< Ana sayfa 04 Kasım 2018, Pazar

AstroKarmik ile 5-11 Kasım 2018 Haftasının Yorumları

Paylaş
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google+'ta paylaş Blogger'da paylaş E-posta ile paylaş

5-11 Kasım 2018 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

• Son zamanların en çok yol ve karar değişikliklerine, yeni adım ve niyetlere vesile gelişmelere gebe bir hafta başlıyor.
• Uranüs’ün Ay düğümleri ile kare açısının ardından Ay düğümleri aks değiştirecek ve Yengeç-Oğlak aksına geçecek. Ardından Uranüs de geri hareketi sebebiyle Koç burcuna geri dönecek.
• Ay düğümleri aks değiştirdikten sonra Jüpiter’in Ay düğümleri ile destekleyici açısı olacak ve o da burç değiştirecek ve Yay burcuna geçecek.
• Çarşamba günü de Akrep burcunda bir yeniay gerçekleşecek.  Mücadele isteyen ve normal şartlarda o mücadeleden kaçındığımız birtakım adımları atma gücünü kendimizde bulacağımız nitelikte bir yeniay bizi bekliyor.
• Hafta başında Güneş’in Neptün ile hafta sonunda da Plüton ile destekleyici açıları söz konusu olacak.
• Venüs Mars destek açısı da haftanın bir diğer önemli gökyüzü etkisi. O da Cuma günü kesinleşecek ve haftanın ikinci yarısında etkili olacak.
 
Genel olarak şartların ve niyetlerin değişmesi, bu değişime sebep olan kadersel gelişmeler, sürpriz yol ayrımları ya da yol kesişmeleri, planların revizyonu, hedeflerin, hedefe doğru alınan yolun, bu yolu yürüyüş biçiminin ya da yol arkadaşlarının değişimi, ilk kararların bir şekilde yerini yenilerine bırakması v.b. şeyler söz konusu olabilir bu hafta.
 
Bu hafta için planladığınız önemli adım ve başlangıçlarınız için yeniay sonrasını beklemek iyi olabilir. (Perşembe ve sonrası)
Haftanın ilk üç günü bir şeyleri geride bırakmak, sadeleşmek, yeni sayfalar açabilmek adına bazı defterleri kapatmak için, arınmalar için çok daha destekleyici.
 
Bu hafta yaşanacak önemli gökyüzü etkileri ile ilgili detaylı yorumlarımı ayrı ayrı olacak şekilde ilerleyen günlerde sizlerle paylaşacağım.

5 Kasım 2018 PAZARTESİ

Ay günün tamamında Terazi burcundaki seyrine devam edecek. Paylaşmak, hayatın tadını çıkarmak, birliktelikler, denge ve uyum halinde olabilmek günün en önemli ihtiyaçları olacak. Çok fazla zorlamayan, mücadele etmemizi gerektirmeyen, konuşarak ve iletişim becerilerimizi kullanarak halledeceğimiz işler için değerlendirebiliriz günü. Rekabet gerektiren, ateşli savunmalar ve dişe dişe hallere ihtiyaç duyulan durumlar, olası gerginlikler her zamankinden daha çok rahatsızlık verecektir bugün. Uzlaşma ve iş birliği, birlikte hareket edip orta yolu bulabilmek günün avantaj sağlayan anahtarları.
Günün geneli bu açıdan destekleyici olmasına rağmen akşam saatleri ne yazık ki gerginlik potansiyeli artmış olacak. Duygusal baskı unsurları devrede. Uzak kalmaya çalıştığımız gerginliğin ortasında bulabiliriz kendimizi. Sessiz kalmayı ya da uyum göstermeyi zafiyet olarak algılama durumu söz konusu olabilir. Hem sessiz kalan hem de bu sessizliği kendi sesinin yükselmesine bağlayanlar tarafından.
Güneş-Neptün destek açısını etkilerini yoğun olarak hissetmeye başlayacak bu saatlerde. Ne kadar esnek, hoşgörülü ve fedakar tavırlar sergileyebilirsek ortaya çıkabilecek olan gerginlikleri o kadar rahat yöneteceğiz.

6 Kasım 2018 SALI

Ay öğleden sonra saatlerine kadar Terazi burcundaki seyrine devam edecek. Sabah saatlerinde Cuma günü kesinleşecek olan Venüs-Mars destek açısı Ay tarafından tetiklenecek. Yani destekleyici, hem ikili hem de sosyal ilişkilerde uyum ve dengeyi yakalayabileceğimiz, keyif alabileceğimiz bir sabah olacak. Bu haftanın en esneklik sağlayabileceğimiz, fedakarlık ya da teslimiyeti deneyimleyebileceğimiz, sıkı sıkıya bağlandığımız şeyleri geride bırakma gücünü kendimizde bulabileceğimiz durumlar söz konusu olabilir. Esneklik, anlayış, hoşgörü v.b. şeylerin faydasını maksimumda göreceğiz.
Önemli iş ve görüşmeleriniz için saat 11:18 öncesini verimli şekilde değerlendirebilirsiniz. Gökyüzünün başlangıçlara değil de bir bitiriş, geride bırakış ya da özveri temasına daha çok hizmet ettiğini göz ardı etmeyin.
11:18- 16:02 arasında Ay boşlukta olacak ve sonrasında Akrep burcuna geçecek. Akşam saatleri beklenmedik durumlar, kararlar ve tepkiler, isyankar haller, sert ve sivri yaklaşımlar söz konusu olabilir. Ufacık müdahaleler kısıtlanmış hissettirebilir. Tepkisel tavırlar ve içsel huzursuzluk ve gerginlikler de bu akşamı stresli bir hale getirecek. Yeniay öncesinde bu akşamı bizi sınırlayan ve kısıtlayan “sözde” dış faktörlere değil de içsel kalıp ve nedenlerimize bakmak iyi olabilir.
Uranüs’ün Ay düğümleri ile sert açısı ve ardından Ay düğümlerinin aks değiştirmesi ve Uranüs’ün Retro hareketi sebebiyle Koç burcuna geçişi sebebiyle olağanüstü gelişmelerin, beklenmedik karar ve adımların, sürpriz niteliğinde durumların yaşanabileceği bir gün.
Esneklik göstermekte zorlanacağımız, evdeki hesapların şaşmasına vesile olan gelişmelere gebe zamanlar bunlar…

7 Kasım 2018 ÇARŞAMBA

Ay günün tamamında Akrep burcunda olacak. Akşam saatlerinde gerçekleşecek yeniay öncesinde günün getirdikleri bir şeyleri tamamlama, tamamlanmamış olsa bile bazı defterleri kapatma, daha fazlasına yer açmak adına bazı şeyleri geride bırakmak, sadeleşmek, tazelenmeye hizmet edecek şeyler yapmak, arınma sürecine dair çabalamak için elverişli bir gündeyiz. Gönüllü ve zorunlu fedakarlıklar, vazgeçmekte zorlandığımız alışkanlık veya belki de bağımlılık haline gelmiş şeyler gündemde olabilir. Acı verse ve çok mücadele istese de yola devam etmek ile bu acıya dayanamadığın için yolu ya da yol arkadaşlarını, niyetleri terk etmek…
İki arada bir derede kaldığımız ve duygusal yüklerin nelere vesile olacağını görmekte zorlandığımız durumların içinde bulabiliriz kendimizi. Tamam-devam kararların bolca alınacağı ve her durumda kararın bir şeylere sil baştan başlamayı gerektireceği günlerdeyiz.
Sabah saatlerinde olayları nispeten daha gerçekçi ve objektif değerlendirme şansımız var. Tecrübeye kulak vermek ve uzun vadeli, kalıcı, güven veren her ne ise ona odaklanmak önemli.
Günün ikinci yarısında öğleden sonrasında esneklik, uyum, anlayış gösterebilme ve alabilme, teslimiyet, fedakarlıklar sergileyebilme, manevi açıdan besleyecek olan her türlü tavır ve aktivite, dua, meditasyon, yoga v.b. şeylere yönelme için elverişli olacak.
Saat 19:01 de Akrep burcunda bir yeniay meydana gelecek.  Yeniayın ilk açısının da Plüton ile destekleyici nitelikte olması, mücadele isteyen, zorlu ancak güç katan başlangıçlara edilecek niyetleri işaret ediyor.

8 Kasım 2018 PERŞEMBE

Ay öğleden sonra saatlerine kadar Akrep burcunda olacak. Yeniayın hız kazanma arzusu veren etkileri var bugün 😊 Günün hemen tamamında başlangıçlara, yeni hareketlere niyetin ön planda olacağını söyleyebiliriz.
Öğleden önce ve gün ortası çatışmalara, gerginliklere yatkınlık söz konusu olabilir. Sert ve acımasız ifadeler, asabi ve tepkisel haller işlerde, iletişimde ve ilişkilerde problemler yaşanabilir. Acelecilik, bir şeye hız kazandırma çabası, şartları zorlama eğilimi, mücadele ve kriz teması, esneklik gösterememe durumu, kızgınlık ve öfke halinin her zamankinden daha kolay ortaya çıkışı bu zaman dilimini günün riskli saatleri haline getiriyor. Bu saatler fiziksel olarak kaza, sakarlık eğilimi de artmış olacak. Tedbirli olmak önemli.
Ay saat 13:41 ile 15:38 arasında boşlukta olacak ve sonrasında Yay burcunda geçecek.  Günün geri kalanı çok daha pozitif ve esnek kalabilme şansımız olacak. Olumlu olana odaklanma, değişiklik yaratma, rutinin dışına çıkma, yeni bir şeyler öğrenme, özgürce hareket edeceğimiz aktiviteler için fırsat yaratma şansı veren şekilde geçecek bu saatten sonrası. Özellikle akşam saatleri pek çok açıdan verimli şekilde değerlendirilebilir.
Jüpiter bugün 2 Aralık 2019 tarihine kadar kalacağı Yay burcuna geçecek. Bu güzel bir haber.  Detayları daha sonra paylaşacağım. Takipte kalın 😉

9 Kasım 2018 CUMA

Ay Yay burcunda olacak günün tamamında. Genel olarak rutinden çıkma ihtiyacı duyacağımız, yeni olan her şeye ilgi duyacağımız bir gün. Her zaman yaptığımız ve bizi rahatsız etmeyen işler bugün angarya gibi gelebilir. 
Yeni insanlarla tanışmak, daha önce düşünmediğimiz şekilde düşünmeye teşvik edecek bir deneyim yaşamak, bakış açımızı genişletecek şeylerle karşılaşmak, okumak, öğrenmek, rutinden sıyrılıp tazelenmek için elverişli bir gün. Esnek bakış açısı ve iyimser düşünceler bugünün artıları olacak.
Gün ortası ve öğleden sonra saatleri iletişim akışı yoğun. Önemli konuşma ve görüşmeler için elverişli olabilir. İçimizden, aklımızdan geçeni, niyetimizi dile getirmek için uygun saatler olacak aslında. Ancak yine de mantık ile duygular haddinden fazla iç içe geçebilir. Yani kafamız bir miktar karışabilir. Aklımız başka bir şey söylerken yüreğimiz başka dilden konuşabilir. İkisini bir araya getirmekte ve kıyaslamakta zorlanabiliriz.
Böyle bir karmaşa halinde bu değerlendirmeyi yapmak için kendimize biraz zaman tanımak iyi olabilir.
Akşam saatleri de iki arada bir derede kalma, objektiflikten uzaklaşma, çok kolay etki altında kalma, alınmayan sorumlulukların negatif sonuçlarını görme ya da belki de görememe, yanılma, netlikten uzaklaşma, heves düşüklüğü, enerjinin düşmesi, bir şeyle olan bağımızın zayıfladığını hissetme vb şeyler söz konusu olabilir.
Günün tamamında etkili olan Venüs-Mars üçgen açısı ilişkilerde dengeyi yaratma ve karşılıklı fayda sağlayıp orta yolu bulma şansı verebilir. Konuşarak anlaşma, mantıklı bir uzlaşma yolu bulma, alternatif çözüm yolları üretebilme imkanı veren bir etki bu. Akşam saatlerinden önce günün büyük çoğunluğu bu desteği değerlendirmek için uygun.
 

10 Kasım 2018 CUMARTESİ

Ay günün tamamında Yay burcunda olacak. Genel olarak haftanın en akıcı günlerinden biri. Olumlu düşünmenin ve zihinsel esnekliğin fayda sağlayacağı iyimser kalmayı tercih edeceğimiz umutlu bir gün.
Bir şeyler öğrenmek, yeni deneyimler yaşamak, hayatımıza farklı bir şeyler katmak, yeni insanlar tanımak, gezi programları yapmak, macera niteliğinde deneyimler yaşamak mümkün. 
Eğer istediğimiz özgürlük alanını yeteri kadar elde edememişsek, sorumluluklarla uğraşmak ve hiç yeni bir şey katamamışsak gerginlikler yaşanabilir.
Akşam saatleri günün en keyifli ve aynı zamanda da verimli saatleri. Hem işleriniz hem de özel ilişkileriniz açısından kaliteli zaman geçirme şansı var. Aşk ve coşkuyu doya doya yaşamak da mümkün, yeni deneyimlerin cesaretini göstereceğiniz aktivitelere katılıp kendinize yeni değerler katmak da…
Yeniay sonrası cesaretle adım atmayı hedeflediğiniz niyetler için değerlendirebilirsiniz. İçine keyif katılmış mücadeleler çok daha fazla tatmin sağlayabilir. 😊

11 Kasım 2018 PAZAR

Ay saat 06:54 sonrasında günün tamamında Oğlak burcunda olacak. Gün boyunca etkili olan Güneş Plüton destek açısı ve Oğlak burcundaki Ay’ın etkilerini bir arada düşündüğümüzde sağlam adımlar, önemli kararlar, iş ve güç birlikleri, uzun vadede kalıcı faydalar elde etmeyi planladığımız iş, girişim ve ilişkiler açısından destekleyici bir gün olabilir. Bu tarz niyetler ve adımlar için elverişli ortamları bulabiliriz.
Alınacak sorumluluklar, alınmayan sorumlulukların yaratacağı problemler günün gündeminin ana teması.
Organize hareket edebilmek, gerçekçi bakış açısını kaybetmemek, kalıcı ve istikrarlı gayretin ön plana çıkması, işimizi, üzerinde çalıştığımız konuyu, başladığımız şeyi, ilişkilerimizi yeteri kadar ciddiye alabilmek ve hakkını verebilmek, elde edilecek faydanın çok daha somut olmasına vesile olacak.
Normalde çok fazla mücadele gerektirdiği için çekindiğimiz, güvensizlik ya da özgüven eksikliği sebebiyle ertelediğimiz, zor olduğunu görüp baştan vazgeçtiğimiz, motive olmakta zorlandığımız, yeteri kadar planlı ve hedef odaklı hareket edemediğimiz için aksamış ve icraata dökülememiş her şey için gereken içsel motivasyonu elde etme şansı bulabiliriz.
Güçlü bir duruş gerektiren, değişim ve kazanç sağlayacak şeylere atılma, bu cesareti kendimizde bulma hali var. Ama bu kör bir cesaretten ziyade daha stratejik ve uzun vadeli düşünme, tedbir ve program eşliğinde gelen bir motivasyon hali.
Neler yapılamayacağına ya da neler yapamadığımıza bakmak yerine, tam tersini elde etmek için nelerin eksik kaldığına ya da yürünecek yolun ne olduğuma bakabilmek önemli.
NORMALDE BOYUMUZU AŞTIĞINI DÜŞÜNECEĞİMİZ, AZİM VE KARARLILIK İSTEYEN, ZOR, ŞARTLARI ZORLAYAN, ÇETREFİLLİ DENİLEBİLECEK İŞLERE NİYET EDEBİLİRİZ. Bu etki altındayken, yaptığımız, sunduğumuz, ortaya çıkardığımız işler ile insanlar üzerinde etki bırakabileceğimizi söyleyebilirim. Aynı zamanda etkin ve yetkin pozisyondaki kişilerden gelecek faydalı desteklerin de işaretçisi olabilir günün gökyüzü etkileri.
 
Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr.Samiye Özbaş Soysal

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://www.astrokarmik.com/astrolojik-danismanlik-icin
Regresyon Danışmanlığı talepleriniz için…
http://www.astrokarmik.com/karma-kosesi/regresyon-danismanligi
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji