< Ana sayfa 07 Ocak 2019, Pazartesi

AstroKarmik ile 7-13 Ocak 2019 Haftasının Yorumları

Paylaş
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google+'ta paylaş Blogger'da paylaş E-posta ile paylaş

7-13 Ocak 2019 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Bu haftanın tamamında Pazar günü kesinleşecek olan JÜPITER NEPTÜN KARE AÇISI etkili olacak. Bu transit genel olarak direnci, kararlılığı, hedefe olan bağlılığı, yapılabilirlikleri, iradi tarafı çözen bir etki yaratabilir. Mücadele edilmesi ve kararlı bir duruş sergilenmesi beklenen durumlara karşı bakış açısı fazlasıyla esneyebilir. Zorlanmalar yaşanabilir. Hedefe giderken riskleri küçümseme de olabilir. Hedefin aslında o kadar da anlamı olmadığını düşünmeye başlama da.
Sorunları görmezden gelme, aksaklıkların gerçek sebebini görememe söz konusu olabilir.
Gerçeklikten uzaklaşma ihtimali var.
Buna vesile olacak durum, kişi ve deneyimlerden uzak durmak en güzeli.
Dünyevi bolluğu hedeflediğiniz iş ve ilişkilerinizde yanılgılar yaşanabilir.
Size göre kesinlikle daha iyi ve faydaya hizmet eden bir karar olduğunu düşündüğünüz bir şeye olan inancınız azalabilir.
Ya da bu tarz yeni görüş oluştuysa neyin fayda sağlayacağını tespit etmekte zorlandığınızdan yeni kararlar yanılma payı içerir.
Herkes için en iyisini hedeflerken yarar sağlamayıp zarara yol açabilirsiniz.
Doğru ile yanlış, iyilik ve kötülük kavramları konusunda yanılabiliriz.
Birinin bize göre kendine ya da bir başkasına yaptığı kötülüğün aslında iyi bir şeye vesile olduğunu görmekte zorlanırız.
Tam tersi de mümkün.
Bize göre şans olarak görünen bir şeyin aslında arkasının dolu olmadığını görmek de çok mümkün olmayabilir bu etkiler altındayken.
Dünyevi faydalar konusu özellikle perdeli ve yanıltıcı. Aman dikkat. Tabi bu bile bile kandırılma, aldatılma ve üç kağıda getirilme şeklinde de yaşanabilir. Ama daha çok kendi kendini kandırma ve objektiflikten uzaklaşma ihtimali artmış olacak. Yani iş yanıltanda değil de yanıltılmaya hazır ve hevesli olanda bitecek.
Ruhsal bakış açısından ise destekleyici olabilir bu transit. Maddi dünyayı ilgilendiren konular, azim, güç ve kararlılık, hırs, mücadele isteyen şeylerde ihtiyaç duyulan sonuçlar elde etmek zorlaşabilir. Maneviyata yönelmek ise yol aldırıcı olabilir. Bu dönemde ilahi olana inancın yükselişi söz konusudur
Bu etkiler yılın devamında Retro hareketler sebebiyle iki kez daha gündeme gelecek. 16 Haziran ve 21 Eylül’ü içeren haftalarda bu günlerde olanların devamı ya da bir benzeri niteliğinde yaşanacak olaylar olabilir. O nedenle tarih tekerrürden ibaret olmasın adına ilk etkiyi iyi okumak önemli.
 
• HAFTANIN İLK GÜNÜ VENÜS, 4 ŞUBAT TARİHİNE KADAR KALACAĞI YAY BURCUNA GEÇECEK.
İlişkilerde heyecan ve canlılık arayışı adına bir dönem başlayacak. Aşk hayatımızı, ikili ilişkiler ve para ile olan bağlantımızı daha çok ilgilendiren Venüs bu dönemde bizim biraz hareketlenip eğlenmemize destek olacak. Maceralara eğilimli, özgürlük arayışında ve yolculuklara açık bir hava gelecek özellikle ilişkiler konusuna. İlişkiler yoluyla gelişmek ve bize bir şeyler kattığına inandığımız insanlarla bir arada olmak, yeni yerler ve dolayısıyla yeni insanlar keşfetmek arzusu duyabiliriz. Aşırı sahiplenici tavırların yerini birliktelik ruhuyla o kadar da bağdaşmayan ölçüde serbest bırakmalar göze çarpabilir.
Venüs ateş elementinin etkisinde olacak bu süreçte. Heyecan arayışı olacağı muhakkak ancak kontrolsüz bir enerji bu… Bağlanmayı ve monotonlaşmayı tolere edemeyen bir enerji... Acaba ne gibi güzellikler kaçırıyorum durarak diye merak ettirip harekete teşvik eden bir enerji...
Dediğim gibi heyecan uyandırıcı ancak riskli. Yay enerjisinde riskleri görmekte zorlanma ve hatalardan ders alamama etkisi de olduğundan bu kez alınan riskler ilişkiler ve maddi konularda olabilecek. “Macera” kelimesinin cazibesi hissedilecek çok net biçimde. Aldanma ve aldatılmalara müsait olduğumuz bir süreçte olabiliriz… (Tabi eğer haritamız bu açıdan bir potansiyel vurguluyorsa) Romantizm, aşk ve bağlılık konularının biraz geri planda kalabileceği, hatalara açık olacağımız ancak heyecan verici ve keyifli bir dönem bizi bekliyor olacak bu dönemde. Eğer mevcut bir ilişkiniz varsa ona da canlılık getirme şansımız artacak... Fırsatları kaçırmayıp hatta yaratmanızı öneririm.
Venüs Yay burcundaki seyri süresinde 21 Ocak Ay tutulması tarihi civarında Neptün ile kare açıda olacak. Hemen arkasından Jüpiter ile kavuşumu olacak. Yani 20-22 Ocak tarihlerinde Venüs Jüpiter Neptün kare açısını tetikleyecek. Bu tarihler bu hafta için bahsedilen risklerin bir kez daha gündeme gelebileceğini işaret ediyor. İki şans gezegeninin ortaya çıkaracağı büyük şans niteliğindeki fırsatlara her zamankinden tedbirli bakmamız gereken tarihler bunlar. Tabi ki artıları da var. Onlardan da ilerleyen haftalarda bahsedeceğim.
 
• SALI GÜNÜ MERKÜR MARS KARE AÇISI ETKİLİ OLACAK.
Bu transit etkisiyle tartışmalar, fevri çıkışlar, sabırsızlık ve kontrolsüz söz ve hareketler nedeniyle zarara uğrama, fikir çatışmaları, sakarlık ve kazalar, iğnelemeler, alttan almayan hatta üste çıkmak için çaba gösteren inatlaşmalar söz konusu olabilir. Bu etki altındayken birden söylenmemiş söz kalmasın, içimize attığımız kızgınlıklar artık dile gelsin isteği duyabiliriz.
Bir kez ağızdan çıkan lafın telafisinin her zaman çok mümkün olmadığını hatırlamakta fayda var. Her zaman dediğim gibi unutmamak lazım dilin kemiği yok ancak kökü bizde…
Bu transit Oğlak burcunda ve stratejik planlamalar yapabilme ihtimalini artıran Merkür’ün Mars Koç desteği alması ve kafadaki planların cesaretle dile gelmesi şeklinde de yaşanabilir. Eğer bir fikri, niyeti, kararı zaten ölçtük biçtik ve olgunlaştırdık ama ifade edemediysek buna hizmet edebilir. Bir önceki cümledeki ifadeye kadar ki aşamayı gerçekleştirdiniz mi ona bakmak lazım.
Planlanmamış, organize edilmemiş, stratejileri belirlenmemiş adımların atılması kadar atılacağının fütursuzca dile getirilmesi bile risk olabilir. Bu bir gelecek planı, iyi bir niyet ya da tehdit niteliğinde bir karar da olabilir.
 
• CUMA GÜNÜ KESİNLEŞECEK OLAN GÜNEŞ PLÜTON KAVUŞUMU ÇARŞAMBA SONRASINDAKİ GÜNLERDE ETKİLİ OLACAK.
Bu etkiler altındayken gökyüzü bize, isteğimiz dışında ve direnç gösterme ihtimalimiz olan bazı değişimler yaşayabileceğimizi söylüyor.
Özümüzden, benliğimizden taviz vermemiz gereken bazı dönüşümlerin söz konusu olacağını işaret ediyor.
Yoğun biçimde bir fark yaratma arzusu da hissedebiliriz, ya da tam tersi fark ve değişim ihtimallerinin varlığı bile bizi strese sokmaya yetebilir.
Bazı bağlar ve kalıplaşmış yaşam standartlarından kurtulma ihtiyacı duyanlar olabilir…
Bağlı bulunduğunuz otoritenin ( aile, eş, iş, kurum, yönetim sistemi) esaretini hissetme durumu olabilir diyor gökyüzü…
Bu açıdan artık bazı kalıpların kırılması, otorite ile ilgili bir şeylerin farklılaşması ihtiyacı ve bu uğurda yapılabileceklerin belirginleşmesi, sorgulanması söz konusu olabilir.
Üzerinizdeki baskının, özellikle de aldığınız, almak zorunda bırakıldığınız sorumlulukların nitelik olarak hiç değişmese bile her zamankinden yorucu, ağır hissedilebileceğini aklınızdan çıkarmayın.
Ya da belki de gerçek manada baskı ve sorumlulukların ezici etkisi söz konusu olabilir.
Burada söylemesi kolay ancak gerçekleştirmesi sancılı olabilecek dönüşümler gündemde olacak açıkçası…
Bu arzu ve istekler bizlerde kontrolsüz ve temkinsiz adımlar atma, kararlar alma etkisi yaratacaktır.
Gücünü ispatlama çabasında olanlar ile o gücün aslında izin verilmediği sürece bir başkasının üzerinde etkili olmayacağını ispatlama gayretinde olanlar çakışacak.
Kısa etkili bir gökyüzü olayı olmasına rağmen eğer siz farkındalık sahibi iseniz derin ve kalıcı dönüşümler yaratma şansı var…
Genel olarak gergin bir etki vereceği belli. Sizin için önemli ya da sizin için önemli olmaya çalışan kişilerin baskıcı tutumlarıyla karşılaşabilirsiniz. Patlamalara müsaade etmek yerine bu yoğun enerjiyi İÇSEL NİTELİKTEKİ DÖNÜŞÜMLERE hizmet edecek şekilde kullanmak en kıymetlisi olacaktır.
Denge sağlamak, tedbirli olmak, alternatifleri düşünmek ve iyice düşünmeden harekete geçmemek önemli olacak. Uzun vadede kazançlı çıkayım diyorsak işin içinde biraz da sabır olması gerekiyor.
Ilımlı olmak, krizlerden yüz akıyla çıkıp kurulu düzenler oluşturabilmek, kalıcılık konusuna önem vermek, esneklik gösterebilmek de kazanç getirecektir.
Başlangıç ve bitiş kararlarının çok hızlı olmayanları daha yararlı olacak. Bunların kontrolsüz olanları, pişmanlıkları da beraberinde getirebilecek.
 
• AYRICA PAZAR GÜNÜ MERKÜR SATÜRN KAVUŞUMU DA ETKİLİ OLACAK.
Merkür Satürn kavuşumun hem olumlu hem de zorlayan etkileri gün boyunca hissedilecek.
Bilginin işe yarar biçimde kullanılması, işe yarar bilgileri öğrenmeye meyletme, var olanın pekiştirilmesi adına yapılacak pratikler, planlama ve organizasyonlar, gerçekçi şekilde yaklaşmamız gerek konuların gündeme gelmesi, iş görüşmeleri, fikirleri sağlamlaştırma somutlaştırma çabası, ciddiye alınmayı beklediğimiz ve önemsediğimiz görüşmeler için elverişli olabilir.
Riskleri ise şu şekilde:
Düşüncelerimizi, bir konudaki fikirlerimizi ve plan, programımızı anlatmakta zorlanma, fikirlerimizin yeteri kadar ciddiye alınmadığını ve önemsenmediğini düşünme, bilgimizin yeterliliğini sorgulama, var olan kadarına güvenememe, iletişimde kesintiler, geniş düşünmenin önüne geçecek vesvese ve kaygılar, eleştirel yaklaşımlar, olumsuz olanı çok daha rahat görme, ifade sorunları ve kaygıları, iletişimde aranan samimiyeti yaratamama, aradığımız bir kişiye ya da bilgiye ulaşamama, arana cevapların ve beklenen konuşmaların gecikmesi v.b.

7 Ocak 2019 PAZARTESİ

Saat 09:45 sonrasında Ay Kova burcunda olacak. Sabah çok erken saatlerin, geceden gelen gerginliği ve hesap edilemeyen durumları sonrası güne daha keyifli ve güzel tesirlerle başlıyoruz. Hoşsohbet ortamlar, bilginin paylaşıldığı, genel olarak paylaşımların ve yarenlik edebilmenin imkanını bulacağız günün ilk yarısında. Hem ikili hem de sosyal ilişkilerden yana keyif veren saatler olacak.
Günün ikinci yarısı ve öğleden sonra da hız katan ve kazandıran, cesaret veren etkiler söz konusu. İkna eden, fikrini etkili biçimde sunan, pratik ve hızlı hareket edip, zihnindeki aksiyona dökme isteği duyan etkiler olabilir.
Girişimci, talepkar, hırslı, kararlı, mantıklı ve cesur hallerin faydasını göreceğimiz nitelikte bir gün.
Bugün Venüs Yay burcuna geçiyor.

8 Ocak 2019 SALI

Ay günün tamamında Kova burcunda olacak. Geliştirici kişilerle ve ortamlarda bulunma şansımızın olacağı bir gündeyiz. Bilgi paylaşımları, yeni fikirlere kendimizi açmak sayesinde gelecek avantajlar, alternatif plan ve teklifler, farklı bakış açılarının fikir alışverişleri sayesinde keşfedilen yeni olanaklar oluşabilir.
Bugün insanlarla bir arada hareket etmek, ortak hedefler ve paydalar yaratmak konusunda hevesli olabiliriz.
Bu açıdan günün ilk yarısı ve gün ortası ekstra destekleyici görünüyor.
Bugünün risk olarak işaret edilen etkisi, iletişimde sivrileşmeler konusunda. Bugünün belki de heyecan yaratan düşüncelerini, ortak ya da ortak olmasını hedeflediğimiz niyetlerini ifade ederken aşırı ısrarcı, sert ve aceleci davranma riskimiz olabilir.
Alınan kararlar ve dile getirilen tepki ve teklifler aşamasında da bir sabırsız olma riskimiz var.
En konu düşünmeden harekete geçirilmeye çalışılan fikirler söz konusu olabilir. Tart, biç, biraz olgunlaştır ondan sonra dile getir ya da adım at diyor gökyüzü.
İletişim kazalarına ne şekilde yansıyacağını hafta başında yorumlamıştım.

9 Ocak 2019 ÇARŞAMBA

Ay akşamın ilerleyen saatlerine kadar Kova burcundaki seyrine devam edecek. Yeniliklere açık olmanın, alternatiflere bakabilmenin, değişik deneyimlere kendimizi açmanın, farklı bakış açılarına kulak vermenin geliştirici olacağı bir gün.
Ortak hedefler, daha önce bir arada hareket etmeyi düşünmediğimiz kişilerle yapılacak iş birlikleri söz konusu olabilir. Kendimizi özgürce ifade edeceğimiz işlere ve ortamlara bir fırsat verebiliriz.
Sınırlardan, kalıplardan sıyrılarak düşünme ve hareket etme şansımız olsaydı neler yapardık acaba? Olayları değerlendirirken, önünüzdeki yolu görmeye çalışırken zihninizi biraz özgür bırakın ve geniş düşünün. Olmazlara değil de neden olmasın diyen bakış açılarına bakın.
Yaratıcı fikirler üretmek ve bunları diğer insanlarla birlikte ortaya çıkarmak ya da paylaşmak için güzel bir gün.
Saat 19:52 ile 22:43 arasında Ay boşlukta olacak. Sonrasında Balık burcuna geçecek.

10 Ocak 2019 PERŞEMBE

Ay günün tamamında Balık burcunda olacak. İnişli çıkışlı ve yoğun duygusal hallere yatkınlık göstereceğimiz nitelikte bir gün. Gün içinde hassasiyetler, kırılganlıklara ve olayları, tavır ve tepkileri her zamankinden daha çok kişisel algılamaya vesile olabilir. Objektiflikten uzaklaşma ve yanıltıcı dış etkenlere kanma eğilimi de var. Ancak bunun yanında hayal gücü, yaratıcılık, teslimiyet gerektiren, zihnimizi akışına bırakmak sayesinde çözümleyeceğimiz şeyler, göreceğimiz çözüm yolları için de elverişli olacak.
Sabah erken saatlerde hafif bir boş vermişlik hali, tembelleşme, iletişim aşamasında yaşanabilecek ufak tefek gerginlik ve pürüzler söz konusu olabilir.
Gün ortası ve sonrası iletişimde akıcılık ve sağlamlık hissi ve güven veren durumlar, ilişkiler ve iş birlikleri imkanı olabilir.
İletişim halinde olmanın fayda sağlayacağı, duygu ve düşüncelerimizi akıcı bir şekilde dile getirmeyi istediğimiz önemli görüşme- yazışmalar için uygun.  Fikir alışverişleri ve bilgi temelli ihtiyaçlarımız için de öyle.
Akşam saatleri net ve somut adımlar, bunlara götürecek kararlar, tecrübeye kulak vermek, tecrübe edinmek, sezgileri somut faydaya hizmet etmesi, hayallerin peşinden gitme kararları, bir konuda aklına ve deneyimlerine güvendiğimiz kişilere kulak vereceğimiz görüşmeler için oldukça güzel.
Ay Neptün kavuşumu etkisinde bir geceye hazırlanıyoruz. Yarın ki Güneş Plüton kavuşum etkilerini yoğun olarak yaşayacağımızı da düşünürsek bu akşamın mesajları, rüyaların niteliği eğer okumayı becerebilmişsek belki de dönüştürücü olacak.

11 Ocak 2019 CUMA

Ay bugün de dün olduğu gibi Balık burcundaki seyrine devam edecek. Bu haftanın tamamında etkili olan ve hafta başında yorumlarımı sizlerle paylaştığım Jüpiter Neptün kare açısının kendisini belli ettiği bir gündeyiz.  Güneş Plüton kavuşumunu da göz önünde bulundurduğumuzda riskleri avantajlarından fazla olan bir gündeyiz diyebiliriz.
Hem baskı ve direnç hali hem de yanıltıcı dış faktörler devrede. Birilerinin şartları fazlasıyla zorlaması ve inatlaşmalar yanıltıcı karar ve adımlara sebep olabilir. Verilmeyeni zorla almaya çalışmak ya da ısrar edileni almayacağım ya da vermeyeceğim diye direnmek yorucu olabilir.
Bugünler ayrıca, görünen tablo ile gerçek sebepler arasında fark olabileceğini, olayları, niyetleri, mevcut durumu olduğundan çok farklı biçimde değerlendirebileceğimizi, yanılma, kandırılma ya da böyle hissetme eğilimi gösterebileceğimizi işaret ediyor. Motivasyonlarımızı etkileyecek, bildiğimizden şüphe duymamıza vesile olacak deneyimler yaşayabiliriz. Hayal ürünü yeni idoller yaratabiliriz. Ama bunun yanında mevcut hayranlıklarımızın aslında o kadar da anlamı olmadığını görme ihtimali de olabilir. Bizim için önemli ve üzerimizde etkisi olan kişilerin bu kez aslında bizi ne kadar baskıladığını hissedebiliriz.
Çok fazla bağlılık ve teslimiyet kadar çok büyük dirençlerin de aslında zarar verici olabileceğini göz önünde bulundurmak önemli.
Uç noktalardan kaçınmak her zaman dengeye hizmet eder ancak bugünlerde ekstra önemli.
Bugünlerde kırılganlıkla da artmış durumda kırılmaya sebep olabilecek yaklaşımlar da. Huzur ve dengede kalmak, realiteden uzaklaşmamak için göstereceğimiz çaba her zamankinden kıymetli.
Her açıdan günün ikinci yarısı nispeten daha verimli olabilir. Bugünün önemli işlerini öğleden sonra saatlerine bırakabiliriz.
Saat 17:24 sonrasında Ay boşlukta olacak.

12 Ocak 2019 CUMARTESİ

Ay 11:17 ye kadar Balık burcunda ve boşlukta sonrasında da Koç burcunda olacak. Bu saate kadar belirsizlikler, motivasyon eksiklikleri, yarım ve havada asılı işler söz konusu olabilir. Sağlam bir duruş sergilemeyi ve mücadele etmeyi gerektiren durumlarda zorlanma yaşanabilir. Savruk ve savsak haller yanılmalara ya da aksaklıklara sebep olabilir. Odaklanamama, kararsızlık ve objektif hareket edememe, duygusal davranma ve tepkisellik, kırılganlık da bu sabahın riskleri arasında.
Sezgiler ve yaratıcılık ile alakalı şeylerden yana verim söz konusu.
Ay’ın Koç burcuna geçişi sonrasında motivasyonlar artacak. Hareket halinde olma, işlerimize hız kazandırma, mücadeleli işlere girişme eğilimi göstereceğiz.
Akşam saatleri ve ilerleyen saatler ikili ve romantik ilişkilerden yana, keyif odaklı planlar açısından kaliteli şekilde planlanabilir.

13 Ocak 2019 2018 PAZAR

Ay günün tamamında Koç burcundaki seyrine devam ederken hareket ve hız ihtiyacımızın artacağı şekilde bir planlama yapabiliriz. Ancak günün en önemli vurgularından biri de bu ihtiyaca rağmen iş, plan ve iletişimde yaşanabilecek aksaklıklar. İstediğimiz bilgiye istediğimiz hızda erişememe, aradığımız cevabı bulamama, samimiyet yaratmayı planladığımız konuşma ve görüşmelerde bir mesafeye takılma söz konusu olabilir.
Bu açıdan günün ilk yarısı ve akşam saatleri çok daha riskli görünüyor. Özellikle iletişim kanallarında yaşanabilecek aksaklıklar, akıcılığı yaratamama, anlaşılmadığımızı, görüşlerimize saygı duyulmadığını, bize zorluk çıkarıldığını, anlayan dinleyen birilerini bulamadığımızı düşünmenin yanı sıra gerçekten iletişim araçları ile ilgili yaşanabilecek aksaklıklar da söz konusu olabilir.
Öğleden sonrasında nispeten daha rahat bir akış ve çözümcül yaklaşımlar, rahatlatan ve kolaylaştıran ortamlarda ve kişilerle olduğumuzu hissetme ihtimali olacak.
Akşam saatleri yine günün ilk yarısında olduğu gibi iletişimde problemler, karamsar bakış açısı sebebiyle yol almakta zorlanma, buna vesile olan durumlarla karşılaşma v.b. şeyler yaşanabilir.
Bu hafta boyunca etkili olan Jüpiter Neptün kare açısının kesinleştiği günün gökyüzü Merkür Satürn kavuşumunu da işaret ediyor.
Hayal dünyasında yarattığımız ya da varsayıp inandığımız şeyler hakkında gerçeklerle yüzleşme ve bunun karamsarlığına düşme hali söz konusu olabilir.
Nereden bakarsan bak pek çok risk ve pek çok gerginliği barındıran ruhsal olarak yorucu bir gündeyiz.
Sabırsız, tolerans göstermeyen, bir şeyleri aceleye getirmeye çalışan ruh halleri de olayları daha da çetrefilli bir hale getirebilir.
Düşüncede olgun, iletişimde sabırlı, saygılı ve sınırları bilen tavırlar sergilememiz, gerçekçi düşünce yapısından ayrılmadan hareket edebilmemiz, ama çok katı ve kalıplı karar ve adımları da esnetmemiz beklenen bir gün.
Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr.Samiye Özbaş Soysal

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://www.astrokarmik.com/astrolojik-danismanlik-icin
Regresyon Danışmanlığı talepleriniz için…
http://www.astrokarmik.com/karma-kosesi/regresyon-danismanligi
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji