< Ana sayfa 25 Nisan 2021, Pazar

AstroKarmik ile 26 Nisan-2 Mayıs 2021 Haftasının Yorumları

Paylaş
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google+'ta paylaş Blogger'da paylaş E-posta ile paylaş
Günlük yorumlar için 👉🏻 
http://www.astrokarmik.com/burc-yorumlar/yillik/astrokarmik-ile-gunluk-yorumlar/astrokarmik-ile-gunluk-yorumlar-1

26 Nisan-2 Mayıs 2021 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Salı günü saat 06:31 de Akrep burcunda bir dolunay meydana gelecek. 
Merkür’ün destekleyici açılarının hakim olduğu ve Güneş Uranüs kavuşumunun damga vuracağı, olumlu ya da olumsuz sürprizlere ve hızlı gelişmelere, belki de bunların ardından sert duvarlara, kural ve engellere takılabileceğimiz bir hafta bizi bekliyor.

Akrep dolunayı hakkında:
•Güvende olmak, mevcudu korumak, elimizdekine değer katmak ile bir şeyleri riske atıp asıl istediğimize dair adım atmak arasında kalabiliriz.
•Konfor alanı ve onun dışındaki olasılıklar bizi iki arada bir derede bırakacak.
•Maddesel güvencenin cazibesi mi, arzuladığımız bize heyecan veren, tutkuyla istediğimiz bir şeyler uğruna bu cazibenin çekimine meydan okumak mı diyecek yaşanacak gelişmeler bize.
•Bir şeyleri tamir etmek, şifa bulmak, gelişim ve ilerleme kaydetmek, gerekirse elimizi pisletmeye rıza göstermek, zor ve riskli işlere girmenin kararlılığını göstermek gerekebilir bu hafta. 
•Yani yüzeyde ve suyun ne kadar temiz olduğunu düşünüp tadına vararak keyifle yüzmek yerine, dalmak, derinlerdeki tortuları kaldırmak, suyun bulanmasına müsaade etmek, azıcık o tatlı keyif halini kaçırmak da gerekebilir.
•Suyun püri-pak, tertemiz ve canlandıran, sağlıklı haline ulaşma gayreti var nihayetinde 😊
•Yani suyu bile bile bulandırmayı göze almak durumu bu. Yapmak lazım ara sıra… Tabi ki gerçekten ihtiyaç varsa.
•Dönen tekere çomak sokmak, dönüşü, nedenini, yönü sorgulamak ve gerçek ritmi yakalamak anlamına gelecek diyelim bu haftanın getireceği olaylar.
•Hayatımızın “sabit” dediğimiz noktalarını hedefe alan birtakım gelişmeler tetikleniyor.
•Benim dediğimiz şeylerin bize ait olmadığını veya en azından sadece bize ait olmadığını kabul etmek gerekecek.
•Bu düzen bozulmaz dediğimiz o nedenle de tedbire gerek duymadığımız noktalar sinyal verecek. Kendini hatırlatacak.
•Akrep dolunayı bazı gizemleri açığa çıkaracak belki de. Biz de bu eğilimde olacağız aslında. Görünen ile arka planda yer alan hikaye arasında fark olabilir. Biz bunu görme ve ortaya çıkarıp yüzleşme adına hevesli olacağız. 
•Bile bile kendimizi zora sokacak durumlar yaratacağız. Ya da bu hikayelere şahitlik edeceğiz.
•Genel olarak bakacak olursak, aksiyon aldıran ama ardından tam harekete geçmişken bir vesile ile durduran gelişmeler de gündeme gelebilir.
•Hiç hesaplanmamış şeyler, hazırlıklı olmadığınız durumlar, nasıl ve hangisine cevap vereceğinizi bilemediğiniz sorular, beklentinizin dışında ve şaşırtan, hesaplarınızın da şaşmasına sebep olabilecek gelişmeler yaşanabilir.
•Dengenizi bozan ve sonrasında da bu sebeple kaygıları artıran şeyler yorucu olabilir.
•Dahası da gelmez artık dediğiniz engeller, kısıtlanmış ve yetersiz ve belki de çaresiz hissetmeye vesile olan haberler, duyurular gündeme gelebilir.
•Normalde tepki vermesini beklemediğiniz kişilerin bile sesi yükselebilir, isyankar haller hesapları bozabilir.
•Skandal denilebilecek durumlar yaşanabilir.
•Finansal konularda olabilecek çalkantılar ve dengeleri sarsan gelişme ve uygulamalar söz konusu olabilir.
•Tepkisel kararlar, kararlara verilen tepkiler, çatlak sesler, düşünmeden konuşmalar, önünü arkasını hesaplamadan yapılan planlar, uygulamaya geçirilen şeyler ve arkasından gelebilecek sorunlar bu haftanın ve dolunayın riskleri arasında diyelim. 
•Tabi ki bu tarz sert etkiler ile ilerleyebilecek bir dolunay doğa olayları açısından da risk barındırıyor.

Kolay etkiler değil bunlar ama çook geliştirici de aynı zamanda.
Genel itibariyle sert ve istikrar sağlamakta, dengeleri kurmakta zorlanma var dolunay haritasında ama yine de işe yarar aksiyonlara kapı açabilir. 
Yani durduğumuz yerde durup rutinin sıcak kollarında uyumak ya da verimsiz bir düzene hizmet etmek, olana olmayana tepki vermek yerine kendini korumaya almak bu kez işe yaramayacaksa eğer o zaman güvenli ve bizi uyuşturan koltuklarımızdan azıcık kalkıp değişime direnmeyip onu yönetmek hiç fena olmaz.

Bu haftanın destekleyici Merkür açıları, bize zihinsel açıdan aktif ve hareketli olma, mantıkta kalma, aklımızı kullanma, çözüm üretme, kendimizi ifade etme şansı verebilir.

Dolunay Türkiye açısından etkili olacak gibi görünüyor. Güneş derecesi tetiklendiğinden, ülkeyi tümüyle ilgilendirecek bazı meselelere, genç nüfusu ve çocukları, eğitim, öğretim sistemini ilgilendiren durumlara, yakın komşu ülkeler ile ilgili bazı olaylara, politik bazı gelişmelere, otorite konumundaki kişiler ile ilgili olaylara yol açabilecek bir takım durumlar yaşanabilir.
PAZARTESİ GÜNÜ genel olarak şartları zorlama teması var. Günün genelinde bir şeyleri oldurmaya çalışma hali, orta yolu bulmak konusunda aşırı ısrarcı tavırlar söz konusu. Kavga etmeyen ama el sıkışmak zorunda kalmamak adına da gözlerini kaçıran, kavga malzemelerini yok sayanlar görebiliriz etrafta bolca. Önemli iş ve görüşmeler için akşam saatleri çok daha güzel. Mücadele ve kararlılık isteyen her şey 19:18 sonrasına diyelim. Ama yarın sabah gerçekleşecek dolunayın gerginliği de üzerimizde olacak. Göz ardı etmemek lazım.
Akşamın verimi en çok manevi çalışmalar, ruhsal açıdan doyum yaratacak aktiviteler, fiziksel ve ruhsal olarak yükleri fazla olanı atmaya fayda sağlayacak uğraşlar ve planlar ile çıkacak.
SALI GÜNÜ sabah 06:31 de Akrep burcunda bir dolunay meydana gelecek. Ayın dolunay sonrasındaki açıları sarsıcı ve zorlayıcı nitelikte. Değişimin, düzeni kaybetmenin, güvende hissetmemenin gerginliği ve hiç hesapta olmayan tepkisellik günün ve tabi ki de dolunayın ana teması diyebiliriz. Günün ilk yarısı yüksek gerilim hattı çalışacak. Öğleden sonrasında da engel ve gecikmeler, hoş görülmeyen aksaklıklar, destek almakta zorlanma hali, karamsarlık, motivasyon düşüren durumlar yaşanabilir. Günün geri kalanı da iletişim aksaklıkları ve ilişkilerde zorlanma içeriyor. Haftanın en patolojik etkileri bir araya gelmiş ve bizi yıpratacak diyelim ☹ Tabi ki olmasın diye söylüyorum…
ÇARŞAMBA GÜNÜNE dünden sonra adeta hallaç pamuğu atmış gibi başlayacağız. Sabah saatlerinde bir şeyleri oluruna bırakma, olana ve olmayana güvenip rıza gösterme halimiz olacak. Bu sayede ilerleyen saatlerde çok daha mantıkla ve enerjimizi hedef odaklı olacak şekilde kullanarak hareket edebileceğiz. Yani ne için ve ne ile mücadele ettiğimizi anlamak için önce bir durup mücadeleyi bırakmak gözlerimizi açıp önümüzdeki tabloyu objektif bir şekilde görmek gerekecek. 
Saat 15:31 18:42 arasında Ay açısız ve sonrasında Yay burcunda olacak. Günün riski abartılı ve ölçüsüz olan şeyler: Harcamalar, tepkiler, kararlar, cevaplar.
PERŞEMBE GÜNÜ haftanın nispeten daha rahat akan günlerinden biri. Tabi ki yine de bazı riskler barındırıyor ama yine de önemli işleriniz için değerlendirilebilir. Özellikle öğleden sonra ve akşam saatleri güzel. Gün ortasında her zaman almaya alışık olduğumuz bir destek bu kez gelmediği için bizi üzebilir. Yapılan bir konuşma, söylenen bir söz, verilen bir karar bu buruk etkilere sebep olabilir. Kalıcı izler bırakabilir. Günün devamında ise işleri ciddiye almak, sorumlulukları bilecek şekilde davranmak, tecrübeye kulak vermek, sabırlı olmak şart. 
Bugünün etkilerini kafamızda olan, hayal ettiğimiz, niyet ederek mutlu olduğumuz şeyleri gerçeğe dönüştürmenin planları ile değerlendirebiliriz.
Hayaller iyidir. Önce ortaya çıkacak. Aklımıza düşecek. Bu olmadan zaten gerisi de yok hükmünde. İlham, yaratıcılık, sınırları zorlayan bir zihinsel esneklik hem sanatsal konularda hem de belki de gelecek planları ve yaşam niyetlerimiz konusunda devreye girebilir. Bunları somutlaştırma konusu ise ayakların yere basmasını, plan, program yapmayı, onları uygulamayı, tavsiyelere dozunda olacak şekilde kulak vermeyi gerektiriyor. Bu gece çizin, yazın, hayallerinizi, niyetlerinizi belki de erken bir Hıdırellez dilek, niyet aktivitesi yapar gibi. Bu akşam ve gece saatleri sezgilerinize kulak vermek, aklınıza geliveren şeyleri, hayatın size bir şekilde ulaştırdığı mesajları güzellikle okumak iyi gelecek. Rüyalara da dikkat o zaman 😊
CUMA GÜNÜ sabah saatlerinde geceden gelen bir dağınıklık hali söz konusu. Bu sabah hesap kitap işleri ve resmi konuşma ve görüşmeler için değil de gönül okşayan, bağışlayıcı ve kabullenici nitelikteki konuşmalar için destekleyici olabilir. Sürpriz gelişmeler, farklı, her zaman alışık olduğumuzun dışında ve yönetmemiz beklenen durumlar söz konusu olabilir bugün. Olayları toparlamak, öz disiplin ve disiplin sağlamak, rutini kotarmak, iş listemize sadık kalmak, bir şeyleri ciddiyetle ele almak kolay olmayabilir. Çok fazla dağılmaya müsaade etmeden değişiklik ihtiyacını karşılayacak aktivitelerde bulunmak iyi gelebilir. Bugünün dağınıklığı sonradan, düzeni ve onu yürütme şeklimizi sorgulamaya vesile olabilir. Otorite konumundaki kişilerin kuralları uygulatması, kararlarını dinletmesi, sözlerini geçirmesi de çok kolay olmayacak bugün. Akşam saatleri her şeye çok daha olgunlukla ve sağduyu ile bakma şansımız olacak. Ancak yine de gerginlik çatışma, kaza ve sakarlık riskleri var akşamın ilerleyen saatlerinde.
CUMARTESİ GÜNÜ değişiklik ve denge arayışı içinde olacağız bugün. Sabah çok erken saatler bir miktar riskli. Hem anlaşmazlıkları gereksiz yere büyütme eğilimi hem de acele ve sabırsızlıktan kaynaklanan sorunlar yaşanabilir. Günün genelinde var olanı revize etmek, her zaman yaptığımız bir şey için bu kez bizi heyecanlandıracak, canlılık katacak başka bir yol izlemek, değişik deneyimlere ve kişilerle olan irtibata kendimizi açmak iyi gelecek.
Kurduğumuz irtibatlar, ikili ve sosyal ilişkiler işe yarar ve motive eden cinsten olacak bugün. Hep “olmaz” dediklerimize bu kez bir kerelik “neden olmasın” demek de iyi gelecek.
PAZAR GÜNÜ haftanın en olumlu günlerinden biri. Özellikle sabah saatleri ve günün ilk yarısı iyi ilişkiler, hoş vakit geçirme şansı verecek. Bu yumuşatıcı etkiler eşliğinde önemli konuşmalar yapılabilir, söylemek isteyip de cesaret edemediğimiz sözler dile gelebilir.
Öğleden sonra da konuşma ve bir şeyleri dillendirme ihtiyacımız olacak ancak bu kez biraz baskıcı ve manipülatif konuşmaların, ortamların içinde bulabiliriz kendimizi. Kışkırtıcı ve ısrarcı olan her şey her zamankinden daha çok gerginlik yaratabilir.
 
Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr. Samiye Özbaş Soysal


Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://www.astrokarmik.com/astrolojik-danismanlik-icin

Regresyon Danışmanlığı talepleriniz için…
http://www.astrokarmik.com/karma-kosesi/regresyon-danismanligi

Satürn ve Jüpiter Kova Burcunda/Büyük Buluşma 👉
http://www.astrokarmik.com/yazilar-makaleler/jupiter-saturn-kova-burcundabuyuk-bulusma

2021 Yılın Hikayesi/Rota Yeniden Hesaplanıyor 👉
http://www.astrokarmik.com/yazilar-makaleler/2021-yilinin-hikayesi-rota-yeniden-hesaplaniyor

Yılın önemli transitleri 👉
http://www.astrokarmik.com/astroloji-ogrenenler-icin/merkur-retrosu/2018-yili-onemli-transitleri

Astroloji Eğitimi almak için…
http://www.astrokarmik.com/duyurular-haberler/egitim-siniflari

Yeniay, dolunay ve tutulma takvimi için…
http://www.astrokarmik.com/aydan-yansimalar/yeniay-dolunay-tutulma-takvimi

Ay düğümleri ikizler yay aksında  👉
http://www.astrokarmik.com/yazilar-makaleler/ay-dugumleri-ikizler-yay-aksinda

Covid-19 ve yolculuğuna dair notlar 👉
http://www.astrokarmik.com/yazilar-makaleler/covit-19-yolculuguna-dair-notlar

Corona ve Satürn Kova geçişi 👉
http://www.astrokarmik.com/yazilar-makaleler/corona-ve-saturn-kova-gecisi


© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
 
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji