< Ana sayfa 29 Ekim 2018, Pazartesi

AstroKarmik ile 29 Ekim-4 Kasım 2018 Haftasının Yorumları

Paylaş
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google+'ta paylaş Blogger'da paylaş E-posta ile paylaş

29 Ekim-4 Kasım 2018 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

29 Ekim 2018 PAZARTESİ

Ay saat 02:26 sonrasında günün tamamında Yengeç burcunda olacak. Aile ile birlikte olmak, sevdiklerimizle ve evimizle ilgili konularla ilgilenmek için ideal bir gün. Yengeç burcundaki Ay, vatani, milli konulara yönelme, köklerimize, geleneksel olana sıkı sıkıya sarılma ve geçmişi-bugünümüzü yaratanları yad etme ile bağlantılı bir şekilde etki yapacak. En büyük bayramımız olan Cumhuriyet Bayramını kutlamak için ne güzel bir gün 😊
Bayram coşkusunun içine nüfus etmenin, milli duyguların yükselmesine şahitlik etmenin en güzel yolu çocukların, gençlerin kutlama törenlerine katılmak.  Atatürk’ün cumhuriyeti emanet ettiği nesli yakından görmek, onların gözünden bakabilmek ve aynı zamanda cumhuriyeti yaşatma idealini onlarla birlikte çoğaltmak. Her yıl olduğu gibi bu yıl da biz ailece bunu yapacağız 😊
Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşatacak nesillerin asla tükenmeyeceğini gösterdiğimiz bir bayram coşkusunu, hep birlikte yaşamak dileğiyle… Cumhuriyetimizin 95. Yılı kutlu olsun!
 
Günün sabah saatleri keyif ve heyecan bir arada olacak. Güzel zaman geçirme, anın tadını doya doya çıkarma, coşku, samimiyet ve sıcaklık yaratma şansı var erken saatlerde. Biraz zaman ilerlediğinde, ufak tefek gecikmeler, belki de erken saatlerdeki rahatlığın verdiği aksaklıklar söz konusu olabilir. Hata yapma kaygısı ya da birtakım mecburiyetler sebebiyle yaşanabilecek içsel gerginlikler kısa sürece dağılacak.
Öğleye doğru ve gün ortası destekleyici tesirler devrede olacak. İşlerin ve ilişkilerin fayda sağlayan, yol açan nitelikte olması keyifleri yerine getirecek. İkili ve sosyal ilişkilerde denge ve samimiyet hakim olacak.
Akşamın ilerleyen saatleri de manevi açıdan bize güç katacak aktiviteler, duyguları ifade edeceğimiz iş ve uğraşlar, fedakarlıklar, bağışlayıcı olmayı deneyimleme imkanı veren her şey için destekleyici olacak. Dua, meditasyon v.b. şeyler için ideal bir gece olabilir.
 
Haftanın ilk gününe ayrıca Merkür Jüpiter destek açısının pozitif etkileri eşliğinde başlayacağız. Salı günü ilk saatlerinde kesinleşecek Merkür Kiron destek açısı da Pazartesi günü etkili olacak.
Bu transitin etkileri genel itibariyle şöyle:
Olaylara pozitif tarafından bakma
İyi niyetli yaklaşımlar
İletişimde akıcılık
Bilgiye kolay ulaşma, derinleştirme
Bilgi alışverişlerinden gelecek faydalar
Eğitim başlangıç ve sonuçlarından kazanç elde etme
Fırsatları görme ve buna yönelik planlar yapabilme
Geniş düşünme ve değerlendirmeler yapabilme
Rehberlik eden kişilerden faydalanma
Finansal girişimlere niyet etme,
Büyük planlar yapabilme v.b.
Genel olarak iyimserlikte de ölçüyü kaçırmadığımız takdirde zihinsel olarak odaklanmamız ya da çözmemiz gereken ya da iletişim becerilerini kullanmak sayesinde yol alacağımız iş ve girişimler için destekleyici bir gün olacak.
Bunların bir kısmı daha önce çözüm yolunu bir türlü göremediğimiz sorunların çıkış yoluna bir kısmı da daha önce yara oluşturmuş ya da kronikleşmiş problemlerin yer aldığı iletişim problemlerine olumlu anlamda katkı sağlayacaktır.

30 Ekim 2018 SALI

Ay günün tamamında Yengeç burcunda olacak. Aile, çocuklar, ev hayatımız, özel yaşamımız yine günün öncelikli konuları olacak. Bugün duygusal anlamda yoğun haller bir çeşit içe kapanma verebilir. Kendimizi güvende hissedeceğimiz ortamlar ve kişiler dışında bu kapanma hali dikkat çekecek.
Duygusal tepkiler ve hissi değerlendirme ve kararlar yine günün riskleri olarak sayılabilir.
Duyguların akışına bırakmayı bilebilirsek gerçekten de duyguları ifade etmenin iyi geleceği ortamlarda bulunur ve bu tarz işlerle uğraşırsak ne ala. Ancak negatif etki yaratacak duygulardan kaçınmak ve özellikle alınganlık tuzağına düşmemek önemli.
Hırçınlık ve huysuzluk, küsmeler, hatta küstüğünü bile belli etmeyip şalterleri indirip kendini kapatmalar da düşülmemesi gereken tuzaklar arasında.
Aslında keşke iyi yönetebilsek bu duygusal halleri. Kendimizi, duygularımızı, gönlümüzden geçenleri güzellikle ve samimiyetle dile getirme imkanı da verebilir günün gökyüzü.
Günün ilk yarısı bugüne dair bahsettiğim tüm riskleri en yoğun içeren zaman dilimi. Patlayıcı ve parlayıcı tepkiler, aşırı baskıcı taraflarla bu baskıyı ortadan kaldırmaya çalışanlar karşı karşıya gelebilir.
Güçlü ve haklı olma ihtiyacı, manipülasyonlar, bu manipülasyonlara gelmemek için debelenenler, ya da manipülasyona geldiğinin farkına varmayıp ortalığı alevlendirenler, agresyonlar ve pasif agresyonlar, şartları, karşısındakini ve hatta kendini fazlasıyla zorlayan ve hayatı durumu zorlaştıran kişiler genel olarak sahnenin önünde yer alacak. Ne kadar sakin ve ölçülü olursak, esneklik gösterirsek, o kadar dengede kalacağız.
Günün ikinci yarısı ve akşam saatlerinde de yarın kesinleşecek olan Venüs Uranüs karşıt açısının etkileri devreye girecek.
İlişkilerde kestirip atmalar, beklenmedik kararlar, ani ve aşırı tepkiler, özgürleşme ihtiyacı, her zaman yaşanan durumların her zamankinden daha çok tepki ile sonlanması, asi ve sivri çıkışlar söz konusu olabilir. Düşünmeden atılan her adım ya da gösterilen her tepki maddi ve manevi anlamda sonrasında pişmanlık getirebilir.

31 Ekim 2018 ÇARŞAMBA

Ay 05:41 sonrasında günün tamamında Aslan burcunda olacak. Gün içinde etkili olan Venüs Uranüs karşıt açısı sabah saatlerinde Ay’ın açıları ile tetiklenecek. Günün gerginliklerini, karşı karşıya gelme ve inatlaşmalarını bu saatlerde yoğun olarak yaşayacağız.
Günün genelinde ego çatışmaları, baskı ve isyan durumları dikkat çekiyor.
İlişkiler ve ilişkilerdeki dengeler hızlıca değişim gösterebilir.
Birden verilen tepkiler, ani karar ve yön değişiklikleri, tepkisel yaklaşımlar, her zaman aldığımız karşılıkların dışında bir şeyle karşılaşmamıza vesile olabilir.
Her zaman taviz vermesine, boyun eğmesine alıştığımız biri bu kez bardağın taştığını gösterebilir.
Kısıtlanmak, sınırlanmak, baskı altında kalmak bugün ölçüsüz ve sert tepkilere vesile olabilir.
Günün tamamı ancak özellikle de ilk yarısı bu açıdan riskli.
Bu etkiler altındayken ikili ve sosyal ilişkiler kadar finansal durumlar da tedbirli ve ölçülü olmayı gerektiriyor. Dış şartların ve değişkenlerin bizim dengemizi bozmasına izin vermemek önemli.  Bırakın, esneyin, asi tepkilerin gerçek anlamda bir özgürleşme yaratmadığını, asıl özgürlüğün ve huzurun içimizde, aklımızda olduğunu hatırlamaya çalışın.
Sizi sık boğaz eden ya da hareket etmenize engel olan her şeyden ve herkesten ani bir kararla uzaklaşma ihtiyacı duyabilirsiniz. Kestirip atan ani bitiş kararları ya da aynı etki ile hızlıca başlayan şeyler dengeleri bozabilir. “Düşünmeden hareket etme ve eğer hareket edeceksen bu hareket dengeni korumaya yönelik olsun” diyor bugün gökyüzü.
Merkür bugün Yay burcuna geçecek. Akşam saatlerinde Venüs geri hareketi sebebiyle Terazi burcuna dönecek.

1 Kasım 2018 PERŞEMBE

Ay günün tamamında Aslan burcunda olacak. Yöneten, inisiyatif alan, kararlı ve net bir duruş sergileyen yaklaşımlar bugün avantaj sağlayacak. Ancak bunun yanında dozu ayarlamak ve sınırları bilebilmek de önemli. Zira ego çatışmalarına da fırsat sunan bir günde olacağız. (Özellikle günün ikinci yarısı ve akşam saatlerinde. Bu saatlerde çatışma, acelecilik, sabırsızlık, inatlaşmalar ve sakarlık, aksaklık ve kaza riski de artmış durumda olacak)
Bugün kendi istek ihtiyaçlarımıza yönelik şeyler yapmak, belki de kendimizi azıcık şımartmak ya da insanların bizi şımartmasına müsaade etmek güzel olabilir.
Eğlenceli ve yaratıcı işler ve aktiviteler için romantik planlar için de değerlendirebiliriz günü. (Özellikle günün ilk yarısı)
Jüpiter Kiron üçgen açısı, şifaya, faydaya hizmet edecek fırsatları görme ve değerlendirme imkanı verebilir. Özellikle bilgi temelli olan, eğitim ile bağlantılı, yazmak, öğrenmek, öğretmek ile alakalı olan tüm iş ve girişimlerimizde var olan sorunları gidermek, kronikleşmiş ve daha önce çözüm üretemediğimiz problemlere bir çıkış yolu bulmak, bu konulardaki yaralarımızı şifalandırmak için elverişli olabilir.

2 Kasım 2018 CUMA

Saat 08:47sonrasında Ay günün geri kalanında Başak burcunda olacak. Gerçekçi bakış açkısı ve disiplin bugünün artı değer katan yaklaşımları olacak.  Detayları göz ardı etmemek, zamanı iyi yönetmek, planlı ve programlı olabilmek verimi artıracak bugün.
Kaygı ve vesvese boyutuna varacak detaycılıktan kaçınmak, hata yapma korkusuna yenik düşmemek önemli.
Sabah saatleri ve günün ilk yarısında yenilik yaratma, farklı bakış açıları ve pratik çözümler üretebilme, aydınlanma sağlayacak nitelikteki bilgilerle buluşma şansı yakalayabiliriz.
Gün ortası iletişim problemlerine, patavatsızlık diyebileceğimiz şeylere, eleştirel yaklaşımların sert algılanmasına vesile olabilir. Velhasıl gün ortası iletişim kazalarına dikkat.  Önemli görüşmeler için sabah saatleri ve günün ikinci yarısı daha iyi olabilir. Kalıcı çözüm ve niyetler dile gelebilir. Etki bırakan ve güven veren görüşmeler yaşanabilir. Olgun tavırlar ve bilgiyle hareket etme hali, dürtüsel tepki ve kararların önüne geçecek. Daha sağlam adımlar atma şansı sunacak.

3 Kasım 2018 CUMARTESİ

Ay günün tamamında Başak burcunda olacak. Bugün dikkat ve detay isteyen işler gündemimizde olabilir. Ancak bu konuda sabah saatleri birtakım riskler barındırıyor. Konsantrasyon problemleri, dikkat dağınıklığı, çok fazla ayrıntıda dağılma v.b. şeyler söz konusu olabilir. Yanılma ve sübjektif değerlendirmeler yapmak da risk olarak görünüyor bu saatlerde.
Günün geri kalanında zihinsel olarak odaklanmanızı-derinleşmenizi gerektiren, bilgi alışverişleri, eğitim, hesap kitap, derleme, toplama, düzenleme, detaylandırma isteyen her türlü işten verim alabilirsiniz.
Özellikle öğleden sonra saatleri oldukça elverişli.
Etkileyici ve güç katan görüşme, konuşma ve girişimler için uygun olabilir.
Bugünün avantaj sağlayacak en önemli ipucu, pratik düşünmek ve işleri pratikleştirmek olabilir.
Var olanı işe yarar biçimde kullanmanın en pratik yolunu seçmek hem zamanı yönetme hem de kazanç elde etme şansı verecek bugün.

4 Kasım 2018 PAZAR

Ay saat 12:00 ye kadar Başak burcunda ve saat 10:26 sonrasında 12:00 ye kadar boşlukta olacak. Günün ikinci yarısı keyif, eğlence, özel planlar, sosyal organizasyonlar, sinema, tiyatro planları, sanatsal aktiviteler v.b. şeyler için daha destekleyici olacak. Uyum huzur, denge ve paylaşımcı olabilmek iyi gelecek.  İş birliği yapma ihtiyacımız fazla olacak. Buna hizmet edecek şekilde davranmak ve buna ihtiyaç duyacağımız şeylere zaman ayırmak iyi olabilir.
Bugünün en işe yarayacak ip ucu, dengeyi bir başkasıyla sağlamaya çalışmadan önce kendi içimizde yaratmak ve uyum adına kendi istek ihtiyaçlarımızdan tamamen vazgeçmemek.
Akşam saatleri bir şeyleri hızlıca halletmek, istediğimiz samimiyeti yaratmak, destek alıp vermek, çabucak işlerimizi halletmek, gönlümüzden geçen ve bize keyif veren işlerle uğraşmak imkanı bulamayabiliriz. Bu saatlerde mecburiyetler, engeller, kısıtlamalar hareket alanı bırakmayabilir.
Eğer karamsar ve memnuniyetsiz halleri hızlıca alt edebilmişsek devamında iletişim kanalları açılacak. Bilgi paylaşımları, orta yolu bulmalar, niyetimizi samimiyetle dile getirmeler akşamın ilerleyen saatleri için çok daha mümkün.

Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr.Samiye Özbaş Soysal

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://www.astrokarmik.com/astrolojik-danismanlik-icin
Regresyon Danışmanlığı talepleriniz için…
http://www.astrokarmik.com/karma-kosesi/regresyon-danismanligi
Yeniay, dolunay ve tutulma takvimi için…
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji