< Ana sayfa 06 Mayıs 2019, Pazartesi

AstroKarmik ile 6-12 Mayıs 2019 Haftasının Yorumları

Paylaş
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google+'ta paylaş Blogger'da paylaş E-posta ile paylaş

6-12 Mayıs 2019 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

6 Mayıs 2019 PAZARTESİ

Ay saat 06:39 sonrasında gün boyunca İkizler burcunda olacak. İletişim trafiğinin ve zihinsel hareketliliğin yoğun olduğu bir gündeyiz. Merak edip araştırmak, sorgulamak, her konuya fikir yürütmek, kulak kabartmak, konuşmak, iletişim halinde kalmak günün en önemli ihtiyaçları olacak. Genel bir kararsızlık hali, odaklanma problemleri, iletişim aşamasında empati kuramama, duygusal hassasiyetlere yeteri kadar özen gösterememe v.b. şeyler de risk oluşturuyor.  İletişimi doğru akıtamamak birtakım anlaşmazlıklara, ilişkilerde yıpratıcı etkiler oluşmasına vesile olabilir.
En çok konuşmaya ihtiyacımız olduğu anda dinleyen birini bulamama, anlaşılmama, anlamayacağını düşündüğümüz kişilere kendimizi suskunlukla anlatmaya çalışma ve bu sebeplerden dolayı da ilişki sorunları yaşama durumları var günün genelinde.
Venüs GAD ile temasının ardından ilerleyen günlerde Satürn ve Plüton ile de kare açıya gidecek. Velhasıl Venüs’ün Satürn GAD ve Plüton kavuşumunu çalıştıracağı nitelikte bir hafta bizi bekliyor.
Bu hafta ilişkiler bir test konusuyla gündeme gelecek.  Sorumluluklar, düzen kurma ya da değiştirme çabası, bunların ihtiyacı, var olan problemlerin görmezden gelemeyeceğimiz şekilde dikkat çekmesi, göze batması, hep kafamızı kuma gömdüğümüz meselelere bu kez gerçekçi gözlerle bakma, bu aşamada araya mesafelerin girmesi, olgun ve aklı başında davranamamışsak yıpranma ve yıpratmalar söz konusu olabilir.
Eski tecrübelerin kulağımıza küpe olması şart.
Hedefin bir güç savaşının galibi olmak ya da karşı tarafın bizim hakkımızı teslim etmesi, sözümüze gelmesi değil de aidiyetin ve sevginin devamlılığı adına yapılması gerekenlerin farkına varmak, sorumluluğu paylaşmak, yargılamak ve düzeltmek değil de birlikte büyümek, ele ele verip olgunlaşabilmek, geleceği inşa edebilmek olduğunu görmek önemli.
Gün içinde Merkür 21 Mayıs’a kadar kalacağı Boğa burcuna geçecek. Bu dönem kararların aceleye gelmeyeceği, etraflıca düşünülüp hataya yer bırakmayacak ve vaz geçilmeyecek olanlarına eğilim göstereceğimiz bir dönem olabilir. Eni konu hesaplanmamış ve arkasında durulamayacak sözler verilmeyecektir. Cevaplar çıkmayacaktır. Bir şeyi anlamak ve öğrenmek için aceleye getirmeme, ağır fakat emin adımlarla  yol alma ihtiyacı söz konusu olacak. Bu dönemin en bariz riskleri, hız gerektiren durumlarda da kolay karara varamama ve kendi fikrimizin en doğrusu olduğu inancına bazen körü körüne bağlanma olabilir. Maddi konularda yapılacak planlar, ticari fikirler ve girişimler de gündeme gelebilir. Doğru kararı vermek ve bu kararı sonradan değiştirmemek arzusu fazla olacağından, bu önümüzdeki günlerde halletmeyi, karara bağlamayı istediğiniz meselelerde  önce hesap-kitap işleri yapılacaktır kafalarda. Bu sebeple öncesinde bakış açısını değiştirmek ve daha önce bakmadığımız bir açıdan bakmak gerekebilir meselelere. Bu hafta buna fırsat verecek.
Gün içinde etkili olan Mars-Jüpiter karşıt açısının etkileri de şu şekilde:
Bu transit etkisiyle mevcut şartları zorlamaya yatkın olacağız. Düşüncesizce öne atılacak, yeni deneyimler yaşamak adına harekete geçirecek bazı riskler almaya yönlendirecek.
Bugünler için önerim, kararlarınızda, adımlarınızda, tepkilerinizde ve sözlerinizde boyunuzu aşanlara yeltenmemenizdir.
Maddi girişimlerde riskleri ölçüp biçmek, ölçüyü kaçırmamak, sınırları aşmamak önemli. Özgüven konusunda da abartıya kaçma ve olmayacak dualara amin deyip, yapamayacağız şeylerin sözünü verme riskimiz var. Bu açı ancak ihtiyatlı ve kontrollü olmayı becerebilmişsek kazanç elde edebileceğimize işaret ediyor.
Kendinizi güçlü ve enerjik hissedip var olan becerilerinizi, istek ve hırslarınızı abartılı bir biçimde ortaya koyma eğilimine karşı dikkat etmenizi öneririm. Henüz hazır olmadığınız hamleleri yapma ve sonuçta emeklerin boşa gitmesine neden olma riski de taşıyoruz.
Üzerinde zaten emek verdiğiniz şeyleri sırf bir otokontrol sorunu ya da daha fazlası uğruna, hız kazanayım gibi arzularla heba etmeye kalkmayın. Bir şeye verdiğiniz emek eğer sabırla birleşememişse, onu elde ettikten sonra korumak ve ayakta tutmak için verilemiyorsa hem maddi hem de manevi olarak yapıp ettiğiniz, ortaya koyduğunuz, harcadığınız her şey boşa gidebiliyor.
Bu transit etkisindeyken dürtüsel tepkileri kontrol altına almakta da zorlanabiliriz.

7 Mayıs 2019 SALI

Ay dün olduğu gibi bugün de İkizler burcunda olacak.  Gün ortası ve öğleden sonrasında dağınıklık ve belirsizlikler, kaotik durumlar, yanlış anlama ve anlaşılmalar, yanıltıcı etkilerin tesiri altında kalma, verilen bir sözün tutulması ya da tutulmaması vesilesi ile yaşanacak gelişmeler, beklentiler, bunların karşılanmaması sebebiyle yaşanan duygusal tesirler gündemde olacak.
Venüs Satürn karesi de dikkate alındığında ikili ve sosyal ilişkilerde ve finansal konularda bazı zorlayıcı durumlar yaşanabilir günün tamamında.
İlişkilerin gerektirdiği sorumluluklar ve çözülmesi gereken problemler bir şekilde masaya gelebilir. Uzaklaşmak, kaçmak, yargılamak, suçlamak yerine elimizi taşın altına koyup çaba göstermek, çabaya sabır eklemek önemli.
Akşam saatleri ve ilerleyen saatlerde de Ay Mars Jüpiter karşıt açısını tetikleyecek. Tepkiler büyüyebilir. Abartılı konuşmalar ve vaat ya da tehditler havada uçuşabilir. Kontrolsüz olan her şeyden, ölçüsüz harcamalardan, finansal açıdan bizi zorlayacak adımlardan kaçınmakta fayda var.

8 Mayıs 2019 ÇARŞAMBA

Ay saat 12:06 ya kadar İkizler burcunda ve boşlukta olacak. Akşamın ve gece saatlerinin açısal etkileri ile güne başlıyoruz. Yorucu bir hareketlilik, haksızlığa uğrama hissi ve buna gösterilen tepkisellik, verilen sözlerin tutulmaması v.b. şeylere karşı gösterilen hassasiyet, sınırları bilememe, hak hukuk mücadelesine girme, ancak volümlü dürtüsellik sebebiyle hak savunurken haksızlık yaptığını görememe, ya da belki de haklıyken haksız konuma düşme, fikir ve bakış açısı farklılıklarına tahammül edememe, karşılıklı atışmalara yeltenme, abartılara kaçma, kontrolsüz harcamalar yapma ya da finansal riskleri ölçmekte zorlanma, bir anlaşmazlık yaşanması durumunda küçük kıvılcımların büyük yangınlara dönüşmesi v.b. şeyler söz konusu olabilir. Gerçekten de yangın ve yanık v.b. şeyler de risk oluşturacak onu da hatırlatayım risk olarak.
Saat 12:06 sonrasında Ay Yengeç burcuna geçecek. Günün geri kalanı duygusal hassasiyetler ve bunlara gösterilen hassasiyet nispeten artmış olacak. Duyguların ifadesi daha usturuplu yollardan yapılacak. Ancak bunun yanında alınganlık ve kırılganlık eğilimi de artmış olacak.
Gün boyunca etkili olan Merkür Uranüs kavuşumu da karar değişikliklerine, sürpriz teklif ve haberlere hazırlıklı olmamızı işaret diyor. Bu transit aynı zamanda yeni fikirlerin uçuşacağını, alınan bir kararın sonradan değişmesinin mümkün olduğunu, kararlı bir duruş sergilemenin dış şartlar ve kişiler etkisi ile çok mümkün olmadığını söylüyor. Yeni fikirler üretmek için güzel olabilir. Geniş bakış açısı ve değişik fikirler açık olma halini nispeten verir. (Boğa burcundaki Merkür yine de bu açıdan zorlanma verecektir.) Ancak yeni kararlar söz konusu olduğunda istikrar ve kararlılık kısmı alarm verebilir.
Yeni ve beklenmedik her türlü şey biraz tedbirli olmayı gerektiriyor.
Yarın günün ilk saatlerinde kesinleşecek Güneş Neptün altmışlık açısı bugün yoğun olarak hissedilecek. Genel bir hassasiyet, anlayış, özveride bulunabilme, gönüllü fedakarlıklar, faydaya hizmet eden gayretler gündeme gelebilir. Bu içerikteki sürpriz haberler alınabilir. Bu arada hep katı durduğumuz bir konuda esneklik gösterebilme, daha uyumlu tavır sergileyebilme şansı da verecektir bu transit etkisi. Bu etkiler bugün ve yarın devrede olacak.

9 Mayıs 2019 PERŞEMBE

Ay günün tamamında Yengeç burcunda olacak. Duyguların yoğun olarak yaşanacağı ve ifade edileceği, dışarıya yansıyacağı nitelikte bir gün. Haftanın bu açıdan en hareketli günü diyebiliriz. Güneş Neptün arasındaki açıyı da dikkate aldığımızda alınganlıklar, aşırı hassasiyet vesilesiyle yaşanabilecek duygusal durumlar, fedakarlık ve vazgeçişler, sevdikleri ve gönül bağı olan kişiler uğruna yapılan özverili şeyler gündeme gelebilir. Yardımlaşma, dayanışma, destek alışverişleri, vermeye gönüllü halle dikkat çekiyor. Günün tamamında bu tesirler mevcut olacak. Özellikle aile, çocuklar, vatani ve milli meseleler ve bunlar adına verilebilecekler, yapılacak fedakarlıklar ana gündem maddeleri olacak.
Hafta başında yorumlarımda bahsettiğim Venüs Plüton kare açısının ve Venüs Jüpiter üçgeninin kesinleşmesi günü bu açıdan da vurgulu hale getiriyor.
Öncelikle finansal konulardaki önemli ve kriz içeren ve büyük boyutlu olayların söz konusu olabileceğini söyleyelim. Jüpiter destekleşmesi var ancak devamında bu ikilinin bir aradaki etkilerini Plüton’a kare açı ile taşıyor olması riskin büyük olabileceğini düşündürüyor. Bireysel olarak yapabileceğimiz, harcama ve finansal kararlarımıza tedbirli bakmak olabilir.
İlişkiler konusunda da iyi giden bir şeylerin bir krizle raydan çıkması, sıradan gibi görünen bir durumun olduğundan çok daha büyük boyutlara ulaşması, abartılı tepkisellik, şans gibi görünen bir şeyin aslında ne kadar zarar yazdığını fark etme, güzel bir şekilde yaklaşan birilerinin aslında art niyetinin ortaya çıkması v.b. şeyler yaşanabilir. Bu aşamada olumlu olarak yorumlarsak bu transiti, gelen bir desteğin, verilen ya da elde edilen bir şansın, imkanın güç kuvvet katması, bir iş birliğinin büyük destek sağlaması v.b. şeyler de yaşanabilir.

10 Mayıs 2019 CUMA

Ay saat 16:13 e kadar Yengeç burcundaki seyrine devam edecek ve saat 05:15 sonrasında bu saate kadar açısız olacak. Bir şeyleri netleştirmekte zorlanacağımız, yeni adımları, başlangıçları desteklemeyen ancak eğer çalışmışsak yarım işleri tamamlayacağımız, birikmiş iş listemizi hafifleteceğimiz nitelikte geçecek bu zaman dilimi. Duygusal hassasiyetler sebebiyle tepkisel tavırlar, aşırı korumacı ve sahiplenici tavırlardan kaynaklı gerginlikler, kıskançlıklar, alınganlıklar, bir şeyleri kişisel algıladığımız için verilen tepkiler, küsüp oynamama halleri var bu saatlerde.
Harcamalar da dikkatli olunması gereken konulardan biri. Özellikle evimiz, çocuklarımız, ailemiz, sevdiklerimiz için yapılan bir harcama söz konusu olduğunda tamamen kontrolsüz hareket etme eğilimi olabilir.
Saat 16:13 sonrasında Ay, günün geri kalanında ve hafta sonu boyunca seyredeceği Aslan burcuna geçecek.
Akşam saatleri plan değişiklikleri, ani kararlar ve beklenmedik durumlar getirebilir. Ani ve düşünmeden yapılan planlar pişmanlık verebilir.  Hızlıca ve bir anlık hevesle yapılan şeyler, alınan kararlar sonradan yorucu olabilir ya da değişmek zorunda kalabilir.
Amacınız eğlenmekse her zamankinden farklı bir plan, değişik bir yer, yeni inanlar iyi gelebilir. İstediğiniz özgürlük alanını ve değişimi yaratamamışsanız gerginleşebileceğiniz bir akşam olabilir.

11 Mayıs 2019 CUMARTESİ

Ay günün tamamında Aslan burcunda olacak. Bireysel istek ve ihtiyaçlarımız, önemsenme isteğimiz fazla olacak bugün. Şımarmaya ve şımartılmaya ihtiyacımız da var. Yönetmek, inisiyatif alan olmak, sözümüzün geçmesi v.b. şeyler de ihtiyaçlarımız arasında. Sabah saatleri inatlaşma ve atışmalar, beklediğimiz anlayışı bulmakta zorlandığımız konuşmalar gerginlik yaratabilir. Verdiğimiz bir karar ya da yaptığımız bir planın istediğimiz şekilde yürümemesi de buna vesile olabilir. Aradığımız cevapları bulamayabiliriz. Ya da gelen cevap bizi yeteri kadar tatmin etmeyebilir. Velhasıl iletişim konusunun egolarla ve gerginliklerle aktığı ya da belki de akamadığı bir sabah olacak.
Akşam saatleri de benzer nitelikte karşı karşıya gelme ve inatlaşmalara gebe görünüyor. Hem ikili ve özel hem de sosyal ilişkilerde gerginlikler artmış olacak. Eğer biz esneklik göstermeyi ve sabırlı, olgun davranabilmeyi becerememişsek. Yapılan bir şeyin kıymetinin bilinmemesi, özverili bir tavrın yerini bulmaması, Kime ve ne için anlayış göstermemiz gerektiğini bilememe, egoların ve otorite ihtiyacının gözleri perdelemesi ve normalde geri adım atacağımız bir şeyi bu kez saçma bir gurur meselesi haline çevirme durumu söz konusu olabilir.
Gün içinde etkili olan Güneş Satürn destek açısı da özellikle uzun vadeli plan ve programların, finansal yol haritalarının, mesleki konulardaki hedef ve iş birliklerinin gündeme gelebileceğini düşündürüyor.

12 Mayıs 2019 2018 PAZAR

Ay akşam saatlerine kadar Aslan burcundaki seyrine devam edecek.
Saat 15:24 e kadar ki zaman dilimi pek çok açıdan dengeleyici ve akıcı nitelikte geçmeye aday.
Hem keyif adına hem de zamanı verimli değerlendirmek adına güzel bir gün. Destekleyen faktörler ve kişiler devrede olacak. Eğlenceli ortamlar, birlikte neşeyi çoğaltacak aktiviteler, uzayan kahvaltı sohbetleri, acelemiz yokmuşçasına hayatı aceleye getirmeden anın tadını çıkarmaya yarayacak her türlü plan için elverişli olabilir.
Özel planlar, özel hissettirecek ortamlar, kendimizi ve sevdiklerimizi şımartmaya hizmet eden bir şeyler organize edebiliriz. Günün ilk yarısının en önemli riski rehavet, rahata düşkünlük, müsriflik, iştah artışı, bir şeyleri abartılı biçimde ifade etme olabilir. Tüm ikili ve sosyal ilişkilerin beslenebileceği, uyum ve anlayışın yaşanacağı en önemlisi coşku ve eğlenceyi yaratabileceğimiz bir günün Anneler gününe denk gelmesi süper.
Tüm güzel kutlamalar için günün neredeyse tamamını değerlendirebilirsiniz. Ancak iş ve girişimler için 15:24 öncesini veya 19:21 sonrasını tercih edebilirsiniz.
Bu zaman diliminde Ay açısız olacak ve sonrasında Başak burcuna geçecek.
Akşam saatleri, detaylar, hazırlıklar, organize olunması ve zamanı yönetmeyi gerektiren iş ve uğraşlar önceliğimiz olacak. Yani keyif konusu önceliğimiz olmayacak 😊
 
Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr.Samiye Özbaş Soysal

 
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji