< Ana sayfa 04 Mart 2019, Pazartesi

AstroKarmik ile 4-10 Mart 2019 Haftasının Yorumları

Paylaş
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google+'ta paylaş Blogger'da paylaş E-posta ile paylaş

4-10 Mart 2019 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

4 Mart 2019 PAZARTESİ

Ay gün boyunca Kova burcunda olacak. Günün genelinde zorlayıcı ve yorucu etkiler yok. Özellikle günün ikinci yarısında ve akşam saatlerinde bir miktar rahatlatıcı etkiler söz konusu. Yeni bir şeyler öğrenmek, bilgiyi geliştirmek, farklı bakış açılarına kulak vermek, buna hizmet edecek ortamlarda bulunmak, fikir akış erişlerinde bulunmak için elverişli bir gün.
Ortak hedefler, idealler, işbirliğinin gücü açısından destekleyici olabilir. Ancak bugün, yarın ve Çarşamba günü akşam saatlerine kadar Ay kapanma fazında olacak. Merkür durağan durumu da göz önünde bulundurulduğunda, açılışlar, başlangıçlar, ilk adımlardan ziyade bir kapanma enerjisi var gökyüzünden bizlere yansıyan. Devam eden işleri yoluna koymak, zaten uğraştığınız şeylere bir yön vermek, çözüm üretmek, pratikleştirmek, fikir geliştirmek ve çözüme götüren rehberlikler, destekler almak için değerlendirebilirsiniz günü. 

5 Mart 2019 SALI

Ay saat 11:10 a kadar Kova burcundaki seyrine devam edecek. Bu saate kadar koşturmacalar, insanlarla bir araya gelme ve ortak hareket etme eğilimleri, dostça sohbetler ve iş birlikleri, geleceği planlamaya hizmet edecek konuşma ve görüşmeler için değerlendirebilirsiniz. Bakış açınızı değiştirecek gelişmeler ya da buna hizmet edecek kişilerle bir arada geçireceğiniz zaman, size alternatifleri gösterecek rehberlikler, rutinden çıkmanıza yarayacak fikirler açısından bereketli geçecek günün ilk yarısı. Saat 11:10 sonrasında Ay Balık burcunda olacak. Yarın gerçekleşecek yeniay öncesinde tamamen bir arınma, geride bırakma, salıverme, teslimiyet enerjisi yoğunlaşmaya başlayacak.
Akşam saatlerini özellikle bu açıdan bilinçli bir şekilde değerlendirebiliriz. Dua, meditasyon, yoga v.b. şeyler, terapiler, ruhsal olarak dinginleşmenize vesile olacak şeyler, manevi açıdan katkı sağlayacak her türlü plan ve aktivite iyi gelecektir. Eğer değerlendirebilmişsek, ruhumuzda tortulanmış her ne varsa kolayca akıp gidebilecek ve bizi hafifletecek diyebilirim bu akşam için. Tam olarak ruhunuzun size hizmet etmeyen kalıplarından sıyrılma şansı bulabilirsiniz. Kuş kadar hafifleyip tüm fazlalıklarınızdan kurtulma fırsatını yakalayın derim bu akşam için...
Bu arada en sevdiğimiz Merkür geri hareketi 29 dereceden başlıyor bugün. Bu Retro Merkür’ün zaten zararlı olarak kendiniz ifade ettiği Balık burcunda olacak.
Merkür mantık diyor Balık ise mantığın ötesinde olan bir burç, Merkür aklınla algıla diyor Balık ise bu algıyı sezgisel olarak gerçekleştirebiliyor, Merkür objektif ol diyor, Balık ise subjektif olmak eğiliminde. İşi zor yani bu dönemde… Bir de retro olunca seyredin cümbüşüJ
Karar alma süreçlerinde gecikme, alınsa bile tekrar gözden geçirme ve değişiklik ihtiyacı duyma gibi durumlar yaşanabilir. Üstelik de kararlar çok daha duygusal ve sübjektif olma eğiliminde.
Bu dönem yanlış anlama, anlamama, üzerine alınıp kırılganlık gösterme, bilginin doğru akmaması, duyguların doğru ifade edilememesi gibi olaylar tecrübe edilebilir.
Beklediğimiz haberlerde ve duymayı istediğimiz sözlerde gecikmeler yaşanabilir.
Gelse bile istediğimiz şeyi ifade etmeyebilir.
Sezgisel bir algı var bu süreçte ama bu algının bizi yanıltması ve hatalı yollara yönetmesi de mümkün olabilecek.
Uzun vadeli planlar, kontratlar ve kalıcı projeler için riskli denebilecek bir dönemdeyiz.
İmza atmadan önce detaylı incelemek, kararlarımızı bir bilene danıştıktan ve hakkını vererek gözden geçirdikten sonra almak bu sıkıntılı sürece çare olabilir.
Erteleme şansınız olan konuları ise riski iyice azaltmak adına erteleyebilirsiniz.

6 Mart 2019 ÇARŞAMBA

Bugün Uranüs Boğa burcuna geçecek. Saat 19:03 de Merkür retrosu eşliğinde Neptün kavuşumunda bir yeniay gerçekleşecek. Yeniay aynı zamanda Achernar sabit yıldızı ile kavuşumda. Objektiflikten uzak, istediğimiz hızda ve yönde ilerlemekte zorlandığımız, hızlıca bitişler eşliğinde başlayan şeylerin risklerini barındıran bir yeniay olacak. Yani bu kez başlangıçlar eğer hedefimiz sadece dünyevi fayda ise önceden tahmin edemeyeceğimiz riskler de barındırıyor.
Bu yeniayın temalarının duygu yoğunluğu açısından oldukça vurgulu bir etkisinin olacağı görünüyor. Her zamankinden daha duygusal ve hassas olacağımız kesin. ( işte bu bizi sübjektif olmaya yönlendirecek)  Olumlu anlamda bakacak olursak bu yeniay bizim, sezgisel yanımızı, ruhsal konulara eğilimimizi, yaratıcılık gerektiren konulardaki yeteneklerimizi ve duygularımızı açığa çıkaracak olayları tetikleyebilir. Hayır işleri ve bizim dışımızdakilere de faydası dokunacak işlere ait başlangıçlar, rüyalarda artış, yardımlaşmayı gerektiren durumlar, iç dünyamıza çekilme ihtiyacı görülebilir. Çok fazla mücadelenin olmayacağı daha çok “kabulleniş” ve “akışa bırakma” enerjisini yayacak bir yeniay. Mistik çalışmalara, meditasyon v.b. şeylere başlamak, dini felsefi aktivitelere adım atmak, sanatsal yönü olan bir hobiye ağırlık vermek için iyi bir dönem olabilir.
Neptün yeniayın odak noktasında olunca, bazı aldanmaları da beraberinde getirebilir. Ütopik hayallere dalıp olmayacak dualara amin deme riski de mevcut bu durumda.
Yeni ay dileklerimizi yaparken bile içimizden çok fazla bireysel bir şeyler gelmeyecek diye düşünüyorum. Öyle de olsun umalım… “Kendi hayrım ve bütünün hayrı” için diyerek niyetler edelim. Bu taze ve saf sevgi enerjisinin çoğalmasını ve evrenin iyiliğine akmasını dileyelim hepbirlikte…
Hadi hayırlısı diyelim.
Günün geneli dağılma, kaotik durumlar, belki vazgeçişler, vazgeçişlerin ilan edilmesi, irade ve kararlılık göstermekte zorlanma  ile geçmeye aday. Haftanın büyük çoğunluğunda etkili olan Güneş Neptün kavuşumu bugün fazlasıyla hissedilecek ve gün bitiminde hemen sonra kesinleşecek. 

7 Mart 2019 PERŞEMBE

Dün akşam saatlerinde gerçekleşen Balık burcundaki yeniay sonrasında Güneş Neptün kavuşumu etkisindeyiz ve Ay Balık burcunda. Yine dağılma eğiliminde olduğumuz bir gün. Aradığımız desteği bulamama, güvendiğimiz bir planın istediğimiz şekilde işlememesi, önümüzü görmekte zorlanma gibi şeylere, motivasyon düşüklükleri, vazgeçişler, konsantrasyon sorunları, yanlış anlama ve anlaşılmalara açık olacağız,.
Sabah saatlerinde destek alışverişleri açısından birtakım vaatlerle buluşabiliriz. Yönlendirmeler ve taahhütler konusunda dolu görünen senaryolar bir miktar boş çıkabilir. Ya da biz tam olarak manayı anlamakta zorlanabiliriz. Daha önce verilmiş bir sözün tutulmaması da söz konusu olabilir bir kişinin bize karşı samimiyetsiz bir iletişim kurduğunu sonradan fark etme durumu da. Bu sabah saatleri duygusal ve hırçın tepkilere de yatkın olabiliriz.
Günün genelinde sübjektiflikten uzaklaşma ve irade açısından zafiyet gösterme, bir şeye yüzde yüzümüzü vermekte zorlanma riskleri var.
Yanılma ve yanıltılma, dış etkenlerden ve diğer insanların yaptığı, yapmadığı şeylerden fazlasıyla etkilenme bu sebeple de realiteden uzaklaşma eğilimi olabilir.
Kalıcı karar ve adımlarda bu riskleri göz önünde bulundurmak önemli.
Ay saat 22:08-23:27 arasında boşlukta olacak ve sonrasında Koç burcuna geçecek. Akşam saatlerinde iletişim ihtiyacı yoğun olacak.

8 Mart 2019 CUMA

Ay gün boyunca Koç burcunda olacak. Hız kazanma ve zamanı biraz daha hızlandırarak değerlendirme ihtiyacındayız. Bugünkü cesaret ve özgüven, pek çok açıdan girişimci ve harekete geçiren boyutta olacak. Umarım değerlendirme şansını kullanırız. Bu hafta gerçekleşen yeniayın riskler barındıran etkilerinden bahsettim haftanın önceki günlerinde. Bugünün etkileri nispeten daha destekleyici olduğundan ve kaotik durumları ortadan kaldırmaya hizmet eden şeyler gündeme geldiğinden dolayı, bugünler için planladığınız girişimler için değerlendirebilirsiniz.
Gün ortası ilişkiler ve iletişim açısından destekleyici etkiler var. Güzel ve keyif veren ortamlar, aktiviteler için, sosyal ortamlar ve neşeli ilişkiler için elverişli.
Yarın kesinleşecek Güneş Satürn destek açısı da gündemde. İlişkilerde netlik sağlamak, kalıcı ve sağlam işbirlikleri adına girişimlerde bulunmak, kendinizi somut olarak başarı ile ifade etmeyi hedeflediğiniz adımları planlamak için güzel olabilir. Merkür retrosunu göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyin oldu mu? Bu süreçte güzel dediğimiz zamanlarda Merkür Retro risklerini dikkate alarak yol almak şart.

9 Mart 2019 CUMARTESİ

Ay Koç burcundaki seyrine devam ediyor. Sabah saatlerinde ve günün ilk yarısında işler istediğimiz hızda akmayabilir. İstemediğimiz yüzleşmeler, kabul etmekte zorlandığımız konularla ilgili gerçekler karşımıza çıkabilir.  Alamadığımız bir destek motivasyonların düşüşüne sebep olabilir. Biz birilerini bir şeye ikna etmeye çalışırken ya da kendimizi ifade ederken karşımızda direnç gösteren kişiler olabilir. Samimiyet yaratmakta zorlanma, resmi ve sınırlı bir iletişim tarzı söz konusu olabilir.
Günün ikinci yarısında diklenme ve inatlaşmalar, içinde bulunduğumuz durumu ve karşımızdaki ile ilgili şansımızı zorlama eğilimi söz konusu olabilir. Karşı karşıya gelmeler olması durumunda geri adım atma ve esneklik gösterme v.b. şeyler hem zor hem de çözüme katkı sağlayan nitelikte olacak.
Akşamın ilerleyen saatleri daha destekleyici olacak. Saat 20:13 sonrasında Ay boşlukta.  Ancak keyifle ve pozitif bakış açısı ile daha rahat hareket etme eğilimindeyiz bu akşam. 

10 Mart 2019 2018 PAZAR

Ay saat 10:09 sonrasında Boğa burcunda olacak. Güven ihtiyacımız fazla. Dengemizi bozan bir şey olmasın ve keyfimiz kaçmasın istiyoruz. Azıcık tembelleşme ve keyfe hizmet eden bir günlük plan yapma eğilimi var. Ve bu arayış değişik bir şeyler yapma ya da belki de rutinlerimizi değiştirecek bir yenilik yaratma isteği ile ortaya çıkabilir.
Günün ilk yarısında farklılıklara uyum göstermek, esneklik sağlamak, diğer insanların önceliklerine anlayış göstermek, özgür alan bırakmak, yeni şeyler denemeye açık olmak iyi gelebilir.
Dirençli haller, sessiz ya da sesli gösterilen tepkiler, hırçınlıklar, inişli çıkışlı ruh halleri gerginlik yaratabilir. Bunu önleyici bir etki olan Mars Neptün destek açısının etkileri çok şükür günün tamamında
Bu açı etkisiyle, çevremizdekilere karşı duyarlı olma eğilimi olacaktır.  Destek sağlayacak grup çalışmalarına katılmak, heyecanımızı kimseye zararı dokunmayacak nitelikte yaşamak, mistik konularda bazı aktivitelere katılmak ve egoyu törpüleyen ruhsal olarak rahatlatıcı konulara eğilmek için elverişli olabilir bu etki. Bu transit fiziksel olandan daha çok vicdani olarak kendimizi güçlü ve zinde hissetmeye yönlendirir. Buna ihtiyaç duyarız. Yapılan iyiliğin yüreğimizi büyütmesi, gönlümüzü arındırması temasından bahsediyorum. Beklenen karşılık tamamen ruhsal seviyede bir tatmin.
Hedefler belirlemek ve planlanmış hedeflerde radikal adımlar atmak için çok uygun olmayabilir. (Özellikle dünyevi amaçlar söz konusu olduğunda) Zira Marsın kararlı ve öne atılmayı bekleyen enerjinin önünde Neptün’ün sis bulutları olabilir. Yani önümüzü net olarak göremeyebiliriz.
 Bu transit fiziksel olandan çok duygusal olarak kendimizi güçlü ve zinde hissetmeyi tetikler. Zaten buna ihtiyaç duyarız.
Yaratıcılık ve sanatsal konularda coşkun bir hareketlenme olabilir.
Bu transit aynı zamanda bir şeyleri geride bırakma, affetme ya da bir kırgınlığı geride bırakma adına harekete geçme, cesaret gösterme adına da etkili olabilir.
Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr.Samiye Özbaş Soysal

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://www.astrokarmik.com/astrolojik-danismanlik-icin
Regresyon Danışmanlığı talepleriniz için…
http://www.astrokarmik.com/karma-kosesi/regresyon-danismanligi
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji