< Ana sayfa 25 Kasım 2018, Pazar

AstroKarmik ile 26 Kasım-2 Aralık 2018 Haftasının Yorumları

Paylaş
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google+'ta paylaş Blogger'da paylaş E-posta ile paylaş

26 Kasım-2 Aralık 2018 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

***Pazartesi günü Güneş Jüpiter kavuşumu ile haftaya başlayacağız.
Ancak bunun yanında haftanın ilk gününde Mars-Merkür kare açısı da günün tamamında çok etkili olacak.
Güneş Jüpiter kavuşumunu eğer ölçülü bir biçimde kullanmışsak, bu etkiler altındayken özgüvenimizin artmış olacağı belli...
• Kişisel olarak baktığımızda fırsatlara her zamankinden açık olma,
• Motivasyon ve iyimserlik gerektiren işlere girişme,
• Potansiyellerimizi fark etme ve bunları ifade edebilecek ortam bulma,
• Otorite figürleriyle destekleşme ve beklenen faydayı talep edip alabilme,
• Yeteneklerimizi ortaya koyabilme,
• Gelişim imkanlarını yaratma ve kullanabilme,
• Hayatın geniş imkanlarını ve evrensel bollukta payımıza düşeni rahatlıkla görüp alabilme durumu söz konusu olabiliyor.
Bu transitin handikaplı etkileri kendini olması gerektiğinden daha fazla ön plana çıkarma, sınırını, ölçüyü bilememe, aşırı iyimserlik, abartılı tepkiler, boyumuzu aşacak işlere girişme, arkasını doldurmakta zorlanacağımız vaatlerin altına imza atma, riskli durumların neden ve sonuçlarını görmekte zorlanma olabilir.
 
***Merkür Mars kare açısı etkisi ile yine haftanın ilk gününde hızlıca verilen karar ve tepkiler, sert sivri ifadeler söz konusu olabilir.
Tartışmalar, sabırsızlık ve kontrolsüz söz ve hareketler nedeniyle zarara uğrama, fikir çatışmaları, sakarlık ve kazalar, iğnelemeler, alttan almayan hatta üste çıkmak için çaba gösteren inatlaşmalar söz konusu olabilir. Bu etki altındayken birden söylenmemiş söz kalmasın, içimize attığımız kızgınlıklar artık dile gelsin isteği duyabiliriz. Bol keseden atan tehditkar yaklaşımlar konusunda otokontrol şart.
Bir kez ağızdan çıkan lafın telafisinin her zaman çok mümkün olmadığını hatırlamakta fayda var. Unutmamak lazım dilin kemiği yok ancak kökü bizde…
 
***SALI GÜNÜ DE GÜNEŞ’İN MERKÜR İLE KAVUŞUMU VE özellikle günün ikinci yarısında MARS’IN SATÜRN ile destek açısı söz konusu olacak.
Mars Satürn arasındaki transit ve Merkür Jüpiter kavuşumu Çarşamba günü de etkisini çok yoğun olarak gösterecek. (Salı ve Çarşamba günleri verim almak ve değerlendirmek açısından öne çıkan günler diyebiliriz)
Salı günü özellikle saat 11:34 sonrası önemli konuşma, görüşme, netlik sağlama, sağlamlık verecek hamleleri planlama ya da yapma, önünüzü açacak girişimlerde bulunma ve buna hizmet edecek destek bağlantıları kurma açısından elverişli olacak.
 
*** GÜNEŞ MERKÜR kavuşumu ifade eden ve iletişim halinde olarak kendini ortaya koyan yaklaşımları artıracak. Fikirleri açıklamak, yazmak, çizmek, bilinçli tarafımızı söze, yazıya dökmek, ne istediğini ve neyi amaçladığını açıklamak için elverişli olacaktır. El becerisi ve zihinsel yetenek gerektiren işler için, etki bırakmayı planladığınız görüşmeler için, sonuçlarından fayda umduğunuz kısa yolculuklar için ve kendinizden daha genç insanlarla verimli ilişkiler kurabilmek için değerlendirebiliriz bu tesiri.  Hayatımıza kısa sürekli de olsa bir hareketlilik getirir bu transit.
O hareketi genel geçer değil de kalıcı ya da kalıcılığa hizmet edecek bir hareket haline çevirebiliriz. Bunu da gece saatlerinde kesinleşecek ve günün tamamında etkili olacak olan MARS-SATÜRN DESTEK açısı anlatıyor.
 
*** MARS-SATÜRN DESTEK açısı. Bu transit enerjimizi ve gücümüzü doğru amaçlara kanalize etme ve doğru hamleleri yapma, soğukkanlılıkla engelleri aşıp amaca ulaşma tesiri sunabilecek nitelikte.  Zaten üzerinde çalıştığımız ve çok çaba gösterdiğimiz şeylerin harekete geçirilmesi adına tetikleyici olabilir.
Kalıcılık ve net somut faydalar, eğer harekete geçme zamanını da doğru tespit etmiş, azıcık da cesaret gösterebilmişsen gelecek diyor gökyüzü. Bu cesaretin kör olanından sakın ki elinde avucunda olanı da riske atma diye de ekliyor.
Tedbir ile cesareti, sabır ile hareketi, hırs ile olgunluğu, dürtüsellik ile bilgiyi bir arada dengede kullanmayı becerebilmişsek içine akıl, sağduyu ve mantık katılmış olan hareketi yaratma şansı bulacağız.
Bu transit etkisinde iken enerjimizi idareli kullanmak önemli. Zamanı da iyi yönetmek gerekliliği var.
İleri doğru götüren adımların yanında geri çekil biraz daha üzerinde çalış diyen sesler arasında gidip gelmeler, bu zamanlama durumunu bozabilir.
Biz bir hamle yapıyorsak, bunun zamanının geldiğini düşünüyorsak, bu hamlenin hiç kimseye zarar vermediğinden emin olmamız bizi çok daha temiz bir sayfaya taşıyacaktır. Bu tesirler Salı ve Çarşamba günlerinde yoğun olarak etkili olacak.
 
***Yine aynı günlerde özellikle de Salı gününün ikinci yarısı ve Çarşamba günlerinde etkili olan bir diğer transit de MERKÜR JÜPİTER KAVUŞUMU. Olaylara daha iyimser tarafından bakma şansımız artar bu etki ile. Zihinsel olarak aktif ve yaratıcı şeyler ortaya koyma ihtimalini veren bir etki bu. Bilgi ve tecrübemizi artırmaya, kullanmaya, paylaşmaya imkan veren bir transit. İşimizi ve kendimizi geliştirmek adına yeni teklifler, ticari girişim fırsatları gündeme gelebilir. Fırsatları görmek, duymak, değerlendirmek adına önemsemek gerekir. Ancak bunun yanında unutmamak gerekir ki, bu etki altında ortaya çıkan büyük düşünceler, büyük planlar gerçeğe dönüşmedikçe ne fayda… Gerçeğe dönüşmesi içinde gerçeklikten bağlantımızı koparmamamız, uçuşan hareketler yerine yere sağlam basanlarına yönelmemiz gerekiyor. Gökyüzü Mars-Satürn transiti ile bunu da destekliyor aslında. VELHASIL BİR KEZ DAHA SÖYLEYELİM Kİ SALI GÜNÜN İKİNCİ YARISI VE ÇARŞAMBA GÜNLERİ BU HAFTANIN EN ÇOK DEĞERLENDİRİLEBİLİR ZAMAN DİLİMLERİ.
 
***Cuma ve Cumartesi günleri VENÜS URANÜS KARŞIT AÇIŞI dikkat çekiyor. 29 dereceden olan bu transit bir şeylerin kapanması adına kestirip atmalar, inceldiği yerden kopsun diye yaklaşımlar verebilir ne yazık ki.  İlişkilerdeki dengesizlikler yorucu bir noktaya nasıl olduğunu bile anlamadığımız bir şekilde hızlıca varabilir. Zaten pürüzlerin olduğunu bildiğiniz ve de belki de bunları görmezden gelmeyi tercih ettiğiniz ilişki sorunları gündeme gelebilir. Sizi kontrol etmeye çalışan kişi ya da kişiler nefes almanızı zorlaştırabilir… İsteklerinizi ve düşüncelerinizi tam olarak ifade edemeyeceğiniz kişilerle bir arada veya bu tarz ortamlarda kalıp sinmek ya da durmadan anlatmaya devam etmek durumunda olabilirsiniz...
Hem özel hem de sosyal ilişkilerimizde bu 1-2 gün içindeki süreçte beklenmeyen gerginlikler, aslında biliniyor olsa bile neden patlama noktasına geldiği fark edilemeyen gerilimler yaşanabilir. Durup dururken başlayan bir tartışma hızlıca son noktayı koyma isteğine vardırabilir. İlişkilerden özgürleşme arzusu çok yükselebilir.  Riskli ancak bu nedenle de sizi baştan çıkaran yeni ve macera niteliğindeki ilişkilere de çekilebilirsiniz. Hızlıca kaynaşma ve hızlıca kopma eğilimleri yorabilir. İlişkilerde yaratılamayan denge kendi iç dengemize de olumsuz yansıyabilir.
Bu etki altındayken Venüs ile ilintili diğer temalar, finansal hamleler, estetik ve güzellik ile alakalı girişimler de pek riskli ve nasıl sonuçlanacağını kestiremeyeceğimiz şekilde gelişebilir. Tolerans, mantık çerçevesinden ayrılmamak, risklere kendimizi kaptırmamak, uyum-denge amacı gütmek, kriz yaratmamak, oluşan krizlerin akıntısına kapılmamak, temkinli olabilmek önemlidir bu transit etkisi altındayken...
 
***Hafta sonu Cumartesi günü Merkür geri hareketi sebebiyle, Pazar günü de Venüs ileri hareketi sebebiyle bir kez daha Akrep burcuna geçecek.
İletişim ve ilişkiler açısından bakış açımızı ve tavrımızı değiştirmeye niyet edeceğimiz ve belki de bu doğrultuda kararlar alacağımız bir hafta sonu olacak.
Belki de ilişkilerdeki duyguların yoğunlaşması, düşüncelerin de çetrefilli olan şeylere ve belki de detaylara fazla takılması sebebiyle zorlanmaların da yaşanabileceğini söylüyor önümüzdeki günler. Gecikmiş, geciktirilmiş, bekletilmiş, kaçılmış kararlar gelebilir. Ancak bunun yanında eğer daha öncesi olmayan, hiç hesap edilmemiş, ardı arkası dikkate alınmamış birden geliveren kararların da sonradan pişmanlık verebileceğini, geri adım atmalara vesile olacağını, sağlam adımlara yol açmayacağını hatırlamak önemli.

26 Kasım 2018 PAZARTESİ

Ay günün tamamında Yengeç burcunda olacak. Güneş Jüpiter kavuşumu ve Merkür Mars karesinin etkilerini yoğun olarak hissedeceğimiz ve duygusal yoğunluğun da çok yüksek olacağı nitelikte bir gün. Bu yoğunluk abartılı ve ölçüsüz tepkiselliğe ve buna hizmet edecek konuşma ve ifadelere sebep olabilir. Yapabileceğinden daha fazlasını vaat ya da tehdit olarak savuran hallere dikkat. Günün ikinci yarısında duygusal baskı artmış olacak. Aşırı korumacı ve sahiplenici yaklaşımlar, sık boğaz eden tavırlar yorucu ve gerginleştirici olabilir. Bir de bu etkiler altında iken sen “görürsün” ler çok fazla olacaktır. Haklı çıkmaya çalışma ve hırslar karşılıklı ya da içsel gerginlikler yaşanmasına sebep olabilir.

27 Kasım 2018 SALI

Sabah saatlerinde Ay Yengeç burcundaki seyrine devam edecek. Genel olarak gerginlikleri fazla olan bir sabah diyebiliriz. Kısıtlamalar, korumacı tavırlar her zamankinden daha boğucu gelebilir. Aynı zamanda her zaman yaptığımız, üstlendiğimiz işler de her zamankinden daha çok baskı oluşturabilir üzerimizde.
Biraz farklı bir şeyler yapma, değişik deneyimler yaratma ve özgür kalma isteğimiz olacak. Olmazsa olmaz nitelikteki yakın ilişkilerimizde beklenmedik tepkiler söz konusu olabilir. Karşımızdaki kişilerin ya da içinde bulunduğumuz durumun bizim dengemizi bozmasına izin vermemek önemli. Beklenmedik durum ve tepkilere karşı tavrımız dengeyi koruyacak nitelikte olmalı.
Saat 10:21 ile 11:34 arasında Ay açısız olacak ve sonrasında Aslan burcuna geçecek ve destek açılar yapacak. Bu saatten sonrası pek çok açıdan değerlendirilebilir nitelikte. Hafta başında da belirttiğim gibi Salı günü ikinci yarısı ve Çarşamba günü bu haftanın en güzel zaman dilimi.
Önemli konuşma, görüşmeler, talepleri dile getirme, bilgiyi paylaşma, fayda sağlayan sohbetler etme, yeni şeyler öğrenme, öğretme, öğrenilmiş olanı pratikleştirme, işe yarayan konuşmaların içinde olma, finans ve ticaret, maddi varlıklar konularında fikir alış verişlerinde bulunma, bir şeyi ilan ya da deklare etme, bir karar alma ya da kararı açıklama, niyeti ifade etme, fayda sağlamayı, anlayış ve hoşgörü görmeyi  beklediğimiz görüşme ve toplantılar yapma açısından elverişli bir zaman dilimi. (yine de Merkür retrosunu hiç göz ardı etmiyoruz di mi?)

28 Kasım 2018 ÇARŞAMBA

Ay günün tamamında Aslan burcunda olacak. Günün ilk saatlerinde kesinleşen Merkür Jüpiter kavuşumu da dikkate alındığında olumluyu düşünmenin, geniş ve esnek fikirlerin, kendimizi özgüvenle ifade edeceğimiz ortamların, net olarak niyetlerin ortaya koyulmasının, görüş alışverişlerinin, bir bilgi, karar ya da niyetin ilan edilmesinin fayda sunacağı etkiler var gökyüzünde. Önemli ve görünür olmayı, sözünüzün fark edilmesini, dikkat çekmeyi, istediğiniz etkiyi oluşturmayı hedeflediğiniz konuşma ve görüşmeler için elverişli olabilir. Bireysel etkimize fayda sağlamasını ümit ettiğimiz zihinsel ve iletişimsel olarak kendimizi ifade edeceğimiz her şey için ideal.
Bu güzel etkilerin yanı sıra bambaşka sınavlar da geliyor başka başka konularda… Kendiniz gibi olamama, samimiyet yaratamama, realiteler ve duygular arasındaki gelgitler yaşama temelli olacak şekilde ilişkiler açısından bir karar aşamasına da gelebilirsiniz bugünlerde. Kadersel ve artık su akıp yolunu buldu diyeceğimiz tesirler bunlar.  Aslında dış şartların ve mevcut geldiğimiz noktanın bizi mecburen bir karar almaya doğru itmesi hali bu. Özellikle içinde yeteri kadar denge oturtulamamış, çok fazla sorumluluğu alınamamış, duygusal bir aidiyet oluşturulamamış, mecburiyetlere ya da alışkanlıklara dayalı olarak yürüyen ilişkilerde aslında ne kadar da yol alamadığımızı fark etme zamanları da diyebiliriz. İlişkide patlak veren soruna değil de sorunun kaynağında yatan asıl problemlere bakmak çözümü de çözüme hizmet edecek hareketi de kendiliğinden getirecektir.

29 Kasım 2018 PERŞEMBE

Ay günün ilk yarısında Aslan burcundaki seyrine devam edecek.  Öğlene kadar ki zaman dilimi hem keyif veren hem de değişiklik arayışımıza karşılık verecek nitelikte geçecek. Hem ikili hem de sosyal ilişkilerimizde keyif katan ortamlar ve gelişmeler söz konusu olabilir.  Değişik bir şeyler yapma, yaratıcı işler otaya koyma, estetik ve güzellik ile alakalı şeylerle uğraşma şansı veren bir sabah olacak. Rutinden çıkmamıza vesile olacak, sürprizli durumlar söz konusu olabilir. Yeni biriyle tanışmak, yeni bir şeyler öğrenmek veya daha önce denemediğimiz bir şeylere niyet etmek için elverişli olacak günün ilk yarısı
Ay saat 12:46 ile 14:07 arasında boşlukta olacak ve sonrasında Başak burcuna geçecek. Günün ikinci yarısı, yapılması gereken işler, angaryalar, detaylarıyla uğraşmamızı gerektiren şeyler ile geçecek. İletişim problemleri ve yanlış anlaşılmalar söz konusu olabilir. Gereksiz ve abartılı vaatlerden kaçınmak, plansız programsız hareket etmemek, nasıl olsa hallederiz dedirten tuzaklara düşmemek önemli. Çok laf az icraat durumları da verimsiz ve bir o kadar da tatminsiz zaman geçirmeye vesile olabilir.

30 Kasım 2018 CUMA

Haftanın zor günlerinden biri. Ay gün boyunca Başak burcunda olacak ve akşam saatlerine kadar yapacağı tüm açılar zorlayıcı nitelikte olacak. Detaylara fazla takılma ve kaygı vesvese biriktirme eğilimi veren bir gün. Kusurlar, eksikler her zamankinden daha çok göze batıyor. Kendimizinkiler de karşımızdaki kişilere ait olanlar da… Anlayış ve hoşgörünün yerinde düzeltmek, eleştirmek ve akıl vermek temaları var. ☹
Günün ilk yarısı oldukça stresli. Ay’ın önümüzdeki hafta kesinleşecek olan Mars-Neptün kavuşumunu tetikleyeceği bir gündeyiz. Hedef belirlemede zorlanma, hedeflerin şaşması, önümüzü net görememe, kafa karışıklıkları, neye inanacağını-güveneceğini bilememe, özgüven ve kararlılık eksilten durum ve kişilerle karşılaşma, yanılma, aldanma, aldatılma ya da kandırılma mevzuları, çok heves ettiğimiz bir şeyle ilgili motivasyonların azalması, aslında belki de bir konuda boşa kürek çektiğimizi fark etme hali, daha kötüsü bunu fark edemediğimiz bir şeylerin peşinden gitmeye devam etme v.b. şeyler söz konusu olabilir.
Genel olarak agresyonun yükselmesi ve bunu aslında hiç hak etmeyen birilerine yansıtma, yanlış anlaşılmaların doğuracağı tepkiler ve bu tepkilerin yaratacağı kırgınlıklar yaşanabilir.
Hızlıca verilen tepkiler, varılan yargılar, dürtüsel ve kontrolsüz alınan kararlar pek çok kişi açısından zarar verici olabilir.
Bu etkilerin ilerleyen günlerde ve önümüzdeki hafta giderek artan şekilde hissedileceğini aklımızdan çıkarmamak önemli.
Günün ikinci yarısı nispeten daha destekleyici etkiler var. Özellikle akşam saatleri kendimizi duygusal anlamda güçlü bir şekilde ortaya koyma, ne istediğimiz, ne talep ettiğimiz konusunda daha net ifadeler kullanabilme şansımız olabilir. Bir şeyleri ya da birilerini, fikir ve kararlarını değiştirmeye çalışma, bunun için baskı uygulayıp ortamı germe hali de akşam saatlerinin riskleri arasında olacak.
Yarın kesinleşecek Venüs Uranüs karşıt açısının etkileri bugünden hissediliyor. Etkileri hakkındaki yorumlarımı hafta başında sizlerle paylaşmıştım.

1 Aralık 2018 CUMARTESİ

Ay akşam saatlerine kadar Başak burcundaki seyrine devam edecek. Çok fazla detayla uğraşmak durumunda kalacağımız ve bu sebeple zamanı iyi yönetmek ve planlı programlı hareket etmek gereken bir gün olacak. Hesap kitap işleri, ayrıntılar, angaryalar, derleme, toplama ve düzen içerikli şeyler önceliklerimiz olacak. Eleştirel yaklaşımların can sıkıcı ve kırıcı olabileceğini, hata yapma kaygısının keyfi kaçırabileceğini atlamamak önemli.
Venüs Uranüs karşıt açısının günün ilk saatlerinde kesinleştiğini göz önünde bulundurursak aslında gergin ve çatışmacı durumlara gebe bir günde olduğumuzu da söyleyebiliriz. Bir şeyleri kırıp dökmesek bile kalıcı kırgınlıklar yaratma riskimiz var bugün. Ya da yaşanan bir olayın bir türlü iyileştiremediğimiz eski bir yarayı, kırgınlığı tekrar gündeme getirmesi can sıkıcı olabilir. Etkilerinden hafta başında detaylı biçimde bahsetmiştim. 
Günün ikinci yarısı pek çok açıdan özellikle doğru iletişim için çok daha elverişli olacak. Saat 17:34-17:48 arasında Ay boşlukta olacak ve sonrasında Terazi burcuna geçecek. Akşam saatleri de keyifli zaman geçirmek için uygun. Sosyal ve özel ilişkilerinizi besleyecek planlar için değerlendirebilirsiniz.

2 Aralık 2018 PAZAR

Ay günün tamamında Terazi burcunda olacak. Denge ihtiyacımızın fazla olacağı, keyifli şeylerle uğraşmak ve sosyalleşmek isteyeceğimiz bir gün. Sabah saatleri ihtiyaç duyduğumuz dinlenme ve rehavete yeteri kadar fırsat bulamama, mecburiyetler sebebiyle kendimizi kısıtlanmış ve daralmış hissetme hali söz konusu olabilir. Bu sabah güne erken başlayanlar ya da bir sebepten başlamak zorunda kalanlar için her zaman olan şeyler her zamankinden daha can sıkıcı, işler angarya, çevresel etkiler can sıkıcı gelebbilir. Keyif katan değil de kaçıran etkiler çok daha yoğun olacak. Ya da biz onlara daha çok takılacağız. Eğer takılmamayı ya da bu ruh halini günün geri kalanına taşımamayı becerebilmişsek gün ortasına doğru keyifler yerine gelmeye başlayacak. Gün ortası ve ikinci yarısı sosyal ortamlar, ikili ve sosyal ilişkilerimizi destekleyecek aktiviteler, planlar, orta yolu bulmaya hizmet edecek görüşme ve konuşmalar için güzel.
Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr.Samiye Özbaş Soysal

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://www.astrokarmik.com/astrolojik-danismanlik-icin
Regresyon Danışmanlığı talepleriniz için…
http://www.astrokarmik.com/karma-kosesi/regresyon-danismanligi
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji