< Ana sayfa 04 Ekim 2021, Pazartesi

AstroKarmik ile 4-10 Ekim 2021 Haftasının Yorumları

Paylaş
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google+'ta paylaş Blogger'da paylaş E-posta ile paylaş
Günlük yorumlar için 👉🏻 
http://www.astrokarmik.com/burc-yorumlar/yillik/astrokarmik-ile-gunluk-yorumlar/astrokarmik-ile-gunluk-yorumlar-1

4-10 Ekim 2021 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar


***MERKÜR JÜPİTER DESTEK AÇISI eşliğinde haftaya başlıyoruz. Haftanın ilk günü bilgi ve paylaşımları, bunlara hizmet edecek olan şeyler, fikir alış verişleri, bu anlamda bizi geliştirecek aktiviteler açısından elverişli olabilir. 
***Çarşamba günü saat 14:05 de geçekleşecek yeniay öncesindeki günler başlangıçlar açısından çok elverişli olmayabilir. Zira en çok motive olduğumuz konularda bile bir miktar enerjimizin düştüğünü ya da bazı şeylerden vazgeçmeyi düşünebiliriz. 
Bir şeyleri gözden geçirmek ve plan program açısından toparlanmak, önümüzde ne olacağını görmek adına içinde bulunduğumuz durumu anlamaya çalışmak için fırsat olarak görebiliriz haftanın ilk iki gününü.
*** 6 EKİM 2021 SAAT 14:05 DE GERÇEKLEŞECEK OLAN YENİAY Mars etkili bir yeniay olacak. 
Bu yeniayın tetikleyeceği konular; ilişkiler, aşk ve bununla bağlantılı konular, ortaklıklar, hukuksal ve adaleti temsil eden meseleler, sanatsal ve yaratıcılık isteyen işler, estetik ve güzellik ile alakalı konular ve uzlaşma ve arabuluculuk içeren mevzular, politikayı ve politik olmayı ilgilendiren konular olacak.
Bu bahsettiğim konuları temel alan bazı başlangıçlar açısından hız kazandıran bir süreç olacak.
• Bir ilişkiye başlamak,
• mevcut ilişkimizde bir aşama kaydetmek,
• uzlaşma maşasına oturmak,
• huzur, denge ve uyum adına adımlar atmak
için ivme katan bir etkisi olabilir.
Anlaşmalar, ortaklıklar, iş birlikleri, el ele verme niyetleri gündeme gelebilir.

YENİAY İLE BİRLİKTE BİR ANLAŞMAZLIĞA SON NOKTAYI KOYACAK ADIMLAR ATILABİLİR. En azından niyet bu olabilir. Hukuksal bir mücadeleye başlama ve adaletin tahsisi adına bir girişim söz konusu olabilir.
Ancak niyet uzlaşmak olsa da karşılığında benzer bir niyeti bulmak kolay olmayabilir. Ya da atılan adımın hedefinde sadece olumlu bir son nokta değil de öyle ya da böyle bir nihayete ulaşmak olabilir.
Riskleri yoğun bir yeniay bu. Konu hakkında yorumlarımı daha detaylı olarak sizlerle paylaşacağım.
***PERŞEMBE GÜNÜ VENÜS YAY BURCUNA GEÇECEK.
Aşk hayatımızı, ikili ilişkiler ve ortaklıklar konusunu ve para ile olan bağlantımızı daha çok ilgilendiren Venüs bu dönemde bizim biraz hareketlendirecek. Maceralara eğilimli, özgürlük arayışında olacağız. İlişkiler yoluyla gelişmek ve bize bir şeyler kattığına inandığımız insanlarla bir arada olmak, yeni yerler ve dolayısıyla yeni insanlar keşfetmek arzusu duyabiliriz. Aşırı sahiplenici tavırların yerini serbest bırakan ve buna ihtiyaç duyan haller alacak. 
Venüs ateş elementinin etkisinde olacak bu süreçte. Heyecan arayışı olacağı muhakkak ancak yay misali oktan çıkınca nereye konacağı belli olmayan bir etki bırakabilecek. Kontrolsüz bir enerji bu… Bağlanmak, bağımlı olmak, monoton olan şeylerden haz etmeyen haller söz konusu olacak. 
Romantizm, aşk ve bağlılık konularının biraz geri planda kalabileceği, hatalara açık olacağımız ancak heyecan verici ve keyifli bir dönem bizi bekliyor olacak bu dönemde. Eğer mevcut bir ilişkiniz varsa ona da canlılık getirme şansımız artacak... 

***PERŞEMBE VE CUMA GÜNLERİNDE GÜNEŞ MARS KAVUŞUMU etkilerini olacak.
Bizi kısıtlayacak en önemlisi de hızınızı kesecek ve manevra kabiliyetinizi sınırlandıracak işler ve buna hizmet eden kişiler her zamankinden daha yorucu olabilir bugünlerde. Hareket ihtiyacımız ve hız beklentimiz yüksek olacak.  Egoların çatışması, kendini ispat etme çabası, kişilik savaşları nedeniyle tartışmalar ve gergin ortamlar, yüksek enerjinin kontrolsüz kullanılması neticesinde olabilecek kaza v.b. durumlar bu zamanlara ait olası riskler... Hayatınızdaki erkek figürleri, otorite konumundaki kişiler ve devlete ait kurum ve resmi kuruluşlarla çatışmalar ve uyumsuzluklar da baş gösterebilir. Eğer bu açının etkisinden olumlu anlamda fayda görmek istiyorsanız fiziksel ve duygusal anlamda enerji ve cesaret gerektirecek, güç harcatan işlere yönelseniz iyi olur.
Sabır göstermenin, beklemenin, esneklik ve uyum sergilemenin kolay olmadığı ancak çoook işe yarayacağı günler olacak haftanın ikinci yarısı.
***HAFTA SONUNDA İSE MERKÜR MARS KAVUŞUMUNUN ETKİLERİNİ YAŞAYACAĞIZ.
Hafta sonu için bu transitin etkilerini olumlu anlamda kullanmışsak keskin ve kıvrak bir zeka, kararlı ve özgüvenli bir ifade biçimi, çözüm üretme becerisi ve tartışma konularını lehine çevirme şansı verebiliriz
Ancak bu transitin tuzaklarına takılmışsak da kırıcı konuşmalar, asabi ve huysuz tavırlar, lafını sözünü bilmeden edilen yaralayıcı sözler, içine atılmış kırgınlıkların insanca değil de patlama içeriğinde dile getirilmesi, sivri diller ve kaba bir iletişim tarzı ile kendini ifade etme riski taşıyor olacağız. 
İletişim kazalarına çok açık olacağız sonuç olarak. Oto kontrol , sağduyu ve olgun yaklaşımlar önemli olacak. Hiçbir kararı aceleye getirmemek, anlamadan dinlemeden verilebilecek tepkilerden kaçınmak şart.

4 Ekim 2021 PAZARTESİ 

Ay günün tamamında Başak burcunda olacak.
Bir şeyleri düzene sokmak, derlemek, toparlamak, eksikleri gidermek, yolunda gitmeyene odaklanmak, ayrıntıları halletmek adına değerlendirebileceğimiz bir gün. 
Hedefimizde yeniye yer açmak adına gereksiz olan her şeyden kurtulmak ve kendimize alan yaratmak var. 
Bunu gerçekten manasına hizmet edecek şekilde de yaşayabiliriz sembolik olarak bazı yaşam alanlarımızda da deneyimleyebiliriz.
Bugün yarım işler, gözümüze dağınık görünen mekanlar çok daha fazla dikkat çekecek.
Rutinlerde dolanmamız gerekse bile biz yüzümüze başka rüzgarlar essin isteyeceğiz.
Çok fazla kurallı, prensipler doğrultusunda, kalıplı, yapılacaklar listesi eşliğinde hareket eden kişiler değişik yol ve yöntemlerle karşılaşacak.
Ya bu değişimin geliştirici tarafını görüp değerlendirecekler ya da her zamankinden daha gergin olacaklar. Ne için? Bildikleri ezber bozulmasın diye.
Akşam saatler ilerledikçe çok fazla detaya bakmaktan kaynaklanan aksaklıklar, dalgınlık ve karmaşa hali yaşanabilir. En çok odaklanmaya ihtiyaç duyduğumuz işlerde biraz kaybolmuş hissedebiliriz.

5 Ekim 2021 SALI

Günün ilk yarısı bir şeyleri yoluna sokmak, halletmek, düğüm çözmek, tıkanıklıkları açmak adına değerlendirilebilir.
Zor ve uğraştırıcı görünen işleri iyi ilişkiler ve doğru bir iletişim ile halletme şansımız olabilir.
Kendimizi nasıl ifade edeceğimizi bilemediğimiz bir konuda net ve etkili bir ifade adına şartlar oluşabilir.
15:41 sonrasında günün geri kalanında da ilişkiler bu yolla elde edilen değerler önemli olacak.
Sağlamlık ve kalıcılık hissi veren ve önümüzü görme fırsatı yaratan durumlarla karşılaşabiliriz. Buna vesile olan kişiler ve ortamlar adına şansımız olabilir. 
Yarın gerçekleşecek yeniay öncesinde bu akşamı hedeflediğimiz şeyler adına yapılacak plan ve programlarla, gerçek ve net olanı görme fırsatı verecek yüzleşmelerle değerlendirebiliriz.
Realitede kalmanın faydası büyük olacak.

6 Ekim 2021 ÇARŞAMBA 

Bugün saat 14:05 de Terazi burcunda bir yeniay meydana gelecek.
Hızlı gelişmelere, sabırsızlık göstermemize, aksiyon alan hallere, girişimci ve çözüm üreten adımlara vesile olacak nitelikte bir yeniay bu.
Hayatınızın hangi alanında geliştirilmesi gereken ilişkiler, kurulması gereken dengeler, halledilmesi ve çözüm üretilmesi gereken anlaşmazlıklar varsa oraya odaklanmak ve bir an evvel yol almak isteyebilirsiniz. Ya da şartlar sizi bu noktaya getirebilir.
Biraz sabır ve bunun eşliğinde gelecek olan denge bu yeniayın anahtarı diyebiliriz.
Yoksa “dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olma”, kontrolsüz sürüş etkisinde meydana gelebilecek kazalar, şartları gereksiz yere zorlamaktan ve bir şeyleri hızlıca değiştirme, mevcut durumu farklılaştırma heyecanından kaynaklanabilecek riskler de söz konusu olabilir.
Cesaret, motivasyon ve mücadele etkisi veren bu yeniayın verdiği, tetiklediği, harekete geçirdiği hiçbir şeyi aceleye getirmemek önemli. 
Bu yeniayın tetikleyeceği konular; ilişkiler, aşk ve bununla bağlantılı konular, ortaklıklar, hukuksal ve adaleti temsil eden meseleler, sanatsal ve yaratıcılık isteyen işler, estetik ve güzellik ile alakalı konular ve uzlaşma ve arabuluculuk içeren mevzular, politikayı ve politik olmayı ilgilendiren konular olacak.
Bu bahsettiğim konuları temel alan bazı başlangıçlar açısından hız kazandıran bir süreç olacak.
• Bir ilişkiye başlamak,
• mevcut ilişkimizde bir aşama kaydetmek,
• uzlaşma maşasına oturmak,
• huzur, denge ve uyum adına adımlar atmak
için ivme katan bir etkisi olabilir.
Anlaşmalar, ortaklıklar, iş birlikleri, el ele verme niyetleri gündeme gelebilir.
YENİAY İLE BİRLİKTE BİR ANLAŞMAZLIĞA SON NOKTAYI KOYACAK ADIMLAR ATILABİLİR. En azından niyet bu olabilir. Hukuksal bir mücadeleye başlama ve adaletin tahsisi adına bir girişim söz konusu olabilir.
Ancak niyet uzlaşmak olsa da karşılığında benzer bir niyeti bulmak kolay olmayabilir. Ya da atılan adımın hedefinde sadece olumlu bir son nokta değil de öyle ya da böyle bir nihayete ulaşmak olabilir. Risk olan ise, “öyle ya da böyle” kısmı 😊

7 Ekim 2021 PERŞEMBE 

Saat 17:21 e kadar Ay Terazi burcunda ve 08:02 sonrasında bu saate kadar açısız olacak.
Belirsizlikler, mücadele edilmesi gereken konular, tartışma ortamları, inatlaşmalar, sessiz direniş durumları ya da işleri yokuşa süren kişilerin verdiği gerginlikler yorucu olabilir.
Hem şartları zorlayan hem de bun karşı direnç gösteren kişiler olacak etrafta bolca.
Akşam saatlerinde de aslında çok rahat bir akış yok. Ama en azından önümüzdeki tablonun ne olduğunu ve nasıl hareket etmemiz gerektiğini daha fazla bilebilir durumda olacağız.
Bugün Venüs Yay burcuna geçiyor.
8 Ekim 2021 CUMA 
Gergin ve mücadeleci olayların gündeme geldiği, çatışmalara ve karşı karşıya gelmelere müsait olacağız bugün.
Bizi kısıtlayacak en önemlisi de hızınızı kesecek ve manevra kabiliyetinizi sınırlandıracak işler ve buna hizmet eden kişiler her zamankinden daha yorucu olabilir bugünlerde. Hareket ihtiyacımız ve hız beklentimiz yüksek.  Egoların çatışması, kendini ispat etme çabası, kişilik savaşları nedeniyle tartışmalar ve gergin ortamlar, yüksek enerjinin kontrolsüz kullanılması neticesinde olabilecek kaza v.b. durumlar bu zamanlara ait olası riskler... Hayatınızdaki erkek figürleri, otorite konumundaki kişiler ve devlete ait kurum ve resmi kuruluşlarla çatışmalar ve uyumsuzluklar da baş gösterebilir. Eğer bu açının etkisinden olumlu anlamda fayda görmek istiyorsanız fiziksel ve duygusal anlamda enerji ve cesaret gerektirecek, güç harcatan işlere yönelseniz iyi olur.
Sabır göstermenin, beklemenin, esneklik ve uyum sergilemenin kolay olmadığı ancak çoook işe yarayacağı günlerdeyiz.
9 Ekim 2021 CUMARTESİ 
Ay saat 18:23’e kadar Akrep burcunda ve 09:05 ile bu saat arasında açısız olacak.
Zor işler, normalde çekindiğimiz konular, uğraştırıcı ama altından kalkarsak önemli düğümler çözeceğimiz şeyler bugün bize cazip gelebilir.
Kolaya kaçan tavırlar değil de mücadeleden beslenen haller olacak. O zaman bir işe yarasın 😊 gerçekten de gözünüzde büyütüp ötelediğiniz işlere yoğunlaşabilirsiniz.
Cesaretle ve kararlılıkla bir şeylerin üzerine gitme ve bu vesile ile aşama kaydetme şanımız var.
Her durumda günün büyük kısmında Ay’ın açısız olması sebebiyle gün içinde atacağımız adımlar belirsizlikler barındırıyor. 
Akşam saatleri keyifli bir plan, eğlenceli bir aktivite, romantik ve değişik bir zaman dilimi adına elverişli olabilir.
10 Ekim 2021 PAZAR 
Düne göre çok daha rahatlatıcı etkiler var bugün.
Gün boyunca yeni deneyimlere açık olmak ve gelişim sağlayacak aktivitelerde bulunmak fayda sağlayacak.
Yeni bilgiler, farklı bir çevre ve değişik insanlar, farkındalık sağlayacak aktiviteler için elverişli bir gün olabilir.
Akıl veren, tecrübesini paylaşan, bakış açımızı genişleten, netleştiren kişilerle yolumuz kesişebilir. Ya da biz birileri için bu vazifeyi üstlenebiliriz.
Sabah saatlerinde sağlamlık, kalıcılık ve güvende olma haline ihtiyaç var. Adımlarımız da buna hizmet edecek nitelikte olacak.
Günün ikinci yarısı ve akşam saatlerinde hareketlilik ve iletişime dair motivasyonumuz artacak. Konuşarak halledeceğimiz, plan yapmak yerine aksiyon alacağımız durumlar için güzel olabilir.
 
 
Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…


Dr. Samiye Özbaş SoysalAstrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://www.astrokarmik.com/astrolojik-danismanlik-icin

Regresyon Danışmanlığı talepleriniz için…
http://www.astrokarmik.com/karma-kosesi/regresyon-danismanligi

Satürn ve Jüpiter Kova Burcunda/Büyük Buluşma 👉
http://www.astrokarmik.com/yazilar-makaleler/jupiter-saturn-kova-burcundabuyuk-bulusma

2021 Yılın Hikayesi/Rota Yeniden Hesaplanıyor 👉
http://www.astrokarmik.com/yazilar-makaleler/2021-yilinin-hikayesi-rota-yeniden-hesaplaniyor

Yılın önemli transitleri 👉
http://www.astrokarmik.com/astroloji-ogrenenler-icin/merkur-retrosu/2018-yili-onemli-transitleri

Astroloji Eğitimi almak için…
http://www.astrokarmik.com/duyurular-haberler/egitim-siniflari

Yeniay, dolunay ve tutulma takvimi için…
http://www.astrokarmik.com/aydan-yansimalar/yeniay-dolunay-tutulma-takvimi

Ay düğümleri ikizler yay aksında  👉
http://www.astrokarmik.com/yazilar-makaleler/ay-dugumleri-ikizler-yay-aksinda
 
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji