kalmışsak da enerjimizi düşürmelerinden kaçınmak önemli.
Önemli karar ve adımlar açısından yanılgılara ve kararsızlıklara açık olacağız. Önemli görüşmeler için de elverişli değil.

28 Aralık 2018 CUMA

Ay neredeyse gün bitimine kadar Başak burcundaki seyrine devam edecek. Güne güzel tesirler eşliğinde başlıyoruz. Gün içinde etkili olan ve gece saatlerinde kesinleşecek olan Venüs-Plüton destek açısı tetiklenecek.
Gün boyunca hem özel hem de sosyal ilişkilerimiz, iş bağlantılarımız, güç katan iş birliklerine hizmet eden her türlü girişim için, sanat, yaratıcılık ve yaratıcı meziyetlerin ifadesi için, dayanışma ve güzel ilişkiler eşliğinde girişilen mücadeleler için destekleyici olacak.
Özel ilişkilerde de zorlayıcı, eğer birliğe niyet etmişsek güç katan ve derinleştiren, aksi halde de mücadele ve inatlaşma eğilimi veren, kıskançlık ve sahiplenme halleri sebebiyle baskı oluşturan nitelikte bazı başlangıç ve gelişmeler söz konusu olabilir.
Öğleden sonra ve akşam saatleri çekişme ve inatlaşmalar, yargılayıcı ve sivri ifadeler vesilesiyle olan gerginlikler, yaralayıcı tartışmalar, fiziksel yaralanmalara vesile olabilecek kaza ve sakarlıklar, zamanı hızlandırmaya çalışırken acelecilikten, sabırsızlıktan kaynaklanabilecek aksaklıklar söz konusu olabilir.
Saat 19:26 ile 23:22 arasında boşlukta ilerleyecek olan Ay bu saatten sonra Terazi burcuna geçecek. Akşam saatleri de giderek azalarak da olsa günün gerginliğini barındırıyor.
Venüs Plüton destek açısının avantajları için günün ilk yarısını değerlendirebilirsiniz. Daha çok verim alabilirsiniz.
Gece geç saatler de verim açısından elverişli. Özellikle özel ilişkilerden yana güzel bir gece.

29 Aralık 2018 CUMARTESİ

Ay Terazi burcunda. Ayın ilerleyen günlerde kesinleşecek olan Güneş Satürn kavuşumunu tetikleyeceği, istediğimiz hızda ilerleme şansı elde edemeyeceğimiz, gerginliklerin ve inatlaşmaların yaşanabileceği nitelikte bir gün.
Kavga etmeyelim dedikçe üzerimizdeki duygusal baskı yoğunlaşabilir. Bastırılmış duygular bambaşka biçimde ortaya çıkabilir.
Dengeyi kurmaya çalışan ve taviz veren kişiler, sustukça tepesine çıkmaya çalışanlarla karşılaşabilir.
Ya da bunu yapmak her zamankinden yorucu olabilir.
Rutinler ve sorumluluklar dinlenme ve keyifli zaman geçirme isteğine imkan vermeyebilir.
Engeller, kısıtlamalar, yorucu işler ve angaryalar, yaptığımız bir şeyin yeteri kadar takdir edilmemesi, yaptığımız ya da yapmadığımız bir şeyden dolayı duyacağımız suçluluk, aslında istemediğimiz bir ortamda ve kişilerle
bir arada olmak, yeteri kadar desteklenmediğimizi ve anlaşılmadığımızı, anlayış görmediğimizi düşünme, asıl yapmak istediğimiz şeyleri yapmak ve yaratmak için gereken cesareti bulamama, hayır diyememenin ağırlığını yaşama v.b. şeyler söz konusu olabilir.
Akşam saatlerine kadar tema bu şekilde.
İlerleyen saatlerde ise tıkanıklıklar yavaş yavaş açılacak ve çok daha fazla esneklik bulup gösterebileceğimiz nitelikte bir akşam yaşayacağız.

30 Aralık 2018 PAZAR

Ay günün tamamında Terazi burcundaki seyrine devam edecek. Günün ilk yarısı görünür ya da baskılanmış stres ve gerginlikler barındırıyor. Her zaman yapılan bir hareketin bu kez daha çok tepki çekmesi, ya da karşımızdaki ne yaparsa yapsın, niyet bu olmasa bile baskı ve otorite kurma çabası olarak algılama, güç mücadelelerine girebilme, inatlaşmaların keyifleri kaçırması v.b. şeyler yaşanabilir.
Bu sabah şartları sonuna kadar zorlama hali yorucu olacak. Bir miktar esneklik ve direnç göstermeyip akışa bırakabilmek iyi gelebilir. Karşınızdakinin sizin bu geri çekilmenizi zafiyet anlamadığından da emin olun. Daha çok üstünüze gelmeye yeltenebilirler. Dozu ayarlamak ve sınırları da korumak önemli.
Kıskançlık, aşırı sahiplenici tavırlar, şüpheci yaklaşımlar da ilişkilerde gerginleşme malzemesi olabilir.
Gün ortasına doğru ve sonrası doğru iletişim ile işlerimizi yoluna koyma, beklediğimiz cevaplarla ve haberlerle buluşma, sosyalleşme fırsatı sunan planlar yapma şansımız var. Her türlü görüşme, konuşma, iletişim becerilerimizi kullanacağımız ve sosyal çevremizi devreye sokacağımız işler için öğlen saatleri ve sonrasını değerlendirebilirsiniz. 

 
Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr.Samiye Özbaş Soysal

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://www.astrokarmik.com/astrolojik-danismanlik-icin
Regresyon Danışmanlığı talepleriniz için…
http://www.astrokarmik.com/karma-kosesi/regresyon-danismanligi
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji