< Ana sayfa 25 Şubat 2019, Pazartesi

AstroKarmik ile 25 Şubat-3 Mart 2019 Haftasının Yorumları

Paylaş
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google+'ta paylaş Blogger'da paylaş E-posta ile paylaş

25 Şubat-3 Mart 2019 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Yeni haftaya başlıyoruz. Bu haftanın ön planda olan konuları arasında yine ilişkiler ve finansal konularda yaşanabilecek değişiklikler yer alıyor.
Bu yılın Voltran üçlüsü Satürn, GAD ve Plüton! A yıl içinde yaptığı ve yapacağı açılarla dönem dönem diğer gezegenler de eşlik ediyor. Mart ayının sonları itibariyle bu üçlünün kendi içindeki tam kavuşumlarına hazırlanıyoruz. Yani giderek artan dozda bu etkileri yoğun olarak hissediyoruz. ☹ Hedefte spesifik bir konu olabilir bu zamanlarda sizi yoran. Ya da belki de pek çok konu iç içe geçmiş ve problem yumağı haline gelmiş olabilir. Ayrı telden çalan konular her taraftan üzerinize üzerinize geliyor olabilir.
Hepimizin hayatında bir şeyler, bir konudaki dinamikler, bazı ilişkiler yeniden yapılandırılmak üzere biz istesek de istemesek de dönüşüyor. Dönüşmesin diye direnmek sıkıntıları daha artırıyor. Zira ya dönüşecek ya hepten silinecek.
Bir şeye bir ilişkiye bir şeyi yönetiş biçimine bakış açısını, kaynak ya da hedef olarak kullanılan şeyleri değiştirip dönüştürmek şart.
İşte bu hafta bu temanın merkezinde Venüs ile bağlantılı olan konular var.
Mart ayının ilerleyen zamanlarında ise temanın merkezinde Mars ile ilintili şeyler yer alacak.
Biz şimdilik bu haftanın gökyüzü etkilerine bir bakalım:
Geçen hafta Satürn ve Plüton ile tam kavuşumları gerçekleşen Venüs bu hafta da GAD ile kavuşum halinde olacak ve ardından da Uranüs ile kare açıya doğru ilerleyecek.
İlişkilerde kayıplara ve sonrasında yaşanabilecek beklenmedik gelişmelere, sürpriz ayrılıklara, düşünmeden verilen karar ve adımlara şahitlik edebileceğimiz bir hafta bizi bekliyor.
Cuma günü kesinleşecek ve 29 dereceden gerçekleşecek olan Venüs Uranüs karesi aman dikkat dedirtiyor.
Bu hafta bitmesi gerekenin bitmesine de hizmet edebilir, eski defterleri kapatıp yeni ve tertemiz sayfalar atma kararlarının getireceği şifaya da…
Cuma günü Venüs Kova burcuna geçecek.
Hafta ortasının tamamında aynı zamanda Güneş Mars destek açısı etkili olacak. Cesaret isteyen şeylere atılacak adımlar açısından kıymetli bu etki.

25 Şubat 2019 PAZARTESİ

Ay haftanın ilk gününde Akrep burcunda olacak. Günün tamamı ancak özellikle ilk yarısı pek çok açıdan değerlendirilebilir nitelikte görünüyor. Duygu ve düşüncelerinizi net bir şekilde ifade edeceğiniz durumlar, detaylandırmayı hedeflediğiniz planlar, ince işler, etki bırakmayı hedeflediğimiz konuşmalar, merak edip araştırmaya niyet ettiğimiz şeylerle alakalı motivasyonlar, karşımızdakinin fikrini değiştirmeye niyet edeceğimiz görüşmeler için elverişli olacak.
Günün ilk yarısı bu tip konularda netlik ve kararlılık söz konusu. İmkansız gibi görünen şeyleri nasıl imkanlı hale getiririz sorusuna aranan cevaplar gündemde olabilir. Zihinsel aktiviteler açısından da düşünceleri ortaya koyma gücü açısından da elverişli olacak.
Gün ortası işlerimizi ve günün akışını iyi ilişkiler ve ilişkilerde uyuma hizmet edecek yaklaşımlar sayesinde halledeceğiz. Saat 15:17 sonrasında Ay açısız olacak. Belirsizlikler söz konusu yeni girişeceğimiz işlerde ancak yine de genel olarak akıcı ve keyif veren nitelikte geçecek günün ikinci yarısı da…
Haftanın en verimli ve eğer tadını çıkarabilmişsek keyifli günlerinden biri.

26 Şubat 2019 SALI

Haftanın ikinci gününde Ay saat 00:19 sonrasında Yay burcunda seyredecek. Hafta başında yorumlarımda aktardığım Venüs GAD kavuşumunun kesinleşmesi ile başlıyoruz güne.
İlişkilerdeki zorlu deneyimler, eski problemlerin hesabının bir şekilde karşımıza çıkması söz konusu olabilir bugünlerde. Bunun yanında karmik telafilere hizmet edecek yeni ilişkiler de gündeme gelebilir. Kendimizi ikili ve sosyal alanda yeteri kadar ifade edememiş ve yetersiz hissedeceğimiz durumlarla karşılaşabiliriz. Finansal açıdan hatalı bir karar verme ihtimali de olabilir. Ya da daha önce aldığımız hatalı bir kararın sonuçlarını kabul etmemiz ve kayıp ile yüzleşmemiz gerekebilir.
Gün ortasında mücadeleli, rekabetli ve inatlaşmalı durumlar can sıkıcı olabilir. Aldığımız ya da almadığımız sorumluluklar sebebiyle gerginlikler yaşanabilir. Bizi kısıtlayan rutinler de yorucu olabilir. Bir ucundan tutup el vermek beklentisi karşılanmayabilir. İşi sahiplenmeyip salıveren yaklaşımlar sorunlara vesile olabilir. Beklenen özveri ve fedakarlıklar beklendiği gibi gönülden gelen biçimde yapılmayabilir.
Bugün bize fayda sağlayacak olan şeyler, yaşanmış tecrübelerin artı değer katan bakış açılarına kendimizi açmak, daha önce üretilen ve işe yarayan-yaramayan çözüm fikirlerini kulağımıza küpe etmek, bilginin işe yarar olanlarını yolumuzu aydınlatmak adına kullanmak v.b şeyler olabilir. 

27 Şubat 2019 ÇARŞAMBA

Ay bugün de dün olduğu gibi Yay burcunda seyredecek. Dağılma ve odaklanma problemleri yaşayabileceğimiz nitelikte bir gün olacak.  Sıkı sıkıya olan sorumluluklar, rutinler, bizi kısıtlayan kurallar, disiplinle hareket etmemizi gerektiren işler ve ortamlar her zamankinden daha çok rahatsızlık verebilir. Yanılma, hedeften kayma, olayları ve içinde bulunduğumuz durumu objektif görememe, yargılı bakış açısı sebebiyle şaşırma, çevresel etkilerden fazlasıyla etkilenme, aldanma v.b. riskler söz konusu özellikle sabah saatleri ve günün ilk yarısında.
Günün ikinci yarısı aslında sabah saatlerinde de olan bir rehavete yatkınlık, sorumluluklardan kaçınma, rahatına düşkünlük v.b. şeyler var. Ancak nispeten daha güzel ve geliştirici tesirler var.  Bilgiye ulaşma ve yeni tecrübeler edinme konusunda şansımız yaver gidebilir. Fırsat niteliğinde olan gelişmeleri değerlendirelim. Aşırı iyimserlik durumları riskleri görmeden gelme ve ölçüsüz adımlar atma ya da nasıl olsa ruh haline bürünüverme eğilimi verebilir.
Yeni bir şeyler öğrenmek ve bakış açımızı geliştirecek kişilerle ve ortamlarda olmak şeklinde değerlendirebiliriz bu güzel etkileri.
Akşamın ilerleyen saatleri iletişimde aksaklıklar artmış olacak. Özenli olmakta fayda var.

28 Şubat 2019 PERŞEMBE

Ay saat 09:47 ye kadar Yay burcundaki seyrine devam edecek. (09:17-09:47 arasında açısız olacak) Erken saatlerde belirsizlik ve planlı hareket edememekten kaynaklı değişiklikler, beklenmedik durumlar, sürprizli gelişmeler yaşanabilir. Özgür hareket etme ihtiyacımız ve istediklerimizi hızlıca elde etme isteğimiz artmış olacak. Plan değişiklikleri daha güzel fırsatları yaratacak. Açık olmak lazım.
Bu sabah risk olarak karşımıza çıkacak en önemli nokta, kırıcı ve yaralayıcı yaklaşımlar gösterebilme ihtimali. Duygusal hassasiyetlere yeteri kadar özen gösterememe ve aynı zamanda hassasiyetlerin de artmış olması riski ikiye katlayacak. Eski bir kırgınlık da telafinin sorumluluğunu alalım diye karşımıza tekrar çıkabilir.
Buna rağmen avantajları risklerinden daha çok olan bir gündeyiz.
09:47 sonrasında günün geri kalanı sorumluluklar, ciddi iş ve görüşmeler ile geçecek. Zamanı iyi yönetmek gereken, tedbirli, planlı ve programlı hareket etmenin faydasını göreceğimiz nitelikte geçecek bugün.
Konuşma ve görüşmelerimizde saygı sınırlarını korumak, işleri ve ilişkileri ciddiye almak, sorumluluk bilinci ile hareket etmek günün verimini artıracak. Samimiyet yaratmayı hedeflediğimiz görüşmelerde istediğimiz frekansı yakalayamayabiliriz. Ancak zaten önceliğimiz daha çok karşılıklı fayda ve işe yararlık çerçevesinde olacak.
Uzun vadeli hedefler ve bu hedefleri besleyecek adımlar gündeme gelebilir. Hedefimizde kalıcılık ve başarılı işler ortaya koymak olduğundan buna hizmet edecek gelişmeler yaşanacak ve biz irademizi bu öncelikten yana kullanacağız.
Güneş Mars destek açısının avantajları da artı değer katacak. Cesaret, girişimcilik, kararlı haller, inisiyatif alabilme, net ve sağlam adımlar atma isteği, özgüven, yönetme ve liderlik etme istek ve ihtiyacı artmış olacak.  

1 Mart 2019 CUMA

Ay dün olduğu gibi bugün de Oğlak burcunda ilerleyecek. Akşam saatlerine kadar işler güçler, görevler, rutinler, iş ve planlama içerikli görüşme ya da konuşmalar günün ana başlıkları olacak.
Her ne kadar her şey planlandığı gibi tıkır tıkır gitsin istesek de evdeki hesabın çarşıya pek fazla uymadığı bir gün olacak. Uzun vadeli planlar istediğimiz şekilde yürümeyebilir. Kalıcı olduğuna inandığımız çözümler aslında kalıcılığı yeteri kadar sağlamayabilir. Hızlıca alınan iş birliği, birliktelik ve ayrılık, yol ayrılığı kararları çözüm konusunda yanıltıcı olabilir.
İnceldiği yerden kopsun hallerine dikkat!
Bağlarımızdan özgürleşme isteği ufacık bir tetiklenme eşliğinde bağların kopmasına vesile olabilir.
Pişmanlık faturası arkasına ek olarak gelecek olan her türlü fevri karar ve adımdan kaçınmakta fayda var.
29 dereceden olacak bu transit her zamankinden daha riskli. Bir kapanışa davetiye yaratacak cinsten. Bir vazgeçiş, geride bırakış, defter kapatma ihtiyacı olacak. Gerçekten bitmesi gerekene hizmet edecekse ne ala. Ancak sırf bağlardan kopma ve değişiklik ve değişim yaratma adına dürtüsel bir hamle gelecekse yorucu ve yıpratıcı sonuçlar doğurabilir.
Venüs bu açının ardından akşam saatlerinde 26 Mart’a kadar kalacağı Kova burcuna geçecek.
Venüs bu süreçte bize her zamankinden yoğun biçimde bir sosyalleşme ihtiyacı verecek. Arkadaşlık, dostluk, geliştiricilik önem kazanacak. Bu bahsettiğim temalar modern bir bakış açısı ile ele alınacak. Aşk ve romantizmden ziyade paylaşımlar, yarenlikler ve dostça sohbetler ön plana çıkacak.
İlişkileri de bireysel özgürlük alanımızın içinde yaşamak isteyeceğiz. Arkadaşlık ile aşkı bir araya getirme ihtiyacı duyacağız. Ya aşkımızın arkadaşlığını talep edeceğiz, ya da zaten kafa dengi olan bir dostluk belki de özel hislerle bezenen yeni bir aşmaya geçebilecek. Kafa dengi konusu önemli… İlişkide olduğumuz insanda en çok bunu arayacağız. Pembe boyalı yeşil panjurlu evlerden konuşmak yerine birlikte bilgi dolu sohbetler, toplumsal konularda fikir alış verişleri, yenilik katan deneyim paylaşımları yaratmak bizi daha çok tatmin edecek.
Cebimizdeki parayı işe yarar ve hayatımıza yenilik getirecek şeylere harcama potansiyelimiz olabilir. Teknoloji ve kolaylıklarından faydalanmak lüks değil ihtiyaç halini alabilir.

2 Mart 2019 CUMARTESİ

Ay akşamın ilerleyen saatlerine kadar Oğlak burcundaki seyrine devam edecek.
Haftanın en gergin günlerinden biri. Ay’ın açıları gerginliklere yol açacak olayların ortasında kalmamıza vesile olabilir. Sabah erken saatlerde otorite kurma ve buna karşı gelme mücadelesi söz konusu olabilir. Katı ve kuralcı, dikte eden tavırlar, tolerans eksiklikleri, inatlaşmalar, kontrol eden ve hükmeden olma ihtiyacı v.b. şeyler yorucu olabilir.
Azıcık serbest bırakmak, esneklik gösterebilmek, karşılıklı anlayışın artmasını sağlayabilir. Yaşanan somut bir problem olmasa bile duygusal anlamda kendimizi baskı altında hissedebiliriz. Birileri bu baskıyı manipüle edebilir.
Katı ve acımasız olarak göreceğimiz ya da görünen yaklaşımlar ve tepkiler söz konusu olabilir.
Yargılardan ve bunlara dayalı olan her şeyden kaçınmakta fayda var bugün.
Buna rağmen yargıladığınız bir durumun ya da bir kişinin aslında ne gibi ruh hallerinde olduğunu anlamaya çalışmak önemli.
Günün tamamında duygusal durumlar inişli çıkışlı ve olumsuza kayma eğiliminde.
Beklenen bir desteği alamamak, verim yaratamamak, eski bir problemin çözüm ihtiyacı ile karşınıza çıkması, ürettiğiniz çözümlerin sorgulanması, yetmemesi,
karşılaştığımız yeni durumlarda eski tecrübelere dayalı ortaya çıkan karamsarlıklar, kontrolü kaybetme eğilimleri ve bunun kaygısı, planların değişmek zorunda kalması, yenisine adapte olmakta zorlanma, yürümeyen planın verdiği motivasyonsuzluk günün hemen tamamında keyifsizlik verme riski barındırıyor.
Akşama doğru iletişim açısından günün en akıcı zaman dilimi. Önemli görüşmeler ve bilgi paylaşım, anlaşma gerektiren şeyleriniz için bu saatleri değerlendirebilirsiniz. 
Akşam saatleri özellikle de saat 20:00 sonrasında fevri tepkiler, kontrolsüz durumlar, isyankar haller, sorumluluklardan kaçma isteği, bunun aksi için görülen ya da hissedilen baskı, bulunduğumuz ortama sığamama, değişik bir şeyler yapmak isteyip buna imkan bulamama v.b. şeyler yaşanabilir.
Günün tamamında dışa yansıyan ya da içimizde kopan fırtınaları dindirecek destekleyici aktivitelerden fayda göreceğiz.
Ay saat 21:27-22:06 arasında Ay açısız olacak ve sonrasında Kova burcuna geçecek. 

3 Mart 2019 2018 PAZAR

Ay gün boyunca Kova burcunda seyredecek. Sosyalleşmek, arkadaşlarla ve sosyal çevremizle bir araya gelmek isteğimiz olacak. Aynı dilden konuşmak, fikir paylaşımlarında bulunmak, bize bir şey katacak ortamlarda ve insanlarla bir arada olmak ihtiyacına hizmet edecek planlar yapabiliriz. Ancak bunun yanında bireysel bir özgürlük alanı yaratmak da önemli.
Günün ilk yarısı nispeten daha rahatlatıcı etkiler var. Keyfe hizmet eden ve çok zorlayıcı olmayan planlar yapabiliriz. Bu saatler harcamalara, abartılı olan şeylere, abur cubur yeme ihtiyacına dikkat etmekte fayda var.
Öğleden sonrası ve akşam saatlerinde bir şeyleri aceleye getirmek, tepkisellik, fevri hareketler, isyankar tavırlar, inatlaşmalar vesilesiyle yaşanabilecek aksaklık ve problemler açısından riskli görünüyor.
Sabır, esneklik, zamanı hızlandırmaya çalışmamak, öfke kontrolü yapabilmek,  bir tepki vermeden önce nefes alma molası vermek,  dürtüsel değil de mantıkla hareket etmek önemli.

Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr.Samiye Özbaş Soysal

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://www.astrokarmik.com/astrolojik-danismanlik-icin
Regresyon Danışmanlığı talepleriniz için…
http://www.astrokarmik.com/karma-kosesi/regresyon-danismanligi
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji