< Ana sayfa 05 Mart 2018, Pazartesi

AstroKarmik ile 5-11 Mart 2018 Haftasının Yorumları

Paylaş
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google+'ta paylaş Blogger'da paylaş E-posta ile paylaş

5 Mart 2018 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Bu hafta Venüs ve Merkür Koç burcuna geçecek. Jüpiter de 9 Mart tarihinde 10 Temmuz 2018’e kadar devam edecek Retro hareketine başlayacak. Geri hareketine 23 derece Akrep burcunda başlayacak ve 13 dereceye kadar gerileyecek.
Haftanın ikinci yarısı özellikle de hafta sonu, Pazar günü kesinleşecek önemli transitlerin etkisi ile geçecek. Merkür Satürn karesi, Mars Uranüs üçgeni ve Güneş Plüton sekstili haftanın bu açıdan dikkat çeken transitleri.

5 Mart 2018 PAZARTESİ

Günün ilk saatlerinde kesinleşen Venüs Kiron kavuşumu dün olduğu gibi bugün de etkisini gösterecek. Şifaya ihtiyaç duyan ilişkiler ön plana çıkacak.  Sevginin her şeye yetmesi, bir şeyleri telafi etmeye fayda sağlaması, kırgınlıklara son vermesi, şifalandırması, ilişkilerde bağışlayıcı ve esmek, uyumlu olabilme kabiliyeti söz konusu bu transitin etkisiyle.
Ancak aynı zamanda, yeni kırgınlıklar yaratabilme, sevilmediğini düşünme, ilişkilerin ihtiyaç duyduğu anlayış ve hoşgörüyü bulamama, iz bırakacak yeni kırgınlıklar oluşturma, eski kırgınlıkların telafisini yapabilelim diye bir kez daha karşımıza çıkması, eğer bunu yapamadıysak canımızı bir kez daha yakması v.b. şeyler yaşanabilir.
Merkür’ün de burada devreye girmesi, sözlerin, ifadelerin, ne söylediğimizin, bunu nasıl söylediğimizin gün boyunca ancak özellikle de günün başlangıcında ve ilk yarısında öneminin büyük olacağını işaret ediyor.
Ay saat 16:22 ye kadar Terazi burcundaki seyrine devam edecek ve 09:18 ile bu saat arasında boşlukta olacak.
Kolay ve mücadele istemeyen işler ve kişilerle zaman geçirmek bugün daha çok tercih edilecek. Sosyal ilişkilerimizi kullanarak yapacağımız şeyler, iletişim becerilerimizi kullanarak halledeceğimiz meseleler için ideal olabilir. Ancak rekabetten, kavgacı ve tartışmacı ortamlardan kaçınmak de önemli olacak. Zira bu tarz bir durum dengemizin bozulmasına vesile olabilir.
Sabah saatleri özellikle bu ihtiyaç duyduğumuz uyum ve denge halini sağlamak çok daha yorucu olabilir. Biz ne kadar dengede kalmaya çalışsak da hesap edilmemiş gelişmeler bizi hızlıca çözüp üretme noktasına taşıyabilir. Yani dengede kalabilmenin yegane yolu, durum değişikliklerine ve ani çıkış ve tepkilere karşı hızlıca adaptasyon geliştirebilmek olacak.
16:22 sonrasında Ay Akrep burcunda olacak. Günün geri kalanında duygusal hassasiyetlerimiz artmış ve belki de bazı durumlarda uç noktalarda yaşanır olacak.

6 Mart 2018 SALI

Ay gün boyunca Akrep burcunda olacak ve gün boyunca yapacağı açıların tamamı destekleyici nitelikte gerçekleşecek. Duygusal mücadeleler, inatlaşmalar ve genel bir huzursuzluk gerginlik hali söz konusu olabilir. Ancak hırs, mücadele ve motivasyon isteyen işlerimiz açısından tetikleyici gelişmeler de yaşanabilir bugün. Günün verimini artırmanın en önemli anahtarı, yapacağımız işe kendimizi vermek, %100 istemek ve işimize tutku katabilmek.
Duyguların dile gelmekte zaman zaman zorlandığı ancak çok derinden hissedildiği bir gün. ( neyse ki ifadeyi de kolaylaştırıcı destekler devrede) Güçlü olma ve bir başkasına hiç ihtiyacımız yokmuş gibi hareket etme eğilimi söz konusu olabilir. Ancak bu konuda direncimizi kırabilmek, bir ve bütün olmanın asıl gücü kattığını görebilmek, destekleşmenin önemine bakabilmek, belki de gereken durumda kırılganlığımızı kabul edebilmek önemli.
Sabah saatlerinde kalıcılık, sağlamlık, istek ve ihtiyaçları net biçimde ifade etme, ağırbaşlı ve olgun tavırların faydasını görme, bu özelliklere sahip kişilerden gelecek destek, ciddiyet, disiplin ve özen ile hareket etmenin kazancını elde etme söz konusu. Özellikle erken saatler. Bu saatler aynı zamanda aşırı bir tedbirlilik hali ve hafif karamsar ve katı bir duygusal hal de verebilir.
Öğleden sonrası günün en akıcı zaman dilimi. Destek alış verişleri, esnek tavırlar, fedakarlıklar, anlayış ve hoşgörü, sezgilerin işe yarar biçimde kullanılması, duyguların ifadesi, yaratıcılık isteyen işlerde güzel şeyler ortaya çıkarma, hayatın bize sunduğu mesajları okuyabilme, manevi açıdan zenginleştirecek şeylere çekilme, inancı kuvvetlendirecek aktivitelerde bulunma adına güzel.
Akşamın ilerleyen saatleri de hem ikili hem de sosyal ilişkilerimizde güzel ve dengeleyici gelişmeler yaşanabilir. İhtiyaçlarımıza hizmet edecek kişiler karşımızda olacak. Buna vesile olacak olaylara doğru otomatik olarak çekileceğiz ve bunun farkındalığı da bize yol gösterecek. Rehberlik edecek bu akşam.
Bugün Merkür 13 Mayıs tarihine kadar kalacağı Koç burcuna geçecek. Bu süreçte 23 Mart-15 Nisan arasında da geri harekette olacak. Yani bir Merkür retrosu daha kapıya dayandı. (bu konuda ilerleyen günlerde paylaşım yapacağım) Koç burcundaki Merkür bu süreçte zihnimize hız ve ifadelerimize cesaret katacak.  Hız kısmından faydalanmak güzel olabilir. Ancak sözlü ifadelerdeki hızlıca ve hatta bazen hiç düşünmeden, risk alarak söylenen sözlerin sorun olabileceğini hatırlatıyor bizlere.

7 Mart 2018 ÇARŞAMBA

Ay dün olduğu gibi bugün de Akrep burcunda. Günün ilk yarısı pek çok açıdan güç katan ve fayda sağlayan gelişmeleri işaret ediyor.
Bu zaman dilimi her ne elde etmek istiyorsak ona ulaşmak konusunda hem şansın hem de o şansı avantaja-kazanca dönüştürmeyi sağlayacak güç ve kararlılığın, azmin bizden yana olacağını işaret ediyor. Finansal konularda da avantajlar elde edebiliriz bu etkiler altındayken. Zor işlerin altından kalma, bir konuda ihtiyaç duyduğumuz bilgiyi elde etme, güçlü kişilerden destek alma, farkındalık kazandıracak deneyimler yaşama, derin duygusal paylaşımlar yapabilme, bilgiyi ve bilginin işer yarar biçimde kullanılmasını deneyimleme şansı bulacağımız verimli ve kazançlar sunan bir zaman dilimi olacak öğlene kadar ki süreç.
Saat 11:54 sonrasında Ay günün geri kalanında boşlukta olacak. Günün geri kalanında da aslında benzer güzel tesirler devam edecek. Ancak boşluktaki Ay yeni adımlar söz konusu olduğunda belirsizlikleri de beraberinde getirecek.
Eğer bugün için planladığınız önemli adım ve başlangıçlarınız varsa, öğleden öncesini değerlendirin, günün geri kalanı da rutini verimli şekilde yürütmek ve yarım işleri toparlamak için güzel olabilir.
 
Bugün Venüs 31 Mart tarihine kadar ilerleyeceği Koç burcuna geçecek.
Huzur, sevgi, barış, uzlaşma, aşk, estetik, denge ihtiyacındaki Venüs bu süreçte Mars yönetiminde olacak. Rahat ettiği bir pozisyonda değil. Asıl yapması gereken şeyi değil de Mars tarafından fısıldananları gerçekleştirme eğiliminde.  Mars, barışın değil daha çok savaşın ve mücadelenin taktiklerini hazırladığından tabi ki ilişkiler konusu çetrefilli bir hale gelebilir.
Aşkın, sevdanın, özel ya da sosyal anlamdaki tüm ilişkilerin savaşır gibi olanı görünür olacaktır. İlişkiler açısından bu transit, büyüyüp geliştiren modelleri değil de hızlıca tüketip savuran modelleri tetikleyecek. Birlikte olalım, el ele yürüyelim diyen ve paylaşımcı olmaya teşvik eden değil de, “ben tek başıma da iyiyim”; “hatta böyle daha iyiyim, eğer birlikte olacaksak benim liderliğimi kabul et” dedirten yaklaşımlar ön plana çıkar.
Hızlıca kaynaşmalar ancak aynı hızda sıkılıvermeler, çabucak parlayan ve sabun köpüğü gibi iniveren gelişmeler, cesurca teklifler, kalıcılık beklentisi olmayan hareketli ve canlandıran ilişkiler görünebilir bu süreçte. Karşı tarafı mutlu etmektense kendi isteklerinin yerine gelmesi için direten ve dolayısıyla da çatışan çiftler görebiliriz etrafımızda.
Romantizm geçtiğimiz döneme göre belirgin olarak azalacaktır. Belki de tam da ilişkimde duygusal paylaşımların tadına vardım dediğiniz noktada Eee ne oldu da böyle olduk diyebilirsiniz. Aşk sözcükleri nerelere saklandı.  Kim bilir? İlgi gelse bile biraz daha maskulen tipte gelecek. Nezaketle değil de coşku dolu ifade ve hareaketlerle… Kibar öpücüklerin yerine sımsıkı kemikleri kırarcasına sarılmalar alacak belki de…
En güzeli bu dönem için bu açıdan şansınızı fazla zorlamamak. Taleplerinizi gözden geçirin. Aşk ilanları, mum ışığında yemekler, jestler istiyorum diye ısrar etmeyin. Eğer bir partneriniz varsa ve madem bu dönemi onunla ya da onsuz heyecan peşinde geçirecekseniz, heyecanı onunla yakalamayı deneyebilirsiniz. Birlikte spor yapmak, koşmak v.b. şeyler hem birlikteliğinize renk katacak hem de bir eşiniz olmasından tat almanızı da sağlayacaktır. Eğer bir partneriniz yoksa da aşk hayatınızda bir hareketlenme söz konusu olabilir. Kalıcı bir ilişki beklentiniz yoksa çok eğlenceli bir sürece girdiğimizi söyleyebilirim.
Bu dönem her türlü hobi için de her zamankinden hevesli oluruz. Mümkünse enerjimizi boşaltacağımız ve rekabet hissini doyuracağımız nitelikte olanlarına yönelmekte fayda var.
Venüs sanatsal konuları ve yaratıcılığı da temsil ettiğinden bu süreçte bu konularda da bir verim düşüklüğü söz konusu olabilir. Ancak aynı zamanda çok büyük bir verimlilik olmasa da bir silkelenme ve hadi bakalım bir şeyler üretelim ruh haline geçme söz konusu olabilir.
Venüs para ile olan ilişkimize dair bilgiler de veriyor bizlere. Hızlıca kazanma ve hızlıca tüketme ve bunlar olsun diye her yolu deneme dönemi diyebiliriz.

8 Mart 2018 PERŞEMBE

Ay saat 01:02 sonrasında Yay burcunda olacak. Yine akıcı ve destek veren gökyüzü etkileri söz konusu.
İletişim becerileri, bilgi akışı, fayda sağlayan rehberlikler, yurtdışı ve yabancılarla alakalı iş ve girişimler, eğitim ve öğretim konusu, yenilikçi ve geniş bakış açısının fayda sağlayacağı her çeşit iş için güzel bir gün olabilir.
Günün neredeyse tamamını bir yenilik katmak, iyimser bakış açısı ile hareket edebileceğimiz durumlara yönelmek, rehberlik almak, seyahat ve eğitim konusunda planlar yapmak, yeni insanlarla tanışmak, yeniliklere kendimizi açmak açısından elverişli.
Bugün için bizi yoracak olan şeyler ise odaklanma sorunları, sorumluluklardan kaçma eğilimi, hiçbir şeyi o kadar da ciddiye almıyormuş gibi tavırlar ve bunların işlerimize ve ilişkilerimize olumsuz yansımaları olabilir.
Özellikle sabah saatleri bilgi alışverişleri ve doğru iletişim ile halledebileceğimiz meseleler için çok uygun.

9 Mart 2018 CUMA

Ay dün olduğu gibi bugün de Yay burcunda. Düne ait ana temalar bugün de geçerli. Genel olarak yine destekleyici etkiler var. Sabah saatleri dalgınlık, yanılma ve aldanmalar, odaklanma sorunları, gün ortasında ufak tefek sürtüşmeler, yanlış anlaşılmalar, inatlaşma ve gerginlikler söz konusu olabilir.
Her ne iş yapıyorsak ciddiye almak, tedbirli olabilmek, ilişkilerimizde ve iletişimimizde de özenli ve saygılı davranabilmek riskleri minimuma indirecektir.
Özellikle gün ortası kadın erkek ilişkileri, otorite ile ve resmi kurumlarla yapacağımız işler, dengeleri sağlamamızı ve ölçülü davranmamız gereken her türlü durum için her zamankinden çok daha dikkatli, esnek ve uyumlu olmamız gerektiğini işaret ediyor.
Bugün biz her ne kadar çok tercih etmesek de en azından duygusal anlamda arkamızı dönüp gidemeyeceğimiz bazı sorumluluklar bize kendimizi kısıtlanmış hissettirebilir. Dengeleri korumak, ne kendimizi ne de bizden beklentisi olan kişileri yıpratmamak günün reçetesi olabilir.

Temmuz ayına kadar devam edecek Jüpiter geri hareketi ile ilgili yorumlarımı ayrıca sizlerle paylaşacağım.

10 Mart 2018 CUMARTESİ

Ay 12:51 e kadar Yay burcunda ve saat 05:27 den bu saate kadar boşlukta olacak. Sabah saatleri plan değişiklikleri, beklenmedik durumlar ve belki de tatlı sürprizlerle güne başlayabiliriz. Yeniliklere açık olmak, özgürce hareket edeceğimiz şekilde bir gün planlaması yapmak, esnek ve değişime uyum sağlayan nitelikte hareket edebilmek keyif ve verim sağlayacak.
Sabah saatlerinde patavatsızlıkların kırgınlık yaratması, beklenmedik tepki ve çıkışlar, sözlerin yara oluşturması v.b. şeylerin riski de var. Dilimize ve tepkilerimize hakim olmak iyi gelebilir.
12:51 sonrasında Ay Oğlak burcuna geçecek. Günün ikinci yarısı plansızlıklara olan toleransımız azalmış olacak. Disiplin, organizasyon, sorumlulukların yerine gelmiş olması, ciddiye alınmak ve saygı ile sınırların korunması önceliklerimiz olacak. Görevler, iş planları, somut faydalar, ciddiyetle ele alınması gereken işler ve ilişkiler, yaptıklarımızın takdir edilmesi, iyi işler ortaya koyduğumuzun onaylanması v.b. şeyler öncelikli konularımız ve ihtiyaçlarımız olacak.
Ciddiyetsiz tavırlar, iç içe geçmeler, saygı sınırlarını aşan yaklaşımlara toleransımız da azalmış olacak. Özellikle akşam saatleri bu tarz durumlar ikili ilişkilerde çekişmelere vesile olabilir.
Ölçülü olmak kıymetli. Samimiyetin dozunu ayarlayamamak, inatlaşmalar ve güç çekişmeleri açısından risk söz konusu.
Yarın sabah kesinleşecek Merkür-Satürn kare açısını da dikkate aldığımızda iletişim problemleri yaşama riskimiz olan bir akşam olduğunu söyleyebilirim.

11 Mart 2018 PAZAR

Ay günün tamamında Oğlak burcunda olacak. Sorumluluklar, disipline olmamız gereken meseleler, ciddi ve resmi işler ve görevler günün ana başlıkları. Eğlence, keyif ve dinlenme odaklı değiliz. Konu bunlar bile olsa enerjimiz bu tarz hedefler açısından coşkulu olmayabilir.
Erken saatler ve günün ilk yarısında gecikmeler, iletişimde zorlanmalar ve hafif depresif bir ruh hali sebebiyle yaşanan sıkıntılar söz konusu olabilir.
Haftanın en olaylı günlerinden biri.
Öğleden öncesi, olmayanlar, eksik kalanlar, elde edilmeyenler, yarıda kalmalar, istediğimiz hızı elde edememekten kaynaklı sıkıntılar, yetersizlik hissi yaratan durumlar, iletişim kuramamaktan kaynaklanan mesafeler, anlayan dinleyen kimseyi bulamadığımızı, anlayış görmediğimizi düşündüren şeyler, söylediklerimizin kimseye ulaşmaması gibi haller can sıkıcı olabilir.
Günün ikinci yarısı nispeten daha kolay ve geliştirici durumlara gebe.
Değişiklik yaratmak,
bunun için gereken cesareti göstermek,
hayatımıza hız katacak hamleleri görebilmek,
bize güç katacak kişilerden gelecek desteğe kendimizi açmak için gereken fırsatlarla buluşabiliriz.
Akşam saatleri de olayları en çetrefilli noktasında dahi bir miktar oluruna bırakabilme hali var.
Bir şeyleri yoluna koymak ya da sağlamlaştırmak adına yapılacak en güzel şey belki de esneklik ve serbestleştirme, kontrolü ilahi düzenin kendisine bırakabilmektir.
Bu akşam olaylara ve kişilere bu açıdan bakma ve olayları bu esneklik çerçevesinde değerlendirebilme şansı buluruz umarım.
Uyum, denge ve işbirliği, destekleşme teması da bu akşamın güzel etkileri arasında…
 
Gün içinde etkili olan ancak özellikle gün ortası ve sonrasında hissedilecek olan MARS-URANÜS destek açısı kışkırtıcı bir etki yaratabilir. Risk almak, mücadeleli işlere meyletmek, değişiklik yaratmak dürtüsünün ön plana çıkması, beklemeye tahammül gösterememe, özgürlüğü verecek, hissettirecek deneyimlere yelken açma, bu uğurda mücadele verme, hız ve aksiyon beklentisi gibi şeyler verebilir.
Olumlu etkileri arasında bir de farkındalık elde etmeye, yaratıcılığı aktive etmeye hizmet eden dokunuşlar da var.
Ancak bunun yanında bu transitin bir miktar gerginleştiren etkileri de var ne yazık ki. İstediğimiz hızı ve hareketliliği, değişimi yaratma imkanı bulamamışsak bu isyankar, asi, kavgacı ve tepkisel bir ruh haline bürünmemize vesile olabilir.
Bu nedenle çok sıkı-rutin ve sorumluluk yükleyen bir günlük plan yapmamakta fayda var.
 
Yine gün içinde etkili olan ancak özellikle gün ortası ve sonrasında hissedilecek olan GÜNEŞ-PLÜTON destek açısı da önemli.
Diğer insanlar üzerinde etki bırakacak işler sunma, etkili ve güç katacak kişilerden gelecek destek, işbirliği, güç, azim ve kararlılık isteyen işlerde sağlam bir duruş, başarma, kazanma ve güç elde etme istek ve ihtiyacında artış, inisiyatif alabilirlik, kendi kendini motive edebilme hali,  neler yapabileceğinin, potansiyelinin nelere yeteceğini görme şansı, bunu gösterecek kişilerle yolumuzun kesişmesi,
Bu etki altındayken, yaptığımız, sunduğumuz, ortaya çıkardığımız işler ile insanlar üzerinde etki bırakabileceğimizi söyleyebilirim. Aynı zamanda etkin ve yetkin pozisyondaki kişilerden gelecek faydalı desteklerin de işaretçisi olabilir bu gökyüzü olayı... İşimize hayatımıza tutku katacak şeyler ön plana çıkabilir. Kendimizi ispatlama, insanların üzerindeki etkimizi ortaya koyma şansı bulabiliriz.
Verimli bir şekilde kullanamamışsak veya haritalarımız bu açıdan zaten risk barındırıyor ise, yani gücü yerinde kullanmayı dengeleyemeyen bir kişi isek, baskıcı ve otoriter tutumlar sergileme, insanların üzerinde söz sahibi olduğunu her istediğini onlar istemese de zorla yaptırabileceğini düşünme gibi handikaplar da yaşanabilir ne yazık ki.
 

Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…

Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr.Samiye Özbaş Soysal

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://www.astrokarmik.com/astrolojik-danismanlik-icin
Regresyon Danışmanlığı talepleriniz için…
http://www.astrokarmik.com/karma-kosesi/regresyon-danismanligi
Yeniay, dolunay ve tutulma takvimi için…
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji