< Ana sayfa 02 Aralık 2018, Pazar

AstroKarmik ile 3-9 Aralık 2018 Haftasının Yorumları

Paylaş
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google+'ta paylaş Blogger'da paylaş E-posta ile paylaş

3-9 Aralık 2018 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Yay burcunda bir yeniay yaşayacağımız bir haftaya giriyoruz. Bu yeniay her ay yaşadığımız harekete geçme ihtiyacını bir kez daha ortaya çıkaracak. Yay burcunun coşkusu yeniaya değer katacak mutlaka. Ancak bunun yanında Yeniay ile birlikte gökyüzünde etkili olan aslında haftanın tamamında hissedilecek olan Mars-Neptün kavuşumu da hızlı, hesap edilmemiş, dürtüsel hareket ve girişimlerin yaş tahtaya basma etkisi yaratabileceğini düşündürüyor. Bu etkiler aynı zamanda bir hevesle kendimizi ortaya attığımız bir yolda erken vazgeçmeler, kararın arkasında duramama hali ya da yol haritasında kaotik durumlar yaşanabileceğini işaret ediyor.
 
Geçen hafta bu konudan bahsetmiştim. Hatırlatmak gerekirse; Mars Neptün kavuşumu eşliğinde gerçekleşecek yeniay ile birlikte;
 
Hedef belirlemede zorlanma, hedeflerin şaşması, önümüzü net görememe, kafa karışıklıkları, neye inanacağını-güveneceğini bilememe, özgüven ve kararlılık eksilten durum ve kişilerle karşılaşma, yanılma, aldanma, aldatılma ya da kandırılma mevzuları, çok heves ettiğimiz bir şeyle ilgili motivasyonların azalması, aslında belki de bir konuda boşa kürek çektiğimizi fark etme hali, daha kötüsü bunu fark edemediğimiz bir şeylerin peşinden gitmeye devam etme v.b. şeyler söz konusu olabilir.
Genel olarak agresyonun yükselmesi ve bunu aslında hiç hak etmeyen birilerine yansıtma, yanlış anlaşılmaların doğuracağı tepkiler ve bu tepkilerin yaratacağı kırgınlıklar da yaşanabilir.
Hızlıca verilen tepkiler, varılan yargılar, dürtüsel ve kontrolsüz alınan kararlar pek çok kişi açısından zarar verici olabilir.
“demiştim geçen hafta.
 
İşte bu hafta, Cuma günü gerçekleşecek yeniay öncesinde de Neptün etkisindeyiz yeniay ile sonrasında atacağımız ya da atmaya niyet edeceğimiz adımlarda da…
Puslu, buğulu, netliğin azaldığı, yolun detaylarını görmekte ve güven veren sağlam adımlar atmakta zorlanacağımız, güvendiğimiz bir şeylerin ya da birilerinin bizi yarı yolda bırakabileceği, ya da bizim yolun başında heves kaybı yaşayabileceğimiz, aldığımız yoldan da tatmin olmakta zorlanacağımız bir hafta olacak.
 
Genel olarak objektif kararlar vermenin kolay olmayacağı etkiler bunlar. Yanılma, aldanma, enerji ve motivasyon düşüklüğü, gönüllü ya da zorunlu fedakarlıklar ön planda. Güvendiğimiz dağlara karlar yağması, boşa emek sarf ettiğimizi hissetme, bu inanç doğrultusunda bazı ideallerden vazgeçme, hayal kırıklıkları yaşama ya da bir şeyleri geride bırakma ihtiyacıyla yüzleşme v.b. şeyler söz konusu olabilir. Hafta boyunca Güneş ve Ay, yapacağı açılarla Mars-Neptün kavuşumunu tetikleyecek.
 
Dikkatli, tedbirli olmamız, objektiflikten, gerçekçi bakış açısından ayrılmamamız gereken günler bunlar.
Bunun yanında yanıltıcı dış faktör ve kişilerin tuzağına düşmemek, sınırları bilebilmek, fedakarlıkların ölçüsünü kaçırmamak, vermek söz konusu olduğunda bunu neye hizmet edecek şekilde ve gerçekten bir faydaya karşılık mı yapıyoruz görebilmek önemli. Yeniay öncesindeki günler, zaten bir şeyleri geride bırakma ya da egomuza rağmen bir şeyleri kabullenme, gerçekten de bazı fedakarlıklara hizmet edecek salıvermeler, arınma ve sadeleşmelere, affediş ve akışa bırakışlara hizmet eden nitelikte. 

Bu arada güzel haberler de verelim. Bu hafta, 17 Kasım 2018 de başlayan Merkür geri hareketi de sona eriyor. Hemen yeniay öncesinde. Ancak Merkür’ün yeniay haritasında henüz durağan pozisyonda olduğunu ve bunun riskli karar ve adımları getirebileceğini de göz ardı etmemek önemli.

3 Aralık 2018 PAZARTESİ

Ay akşam geç saatlere kadar Terazi burcundaki seyrine devam edecek. Haftanın stresli günlerinden birindeyiz. Güneş’in Mars karesi ve Ay’ın stresli açıları gerginlik dozunun yüksek olduğu bir hale getiriyor günü.
En çok ihtiyaç duyduğumuz şeyler denge ve uyum halinde olmak, kavga çıkmasın, çatışma yaşanmasın, rekabet ve mücadeleye gerek kalmasın çerçevesinde.
Ancak ne yazık ki istesek de istemesek de bir şeylerin mücadelesini vermek durumunda kalacağız gün içinde. Biz istemesek bile bizi çatışma ortamına çekmeye çalışan kişiler olacak etrafımızda.
En çok suskunluğunu koruyabilen de olsanız herkesin bir yumuşak karnı vardır. İşte tam da o noktaya çalışabilir şartlar bugün ☹
Ama şunu da atlamamak gerekiyor ki agresyonun en çok zarar ve rahatsızlık verdiği kişi de yine agresyonu yaratan kişi olacak. 
Haklıyken haksız konuma düşen kişilere şahitlik edeceğiz.
Erken saatlerdeki içe atmalar, susmaya çalışmalar, dilinden ucuna gelip de yutmalar üzerimizdeki baskıyı artırıp ilerleyen saatlerde daha tepkisel olmamıza vesile olabilir.
Güç savaşları, birilerinin üzerinde baskı oluşturmaya ve sözünü geçirmeye çalışma hali, ya da birileri bunu bize yapmasın diye gösterilen agresyon ya da pasif direnç hali söz konusu olabilir.
Bugün kavgaya çanak tutanlarla, kavgadan kaçanlar arasındaki dengesizlik meselelerin temelini oluşturacak. Denge sağlansa belki de bu durum bir güç savaşından ziyade birbirine güç katan hedefli ve hizmet eden mücadeleler halini alacak.
Öğleden sonra ve akşam saatleri de plan değişikliklerine gösterilen tepkiler büyük olabilir. Alternatif olana adaptasyonda zorlanabiliriz. Her zaman yaptığımız şeyler her zamankinden daha sıkıcı gelebilir. Rutinler yorabilir. Her
Zaman duyduğumuz bir söz ya da belki de işimize yarayacak bir tavsiye işimize karışmak ve bizi yönlendirmeye çalışmak olarak algılanabilir. İsyan bayrakları havada dolaşan kişiler görebiliriz etrafımızda.
Saat 21:15 ile 22:54 arasında Ay boşlukta olacak ve sonrasında Akrep burcuna geçecek. Akşamın ilerleyen saatlerinde ve gece günün geneline göre nispeten daha rahatlatıcı bir akış var.

4 Aralık 2018 SALI

Ay günün tamamında Akrep burcunda olacak. Düne göre nispeten daha çok sağlamlık hissi veren, olgun davranma potansiyelinin daha yüksek olduğu, kişisel çatışmalara girmek yerine işimize bakabildiğimiz, duygusal tepkilerimizi de öyle ölçüsüz ve ipini koparan model olacak şekilde göstermediğimiz bir gün.
Bugün eskiden öğrendiğimiz bir bilginin işe yaraması, daha önce alınmış bir kararın hatırlanması ya da bunu ifade edeceğimiz bir ortamın oluşması, daha önce başlanan bir işin devamını nasıl getireceğimize dair yeni bir fikir ya da önerinin gelmesi, bir tecrübeye kulak verme sayesinde işlerimizin yolunu bulması ve bakış açımızın genişlemesi söz konusu olabilir.
Sabah saatlerinde ve günün ilk yarısında olgun ve sağduyulu tavırların, planlı ve programlı olmanın faydasını göreceğiz. Gerçekçi bakış açısı ve somut hedeflere bakabilen ve sorumluluk alan, öz disiplinli haller destekleyici olacak.
Ayın kapanma fazında olduğunu ve her ne kadar sağlam adımlar attığımızı düşünsek bile bazı şeylerin istediğimiz motivasyonda ilerlemeyebileceğini, Merkür retrosunun kararlarda revizyon gerektireceğini aklımızdan çıkarmamak önemli. Bir şeyleri yeniden ve başka bir şekilde başlatmaya karar vermek adına bir şeylerden vazgeçmenin gücü ve cesareti de söz konusu olabilir bugünün etkilerinde.
Günün ikinci yarısı gerçekten de cesaret, kararlılık, bu kararlılığın motivasyonu olacak.  Talepkar ve girişken olmanın faydalarını göreceğiz. Fiziksel olarak güç harcayacağımız, hız kazandırmak isteyeceğimiz, özgüven ortaya koyacağımız iş, girişim ve görüşmeler için elverişli olabilir.
Akşam saatleri manevi açıdan bizi besleyecek her türlü aktivite için, dua, meditasyon, yoga, nefes, farkındalık sağlayacak her türlü çalışma ve arınmalara hizmet edecek her türlü ruhsal aktivite için ideal.  Yaratıcılığı ifade edeceğiniz çalışma ve aktiviteler için, terapi niteliğinde olan destekler için çok uygun bir akşam. Bu gece rüyalar, sezgisel yanımız ve bunlardan gelecek mesajlar için de kapıların açık olduğunu işaret ediyor. Kıymetini bilebilmek dileğiyle.

5 Aralık 2018 ÇARŞAMBA

Ay günün tamamında Akrep burcunda olacak. Günün genelinde yine destekleyici etkiler hakim. Netliğe ve hedeflerimizi sağlam belirlemeye ihtiyaç duyacağımız bir gündeyiz. Bugün kuşku ile ya da sezgilerimizle ile yaklaştığımız meselelerin altından kafamızdaki senaryo olmasa bile soru işaretlerini giderecek detaylar çıkacak. 
Bugünün anahtar kelimelerinden biri mücadele. Buna ihtiyaç duyacağız. Yani kolaylıkla akan işler yerine bizi uğraştıracak, çetrefilli olanlarını ya da yol yöntem olarak bu nitelikte olan şeyleri tercih edeceğiz. İşimiz mi zor biz mi onu zorlaştırıyoruz diye bakmak lazım. Ya da karşımızdakiler mi bizi uğraştırıyor biz mi şartları fazla zorluyoruz diye düşünmek de iyi gelebilir. Direnç hali ve sürekli güçlü olmaya çalışma durumu ne yazık ki asıl zafiyetleri oluşturabilir.
Sabah saatleri pek çok açıdan ancak özellikle de diğer insanları etkilemeyi hedeflediğimiz konular için elverişli. Duygusal anlamda güçlü bir duruş sergileme ve ne istediğini, talep ettiğini, niyetini çok sağlam biçimde karşı tarafa ifade etme eğilimi söz konusu olacak. Ancak bunun dozunu ayarlamak şart. Baskı, manipülasyon, ısrarcı tavırlar, olmayanı oldurmaya çalışma, gereksiz bir mücadelenin içine girme v.b. şeylerden kaçınmak gerekiyor.
Akşam saatlerinde de kendimizi, duygularımızı, düşüncelerimizi netlikle ifade etme şansı bulabiliriz. Ancak yine de yarın kesinleşecek Güneş Neptün kare açısını göz ardı etmemek önemli. Akşam saatlerinde özellikle etkisi iyice yoğun olacak. 
Çok net olduğumuzu düşündüğümüz bir konuda yanıldığımızı ya da aslında o kadar da kararlı olmadığımızı fark edebiliriz. Ya da bir türlü işin içinden çıkamadığımız ve karar verememenin acısını günden güne içimizde büyüttüğümüz bir meselede de aslında karara götürecek unsurların ayan beyan önümüzde durduğunu görebiliriz. Göremediğimizi bizi bize sorgulatabilir.
Genel olarak bu haftanın temasını hatırlatmak da fayda var.
Vazgeçişler, geride bırakışlar, arınmaya hizmet edecek hafiflemeler, sürüncemede kalmış bir şeylerin netliği adına atılan adımlar gündemde.
Bazı konularda da yapamadım, başaramadım, beceremedim diyebilmenin vereceği güç ve hafifleme hali söz konusu olabilir.
Boşa kürek salladığımız meseleler, nafile ve sonunda kimseye fayda sağlamayacağını bildiğimiz halde devam ettirdiğimiz amaçsız ya da amacından sapmış, objektif kalamadığımız mücadeleler gündeme geliyor bir bir.
Neleri yapacağınıza karar vermeden önce belki de neleri aslında hiç yapmak istemediğinize karar vermek önünüzü açacak ve tabloyu daha netleştirecektir.

6 Aralık 2018 PERŞEMBE

Ay saat 05:48 sonrasında Yay burcunda olacak. Güneş-Neptün karesinin kesinleştiği gün içinde bir şeyleri netleştirmekte, çabamızdan tatmin olmakta ve tatmin sağlamakta zorlanma söz konusu olabilir.
Genel itibariyle olayları iyi tarafından görmek ve olumlu düşünmek konusunda destekleyici etkiler var. Ancak yine de netlik sağlamak, somut sonuçlar elde etmek ya da somut sonuçlara dair bir heves duymak açısından zorlanabiliriz.
Haftanın sembollerinin çok vurgulu olduğu bugün, ayın da kapanma fazında olduğu düşünüldüğünde pek çok açıdan risklere fazlasıyla açık olduğumuzu söyleyebiliriz. Yanılma, aldanma, aldatılma, objektif olamama, riskleri ve tedbirli olunması gereken noktaları kaçırma, ölçüsüz riskler alma ve sebepleri sonuçları analiz edememe hali söz konusu olabilir.
Gönüllü fedakarlıklara, manevi açıdan destekleyici olacak girişimlere niyet etmek, başlamak değil de bitişe hizmet edecek kararlara meyletmek, başkalarına fayda sağlamak ve hizmet etmek için yapılacak olan şeyler, birilerine ya da bir amaca yönelik gösterilecek gayretler için destekleyici bir gökyüzü var. Maddesel kazanımlar, dünyevi hedefler için ise ☹
Bunun yanında günün tesirlerinde şunlar da var.
Birilerine bağımlı bir hedefiniz varsa yarı yolda kalmalar yaşanabilir.
Hep almaya alışık olduğunuz bir destek gelmeyebilir.
Güvendiğim dağa karlar dedirten olaylar yaşanabilir.
Neden o kadar güvendiğinizi alamayabilirsiniz bile.
Hayatınızdaki bir erkek figüründen yana hayal kırıklıkları yaşanabilir.
Bazı önemsediğiniz kişiler konusunda kendinizi kandırdığınızı fark edebilirsiniz.
Ya da güven çemberinde olmadığınızı hissettiren durumlar yaşanabilir.
Gıda zehirlenmesi, bir şeylerin her zamankinden daha yoğun bir alerjik etki oluşturması, fiziksel anlamda aşırı duyarlılık ve bağışıklığın düşmesi, dalgınlıktan kaynaklanacak kaza ve sakarlıklar gündeme gelebilir.

7 Aralık 2018 CUMA

Ay Yay burcunda gün boyunca ve saat 10:20 de 15 derece Yay burcunda bir yeniay meydana gelecek. Gün içinde hafta başından bu yana etkilerini paylaştığım Mars-Neptün kavuşumu kesinleşecek. Merkür ileri hareketine başlamak üzere durağan konumda. ( Merkür Retro etkileri bitmedi henüz yani)
Yeniayın başlatma ve harekete geçme arzusu veren etkileri üstelikte Yay burcunda oldukça kuvvetli.
Bu yeniay ile birlikte gelişim sağlayacak, geniş bakış açıları ve derinlik katacak, yeni deneyimler kazandıracak fırsatlar görünür olabilir. Eğitim, yayıncılık, hukuk konular, yurtdışı ve yabancılarla alakalı iş ve girişimler, bilgiyi çoğaltmaya, aktarmaya, derinleştirmeye hizmet edecek her şey bu yeniayın konusu olabilir.
Hayatımıza, işimize, hedeflerimize yeni kapılar aralama istek ve motivasyonu artmış durumda😊
Yeniayın, dispozitörüne eşlik etmesini olumlu olarak değerlendirebiliriz. Üstelik de asaletli durumda. Ancak bu artıların bir de tedbir noktası var ki o da sınırları bilememe, risk almak konusunda aşırı hevesli haller, hedefe değil de sadece harekete odaklanmak, ölçüsüz adımlar atmak, aşırı iyimser ve kontrolsüz hamleler yapmak v.b. şeklinde düşünülebilir.
Mars-Neptün kavuşumunu da bu haftaya ve bugün kesinleştiği için bugüne özel bir etki gibi düşünmek yetmez. Bu etkiler, aslında yeniay ile tetiklenecek tüm iş ve girişimlere sirayet edecek olan şeyler.
O etkileri hatırlatmak gerekirse:
“Hedef belirlemede zorlanma, hedeflerin şaşması, önümüzü net görememe, kafa karışıklıkları, neye inanacağını-güveneceğini bilememe, özgüven ve kararlılık eksilten durum ve kişilerle karşılaşma, yanılma, aldanma, aldatılma ya da kandırılma mevzuları, çok heves ettiğimiz bir şeyle ilgili motivasyonların azalması, aslında belki de bir konuda boşa kürek çektiğimizi fark etme hali, daha kötüsü bunu fark edemediğimiz bir şeylerin peşinden gitmeye devam etme v.b. şeyler söz konusu olabilir.
Genel olarak agresyonun yükselmesi ve bunu aslında hiç hak etmeyen birilerine yansıtma, yanlış anlaşılmaların doğuracağı tepkiler ve bu tepkilerin yaratacağı kırgınlıklar da yaşanabilir.
Hızlıca verilen tepkiler, varılan yargılar, dürtüsel ve kontrolsüz alınan kararlar pek çok kişi açısından zarar verici olabilir. “demiştim geçen hafta.
İşte bu hafta ve bu yeniay öncesinde de Neptün etkisindeydik yeniay ile sonrasında atacağımız ya da atmaya niyet edeceğimiz adımlarda da…
Puslu, buğulu, netliğin azaldığı, yolun detaylarını görmekte ve güven veren sağlam adımlar atmakta zorlanacağımız, güvendiğimiz bir şeylerin ya da birilerinin bizi yarı yolda bırakabileceği, ya da bizim yolun başında heves kaybı yaşayabileceğimiz, aldığımız yoldan da tatmin olmakta zorlanacağımız, genel olarak objektif kararlar vermenin kolay olmayacağı etkiler bunlar. Yanılma, aldanma, enerji ve motivasyon düşüklüğü, gönüllü ya da zorunlu fedakarlıklar ön planda. Güvendiğimiz dağlara karlar yağması, boşa emek sarf ettiğimizi hissetme, bu inanç doğrultusunda bazı ideallerden vazgeçme, hayal kırıklıkları yaşama ya da bir şeyleri geride bırakma ihtiyacıyla yüzleşme v.b. şeyler söz konusu olabilir.
Dikkatli, tedbirli olmamız, objektiflikten, gerçekçi bakış açısından ayrılmamamız gereken durumlar dikkat çekiyor.
Bunun yanında yanıltıcı dış faktör ve kişilerin tuzağına düşmemek, sınırları bilebilmek, fedakarlıkların ölçüsünü kaçırmamak, vermek söz konusu olduğunda bunu neye hizmet edecek şekilde ve gerçekten bir faydaya karşılık mı yapıyoruz görebilmek önemli.
Peki hiç mi adım atmayalım?
Tabi ki atacağız. Bir yeniayın itici gücünü, harekete geçiren enerjisini kullanmak önemli.
Ama niyetlerin içeriğini ve olası riskleri iyi analiz etmek de öyle.
Faydaya, bütüne, fedaya hizmet edecek niyetler desteklenecektir.
Bu yeniayın attırdığı adımlarda faydayı sadece kendimiz için değil de diğer insanlara ve belki de ortak hedef için yola çıktığımız kişilere
hizmet edecek şekilde düşünmek olumlu etki yaratacaktır.
Farkındalık sağlayan, arınmalara, şifaya hizmet eden her hareket yerini bulacaktır.
Çevreye ve sebepten ve sonuçtan diğer insanların alacakları etkilere karşı duyarlı olmak, dünyevi, somut sonuç beklediğimiz hedefler yerine daha manevi hedeflere odaklanmak da iyi olabilir.
Salt maddesel niyetler yerini bulmayabilir. Yani niyetlerin vicdani açıdan desteklenmesi, karşılığında bir şey elde etmeyi hedefliyorsak bile bunun adil bir sonuçla oluşması, almak adına verdiklerimizin, belki de verdiğimiz tavizlerin ya da yaptığımız iyiliklerin samimi olması önemli.
Yeniayın getirdiklerinin hem bireysel hem de toplumsal alanlarda hayırlı adımlara vesile olmasını gönülden dilerim.

8 Aralık 2018 CUMARTESİ

Ay günün ilk kısmında Yay burcundaki seyrine devam edecek. Patavatsızca sarf edilen cümlelerin kırıcı olabileceği, zaten kırgın olduğumuz bir konunun hatırlanabileceği bir sabah.  Bizim gelişim ihtiyaçlarımızı görmeyenler olabilir etrafımızda. Diğer insanları bizi gerçekten anlamadığını düşünmek de söz konusu olabilir. Her zaman duyduğumuz bir şeyin bu kez çok vurucu olarak hissedilmesi ya da her zaman duymaya alışık olmadığımız şekilde ifadelerle karşılaşma vesilesi ile alınganlıklar artabilir.
Fiziksel yaralanma ve sakatlanmalara, kazalara, bugünlerde açık olduğumuzu biliyoruz. Bu sabah da bu riskin artmış olduğunu işaret ediyor.
Gün ortasında arzu ettiğimiz özgürlük alanına, manevra kabiliyetine, değişik bir şeyler yapma ve rutinden çıkma ihtiyacına hizmet edecek şekilde geçecek. Değişiklik yapma ya da dışardan gelen sürprizlere kendimizi açma konusunda desteklendiğimiz saatler bunlar. Eğer bunlara direnen biriyseniz aksine stres veren durumlar yaşanabilir sizin.
Saat 13:00 ile 15:01 arasında Ay boşlukta olacak ve sonrasında Oğlak burcuna geçecek. Bu saatten sonrasında, daha çok netlik ve somut bir şeylere niyet edip somut sonuçlar elde etme ihtiyacımız artmış olacak. Sınırları bilmek, kurallara uymak, sorumlulukları yerine getirmek, düzenli ve disiplinli hareket etmek, zamanı iyi yönetmek günün geri kalanında hem verimi hem de duygusal olarak tatmin elde etme ihtimalini artıracak.
Akşam saatleri kalıcı hedeflere yönelik yapılacak ikili görüşmeler, sosyal ortamlar, samimiyetin dozunu iyi ayarladığımız, saygı sınırlarını bilen buluşma ve konuşmalar, eğlenceli ancak içi boş olmayan aktiviteler için elverişli olabilir. İş amaçlı sosyalleşmeler ya da uzun vadeli sağlam adımlara hizmet edecek iletişim için uygun. Ancak bunun yanında salt keyif amaçlı aktivitelerde ihtiyaç duyduğumuz samimiyeti yeteri kadar yaratamama ya da ortamdan beklenen kadar haz alamama söz konusu olabilir. Velhasıl bu akşam eğleneceksek bile somut bir sebebi ve sonucunun olması önemli.

9 Aralık 2018 PAZAR

Ay günün tamamında Oğlak burcunda olacak. Hafta sonu olmasına rağmen dinlenme ile değil de daha çok iş ve sorumluluklarla dolu bir gün olabilir. İhtiyaç duyduğumuz şeyler daha çok bir şeyleri netleştirmek, somut hedefler belirleyebilmek olacak. Gerçekten de hedef odaklı, organize ve planlı programlı hareket etmenin, zamanı iyi yönetmeye hizmet edecek stratejileri uygulayabilmenin faydasını görebiliriz.
Bugün elimizde aldığımız işlere ve ilişkilerimize ciddiyetle yaklaşmak ve gereken saygıyı göstermek eğiliminde olacağız. Aynılarını karşımızdaki kişilerden de bekleyeceğiz.
Sabah saatlerinde yapılması gereken şeyler, mecburiyetler, istediğimiz şeyleri istediğimiz hızda elde edememe ya da yapamamanın verdiği gerginlik, aradığımız samimiyeti görememe, engeller, kendimizi yetersiz ve desteksiz hissetmemize vesile olan kişi ve durumlar gündemde olacak.
Bir sağlık probleminiz varsa ağrıların artması ya da şikayetlerin sıkıntısı da yaşanabilir.
Daha önce yaptığınız ya da yapmadığınız bir şeylerin suçluluk duygusu da ağırlık verebilir bu sabah saatlerinde.
İçe kapalı ruh halleri genel olarak motivasyonları azaltabilir.
Aldığımız takdir yetmeyebilir. Ya da takdir edilmediğimizi düşündürecek şeyler yaşanabilir.
Kendimizi sorumluluklara, iş ve başarı odaklı baktığımız şeylere vermek, duygusal anlamda bizi yoracak detaylara takılmamak iyi olabilir.
Günün ikinci yarısı nispeten daha akıcı ve akışa bırakma eğiliminde geçecek. Esneklik, verimi ve yaratıcılığı artıracak. Ne kadar geniş düşünmüşsek elde ettiklerimiz de bir o kadar faydalı olacak. Destek alışverişleri, hizmet eden gayretler, yardımlaşma, dayanışma için yapacağımız iş birlikleri, ideallere daha iyimser bir pencereden bakabilme v.b. şeylerin kazanç getireceği saatlerdeyiz.
Akşam saatleri işlere hız kazandırma, fiziksel olarak güç sarf edeceğimiz iş ve aktivitelere yönelme eğilimi olabilir.
Bugünün en önemli etkilerinden biri de yaralarımız ve bu sebeple hayatımızda yarattıklarımız hakkında sorgulamalar yaptıran deneyimler üzerine olacak.
Kironun geri hareketinin sona ermesi ve Merkür ile yapacağı açı, kırgınlıkların, içimizde yara olmuş şeylerin dile gelmesi söz konusu olabilir. Sebebinin ve sonuçlarının sorgulanması, belki de sızlamasın diye üzerini hep örtmeyi tercih ettiğimiz acı veren deneyimlerimizi konuşma cesaretini kendimizde bulma, aklımızla anlamaya ve şifanın nerde olduğunu görebilme ve belki de yaratabilme şansı veren bir gün olacak.
Sevginin ve sevilebilirliğin sorgulanmasına vesile olmuş eski yaralarınıza özellikle bakabilirsiniz. E tabi doğal olarak ya yeni bir olay ya da şahitlik ettiğimiz, belki de bizim dışımızda yaşanan bir durum bu sorguların ve düşüncelerin vesilesi olacak.  Bir sızı durumu var anlayacağınız. Kaçmamak şifaya yakınlaştıracak. 

Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…

Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr.Samiye Özbaş Soysal

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://www.astrokarmik.com/astrolojik-danismanlik-icin
Regresyon Danışmanlığı talepleriniz için…
http://www.astrokarmik.com/karma-kosesi/regresyon-danismanligi
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji