< Ana sayfa 02 Haziran 2019, Pazar

AstroKarmik ile 3-9 Haziran 2019 Haftasının Yorumları

Paylaş
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google+'ta paylaş Blogger'da paylaş E-posta ile paylaş

3-9 Haziran 2019 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Haftaya İkizler burcunda bir yeniay ile başlıyoruz.
Venüs Plüton destek açısı eşliğinde gerçekleşecek ancak sonrasında ilk açısı Neptün ile kare açı olacak.
4 Haziran akşam geç saatlerde Merkür yengeç burcuna geçecek.
Cuma gününün tamamında Merkür’ün Uranüs ve Kiron ile açısal temasları olacak.
Pazar günü Venüs İkizler burcuna geçecek. Günün tamamında akşam saatlerine kesinleşecek Güneş-Neptün kare açısı kesinleşecek.
Önümüzdeki iki haftanın Mars Satürn ve Mars Plüton karşıt açısı ile ilgili gerginleştiren ve yorucu etkileri göz önünde bulundurulduğunda bu haftayı genel olarak farklılıklara uyum sağlamak, deneyim artırmak, bilgiyi çoğaltmak, stabilizasyonu sağlamak, neler yapabileceğimizi objektif biçimde değerlendirmek, önümüzdeki işlerin planlamasını yapmak ve donanımsal açıkları tespit edip stratejik planlamaları yapmak adına değerlendirebiliriz.

Yeniaya dair notlar:

3 Haziran 2019 da saat 13:01 de 12 derece İkizler burcunda bir yeniay meydana gelecek. Bir şeylere başlama, harekete geçme ve değişim yaratacak aksiyonları alma motivasyonu katan zamanlar yeniaylar. Her yeniayın ana teması ve bizler üzerindeki temel tesirleri birbirinden farklı oluyor.
Bu yeniayın tetikleyeceği konulara dair ana başlıklar şu şekilde olacak:
• Bilgi ve deneyim kazanacağımız yeni bir şey için girişimde bulunmak.
• Eğitim almak, aldığımız eğitimi pratikleştirmek, kullanılır biçimde sadeleştirmek, kendimizi, aklımızı, bilgimizi, düşüncelerimizi, zihnimizden geçen planları kullanabileceğimiz, harekete geçirebileceğimiz niyetlere doğru adım atmak.
• Zihinsel kapasitemizi ve el becerilerimizi kullanacağımız bir işe girişmek,
• Ticari bir faaliyete başlamak
• Mantık ve akıl ile hareket edeceğimiz işlere girişmek
• Yeni fikirler üretmek,
• Aklımızı kurcalayan, bir türlü çözüm üretemediğimiz bir meselede en pratik ve en mantıksal bulduğumuz çözüm yoluna dair adım atmak.
•  Hızlıca yayılmasını ve ilgi çekmesini istediğimiz bilgi ve haberleri paylaşmak,
• Yeni fikirler üretmek
• Kısa ve geliştirici ve keyif verici seyahatler planlamak gibi şeyler olabilir
 
Bilgi ve haber içerikli olan şeyler bu yeniay ile birlikte mutlaka ilgimizi çekecektir.
Bir eğitim duyurusu mesela...
Sıradan gibi görünen, normal şartlarda basit, sığ, yüzeysel ve faydasız gibi algıladığımız her türlü düşünce, uygulama, fikir, bilgi kapsama alanımıza girebilir.
Bir şeylerin reklamını yapmak da mümkün, öğrendiğimiz bir şeyi çok da fazla kaygısına takılmadan yaymak da mümkün bu yeniay ile birlikte.
Dağılan ve odaklanmakta zorlanan bir merak hali söz konusu olacak.
Hızlı kararlar ve aynı zamanda kararsızlıktan doğan aynı anda birden fazla konuda niyet edilen adımlar gündeme gelebilir.
Hedef odaklı hareket etmenin çok mümkün olmadığı, hızın ve hareketin ana amaç olduğu durumlar, doğru ve sağlam, uzun vadeli kazanımlara hizmet edecek adım atma ihtiyacının önüne geçebilir.
Fikirler biraz uçuşabilir. Yere konduracak kadar sabırlı ve dirayetli olabilmek önemli.
Gerçekten realize olabileceklerine niyet etmek de öyle…
Yani hayal ürünü, gerçeklikten uzak, bizi bir yere ulaştırmayacak, tatmin vermeyecek, somut sonuca vesile olmayacak sırf aksiyon, hareket olsun diye, kuru bir heves ve arkasını dolduramayacağımız bir merak uğruna niyet edeceğimiz şeyler riskli görünüyor.
Yeniayın önünde yapacağı ilk açı da Neptün ile kare. Bu açı da belirsizlikleri, yanılmaları, kaotik durumları, objektif değerlendirememekten kaynaklanan aksaklıkları, tedbirsiz durumları, yanılma payındaki artışı işaret ediyor.
TÜRKİYE ASTROLOJİK HARİTASININ 12. EVİNDE gerçekleşecek bu yeniay. 
12.ev gizli guruplar, casusluk ve gizli düşmanlık gibi konulara dair spekülatif durumlar, hapishaneler, ıslah evleri, hastane gibi konularla alakalı durumları barındırıyor. Bu konularda bazı yeni gelişmelerin ve yeni düzenlemelerin gündeme gelmesi söz konusu olabilir.
Bir takım haberler kulaktan kulağa ya da sosyal medya aracılığıyla hızlıca yayılıp zarar verici boyuta ulaşabilir. Bazı olaylar görünenin dışında ve ötesinde manalar ve kaynaklar içerebilir. Her duyduğunuza inanmamak, hemen yargıya varmamak, merak edip sorgulamak, mantık süzgecinden geçirmek ve spekülatif olayların gerçeği yansıtmayacağını bilmek önemli olacak.
Bu ev dünya astrolojisinde aynı zamanda terör bağlantılı konuları, manipülasyonları da barındırıyor. Bu tarz haberler ortalıkta dolanabilir. Aslında duyulmuş olan da gizlenmeye çalışan bilgiler ortalığa düşebilir.
Hem ülkemiz hem de bireysel hayatlarımız açısından yeniayın getireceği yeni durumların güzel ve kalıcı başlangıçlara vesile olmasını gönülden dilerim.

3 Haziran 2019 PAZARTESİ

Pazartesi gününün tamamında Ay İkizler burcunda seyredecek. Saat 13:01 de 12 derece İkizler burcunda bir yeniay meydana gelecek. Bu saate kadar günün ilk yarısında enerjimiz bir miktar düşük ve gergin olabiliriz. Bir arayış hali ve değişiklik ihtiyacı söz konusu olacak. Beklediğimiz bir haberin, ya da almayı beklediğimiz bir cevabın gerginliği yüksek olabilir.
Yeniayın getirebileceği etkileri sizlerle ayrıca paylaştım. Akıl ve mantıkla değerlendireceğimiz, objektif düşünce ve adımlar eşliğinde yol alacağımız, dağılmamak adına kontrollü davranacağımız, sonradan vazgeçmeye yeltenmeyeceğimiz, önümüzü görmeye dair somut bir şeyleri hedefleyeceğimiz nitelikte değerlendirmişsek yeniayın getireceği başlangıçlardan fayda elde edebiliriz. Aksi takdirde kafa karıştırıcı ve dağılma etkisi yaratacak şekilde pek çok şeye aynı anda heves etme ve hiçbirinin sonucunu somut bir kazanıma bağlayamama riski de mevcut.
Akşam saatleri dalgınlıklar, kırılganlıklar, yanılma ve yanıltılmalar söz konusu.
Günün tamamında etkili olan Venüs Plüton destek açısını göz ardı etmemek gerekir. Hem özel ilişkileriniz hem de sosyal çevreniz ile olan bağınız açısından güç katan iş birlikleri doğabilir.
Bu kez ilişkiler yoluyla büyüme, güçlenme, dönüşme, derinlik kazanma ve hem kendimizi hem de ilişkilerdeki durumumuzu keşfetme şansımız artacaktır. Aynı zamanda eğer doğum haritanızda da bunu vurgulayan tema varsa, eş veya partner konumundaki kişi ile aranızda kıskançlık krizleri, baskıcı ve inatlaşan tutumlar da yaşanabilir. Sıkboğaz etmenin veya sabit bir şekilde isteklere odaklanmanın yarardan çok zararı çıkacaktır önümüze bu etki altındayken. Bir arkadaşlık kökten değişip farklı bir boyuta taşınabilir.
Yaratıcı yönümüz tamamen yeni bir şekilde kendini gösterebilir. Eğer sanat içerikli bir işiniz ya da uğraşınız varsa iyi gelebilir bu transit etkisi.
Riskli finansal hamleler de pek cazip görünebilir bugünlerde…
İlişkilerde bir temizlik ve yeniden yapılanma, şifalanma enerjisi kendini gösterebilir. Gerçek anlamda yeniden inşalar, yapılanmalar, mevcudu tazeleme, yeni ve başkalaşma verenlerine adım atma dönemine işaret edebilir bu gökyüzü olayı…

4 Haziran 2019 SALI

Ay akşam saatlerine kadar İkizler burcundaki seyrine devam ediyor. Günün ilk yarısı organize olmakta ve zamanı iyi değerlendirmekte zorlanabiliriz. İletişim trafiği yoğun ve yönetilmesi kolay değil. Bayram ziyaretleri, telefonla yapılan kutlamalar, mesajlaşmalar gerçek anlamda duyguya hitap eden nitelikte bir kucaklaşma ortamı bulamamışsanız yorucu gelebilir.  Sosyal tarafınızı ve iletişim konusunu, yüz yüze, telefon ve sosyal medya aracılığıyla geçirdiğimiz zamanı ölçülü kullanmak önemli.
Çok ama boş diyebileceğimiz nitelikte konuşmalar gerginlik yaratabilir. Her duyduğunuza inanmamak, her şeyin haber niteliği taşımayabileceğini bilmek, amaçsız bilgilendirmelere rağbet etmemek, duyduğumuzu, gördüğümüzü ve okuduğumuzu mantık süzgecinden geçirip eledikten sonra dikkate almak gerekecek.
Saat 18:41 ile 19:16 arasında Ay açısız olacak ve sonrasında Yengeç burcuna geçecek.
Akşam saatleri, sevdiklerimizle bir arada olmak, duygusal olarak kendimizi ifade etmek, ailemize zaman ayırmak, gerçekten gönülden bağımız olan insanlarla bir arada samimiyetin yaratılacağı şekilde zaman geçirmek için elverişli.
Saat 23:04 sonrasında Merkür de 27 Haziran’a kadar kalacağı Yengeç burcuna geçecek.
Zihnimizin nasıl çalıştığı ve iletişim tarzımız hakkında fikir veren Merkür,  Yengeç burcundayken, halden anlayan ve empatik bir iletişim yeteneği katar bizlere. Sözlerin arkasındaki derin manayı anlamaya çabalarız. Sevgiyi kelimelere dökmek de her zamankinden kolay olabilir. Sevgi içerikli konuşmalar, aile içi sohbetler, sıcak ve içten ilişkiler adeta bu yolla ruhumuza şifa olur bu dönemde. Sözler kırıcılıktan uzaklaşır ancak bunun yanında alınganlıklar ve her lafın ardında aranan manalar artar.
Bu süreçte hafızamızın daha etkin çalıştığını ve hatırlamamız gerekenleri rahatlıkla hafızamızda tutabildiğimizi görebiliriz. Özellikle de bir olay daha önce bizde yoğun bir duygu oluşturdu ise…
Ticari girişimler, yolculuklar, eğitimler gibi konularda da yenilikçi değil de geleneksel olandan yana oyumuzu kullanırız.
Zihnimiz eskilere gider, anılar tazelenir.   Eskiden öğrendiğimiz ve belki de atıl bir biçimde duran bilgiler üzerindeki tozları almak ve kullanılmak adına tekrar gündeme gelebilir.  Eski mektuplar açılabilir.  Eski verilmiş sözler hatırlanır.

5 Haziran 2019 ÇARŞAMBA

Ay günün tamamında Yengeç burcunda olacak. Bugün güven ihtiyacımız ve duygusal hassasiyetlerimiz artmış olacak. Yanında kendimizi ailemizleymiş gibi hissettiğimiz kişilerle, sevdiklerimizle bir arada olmak, evimizde geçirilen zamanın keyfini çıkarmak isteyebiliriz.
Aile ziyaretleri ve geleneksel bayram kutlamaları da bugün daha bir keyifli olacak.
Sabah erken saatler bir konuda aşırı hassasiyet gösterme, kırılma, karşımızdakinin hassasiyetlerine özen göstermemekten kaynaklanan gerginlikler yaşama, evde sakarlık ve kazalara meyletme riskleri var.
Öğleden sonrasında da benzer bazı riskler var. Ancak bunun yanında karşılıklı gelme, çatışma, inatlaşma, bir şeyleri aceleye getirme, sabırsızlık ve tolerans eksikliğinden kaynaklanan gerginlikler yaşama riskimiz de mevcut. Gereksiz çıkışlardan, hırçınlıklardan, fiziksel olarak kendimizi riske atacağımız hal ve hareketlerden kaçınmak şart.
Akşamın ilerleyen saatleri bir konuda alacağımız destek ya da bir kadın figürü ile yapacağımız iş birliği gündeme gelebilir. Geceye doğru çok daha pozitif etkiler altında ilerleyeceğiz.

6 Haziran 2019 PERŞEMBE

Ay dün olduğu gibi bugün de Yengeç burcunda olacak.
Günün ilk yarısı zorlanmalar, şartları zorlama ve direnç halleri dikkat çekiyor. İstediğimiz hızı yakalayamama, gecikme ve aksamalar söz konusu olabilir. Olayları pozitif tarafından görmekte zorlanma vesilesi ile ortaya çıkacak negatif ruh halleri de yaşanabilir. İnatlaşmalar, katı ve kuralcı tavırlar, otorite kurmaya çalışma, aşırı korumacı ve sahiplenici tavırlar, kuşkular, kaygı ve vesveseler kendimizi akışa bırakmanın önüne geçebilir.
Ne kadar esnek ve pozitif olabilirsek o kadar rahat ve akışta olacağız. İlişkilerimizi yönetmek de o kadar kolay olacak.
Günün ikinci yarısı çok daha akıcı olacak.  Hem ikili ilişkiler hem de zamanı keyifli ve verimli geçirmek açısından destekleyici etkiler olacak.
Saat 17:10 ile 22:15 arasında Ay açısız olacak. Sadece hoş sohbet ortamlar ve keyif katan planlar ile değerlendirebiliriz bu zaman dilimini. Ancak bunun yanında yaratıcılık isteyen işler, estetik, güzellik ve görsel zevkimize hitap eden şeyler için de uygun olacak.
22:15 sonrasında Ay Aslan burcunda olacak.

7 Haziran 2019 CUMA

Ay günün tamamında Aslan burcunda olacak. Bugün kendimizi merkeze alıp şımartmak, kendimiz için bir şeyler yapmak, içinde bulunduğumuz durumu yönetebilmek, inisiyatif alan ve yönlendiren olabilmek önemli ihtiyaçlarımız arasında.
Günün genelinde egolar da dikkat çekecek. Bu egoların karşılıklı çakışmalarına müsaade etmediğimiz sürece özgüveni ve bireysel önemimizi ifade etmek açısından değerli olabilir.
Sabah saatleri plan değişiklikleri ve öğleden öncesinde genel olarak beklenmedik durumlar söz konuş olabilir. Bir söz ya da bir hareket her zamankinden daha çok tepki çekebilir yine aynı zaman diliminde. Otoriteye duyulan isyan, birinin işimize karışmasına vereceğimiz aşırı tepki, çok kolay kalkan isyan bayrakları, inişli çıkışlı ruh halleri söz konusu olabilir.
Günün genelinde ayrıca yeni fikirler, farklı bakış açıları, alternatif çözümler ve zihinsel yaratıcılığı aktive edecek aktiviteler gündeme gelebilir.
Sürpriz teklifler, beklenmedik, aklımıza geliveren yeni niyetler, duymayı beklemediğimiz cümleler, yere kondurulmayı bekleyen yenilikçi fikirler havada uçuşabilir. Bugün ayrıca hep sustuğumuz ve dile getirmeyi tercih etmediğimiz sözler de hiç planlamadığımız bir şekilde ve ortamda kendiliğinden ağzımızdan dökülebilir. Hiç alışık olmadığımız cevaplarla buluşabiliriz. İletişimde gereken hassasiyeti gösterememişsek kırıcı ifadelere de vesile olabiliriz.
Dil yaralarına da yatkın olacağız, aklımızı yaratıcı biçimde ortaya koymaya da.

8 Haziran 2019 CUMARTESİ

Ay dün olduğu gibi bugün de Aslan burcunda olacak. Sabah saatleri ve günün ilk yarısı anlaşma, güzel ilişkiler kurma, güzel iletişim sayesinde işlerimizi yoluna sokma, iş birliği ve destek alışverişlerinde akıcı durumlar yaşama, kendimizi özgüvenle ifade etme, inisiyatif alıp kararlı hareket etme şansı yüksek olacak. Gün ortası ve öğleden sonrasında da keyif veren ve eğlendiren plan programlar yapılabilir. Bulunduğumuz ortamın amacı bu olmasa bile eğlendiren hale getirebiliriz.
Akşam saatlerinde ise tembelleşme, kolaya kaçma, samimiyetsiz ortamlarda kalma, gerginlikler, inatlaşmalar söz konusu olabilir. 
Günün en önemli riski (aslında dünden bu yana) iletişimde gereken hassasiyeti gösterememişsek kırıcı ifadelere vesile olabiliriz.
Dil yaralarına  yatkın olacağız. Aman dikkat!

9 Haziran 2019 2018 PAZAR

Ay saat 00:44 sonrası Ay Başak burcunda olacak. Gün içinde bir şeylere düzen verme, derleme, toplama, yarım işleri tamamlama ihtiyacı fazla olacak. Bulunduğumuz mekanı, olayları, durumu pratikleştirmek, aralamak, düzenlemek ve yolunda gitmeyeni yoluna koyup, bozuk olanı tamir etmek isteyeceğiz. Yeni çözümler, alternatif yollar, daha önce uygulanmış ile hiç uygulanmamışı bir araya getireceğimiz şeyler için fırsatlar doğacak. Bilgi alışverişleri de tecrübeye kulak veren ya da başkalarının deneyimlerine esnek bakan haller de fayda sağlayabilir.
Genel olarak neden olmasın diyen her türlü yaklaşım daha işlevsel yolların açılmasına vesile olacak.
Günün en önemli handikapı, empatiden yoksun olabilecek yaklaşımlar. Doğru bildiğini, gördüğünü dosdoğru söyleme ve yanlış gördüğünü düzeltme ihtiyacı gerginlik yaratabilir. Daha önce duymaya alışık olmadığımız karşılıklar almamıza vesile olabilir. Yanlış anlama ve anlaşılmalara ve aynı zamanda kararsızlık ve dalgınlıklara da açık olacağız günün tamamında. Çok güvendiğimiz birinin bizi yarı yolda bırakması ya da aslında haddinden fazla şey beklediğimizi fark edememe, yani gerçeklikten uzak olan beklenti ve niyetlerin bizi gerçeklikten uzaklaştırması, hayal kırıklığına uğrama riski, bir konuda ki kararlılığımızın zaafiyete uğraması v.b. şeylere de dikkat etmekte fayda var.

Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr.Samiye Özbaş Soysal

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://www.astrokarmik.com/astrolojik-danismanlik-icin
Regresyon Danışmanlığı talepleriniz için…
http://www.astrokarmik.com/karma-kosesi/regresyon-danismanligi
 

Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji