< Ana sayfa 29 Aralık 2018, Cumartesi

AstroKarmik ile 31 Aralık 2018- 6 Ocak 2019 Haftasının Yorumları

Paylaş
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google+'ta paylaş Blogger'da paylaş E-posta ile paylaş

31 Aralık 2018- 6 Ocak 2019 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

31 Aralık 2018 PAZARTESİ

Yılın son günü saat 04:22 sonrasında Ay günün tamamında Akrep burcunda olacak. Sabah erken saatler plan değişiklikleri, hesap edilmemiş gelişmeler, alternatif bir plan üretmeyi gerektiren durumlar söz konusu olabilir. Hırçınlaşma, hırs, öfke, inatlaşma, tepkisellik gibi şeylerin ve mevcut duruma ve kişilere direnç göstermenin zararını görebileceğimiz şekilde başlıyoruz güne. Aman esnek olun ve gereksiz çatışmalardan, dengenizi bozmaya çalışan dış etkenlerden uzak durmaya, kendi içsel dengenizi bozmamaya gayret edin.
Günün geneli motivasyon ve netlik arayışını işaret ediyor. Bir hedef belirlemişsek onu hayata geçirebilme, zor olan işlerin altından kalkabilme, mücadele isteyen işlere girişebilme eğilimi verecek tesirler söz konusu.
Her ne yaparsak yapalım içinde gerçek bir istek ve ihtiyaç hatta tutku olsun isteyeceğiz. Olmayanı oldurmaya çalışan tavırlar var günün büyük çoğunluğunda. Ama bunun yanında “sen görürsün” ler ve işleri bile bile zora sokup kriz yaratan tavırlar da görünebilir. Sezgileri ve yaratıcılığı kullanacağınız şeylerden verim alabilirsiniz. Duygusal hassasiyetler artmış ancak bunları ifade etme hatta bunu kabullenme ihtimali ise azalmış olacak.  Güçlü ve haklı olma ihtiyacı sert ve esneklik göstermeyen tavırlar şeklinde algılanabilir.
Akşam saatleri günün en keyifli, dengeli ve verimli zaman dilimi. Hem ikili hem de sosyal ilişkilerden yana güzel ve güzelleştiren tesirler söz konusu. 2019 yılına bu etkiler ile gireceğiz. Yeni yılın ilk saatlerinin verdiği tesirlerde sağlamlık, kararlılık, alınacak sorumluluklar, sınırları çizmeye, bilmeye ve hedefe yönelik somut adımlara niyet etme eğilimi veriyor.
Güzel bir yılbaşı akşamı ve gecesi yaşanacak 😊
Hepimize mutlu, huzurlu, somut sonuçlar elde ettiğimiz, isteklerimizi realize ettiğimiz, planlarımızı uyguladığımız, uygulanabilir planlar yaptığımız, başarı, takdir ve net kazançlar elde ettiğimiz, tatmin, verim ve mutluluk sunan bir yıl olsun dilerim.

1 Ocak 2019 SALI

Ay Akrep burcundaki seyrine devam ediyor. Haftanın destekleyici gökyüzü etkilerini içeren güzel günlerinden biri.
Günün ilk saatlerinde Mars’ın da anlam bulduğu Koç burcuna geçeceğini düşünürsek, yıla hızlı bir başlangıç yapıyoruz ve motivasyon topluyoruz diyebiliriz.
Beklettiğimiz ve belki de çok fazla mücadele gerektirdiği için çekindiğimiz, hız kazanmasından çekindiğimiz, engellerin kaygısı ve zamana karşı yarış gerektirdiğinden uzak durmayı tercih ettiğimiz, bir türlü tam olarak motive olamadığımız, “ah bir niyet etsek” sonuçta mutlaka güç katacak olan iş ve girişimlerin cesaretine yakın olacağız yılın ilk gününde. İlerleyen günler de bu motivasyon aynı şekilde devam edecek.
Mücadele isteyen, zorlu, çetrefilli, riskli olan şeylere dair planlar yapılabilir.
“Ha gayret” diyeceğimiz niyetlerin ilk adımları atılabilir.
En azından niyet somut olarak kabul görebilir. 
“Nasıl yaparım ki? Altından kalkabilir miyim acaba?” v.b. sorular, yerini “Neden olmasın?” sorusuna ve “Bence istersem ama gerçekten istersem mutlaka yaparım” görüşlerine bırakabilir.
Bu niyet bir şeye başlamanın niyeti de olabilir. Bir şeyi bitirip yeni sayfalar açmanın kararlılığı şeklinde de yaşanabilir.
Gün içinde Ay’ın açıları da destekleyici demiştim.
Sabah saatleri olayları akışına bırakabilme, olduğu şekliyle kabullenebilme, esneklik, anlayış görme ve gösterebilme, duygusal anlamda kendimizi ifade etme, bunu ifade edeceğimiz sanat, dua, manevi-ruhsal açıdan rahatlatıcı şeylere yönelme, romantizmi yaratabilme açısından fırsatlar sunuyor.
Günün ikinci yarısı güç toplama, sağlamlaştırma, konsantre enerjimizi net ve bize güç katacak işlere aktarabilme, “hadi bakalım” deyip silkelenme ve neler yapabileceğimizi görme, gösterme imkanı veriyor.
Yeni yıla giriş temasıyla ilgili bahsettiğim etkileri günün ikinci yarısında çok daha vurgulu bir şekilde değerlendirebiliriz.
Ancak akşam saatlerinde her ne kadar rahat bir akış var gibi görünse de Çarşamba sabah saatlerinde kesinleşecek olan Güneş Satürn kavuşumun etkileri de devrede olacak. Yani sorumluluklar, takdir ve onay ihtiyacı, yeterlilik kaygıları, aradığımız samimiyeti bulmakta zorlanma, beklediğimiz desteği alamadığımızı düşünme v.b. etkiler de var. Kendimizi kısıtlanmış, bir şeye mecbur bırakılmış, engellenmiş ve çok fazla beklenti yüklenmiş şekilde hissedebiliriz.

2 Ocak 2019 ÇARŞAMBA

Ay saat 11:58 e kadar Akrep burcunda ve açısız olacak. Sonrasında Yay burcuna geçecek. Günün ilk yarısı yarım işleri toparlamak, aksaklıkları gidermek, ortalığa iş açısından çeki düzen vermek ihtiyacı ve eğilimi ile geçecek. Mücadele etme eğilimi bizi teşvik edecek. Ancak zorlaştıran değil de kolaylaştıran tavır ve yaklaşımlar gösterebilmek önemli. Durup dururken çıkarılan krizlerden kaçınmakta fayda var.
Sabah saatleri özellikle erken saatler Güneş Satürn kavuşum etkilerini de en yoğun şekilde aldığımız saatler.
Peki nedir bu etkiler: Planlı, organize ve gayretli ol, sorumluluklarını bil, işini ve ilişkileri ciddiye al, istikrarlı ol ki çabaların karşılıksız kalmasın diyor gökyüzü.
Bu transit etkisinde iken, herhangi bir konuda aldığımız yolun, vardığımız noktanın, önümüzdeki patikanın, gidilecek yerlerin, yapılacak işlerin, verilecek kararların, onay ve takdir makamını dışımızda aramamamız gerektiğini fark edebilmişsek, kapılar sonuna kadar açılacaktır önümüzde.
Çalışmak, gayret etmek, hedef belirlemek, somut kazanımlara niyet etmek ve bunların gerektiği adımları atmak için destekleyici ancak bu etki altındayken girişilen işlerin ışık hızıyla ilerlemeyeceğini, hata kabul etmeyeceğini, meyvelerini toplamanın ise biraz zaman alacağını aklınızdan çıkarmayın.
Sabır odaklı sınavlara hazır olmanız gerekebilir.
Bir de sorumluluklardan kaçmamak ve gereken kadarını almak önemli.
Karamsar bakış açısından fayda elde etmek çok mümkün değil. Tedbirli ol ama sadece olumsuz ihtimallere bakarsan bu tedbir hali seni hareketsiz bırakabilir, yapman gereken hamlelerin kaygısı ile adım atamayabilirsin diyor gökyüzü.

Bu transit engeller, prosedürler, kuralcı ve katı bakış açıları sebebiyle yorucu durumlarla karşılaşabileceğimizi de işaret ediyor.
Alacağımız bazı sorumluluklar çok ağır gelebilir. Altından kalkma ile ilgili kaygılarımız da olabilir. Desteklenmediğimizi ve anlaşılmadığımızı düşünme halinin motivasyonları düşürmesine izin vermemek önemli .
Bu etkileri bu hafta boyunca ve Güneş tutulması ile birlikte girişeceğimiz işlerde ve atacağımız adımlarda da hissedeceğiz. Riskleri iyi yönetmek somut kazançların kapısını açacaktır.

11:58 sonrasında günün geri kalanı enerjimiz yükselecek. Hareket ve değişim ihtiyaçları tetiklenecek. Bunlara götüren hareketler, gelişim sağlayacak fırsatlar, bilgi, tecrübe ve rehberlik sağlayacak imkanlar açısından destekleyici.

3 Ocak 2019 PERŞEMBE

Ay günün tamamında Yay burcunda olacak. Düne göre çok daha pozitif bir güne başlıyoruz.
Özgürlük ihtiyacımız ve özgürleşme arzumuz artmış durumda. Biri bize ne yapacağımızı söylemesin de biz kendi şartlarımızı belirleyelim istiyoruz bugün.
Yeni yerler, yeni insanlar tanımak, tebdili mekan etkisi yaratan her türlü plan ve organizasyon yapmak için destekleyici nitelikte olacak.
Özellikle günün ilk yarısı her açıdan daha pozitif ve fırsatlar sunan nitelikte. Aldığımızı çoğaltma, bizde olanı yayma, bolluğu hem bilgi hem de deneyim açısından paylaşarak artırma, aldığımız ve verdiğimiz rehberliklerin faydasını ortaya çıkarma şansı veren şekilde değerlendirebiliriz.
Gün ortasından sonra bir miktar kafa karışıklığı ve motivasyon düşüklükleri yaşanabilir. Yanılma, dalgınlık, konsantrasyon eksiklikleri, aldanmalar, kararsızlıklar söz konusu olabilir.
Kalıcı karar ve adımlar için günün ilk yarısı çok daha destekleyici.
Akşam saatleri sözlerimize ve konuşmalarımıza dair özenli olmak, kırıcılıktan uzak durmak, konuşurken empatik yaklaşımlar gösterebilmek önemli.
Bu saatler, eğer niyet etmişsek eski bir kırgınlığın telafisi ve özür mahiyetindeki konuşmalar açısında da elverişli olabilir.

4 Ocak 2019 CUMA

Günün hemen tamamı zihinsel olarak aktif ve üretken olacağımız, iletişim becerilerimizi kullanacağımız, yeni ve pratik çözümler üretip, yeni ve yenilik katan kararlara yöneleceğimiz nitelikte geçecek.
Akşam geç saatlere kadar bu açıdan akış kuvvetli.
Merkür Uranüs destek açısı sabah saatlerinde kesinleşecek ancak günün tamamına yayılacak şekilde Ay bu açıyı tetikleyecek.
Fikir alışverişleri, beyin fırtınası yapacağınız görüşme ve toplantılar açısından çok destekleyici bir gün.
Üzerinde çalıştığınız, düşündüğünüz ancak tıkanıklıklar sebebiyle yeteri kadar yol alamadığınız her türlü işiniz için daha önce bakmadığınız bir açıdan konuyu değerlendirme fırsatı yaratabilirsiniz.
Bu farklı bakış açısını verecek kişiler ve deneyimler karşınıza çıkabilir.
Keşif hissi veren ve enerjinizi yükselten zihinsellik hakim günün tamamında.
Burada hızlıca düşünmek, hareket etmek, alternatiflere açık olmak,  susmayıp dile getirmek, korkmadan düşünmek, merak edip araştırmak bize fayda sağlayacak olan şeyler.  Uranüs ani, beklenmeyen ve değişim yaratan etkisi ile bizlere bizden beklenmeyen ve belki de kendimizin bile şaşıracağı kararlar da aldırabilir. Ancak acele ile hareket etmekten kaçınmak şart. Aklınıza gelen her türlü fikri söze ya da yazıya dökün derim ben. Hemen hareket etme şansınız olmasa bile, ilerici bir yol haritasına kılavuzluk edebilir bugün zihninizden geçenler. Ancak onları yere basar hale getirmek için biraz sabra ihtiyaç olabilir. Bu transit etkisi ile aklınıza gelen her türlü fikri ortaya koyun ancak hareket geçme kısmında heyecanınıza yenik düşmeyip bir yol haritası belirleyin…
Akşam geç saatlerde kesinleşecek Güneş-Neptün destek açısı da aslında bugünü verimli ve değerlendirilebilir hale getiriyor. İki transiti bir arada düşündüğümüzde sanatsal yaratıcılıkta, tasarımsal becerilerde aşkın bir etki söz konusu. Resmi iş ve görüşmelerinizde destekleyen yaklaşımlar, ummadığımız, olayların akışını değiştiren ve destekleyici nitelikteki teklif ve görüşmeler söz konusu olabilir.
Akış yönü değişiyor ancak buna su akar yolunu bulur şeklinde bakabilmek de önemli.
Esneklik, anlayış, hoşgörüye hizmet eden ve belki de planların değişmesine hizmet eden konuşma ve görüşmeler yaşanabilir.
Saat 20:41- 21:54 arasında açısız olan Ay sonrasında Oğlak burcuna geçecek. Tutulma öncesinde kapanan Ay fazının etkilerini bu akşam itibariyle yoğun olarak yaşamaya başlayacağız. Oğlak burcunda küçülen Ay ne yazık ki duygusal anlamda sıkışmışlık hissi yaratabiliyor. Bu açıdan rahatlatan aktiviteler, ruhsal açıdan gerginliği azaltacak manevi açıdan güçlendirecek her türlü çaba bu akşam ve yarın ilaç niyetine olabilir.

5 Ocak 2019 CUMARTESİ

Ay günün tamamında Oğlak burcunda olacak. Yarın gerçekleşecek olan Güneş tutulması öncesinde sıkıntılı bir gün diyebiliriz. Yapmak istediklerimiz değil de yapmak zorunda olduklarımız hem günün temasını hem de bu tutulma ile gelen konuların temelini oluşturuyor.
 
Mantığımızın söylediği ile kalbimizden geçen, almamız gereken sorumluluklar ve verdiğimiz sözler sebebiyle atılacak adımlar ve bu uğurda ödenecek duygusal bedeller ve bu ikilimeler arasında gidip gelmeler vesilesiyle içe kapalı bir ruh halindeyiz.
Olumsuzlukların gözümüzde büyümesi, kaygıların artışı söz konusu olabilir.  Şartlar ve mevcut geldiğimiz nokta bizi hiç istemediğimiz ve belki de asla planlamadığımız, buna hiç gerek kalmayacağını hep ümit ettiğiniz bir kararı almak ve buna yönelik bir adım atmak durumunda bırakabilir.
Bunun kasveti bizi katılaştırabilir.
Karşımızdan görmediğimiz esneklik bizi de esneklikten uzak bir noktaya taşıyabilir.
Alacağımız bir karar bir başka düzenin yıkılmasına ve sıfırdan bir şeyleri inşa etmeye hizmet edebilir. Hem yeni adımların kaygısı hem de onca zaman ve emek sarf ettiğimiz, inşa ettiğimiz bir şeylerden vazgeçmek zorunda kalmanın ağırlığı yorucu olabilir.
Günün geneli eğer bu negatife kayan ruh hallerini yönetmeyi becerebilmişsek ilişkiler açısından şifalandırıcı deneyimler yaşama şansı da verebilir.

6 Ocak 2019 2018 PAZAR

Ay günün tamamında Oğlak burcunda olacak ve saat 04:28 de Oğlak burcunda bir Güneş tutulması gerçekleşecek.
Bu bir yeniay.
Başlangıçları tetikleyecek.
Dönüştürücü, sıfırdan bir şeyleri inşa etmeye hizmet eden, mücadele, kararlılık, netlik, irade, istikrarlı çalışma, plan, program ve organizasyon isteyen, eğer yılmadan ve zorluklara karşı sinmeden, vazgeçmeden bir takım adımlar atabilmişsek gerçekten de dönüştüren ve olgunlaştıran, büyüten tatminkar sonuçlar elde edebileceğimiz başlangıçları tetikleyecek.
Tutulmanın etkileri ile ilgili detaylı yorumlarımı sizlerle ayrıca paylaşacağım.
 
Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr.Samiye Özbaş Soysal

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://www.astrokarmik.com/astrolojik-danismanlik-icin
Regresyon Danışmanlığı talepleriniz için…
http://www.astrokarmik.com/karma-kosesi/regresyon-danismanligi
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji