< Ana sayfa 03 Ocak 2021, Pazar

AstroKarmik ile 4-10 Ocak 2021 Haftasının Yorumları

Paylaş
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google+'ta paylaş Blogger'da paylaş E-posta ile paylaş

4-10 Ocak 2021 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Merkür Plüton kavuşumu ile başlayıp, Merkür Mars kare açısı ile devam edip Merkür Satürn kavuşumu ile sonlandıracağımız bir hafta.
Alınacak kararlar, gündem olan haberler, konuşulması gereken ya da paylaşılması gereken şeyler stres ve baskı yaratacak haftanın tamamında. 
İletişim konusu çok çetrefilli. 
Sert ifadeler, tepkisel konuşmalar, tartışma ortamları açısından risk fazla. 
Ağzımızdan çıkana dikkat etmek, dilimizi törpülemek, sözümüzü süzgeçten geçirmek gerekliliği söz konusu.
Birilerini ikna etmek, fikrimizi kabul ettirmek, sesimizi duyurmak konusunda zorlanmalar olabilir.
Kabul etmekte zorlanacağımız ve dikte edilen kararlar ve bu içerikteki konuşmalar da yorucu olabilir.
Bu hafta aklımızı, fikrimizi, önceliklerimizi dile getirmek adına yoğun bir motivasyon var ama bunun önündeki muhalefet de fazla olacak. 
Ciddiyetle ele alınması gereken şeyleri konuşmak, ifade etmek gerekliliği artacak.
Kısıtlayıcı ve sorumluluk yükleyen kararlar gündeme gelebilir.
Özellikle haftanın ikinci yarısı ve hafta sonu.

HAFTANIN İLK YARISI fikir ayrılıklarının çatışması, empozisyon ve manipülasyonlar, takıntılı fikirler, ikna etme konusunda ısrarcı tavırlar ve buna karşı yükselen dirençler çok yorucu olabilir. Olmasın diye söylüyorum 😊
Ağız dalaşlarına, inatlaşma ve fikir savaşlarına hiç bulaşmamak lazım.
Kelimeler kontrolden çıkabilir ve dil yaraları açılabilir aman dikkat. Siz sebep olmasanız bile bir kısmına şahitlik edebilirsiniz.
Ara buluculuk girişimleri de sizin üzerinize patlayabilir. Spekülasyonlar ve manipülatif söylemler söz konusu olabilir. 
Sır niteliğinde olan şeyler can yakıcı olabilir. Sırra sahip olan için de sırrı kendine saklaması gereken için de…
Genel olarak hem fiziksel hem de iletişim içerikli kazalara açık olduğumuzu aklınızdan çıkarmayın.
Hırsla verilen kararlar, iletişim kopuklukları da yaşanabilir.  
Bize göre farklı olan görüşlere tolerans göstermekte zorlanacağımızı işaret ediyor bu gökyüzü olayı. Aynısı bizim savunduğumuz görüşler için de geçerli.
Bu transit etkisi ile yapacağımız önemli görüşmelerde, fikirlerimizi, zihinsel becerilerimizi ortaya koyacağımız durumlarda işimizi zora sokacak ve içinde bulunduğumuz şartları ve tepkiselliğimizi zorlayacak bazı hareket ve ifadelerle karşı karşıya kalabiliriz.
Konuşmadan ve harekete geçmeden, tepki verip, talepte bulunmadan önce bir düşünme payı bırakmak, ölçülü davranabilmek önemli. 
Bugünler baş ağrısı ve migren ataklarına karşı tedbirli olup zihninizi rahatlatacak şeylere yönelmek iyi olabilir.
Genel olarak kararlarda ve fikirlerde radikal değişim yaratacak tecrübelere açığız. Yapıcı olanlarına niyet etmek önemli.

HAFTANIN SON GÜNLERİ VE HAFTA SONU ise alacağımız sorumluluklar, başkası adına ya da onlarla birlikte yapmamız gereken işler, resmi işler ile alakalı konuşma ve görüşmeler gündeme gelebilir. 
İfade becerisini kısıtlayan, samimi diyaloglara girilmesini, düşünce ve çözüm üretme kabiliyetimizi engelleyen bir etki söz konusu.  Resmi bir ortamda, konuşma yapmanız kendinizi ifade etmeniz gerekiyorsa tutukluklar yaşanabilir.
Sözlerinizin, fikirlerinizin yeteri kadar beğenilmediğini düşünmeniz mümkün. Bilginizin yeterliliğini sorgulamak da söz konusu olabilir. Bu etkiler altında iken önemli görüşme, talep ve girişimlerinizin ağır ilerleyebileceğini, engellere takılabileceğini, ikna ve tatmin etmekte zorlanabileceğinizi, memnuniyet yaratmanın yorucu olabileceğini aklınızdan çıkarmayın.

ÜÇ GEZEGENİN BURÇ DEĞİŞTİRECEK BU HAFTA. Bu da bize gündem bir şekilde değişmeye başlayacak. Ve yeni gündem her ne olursa olsun bizi bir karar almak, sesimizi çıkarmak, düşüncemizi ifade etmek noktasına getirecek. Eğer buna fırsat bulamamışsak zihinsel gerginlik giderek artacak.
Mars Boğa burcuna, Merkür Kova burcuna ve Venüs de Oğlak burcuna geçecek. Ayaklarımızı yere sağlam basma ve buna hizmet edecek bize kendimizi güvende hissettirecek planlar yapma eğilimi artacak.

MARS BOĞA BURCUNDA;
Güvenceye alma, mevcut şartları koruma adına verilen bir mücadele dönemi başlayacak. Yani girişimci değil de savunma hattına çekilen haller gözlemlenecek. 
Savaş ve mücadeleyi temsil eden Mars güven ve huzuru işaret eden Boğa burcundan geçerken ne yazık ki pek rahat edemiyor. ( 7 Ocak-4 Mart 2021) Eğer üzerimizdeki rahatlık ve hareketsiz kalma ağırlığını silkelemeyi becerememişsek, bizden bekleneni ve yapmamız gerekenleri yerine getirememe riski taşıyor olacağız. İstek ve hırsların ve bunun yanında da öfke ve anlaşmazlıkların çözülmeden baskılanabileceği ve patlamalarının da kırıcı, yıpratıcı olabileceği bir sürece işaret ediyor bu dönem. Olmasın diye söylüyorum Bu süreçte kalıcı ve geleceğe yatırım yapan, emin adımlarla yürümeyi umut ettiğiniz işlerin temellerini atabilirsiniz ancak işin içine biraz heyecan ve coşku katmayı da ihmal etmeyin.

MERKÜR KOVA BURCUNDA seyrederken zihnisel olarak yeni olana kendimizi açmak, fikir üretmek konusunda motivasyonumuz artacak. Ancak bunları paylaşmak ve diğer insanlarla ortaklaştırmak ihtiyacımız olacak.
Merkür 8 Ocak-16 Mart 2021 arasında Kova burcunda seyredecek. 30 Ocak-21 Şubat arasında da yılın ilk retrosunu yapacak.
Akademik çalışmalar, teknoloji içerikli işler, zeka ve mantıksal bir bakış açısı gerektiren her türlü iş için uygun bir süreç olabilir Özellikle de bu açıdan yapılacak grup çalışmaları ayrıca desteklenmiş olacak. 
İçinde bilgi, bilimsellik, teknoloji ve yenilik içeren her şey her zamankinden daha çok ilgimizi çekecek. Okuyup öğrenmek, anlayıp kendimizi geliştirmek isteği duyacağız. Bu tarz eğitimler özellikle önümüze çıkacak. Yarım kalanlar tamamlanacak. Eğer bu nitelikte bir donanımımız varsa bizdeki bilgiyi diğer insanlarla yazılı ya da sözlü olarak paylaşma ihtiyacı duyacağız.
Genel olarak düşüncelerimizi ne kadar özgür bırakabilmişsek o kadar geliştirici biçimde sonuçlar alacağımız keyifli bir dönem. Ne, nasıl ve neden sorularını bolca soracağımız, gerçek olanı bulup çıkarma çabasında olacağımız etkiler altında olacağız. 

VENÜS OĞLAK BURCUNDA IKEN 8 Ocak-Şubat 2021 tarihleri arasında ilişkilerde ciddiyet artacak. Sağlamlık, kalıcılık ve bunlara hizmet eden uzun vadeli hedefler gündeme gelecek ilişkilerde. Hem özel hem de sosyal ilişkilerimizde çok daha gerçekçi, mesafeli ve ağırbaşlı tavırlar dikkat çeker.
İş ve ticari ortaklıklar söz konusu olduğunda da çok daha profesyonel olanları lehimize sonuçlanabilir bu dönemde.
Bu etki altındayken başlayacak veya bir sonraki safhaya taşınacak ilişkiler, ortaklıklar katkı sağlayacak, faydası görünür olacak, prestij, statü katacak cinsten olacaktır.
İlişkilerin resmiyet kazanması, ilan edilmesi, ciddi nitelikli tekliflerle buluşma, evlilikler ve bunlara dair adımlar söz konusu olabilir bu süreçte.
Eğlence ve neşeli ortamlardan çok iş konulu toplantılar veya daha resmi ve bu nitelikteki meselelerin konuşulduğu daha mesafeli ilişkilerin yaşandığı organizasyonlar alacaktır. 
Çok eğlenceli olmasa da sağlam ilişkilere ve ortaklıklara adım atabileceğimiz, somut yatırımlar yapıp kazanımlar elde edebileceğimiz bir süreç olabilir. Finansal konularda da uzun vadeli kazançlara dair stratejiler gündeme gelebilir.

4 Ocak 2021 PAZARTESİ 

Ay günün tamamında Başak burcunda olacak. 
Pek çok şeyle aynı anda ilgilenmek ve detaylara fazla takılmak sebebiyle dağılma riskimiz var günün ilk yarısında. 
Yanlış anlama, dalgınlık, belirsizlikler, zamanı yönetememe ve bunlara bağlı aksaklıklar yaşanabilir. 
Somut sonuçlar, netlik içeren görüşmeler, önünüzü görme imkanı veren şartlar çok mümkün değil bu zaman diliminde.

Günün ikinci yarısı ve akşam saatleri ise çok daha üretken olacağız. 
Söylemek istediklerimiz, etki bırakmayı hedeflediğimiz konuşma ve görüşmeler açısından destekleyici. 
Bilginin vurucu şekilde ifadesi mümkün olacak. 
Kararlı bir duruş, bunların ilan edilmesi açısından, derin manalar içeren paylaşımlar yapmak konusunda değerlendirilebilir.

Bu akşamın riski doğru ve etkileyici şekilde konuşmak ile sert ve yaralayıcı, eleştirel yaklaşımlar arasındaki çizgiyi kaçırmak olabilir.
Dilin sivriliği yaralayıcı etki yaratacaktır.
Bir söz ya da duyduğumuz bir haber üzerimizde baskı yaratabilir.
Ay akşam saatlerinde yarın sabah kesinleşecek olan Merkür Plüton kavuşumunu tetikleyeceğinden iletişimin kazalarına da açık olacağız.
Her zaman kullandığımız ifadeler bu kez sert algılanabilir.
Biz o niyetle söylemesek bile sözlerimiz sert ve acımasız, eleştirel olarak algılanabilir.
Etki kuracağım, sözümü dinleteceğim, fikrimi dayatacağım diye aşırı ısrarcı davranmamak, yargılayıcı olmamak, her türlü fikre ve söyleme karşı esnek kalabilmek önemli. 

5 Ocak 2021 SALI

Ay saat 08:41 sonrasında Terazi burcunda olacak. 
Günün genelinde iyi ilişkiler kurmak ve iş birliği yaptığımız insanlarla dengeyi korumak, uzlaşmalara varmak istek ve ihtiyacımız yoğun olacak. 
Ancak bu, eğer iletişim açısından ölçülü davranabilmişsek gerçekleşebilecek. Sert konuşmalar, bunların yapıldığı ortamlar sabır zorlayabilir. 
Hakkını savunmak, haklı çıkmak, etkisini kabul ettirmek, fikirlerini dayatmak, deklare etmek, muhalefete karşı gelmek, muhalefete etmek eğilimleri var içerde bir yerlerde. 
Konuşsan dert, bastırıp sussan yine arıza.
Biz dengede kalmaya çalıştıkça krizlerle veya buna sebep olabilecek söylemlerle ortalığı geren kişiler görebiliriz bolca. 
Bu riskler sabah saatlerinde çok daha fazla.  Günün devamında ise çok daha dingin olacağız. Olgun davranmak, işleri ilişkileri sahiplenip sorumluluk almak, sağlam ve kalıcı olanı hedeflemek önemli bu etkiler altındayken.
Her şeyin anahtarı kontrollü ve uzlaşmaya hizmet edecek tarzda bir iletişim kurabilmek.
Bir konuda rehberlik almak, aklı selim düşünmemize vesile olacak kişilerle bir arada olmak, iş birliği yaratmak, tecrübeye kulak vermek, mevcut şartların objektif değerlendirmesini yapmak iyi gelebilir. Yapabilsek ne güzel olur 😊 Bu hafta, susmak-bastırmak ya da kavga ederek-haykırarak ifade etmek arasında bir yol bul tavsiyesi kulağımıza fısıldanıyor. Tepkisiz kalmak-yüksek doz tepkili davranmak arasında denge kurulması gereken bir hafta olduğunu dikkate almak şart. 

6 Ocak 2021 ÇARŞAMBA 

Ay Terazi burcunda. 
Günün tamamında ancak özellikle de ilk yarısında atışma, inatlaşma, çekişme hali söz konusu. 
Göstere göstere kavgaya tutuşmayı da tercih etmeyeceğiz. 
Bu nedenle günün gökyüzünde pasif bir direnç hali var. 
Şöyle ki;
“Hayır” demeyip “evet” e dair hiçbir şey yapmamak. 
“Hayır” diyememek ama olayları geçiştirmek, geciktirmek.
“Sen ne dersin?” diye sorup sessizce bildiğini okumak.
Ortamın ve durumun gerektirdiği gibi davranmak ancak %100’ünü vermemek v.b. şeyler yaşanabilir.
Bugün ikili ve sosyal ilişkiler açısından zihinsel ve duygusal anlamda karşı karşıya gelme ancak bunu açıkça ifade etmekte zorlanma var. 
Samimiyetsiz ortamlarda ve ilişkilerin içinde hissedebiliriz kendimizi.

7 Ocak 2021 PERŞEMBE 

Sabah saatlerinde Ay, Merkür Plüton kavuşumunu kare açı ile tetikleyecek. Günün ilk yarısı bu gerginliğin yorucu stresi ile geçecek. Akşam saatlerinden, geceden gelen gerginlik sabah da devam edecek diyelim aslında. 
Saat 08:54- 11:53 arasında Ay açısız olacak. Sonrasında Ay Akrep burcuna geçecek. 
Günün geri kalanında mücadele, karşı karşıya gelme ve çatışma eğilimleri fazla. 
Şartları zorlamak, çözülmesi gereken krizler, engeller, tıkanıklıklar söz konusu. 
Yetersiz hissetme durumları, olayların negatif kısımlarına, eksiklere takılma durumları da yaşanabilir. 
Kaza ve sakarlıklara karşı tedbirli olmak, gereksiz çıkışlardan sakınmak şart. 
Olumlu ya da olumsuz anlamda bir karara varmak, karara vardıracak bir görüşme yapmak için uygun değil günün enerjisi. 
Çok yorucu bir gün. 
Bir şeyleri toparlamak, yoluna sokmak, dengede kalmak, emeklerin karşılığını almak, işe yarar sonuçlarla buluşmak çok kolay olmayabilir. 
Günün ilk yarısı gergin, öğleden sonra hem gergin ve agresif hem de tıkanıklıklarla uğraşmak zorunda kalacağımız nitelikte. 
Akşam saatleri ise dengemiz bozuk. 
Beklenmedik gelişmeler, inişli çıkışlı ruh halleri, isyan eden tavırlar, tepkisellik yoğun. 
Her zaman olana her zamankinden yüksek karşılıklar verebiliriz. 
Her zaman olandan farklı şeyler gündeme gelebilir. 
Denge, istikrar, huzur ve güven hissine hizmet eden bir gün değil. 
Günün tamamı pek çok açıdan risk barındırıyor. 
Haftanın en gergin günü desek doğru olur. 
Yani önemli iş ve görüşmeler için uygun değil.  

8 Ocak 2021 CUMA 

Ay günün tamamında Akrep burcunda olacak. Gün içinde olayları yoluna sokmak, olanı olduğu gibi kabul etmek, olmayana esneklik gösterebilmek, akışa güvenmek açısından destekleyici bir hava var. Günün ikinci yarısı ve hatta akşam saatleri çok daha güzel etkiler sunuyor.  
Anlayış gösteren, hoşgörülü insanlar olabilir etrafımızda. 
Biz de diğerlerine karşı çok daha sevecen ve kabullenici yaklaşmayı becerebiliriz. 
Bize göre bizim gibi ya da bizim istediğimiz, beklediğimiz gibi olmayan kişilere de. 
Bir şeylere ya da birilerine yüklediğimiz manayı sorgulayabiliriz. Bunun görünenden fazla olduğunu ve aslında bizim için ne kadar değerli olduğunu fark edebiliriz. Kırmaya, kırılmaya değmeyecek şeylerin gözümüzde küçülmesi söz konusu olabilir. Umarım da öyle olur.
Affedicilik ve esneklik söz konusu olabilir tüm bunlar sayesinde.
İşte bu fark edişler bizi biraz içe dönük hale sokabilir bugün. 
Olaylara her zaman baktığımızdan daha derin ve duygusal bakma eğilimindeyiz.
Objektiflik azıcık geri plana kaçabilir. Azıcık kısmı burada önemli.
Gerçekler başka bir şeyler söyleyebilir. 
Varsın öyle olsun. 
Belki de şimdi tam şu anda tam da ihtiyacımız olan şey budur. 

9 Ocak 2021 CUMARTESİ

Günün ilk yarısı iletişim açısından sorunlar yaşayabiliriz. 
Söylenen sözler maksadını aşabilir. 
Konuları beklediğimizden, hedeflediğimizden başka bir noktaya taşıyabilir. 
Fikir ayrılıkları ve zaten var olan iletişim problemleri daha da sıkıntılı bir hal alabilir. 
Hızlıca verilen kararlar, tepkiler, aceleye getirilmiş konuşmalar açısından riskli görünüyor. 
Bunun yanında tepki vermeden duramayacağımız, dilimizi tutamadığımız durumlarla karşılaşma ihtimali de otokontrolün ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. 
Haklı olmak, haklı olduğunu kabul ettirmek, her söze verilecek mutlaka bir karşılığımızın olması istek ve ihtiyacı eğer buna hizmet edecek şekilde davrandıysak bizde geçici bir mutluluk ama bunun yanında kalıcı bir karmaşa ve gerginlik yaratıyor. 
Bizi ve ilişkilerimizi çıkmaza sokuyor. 
Sessiz kalmak da bağıra çağıra anlatmak da çözüm değil bazı anlaşmazlıklardan çıkış yolunu bulmak için. 
Bugün-bugünlerde bunu ara sıra hatırlamak iyi olabilir.

Öğleden sonrası çok daha dengeliyiz. 
Hem ikili ilişkilerde hem de istek ihtiyaçlarımızı ifade etmek konusunda daha net olma şansımız var. 

Akşam saatlerinde kaygılı ve belki de karamsar bakış açılarından kaynaklanacak suskunluklar yaşanabilir. Ya da sesimizi duyuracak kimsenin olmadığına takılabiliriz.
Bugünü eğlence, romantizm, aşk meşk konularından ziyade, hem bu konularda hem de bizi yoran ve ikili sosyal tüm ilişkilerimizi ilgilendiren meselelerde daha gerçekçi ve çözümcül şekilde düşünmek ve belki de bu içerikteki konuşmalara niyet etmek ile değerlendirebiliriz.
Şikayet edip eleştirmek-yargılamak ile tepki gösterip sesini yükseltmek, birinin diğerine karşılık olarak sunulması v.b. şeyler bolca yaşanabilir. Olmasın diye söylüyorum 😊

10 Ocak 2021 PAZAR 

Dün akşam saatlerinde etkili olan zihinsel tıkanıklıklar bugün de özellikle de günün ilk yarısında etkili olacak. 
Olumsuzluklara takılabiliriz. 
Umutları kıran, karamsarlık veren, çözüm yolları açısından kısır bir hal veren durumlar yaşanabilir. 
Bizi bu duruma sokan kişiler ya da konuşmalarla karşılaşabiliriz.  
Günün hemen tamamında enerjimiz bir miktar düşük olacak. 
Aslında çok fazla şey yapmak istememize rağmen elimiz kolumuz kalkmayabilir. 
Daha doğrusu heves halinde olsak bile gözümüz engellere ve negatif olasılıklara takıldığından, buna vesile olacak durumlar ve kişiler devredeyken ne yazık ki motive olmakta zorlanabiliriz. Olmasın diye söylüyorum 😊
İfade becerisini kısıtlayan, samimi diyaloglara girilmesini, düşünce ve çözüm üretme kabiliyetimizi engelleyen bir etki var ne yazık ki. 
Sözlerinizin, fikirlerinizin, bilgimizin yeteri kadar beğenilmediğini düşünmeniz ya da gerçekten beğenilmemesi, güvene değer bulunmaması, eleştirilmesi gibi durumlar söz konusu olabilir. 
Gerçekler çok keyif vermeyebilir.
Duymayı hiç istemediğimiz şeyler söylenebilir.
Duymak istediğimiz şeyler dile gelmeyebilir.
Anlayan dinleyen birilerini bulmakta zorlanabiliriz.
Gerçekçi olacağım kisvesi altında empatiden uzak söylemler hüzünlendirebilir.
“Susmak da konuşmak da işe yaramıyor” diye düşündüren sorunlar çıkmaz sokaklarda gibi hissettirebilir.
Birileri sessizliği ile bizi üzebilir.
Negatif düşünceler, vesvese ve kaygılı düşünceler bu etkiler altında kesinlikle uzak durmamız gereken şeyler.
Akşam saatleri de ayrıca dağılmalar var. 
Odaklanma sorunları, zamanı verimli değerlendirememe, yanılmalar, hayal kırıklıkları, beklentilerin boş çıkması, neye inanacağını şaşırma halleri olabilir.
Motivasyon düşüklüğü eğer biz müsaade etmişsek akşam saatleri de devam edecek. 
“Biz müsaade etmişsek” kısmı önemli burada. Olmasın diye söylüyorum 😊 
Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://www.astrokarmik.com/astrolojik-danismanlik-icin

Regresyon Danışmanlığı talepleriniz için…
http://www.astrokarmik.com/karma-kosesi/regresyon-danismanligi

Satürn ve Jüpiter Kova Burcunda/Büyük Buluşma 👉
http://www.astrokarmik.com/yazilar-makaleler/jupiter-saturn-kova-burcundabuyuk-bulusma

2021 Yılın Hikayesi/Rota Yeniden Hesaplanıyor 👉
http://www.astrokarmik.com/yazilar-makaleler/2021-yilinin-hikayesi-rota-yeniden-hesaplaniyor

Astroloji Eğitimi almak için…
http://www.astrokarmik.com/duyurular-haberler/egitim-siniflari

Ay boşlukta takvimi için…
http://www.astrokarmik.com/aydan-yansimalar/ay-boslukta-takvimi

Yeniay, dolunay ve tutulma takvimi için…
http://www.astrokarmik.com/aydan-yansimalar/yeniay-dolunay-tutulma-takvimi

Ay düğümleri ikizler yay aksında  👉
http://www.astrokarmik.com/yazilar-makaleler/ay-dugumleri-ikizler-yay-aksinda

Covid-19 ve yolculuğuna dair notlar 👉
http://www.astrokarmik.com/yazilar-makaleler/covit-19-yolculuguna-dair-notlar

Corona ve Satürn Kova geçişi 👉
http://www.astrokarmik.com/yazilar-makaleler/corona-ve-saturn-kova-gecisi

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji