< Ana sayfa 25 Mayıs 2019, Cumartesi

AstroKarmik ile 27 Mayıs-2 Haziran 2019 Haftasının Yorumları

Paylaş
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google+'ta paylaş Blogger'da paylaş E-posta ile paylaş

27 Mayıs-2 Haziran 2019 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

27 Mayıs 2019 PAZARTESİ

Güne ve haftaya Balık burcundaki Ay’ın tesirleri eşliğinde başlıyoruz. Öğleden öncesi fikirlerimizi dile getirirken mantıkla değil de duygularımızla hareket etme eğiliminde olacağız. Aklımızdan geçenle gönlümüzün rahat ettiği ve dilimizden dökülen ne yazık ki başka manalar içerebilir. İletişim kanalları tıkalı olabilir.  Objektiflikten uzaklaşma, yanlış anlama ve anlaşılma, empatiden uzak bir iletişim kurma, inatlaşma ve çatışmalara meyletme durumu söz konusu olabilir.
Gün ortası günün en rahatlatıcı ve ilişkileri kolaylaştırıp akıcı hale getirmeyi destekleyecek gökyüzü etkileri söz konusu. Samimiyet yaratmak, keyifli planlar yapmak, keyif veren insanlarla bir arada olmak, yaratıcı ve sosyal tarafımızı ifade edeceğimiz şeylerle uğraşmak için güzel olabilir.
Akşam saatlerinde eğer aklımızı, mantığımızı çalıştırmamız, odaklanmamız, gerçekçi ve dünyevi şeylerle haşır neşir olmamız gerekirse fazlasıyla dağılma riski mevcut olacak. Konsantrasyon problemleri yaşanabilir. Bir konuda vazgeçişler, pes edişler, motivasyon düşüklüğü sebebiyle irade zafiyetleri, bir kararın arkasında durmakta zorlanma, karar mekanizmalarının dağılması, çok kolay etki altında kalma, ölçüsüz fedakarlıklar, dış şartların üzerimizde negatif etki oluşturmasına müsaade etme gibi şeylere karşı dikkat.
Akşamın desteklediği şeyler daha çok manevi, ruhsal konular, sezgiler, yaratıcıcık, dua, meditasyon v.b. şeylerden yana olacak.
Akşamın etkilerinde, eğer dünyevi manada yüksek beklenti içinde olduğunuz birileri varsa eğer, hayal kırıklıkları ve beklentinin yeteri kadar karşılamaması v.b. şeyler söz konusu olabilir.

28 Mayıs 2019 SALI

Ay akşam saatlerine kadar Balık burcunda ve 07:20 sonrasında açısız olacak. Belki hedef odaklı ve somut planlamalı bir gün geçirmeyebiliriz ancak yine de az zamanda çok iş halletme şansımız olan bir gün olacak.
Eğer kendimizi rutinlere, günlük işlere ve sorumluluklara, tamamlanması gereken şeylere verebilmişsek sorun yok.
Tam tersi, icraat yerine duyguda kalmayı tercih etmişsek bastırdığımız duyguların patlayıcı bir şekilde dışarıya yansıması da söz konusu olabilir. Özellikler de sabah saatlerinde bu tip çıkışlara dikkat etmekte fayda var.
Bu saatleri bir kişiyle ilgili olumlu duygularımızı etki bırakacak şekilde güçlü biçimde ifade etme eğilimi ile de değerlendirebiliriz.
Günün genelini derinlik sağlayacağımız, yaratımda özgün işler ortaya koyacağımız, sanatsal konulara eğileceğimiz, sevginin gücünü ifade etmeyi tercih edeceğimiz, sezgileri işin içine katıp yönümüzü yolumuzu aydınlatacağımız işlere zaman ayıracak şekilde planlayabiliriz.
Saat 21:31 sonrasında Ay Koç burcuna geçecek. Akşamın ilerleyen saatleri netlik, kararlılık, özgüven artmış olacak.

29 Mayıs 2019 ÇARŞAMBA

Ay günün tamamında Koç burcunda olacak. Geçtiğimiz günlere göre çok daha motive ve dinamik olacağımız nitelikte geçecek günümüz. Mücadele edeceğimiz şeyler bugün her zamankinden daha cazip gelebilir. Şartları zorlamak, birileriyle rekabet halinde olmak, zamanla yarışacağımız işlerle uğraşmak motivasyonumuzu artırabilir. Uyum ve iş birliği konusu önceliğimiz değil. Daha çok tek başına hız kazandıracağımız işler ya da çekişmeli ve hakkınızı savunmanız beklenen şeyler için destekleyici günün getirdikleri.
Sabır ve tolerans eksikliği, bir şeyleri aceleye getirme eğilimi aksaklık ve çatışmalara vesile olabilir.
Sabah güne erken kalkanlar, bir konuda göstermediniz özgüven ya da cesaret konusu gündeme gelebilir. Birilerine vereceğiniz cesaret de kendi iradenize sahip çıkıp kendi kendini motive etme gayreti de kıymetli olacak.
İş birliği destekleşme ve uyum halinde hareket edebilmeye dair öğleden öncesini değerlendirebilirsiniz.
Öğleden sonra ve günün geri kalanı çok daha fazla gerginlik barındırıyor. Egolar çakışabilir. Haklı haksız mücadeleleri, inatlaşma ve karşı karşıya gelmeler, karşısındakini fazlasıyla zorlayan yaklaşımlar söz konusu olabilir. Kaza ve sakarlık konusu da günün büyük çoğunluğunda risk olarak karşımıza çıkıyor.
Akşam ilerleyen saatler iletişim açısından perdeli olacak. Yanlış anlama ve anlaşmazlıklar, dağılma ve konsantrasyon problemleri bu açıdan tedbirli  olmayı gerektiriyor.

30 Mayıs 2019 PERŞEMBE

Ay bugün de Koç burcundaki seyrine devam edecek. Sabah erken saatler ve öğleden öncesi dünden ve geceden gelen kafa karışıklığı ve dağınıklığın etkisinde geçecek.
Bu saatlerde genel itibariyle önemli konuşmalar, net olmayı beklediğiniz görüşmeler, somut plan ve program oluşturmayı beklediğiniz şeyler için aradığınız netliği yeteri kadar sağlayamama eğilimi var.
Aradığınız hızı ve karşılığı bulamama, cevaplara ulaşamama, neyi istediğinizi ve ne elde etmeye çalıştığınızı karşınızdakine yeteri kadar aktaramama, hız kesen durumlarla ve kişilerle karşılaşma, direnç mekanizmalarının işlemesi, yetersiz hissettiren ve belki de bir miktar motivasyon azaltan durumlar yaşama riski mevcut.
Gün ortası bu tıkanıklıklar nispeten açılmış olacak. Venüs’ün destek açılarının avantajlarını da bu zaman diliminde değerlendirebiliriz.
Öğleden sonra giderek artan dozda gerginlikler yaşanmaya başlayacak. Saat 18:07 sonrasında da Ay açısız olacak.
Eğer bu gerginlikleri uzatmayıp eritebilmişsek, karşı karşıya gelme, inatlaşmaları bir kenara bırakıp esneklik gösterebilmişsek, haklı ve güçlü olma ihtiyacını her ne pahasına olursa olsun noktasına taşımayıp eğer yeri geldiyse geri adım atabilmişsek nispeten çok daha güzel şekilde değerlendirilebilir günün geri kalanı.
Akşam saatleri ilişkiler için uyum ve anlayış şansımız artmış olacak. Romantizm yaratmak da mümkün, ikili ve sosyal ilişkileri pekiştirecek keyif verecek eğlenceli plan programlar yapmak da.
Gün içinde yaşanacak inişli çıkışlı ve tepkisel ruh hallerini nispeten dengede kalarak yönetmeyi becerebilmişsek akşamın keyfi çok daha güzel çıkacaktır.
Eğer bu noktaya taşıyamadıysak kendimizi belki her şey süt liman olmayabilir ancak yine de anlayış ve esneklik artmış olacak.
Akşam saatleri sözlerimizin vaatlerimizin ölçüsü kaçabilir. Keyfi birtakım harcamalara yeltenebiliriz. Dikkatli olmakta fayda var.

31 Mayıs 2019 CUMA

Ay saat 07:42 sonrasında Boğa burcunda olacak. Bugün risk almak ve mücadele etmekten ziyade rahat, konfor, huzur, güven ve mevcudu koruma ihtiyacı artmış durumda olacak. Rahata kaçan bir günlük plan yapılabilir. Ya da tam tersi planlama konusunda yapılan objektiflikten uzak bol keseden atan bir planlama sonradan evdeki hesabın çarşıda şaşmasına vesile olabilir.
Zihinsel olarak ve iletişimde abartıya çok yatkınız. Olumluya da olumsuz anlamda büyük sözler söyleme, tehdit ya da vaatlerde bulunma, olasılıkları ölçüsüz olarak ele alma, pireyi deve yapma eğilimi artmış olacak gün içinde.
Bu nedenle aklımızdaki planlar ve ağzımızdan çıkacak sözlerin bir elemeden geçmeye ve mantık süzgecinden elenmeye ihtiyacı var.
Günün en önemli risklerinden bir diğeri de tembelleşme eğilimi ve iştah artışı.
Günün getirdiklerinde her ne kadar ilk tercihimiz bu olmasa bile plan değişiklikleri ve alternatiflere açık olmanın faydaları dikkat ekiyor.  “Ayakların yere bassın ve alternatifleri bu bakış açısı ile değerlendir” diyor gökyüzü.
Beklenmedik gelişmeler, sürpriz durumlar, planlananın dışına çıkmayı becerebilme ve kabul edebilme hali daha kalıcı olan çözüm ve iş birliklerinin yolunu açacak.

1 Haziran 2019 CUMARTESİ

Ay günün tamamında Boğa burcundaki seyrine devam edecek. Dingin ve huzurlu bir gün geçirmek ihtiyacındayız. Dinlenmek, bir şeyleri rölantiye almak, mevcut düzeni yürütecek kadar efor sarf etmek, mücadele ve zorlanmalardan kaçınmak günün genel eğilimleri. Kısa bir mola için, dinlenmeye vakit ayırmak için, piknik v.b. aktiviteler için elverişli bir gün olabilir.
Gün boyunca Ay’ın açıları destekleyen nitelikte olacak. Kapanan fazdaki Ay sebebiyle de çok fazla enerjimiz, dinamik bir halimiz olmayacak.
Başlangıçları ve önemli, güç, dirayet gerektiren işleri değil de olayları biraz akışa bırakmayı ve daha sonra daha çok güç toplayıp yola koyulmak adına bir miktar dinlencede kalmayı daha çok destekliyor günün getirdikleri.
İyi ilişkiler, keyif veren ortamlar, sohbet, muhabbet ortamları, oturduğumuz yerden ve mümkünse sofra başında yaratacağımız eğlence ortamları kıymetli olacak.
Öğleden sonra akşama kadar bazı sorumluluklar, olmazsa olmaz görevler, yapılması ve bitirilmesi, tamamlanması beklenen işler de gündeme gelebilir.
Ancak akşam ve gecenin ilerleyen saatleri romantik planlar, eğlenceli organizasyonlar, ikili ve sosyal ilişkileri besleyeceğimiz her türlü plan için güzel.
Ufacık problemleri büyük krizlere çevirmediğiniz ve kör inatlaşmalara tutulmadığınız sürece keyif katan bir akşam olacak.

2 Haziran 2019 PAZAR

Ay saat 14:47 ye kadar Boğa burcunda ve açısız olacak. Bu zaman diliminde mevcut halimizi, rahatımızı devam ettirme ihtiyacı fazla. Günün ilk yarısında tembelleşme eğilimi, iştah kontrolünde zorlanma v.b. şeyler yaşanabilir.
Gecikme ve ağırdan almalara da müsaitiz. Böyle durumlara da tolerans göstermek gerekir.
14:47 Ay İkizler burcunda ilerleyecek.  Fiziksel hareketlilik katamasak bile iletişim trafiğinden dolayı daha hareketli geçecek günün geri kalanı. Bilgi ve haberleşme ağı da hızlanacak. Yarın gerçekleşecek İkizler yeniayı ve kesinleşecek Venüs Plüton destek açısı dikkate alındığında günün genelinde ya bir şeyleri ya da birtakım işbirliklerini sonlandırmaya cesaret etme, daha fazla güç katacak işlere ve ilişkilere niyet etmek adına bazı şeylerden taviz verme ve buna hizmet edecek konuşma, görüşmeler yapma v.b. şeyler yaşanabilir. İlişkiler açısından çok zorlandığınız noktada doğru ve dengeli iletişimin, olgun ve sağduyulu yaklaşımların önemini hatırlayın. Şartları ve karşınızdakini fazla zorlamak her açıdan yorucu olabilir. Bunu özellikle dikkate almak gerekir zira huzursuz bir ruh hali sebebiyle kendimizi duygusal anlamda ifade etmekte zorlanabiliriz bu etkiler altındayken. Ay İkizler burcunda zaten bu riski veriyor bir de kapanan fazda olunca gerçekten de huzursuz ve gergin haller çok fazla hissedilecek. Kafa karışıklığı yaratacak fikir ve konuşmalar, duygusal karmaşa yaratan dengesiz haller günün ikinci yarısının önemli riskleri arasında. Bugünün genelinde kırıcı ifadelerle ve sözlerimizle yara açma riski de mevcut. Düşünülmeden edilen laflar, verilen tepkisel cevaplar, sonradan pişmanlık yaratacak etkiler oluşturabilir. Duygusal hassasiyetlerin de artmış olduğunu düşünecek olursak yıpratmak yerine onarmayı, kırmak yerine gönül almayı bilmek bugünün ana reçetesi diyebiliriz.
 
Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr.Samiye Özbaş Soysal

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://www.astrokarmik.com/astrolojik-danismanlik-icin
Regresyon Danışmanlığı talepleriniz için…
http://www.astrokarmik.com/karma-kosesi/regresyon-danismanligi
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji