< Ana sayfa 04 Şubat 2019, Pazartesi

AstroKarmik ile 4-10 Şubat 2019 haftasının Yorumları

Paylaş
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google+'ta paylaş Blogger'da paylaş E-posta ile paylaş

4-10 Şubat 2019 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

***Haftanın ilk gününde VENÜS 1 Mart tarihine kadar ilerleyeceği OĞLAK burcuna geçiyor. İlişkilerimizi, güzellik ve estetik bağlantılı konuları, para ile olan bağlantımızı, yaşamın bize keyif verdiği şeyleri daha çok anlatan Venüs bu dönemde bize Oğlak enerjisini yansıtır.  İlişkileri ciddiyetle ele alma zamanları bunlar.  Geleceği birlikte garanti altına alma ve ortak bir gelecek planlayabilme, birlikteliğin sorumluluğunu alma istek ve ihtiyacı artacaktır.
Hem özel hem de sosyal ilişkilerimizde çok daha gerçekçi, mesafeli ve ağırbaşlı tavırlar söz konusu olacaktır. İş ve ticari ortaklıklar söz konusu olduğunda da çok daha profesyonel olanları lehimize sonuçlanabilir bu dönemde.
Romantizm yok belki ama kalıcılık var…
Eğlence ön planda değil belki ama güvenilirlik var…
Duyguları serbest bırakabilme yok belki ama fayda sağlama fırsatı var…
Farklılık ve heyecan az belki ama mantık var, realite var, ciddiyet var…
Bu etki altındayken başlayacak veya bir sonraki safhaya taşınacak ilişkiler, ortaklıklar katkı sağlayacak, faydası görünür olacak, prestij, statü katacak cinsten olacaktır.
Duygusallık temalı durumlarda pek fazla duygusallık bulamayabiliriz.
İlişkilerin resmiyet kazanması, şekil değiştirmesi, başlangıç ya da bitiş kararlarının ilan edilmesi, ciddi nitelikli tekliflerle buluşma söz konusu olabilir bu süreçte.
Eğlence ve neşeli ortamlardan çok iş konulu toplantılar veya daha resmi ve bu nitelikteki meselelerin konuşulduğu daha mesafeli ilişkilerin yaşandığı organizasyonlar alacaktır.
Çok eğlenceli olmasa da sağlam ilişkilere ve ortaklıklara adım atabileceğimiz, somut yatırımlar yapıp kazanımlar elde edebileceğimiz bir süreç olacaktır.
 
***Salı gününe geçer geçmez saat 00:03 de Kova burcunda bir yeniay meydana gelecek.
Bu yeniay ile birlikte gündeme gelecek ve tetiklenecek konular;
 Toplumsal konular, herkesi ve bütünü ilgilendiren meseleler
 Ortak hedefler, ekip çalışmaları
 Sosyal dernek ve organizasyonlar
 Yeni bir düzen, farklılık ve farkındalık yaratmaya yönelik olan şeyler
 Teknolojik gelişmeler, bilgiyi ve bilimsel konuları ileriye taşımaya yönelik gelişmeler
 Herkesin eşit hak ve özgürlüğe sahip olmasına yönelik hareketler, adaletin tahsis edilmesine hizmet edecek şeyler
Kova burcu işin içinde olduğundan dolayı özgürlük ihtiyacında artış, yenilik ve farklılık yaratmaya vesile olacak iş ve girişimler, otorite ve yönetime karşı verilen tepkiler söz konusu olabilir.
Aslında hayatımıza bir farklılık katma ve buna yönelik fırsatları değerlendirme teması var. Haritanızdaki hangi alan ve tema tetikleniyorsa odak noktasında o konulara yönelik yeni adımlar olacaktır. Daha önce yapamadıklarımızı yapma, diğer insanlarla, gruplarla bir araya gelip ortak idealler belirleme, enerjimizi ve farklılıklarımızı, bilgimizi daha somut daha işe yarar ve daha çok insana fayda sağlayacak şekilde organize ve konsantre kullanabilmek güzel.
Toplumsal ve bilimsel konularda yeni düzenlemeler, yenilikler, keşifler, icatlar ve belki de bu tip gelişmelerin herkese ilan edilmesi gibi şeyler söz konusu olabilir.  Bilgi akışı artabilir. Bir grup, dernek, sosyal organizasyon ya da toplumsal bir hareketin fitili de ateşlenebilir. Biz bunlara dahil olma kararı alabiliriz. Ya da kendimizi böyle bir ortak sorumluluğun ortasında bulabiliriz.
Farkındalık artıracak, aklımızı ve mantığımızı kullanmamızı sağlayacak deneyimler karşımıza çıkacaktır.
Kalıplardan sıyrılıp aslında kendimizi dış şartlar, kurallar nedeniyle ne kadar kısıtladığımızı görme zamanı diyebiliriz.
İdeallerimizi ve gelecek planlarımızı ve bunların ortak olanlarını tazeleme, adına destekleyici bir etki yaratacak bu kez yeniay.
Kendimize yeni yol arkadaşları, yoldaşlar, yarenler, ortak amaç edinebileceğimiz nitelikteki kişiler katma dönemindeyiz. Buna vesile olacak şeyler tetiklenecek.  Ortak amaçlar edinme ya da amacımıza ortak kişileri hayatımıza dahil etme zamanı. Zira bu kez girişeceğimiz işler ve niyetlerimiz eğer bu herkese fayda sağladıysa ve birileriyle ortak bir niyet haline geldi ise çok daha fazla büyüyecek ve daha çok verim sunacak. Daha kolay gelişecek.
Yeniayın Jüpiter ile destek açısı yeniay sonrası ayın yapacağı ilk açı. Yeniayın dispozitörü de Neptün ile destekleyici açıda. Aslında belki de yılın en destekleyici yeniaylarından biri söz konusu gökyüzünde.
Değerlendirebilmek, hayatımıza değişim, farklılık, farkındalık ve gelişim imkanları katabilmek dileğiyle diyelim o zaman 😊
 
***Perşembe-Cumartesi arasında Cuma sabahı kesinleşecek Güneş-Jüpiter sekstili ve Merkür Mars sekstili etkili olacak.
Güneş Jüpiter olumlu açısına bakacak olursak bu transit pozitif etkisi kısa süreli ancak yoğun bir transit. Özgüven, rahatlık, faydaya açık olma hali sunacaktır. Genel olarak kolaylaştırıcı bir tesir söz konusu burada…
Pozitif ve umutlu bir bakış açısına vesile olacaktır. Fayda sağlama ve görme, olaylara, işlere ve ilişkilere olumlu tarafından bakabilme istek ve eğilimi artmış olacak.
Eğitime başlamak, eğitimin sonuçlarını almak, bilgimizi sunmak, beceri ve emeklerimizi görücüye çıkarmak için çok güzel bir etki olabilir bu transit.
Herhangi bir konudaki gayretlerimizin fırsatlarla buluşması, gelişim imkanlarının önümüze çıkıvermesi, görünür olmak, tecrübe kazanmak, mevcut deneyimlerimizi insanlara sunmak gibi güzelliklere açık olmalıyız.
Evrenin fırsatlarla dolu olduğunu fark etmemizi, evrensel bolluğun aslında sınırsız olduğunu görmemizi destekleyecek bir transit bu. Hamle yapmak şart ama bu bolluktan nasibimizi alabilmek için 😊
Yolculuklar, eğitim ve bilgi paylaşımı amaçlı şeyler, yazıp, çizme, yayıncılık, pazarlama, pratik yapma,    gelişim sağlayacak her türlü fırsatı değerlendirme açısından verim almaya gayret etmeliyiz.
Risklerinden ise korunmak şart…
Peki ne onlar: Riskleri ve tedbir alınması gereken noktaları kaçırma,  aşırı iyimserlik nedeniyle hatalara açık olma, özgüveni abartıp, küçük dağları ben yarattım havasına bürünme hali söz konusu olabilir. Büyüten etkilerin bize fayda sağlayıp sağlamadığına objektif biçimde bakabilmek değerli olacaktır.
Merkür Mars desteği de söyleyemediklerimizi dile getirmek, fikirlerimizi, düşüncede kalmış planları harekete geçirmek, aklımıza hız, düşüncemize pratiklik, hareketimize mantık katmak için ideal olabilir.
Sesimizin dozunu ve söyleyiş biçimimizi ayarlamak ve açık sözlü olma halinin dozunu kaçırmamak ise önemli. Ticari konularda, hareket halinde yapacağımız işlerde, fiziksel efor harcayacağımız uğraşlarda, el becerisi, ataklık, çeviklik gerektiren meselelerde destekleyici olabilir.
Haftanın ikinci yarısında Mars Ay düğümleri ile kare açıda olacak. Yine hafta sonu Merkür Uranüs destek açısı etkili olacak.
 
***Mars AD T karesi, enerjimizi dengeli ve odaklı bir şekilde kullanamama, otokontrolün kaybedilmesi, huzursuzluk ve gerginliklerin artışı v.b. eğilimler yaratabilir. Bu transitin en önemli tesirlerinden biri mücadeleyi yanlış tarafa, kişiye ya da kaynağa yönlendirme, içsel bir takım korku ve kaygıların nelere mal olduğunu görmekte zorlanma gibi şeyler de tetiklenebilir.
Neyi mazur görmeliyiz, nerede sınırları çizmeli ve kuralları uygulamalıyız arasındaki dengeyi kurmak önemli.  Duygusal ve gerçekçi davrandığımız meselelere tekrar bir göz atmak ve her iki taraftaki bakış açı ve merkezimizi belki de değiştirmek gerekebilir. Bu transit etkisindeyken çatışmalarla başa çıkmak ve eskiye dayanan bazı anlaşmazlıkları çözmek zorunda kalabiliriz. Uyumlu hareket etmek ve diğer insanlarla ortak amaç uğruna iş birliği yapmakta zorlanabiliriz. Ancak bunun için gayret göstermemiz ve sıradan gibi görünen agresyonların “yeni karmalar” oluşturmasına izin vermememiz gerekir.
 
***Yine hafta sonu etkili olan MERKÜR URANÜS destek açısı ise yenilikçi fikirler, bakış açısını değiştirecek bilgiler, farkındalık artıracak durumlar açısından destekleyici olacak. Handikap olarak görebileceğimiz durumlar ise şöyle. Hazırlıklı olmadığımız bir plan değişikliği, beklemediğimiz bir teklif ya da karar v.b. şeyler sözlü tepkisellik ve isyankar konuşmalar gündeme gelebilir.
 
***Pazar günü Merkür 17 Nisana kadar seyahat edeceği Balık burcuna geçecek. Merkür Balık burcunda kendi anlamını ifade etmekte zorlanıyor. Üstelikte bu süreçte 5-28 Mart arasında bir de geri hareketi olacak ☹ Yani velhasıl önemli adım, karar ve başlangıçlarınız için bu hafta içinin güzel gökyüzü etkilerini değerlendirmek de fayda var. 
Merkür retrosu başlamadan önce Balık burcu geçişi sırasında da güzel şeyler olacaktır mutlaka ancak Balık burcu zihin gezegeninde salt mantıkla hareket etmemizi, gerçekçi durmamızı gerektiren durumlarda işi sulandırabiliyor. 
Bu dönemin etkileri şöyle olacak.
Mantıktan ziyade sezgiler, duygular ön planda olacağından, objektif olmakta, objektif kararlar vermekte zorlanacağımız bir süreç bu.
Herhangi bir konuda karar vermekte zorlanırız…
Unutkanlıklar ve dalgınlıklarda bir artış, zihinsel bir dağınıklık söz konusu olabilir…
Hesap kitap işlerinde de doğal olarak yanılgı riski artacaktır…
Çok uzun süren zihinsel faaliyetler işleri iyice zorlaştıracaktır. Molaların sayısı ve sıklığını artırmak gerekebilir.
Duygusal kararlar alma riski fazladır.
Ancak bunun yanında zihnimizi sanatsal ve yaratıcılık gerektiren işlere yönlendirebilmişsek her zamankinden fazla verim alabiliriz.
Sanatçılar, yazarlar, resmi ve müzik alanında gayret gösterenler için ekstra keyifli olabilir.
Sezgiler ve hayal gücü arttığından bu açıdan üretkenlik artacaktır.
İletişim yumuşayacak, halden anlayan haller söz konusu olacaktır.
Ruhsal konulara ve soyut kavramlara karşı daha bir yoğun anlayış hali olabilir.

5 Şubat 2019 SALI

Saat 00:003 de gerçekleşen yeniay ile güne başlıyoruz. Yılın en güzel yeniaylarından biri. Jüpiter Merkür ve Mars desteğini alan bir yeniay. Ay’ın sonrasındaki açıları da bu şekilde. Özellikle bilgiyi çoğaltmaya, yaymaya, yeni şeyler öğrenme ve öğretmeye hizmet edecek konular için oldukça akıcılık veren başlangıçlar söz konusu.
Günün tamamı da bu coşku ve motivasyon ile pek çok açıdan ilk adımları tetikleyecek. Yeniayın etkileri haftanın devamında diğer transitler ile olumlu anlamda tetiklenmeye devam edecek.
Yeniayın etkileri ile ilgili detayları yorumlarımın üst bölümlerinde bulabilirsiniz.

6 Şubat 2019 ÇARŞAMBA

Ay saat 05:01 sonrasında Balık burcunda olacak. Duygusal yoğunluğun ön plana çıktığı ve bu merkezde hareket etme eğiliminde olacağımız bir gün.  Sabah saatleri keyif veren sohbetler, buluşma ve görüşmeler, ikili ve sosyal ilişkileri besleyecek planlar, yaratıcılığı ifade edecek aktiviteler için elverişli.
Bu sabahın etkilerinde bir de hafif bir tembelleşme ve kolaya kaçma teması da var. Rehavete ve keyif düşkünlüğüne dikkat.
Ancak bu sabah saatlerinde tatlı dil ve yumuşak bir tarz ile ilişkilerde güzel bir şekilde yol alma şansımız olabilir. 
Ya da romantizm yaratma şansı elde edebiliriz.
Özel ilişkilerde duyguların ifadesi adına fırsatlar da çıkabilir.
Olumlu ya da olumsuz bir durumun bizde yarattığı tesirleri duru biçimde dile getirme ve gösterme imkanı yaratabiliriz.
Günün genelinde sezgiler ön planda mantık ve realite bir miktar geride kalacak. Salt mantık ihtiyacı duyulan işler, hırs, rekabet ve mücadele isteyen uğraşlar için elverişli bir gün değil.
Teslimiyet, fedakarlıklar, akışa bırakmanın rahatlığı, yüreğinin sesini dinlemeye niyet etmek v.b. şeyler için güzel 😊

7 Şubat 2019 PERŞEMBE

Ay Balık burcundaki seyrine devam ediyor. Sabah saatleri dağınıklık, dalgınlık ve motivasyon düşüklükleri söz konusu olabilir. Bir şeyleri netleştirememe, aradığımızı bulamama, elde ettiğimizin gerçekten aradığımız şey olup olmadığına karar verememe v.b. şeyler yaşanabilir.
Odaklanma problemleri ve kararsızlıklar da olabilir.
Net ifadeler ve imalardan kaçınmak, somut ve gerçek olanın farkında olmaya çalışmak önemli. Yoksa yanılma payı genel olarak artmış olacak. Realiteden uzaklaşma riski yüksek olacak erken saatlerde.
Gün ortası çok daha fazla netlik imkanı verecek. Gerçekçi yaklaşımlar, somut ve uzun vadeye hizmet edecek adımlar, planları hayata geçirmeye yönelik girişimler, kaotik ve belirsiz olan durumları netleştirmeye hizmet eden durumlar, görüşmeler, konuşmalar için elverişli olacak.
Akşam saatleri kontrolsüzlük, ölçüsüzlük ve aşırı rahatlık riski veren nitelikte.
Beklentilerin yüksek olması, abartılı tavırlar v.b. riskler var. Aşırı ve duygusal tepkiler verme, var olanı olduğundan büyük görme ya da gösterme eğilimi olabilir. Olumlu ve olumsuz olan her ne varsa duyguların her zamankinden çok daha yoğun ve taşan biçimde yaşanması yine realiteden uzaklaşma eğilimi verecektir. Aşırı tembelleşme ve rahatlık da olabilir.
Günün en verimli zaman dilimi gün ortası.

8 Şubat 2019 CUMA

Ay saat 17:33 e kadar Balık burcunda ve boşlukta ilerleyecek. Güneş-Jüpiter; Merkür-Mars desteğinin ön plana çıkacağı nitelikte bir gün olacak. Yeni bir şeyler öğrenmek, bilgiyi paylaşmak, çoğaltmak, iletişimde açık ve net olmak, cesaretle fikirleri ortaya koymak, tekliflerde bulunmak, niyetleri açıklamak, bir eğitim almaya ya da bizdeki birikimi paylaşmaya karar vermek için elverişli olabilir.
Sabahın adımları bunun yanında bir miktar da belirsizlik içerebilir. Ayın açısız olduğu zaman dilimleri bu açıdan vurgulanıyor. Önünü görememe hali de olabilir. Yani bir cesaretle atıldığımız şeylerin arkasını sağlam doldurmuş olmak önemli.
Saat 17:33 sonrasında Ay Koç burcunda olacak. Akşam saatleri inatlaşma, çatışmalar, gücümüzü ve enerjimizi dengeli kullanamama v.b. şeyler açısından riskli.

9 Şubat 2019 CUMARTESİ

Ay günün tamamında Koç burcunda ilerleyecek. Bireysel istek ve ihtiyaçların daha ön plana çıktığı ve ifade edildiği bir gün olacak. Uyum, iş birliği ve denge v.b. şeyler önceliğimiz olmadığından yeri geldiğinde kendi önceliklerimiz için çatışabilme eğilimi de verebilir günün gökyüzü.
Sabah saatlerinde inatlaşma ve çekişmeler, keyif adına hayatımıza kattığımız bir şeyin eziyet halini alması, ikili ve sosyal ilişkilerde orta yolu bulmakta zorlanma, genel olarak kolaylaştıran değil de zorlaştıran durum ve kişilerle karşılaşma söz konusu olabilir.
Aslında tadına vara vara yaşayacağımız bir anın çok aceleye gelmesi ya da bize göre çok da mana içermeyen bir şeylerin fazlasıyla (yine bize göre) uzaması v.b. şeyler içsel gerginliklere ve dışsal tartışma ve çatışmalara vesile olabilir.
Günün tamamı fiziksel güç isteyen şeyler, hız ve hareket ihtiyacımızı giderecek aktiviteler, rekabet gerektiren durumlar, inisiyatif alıp harekete geçmeyi bekleyen durumlar için elverişli olabilir.
Mars Ay düğümleri kare açısının da kesinleşeceği gün boyunca, haftanın özellikle ikinci yarısında etkili olan tesirler çok daha yoğun şekilde görünecektir.
Bu etkileri hafta başında sizlerle paylaşmıştım. Üst bölümde bulabilirsiniz.

10 Şubat 2019 2018 PAZAR

Ay günün tamamında Koç burcunda olacak. Öğlen saatlerine kadar genel olarak keyif veren biz zaman dilimindeyiz. Ay, Güneş Jüpiter destek açısını tetikleyecek. Hoş zaman geçirmek, buna yönelik planlar yapmak, birbirine fayda sağlayan yaklaşımlarda bulunmak, gelişim fırsatlarını yakalamak ve kendimize özen gösterip bireysel ihtiyaçlarımızı hizmet eden bir plan yapmak için elverişli. Hayatın koşturmacasında bazen gerçekten de bunu unutabiliyoruz. Başkalarına, sevdiklerimize, işimize ayırdığımız emek, zaman ve parayı söz konusu kendi ihtiyaçlarımız olduğunda öteleyebiliyoruz. İşte bu sabah saatlerinde buna imkan yaratabilir ya da bu konuda düşünebiliriz. Düşünmektense harekete geçmek en güzeli😊 Ancak bu bireysel bakışın ilişkilerimizi ve ilişkide olduğumuz insanları yıpratmaması önemli.
Öğlene doğru inatlaşma, gerginlik ve hırsla agresyonla hareket etme eğilimi veren tesirler söz konuş. Gün ortası muhalefet etme ve muhalefete karşı daha da inatlaşma gibi riskler var. Haklı ve güçlü olmaya, sözünü geçirmeye fazlasıyla ihtiyaç duyacağımızdan, kavga ve çatışma ortamına hizmet eden kişi ve durumlara karşı kendimizi korumak önemli.
Bu saatler sesimizi çıkarma şansımız olmayan bir ortamdaysak üzerimizdeki baskının artması bizi içsel olarak gerebilir. Günün geri kalanında da rahatlatıcı etkiler yok ☹Akşam saatleri de aynı şekilde karşı karşıya gelmeler var. Orta yolu bulmakta zorlanma, öfkeli ve kontrolsüz fevri tepkiler verme eğiliminde olacağız.
Acelecilikten, sabırsızlıktan, kavgaya çanak tutan tavırlardan kaynaklı olarak fiziksel ve duygusal anlamda zarar görmeye yatkın olacağız.
Otokontrol, esneklik, sabır, anlayış önemli olacak.
Fiziksel olarak fazla enerjinizi atacağınız sportif faaliyetlerden, tempolu yürüyüşten, rekabet içeren hobi niteliğindeki aktivitelerden fayda görebilirsiniz. Her durumda fiziksel olarak kendinizi kaza ve sakarlıklara karşı korumak da şart.
 
Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr.Samiye Özbaş Soysal

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://www.astrokarmik.com/astrolojik-danismanlik-icin
Regresyon Danışmanlığı talepleriniz için…
http://www.astrokarmik.com/karma-kosesi/regresyon-danismanligi
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji