< Ana sayfa 07 Ekim 2018, Pazar

AstroKarmik ile 8-14 Ekim 2018 Haftasının Yorumları

Paylaş
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google+'ta paylaş Blogger'da paylaş E-posta ile paylaş

8-14 Ekim 2018 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Salı günü sabah saatlerinde gerçekleşecek olan yeniay bu haftanın en önemli gökyüzü olayı.
10 Ekim’de Merkür Akrep burcuna geçecek. Aynı gün Merkür-Uranüs karşıt açıda olacak. Ani karar ve tepkilerden, karar değişikliklerinden, düşünmeden hesap edilmeden yapılan hamlelerden, sivri çıkışlardan kaçınmakta fayda var bu etki ile birlikte Çarşamba günü.
Çarşamba ve Perşembe günleri aynı zamanda Venüs Mars kare açısı etkili olacak. Retro Venüs’ün gerginlik ve çatışma eğilimi veren etkilerini bir tık daha yükseltecek bu transit eğer otokontrol, anlayış, esneklik sağlayamamışsak stresin dozunun artışına vesile olabilir.
Perşembe ve Cuma günlerinde  Güneş-Plüton da kare açıda olacak. Güç çekişmeleri, şartları ve ilişkileri zora sokacak eğilimler, çatışma ve kriz ortamlarına çanak tutan haller, manipülasyonlar, spekülatif ve sıkıntı veren gelişmeler v.b. şeyler açısından riskler söz konusu.
Merkür-Satürn altmışlık açısı ise bu etkilerin minimum risk ile yönetmemize hizmet edecek.
İlişkilerde gergin ve çatışmacı eğilimler göstereceğimiz ancak olgun ve çözüm odaklı iletişim kurabilmişsek her sorunun bir çıkış yolunu, her problemin bir çözümünü görüp uygulayabileceğimiz bir hafta bizi bekliyor.

8 Ekim 2018 PAZARTESİ

Ay saat 04:09 sonrasında Terazi burcuna geçecek. Yarın gerçekleşecek yeniay öncesinde enerji ve motivasyonların çok yüksek olmayacağı, aksine uğraşmak, yorulmak ve mücadele etmek istek ve ihtiyacını duymayacağımız nitelikte bir gün ile haftaya başlıyoruz. Başlangıçlar, önemli adımlar açısından çok fazla destekleyici bir gün değil. Ancak bitirme, geride bırakma ve son noktayı koyma karar ve adımlarınız için elverişli olabilir. Gün arınma niyetlerini daha çok besliyor olacak.
Genel olarak günün tamamında diplomatik olmak, iş birliği sağlamak, uyum adına çaba sarf etmek sayesinde daha rahat yol alacağız. Yalnız kalmak yerine günü birileriyle, mümkünse de sizin için özel birileriyle geçirmek iyi gelebilir.
Sanatsal konular, estetik ve yaratıcılık gerektiren konular, sosyal olacağımız ve zamanı insanlarla paylaşacağımız ortamlar bizi çekecek. Arabulucu girişimlerin, insanları olduğu gibi kabul etmenin de problem çözümü yaratan etkisi olacak. Uyum adına kendi isteklerinden hepten vazgeçen, onaylamasa da tamam diyen, motive eden arzularından uyum adına vaz geçen tavırlar ise, gerilimin önüne geçse de gerçek manada bizlere yarar sağalamayacaktır. İnsanları mutlu etme çabasının kendi mutluluğumuzun önüne geçmesine izin vermemeliyiz.
Orta yolun hedeflenmesi önemli.
Bugün sabah saatleri günün en zor akan zaman dilimi. Kısıtlanmış ve yalnız hissetme hali söz konusu olabilir. Anlaşılmadığımızı, bir şeylere yetmekte ya da bir şeyleri yetiştirmekte zorlandığımızı, anlayış görmediğimizi ve gösteremediğimizi hissettirecek durumlarla karşılaşabiliriz. Zamanı iyi yönetmek, planlı ve programlı hareket etmek gerekliliği bu sabah her zamankinden fazla. Engeller, prosedürler, samimiyetsiz haller, tıkanıklıklar, olumsuzu ön plana çıkaran yaklaşımlar can sıkıcı olabilir.
Sabahın kasvetli hallerini günün geri kalanına taşımamak önemli. Aksaklıklara ve gecikmelere, engel olarak görünen durumlara takılmayıp önümüze bakabilmek, konu her ne ise elimizden gelenin en iyisini yapma çabasını gösterebilmek iyi olacak. Bu sabah ayrıca paylaşım ve iş birliği ihtiyaç ve taleplerimize de istediğimiz karşılıkları alamayabiliriz.
İlerleyen saatlerde bu tıkanıklıklar giderek azalacak hatta akşam saatlerine doğru aksine hız kazanmaya başlayacağız. Cesaret veren ve katan kişi ve durumlar, harekete geçme isteği uyandıran yaklaşımlar dikkat çekiyor.
Bu akşam yeniay öncesinde bir miktar içe dönme fırsatı yaratmak, kendimizle baş başa kalıp hangi konuda ve yaşam alanımızda ilişkileri daha kaliteli hale getirmeye ihtiyacımız var diye sorgulamak, hayatı paylaşmanın ya da paylaşamamanın bize kazandırdıkları ya da kaybettirdiklerini gözden geçirmek, genel olarak işbirliği, uyum , denge ve partnerlik konularında atabileceğimiz ve bize yol aldıracak adımlara odaklanmak iyi gelebilir.

9 Ekim 2018 SALI

Saat 06:46 da Terazi burcunda bir yeniay meydana gelecek. Her yeniay olduğu gibi taze başlangıçları ve niyetleri tetikleyecek.
Bu kez ana gündem maddeleri;
Özel, sosyal ve iş konulu ilişkiler
Ortaklıklar
Hukuki konular ve adalet arayışları
Sanatsal içerikli konular
Estetik ve güzellik ile bağlantılı işler
Uzlaşma ve arabuluculuk içeren mevzular
Politikayı ve politik olmayı ilgilendiren konular olacak
Bu bahsettiğim konuları temel alan bazı başlangıçlar açısından hız kazandıran bir süreç olacak.
• Bir ilişkiye başlamak, mevcut ilişkimizde bir aşama kaydetmek söz konusu olabilir.
• uzlaşma masasına oturmak, huzur, denge ve uyum adına adımlar atmak
için ivme katan bir etkisi olabilir.
• Anlaşmalar, ortaklıklar, iş birlikleri, el ele verme niyetleri gündeme gelebilir.
YENİAY İLE BİRLİKTE VAR OLAN BİR ANLAŞMAZLIĞA SON NOKTAYI KOYACAK ADIMLAR ATILABİLİR. Hukuksal bir mücadeleye başlama ve adaletin yerini bulması adına bir girişim söz konusu olabilir.
Yeniayın yöneticisi Venüs Akrep burcunda ve Retro ☹ Bu da bize yeniay ile atılan adımların istenen hızda gitmeyebileceğini, uzatmalı bir niyetin taze motivasyonunu yaratmakta zorluklar olabileceğini düşündürüyor.
Atılan adımların sonradan revizyon gerektirmesi, eski problemlerin yeni bir başlık altında tekrar gündeme gelmesi, vazgeçişler, çok büyük heveslerle atılan adımların aslında aynı tas aynı hamam bir noktaya bizi taşıması v.b. tıkanıklıklar ve zorlanmalar eşliğinde bir yeniayı işaret ediyor gökyüzü.
Zorlanma demişken, yeniayın ilk açısının Plüton ile kare olması da düşündürücü tabi ki 😊 Belki de bazen olmayacak dualara amin dediğimizi, ya da şartları çok zorlamanın doğal akışa engel olduğunu, olmayanı oldurmaya çalışma inadının her tarafı fazlasıyla yorduğunu kabul etmek gerekiyor. Zorlaştıran değil de kolaylaştıran, gerginlik veren değil de nefes aldıran adımlar, problem değil de çözüm doğuran niyetler çok daha akıcı ve yol aldırıcı olacak.
Bu konuda daha sonra daha fazla paylaşım yapacağım.
Genel itibariyle durmak değil de adım atmak ihtiyacını daha fazla duyacağımız, küçük ve kolay adımlardan da tatmin olmayacağımız, büyük ve mücadele isteyenlerini tercih edeceğimiz nitelikte bir gün olacak.

10 Ekim 2018 ÇARŞAMBA

Haftanın iletişim kazalarına ve bunlara dayalı oluşabilecek kırgınlıklarına en yatkın olduğumuz günlerinden birindeyiz. Ay saat 03:40 sonrasında Akrep burcunda olacak. Sezgisel yaklaşımlar, hissi tepkiler günün ana temaları arasında. Fazlasıyla kuşkucu ve meraklı haller de dikkat çekecek. Duygusal olarak hassas ancak güçlü görünme ihtiyacında olduğumuz için bunu fazla belli etmeme eğiliminde olacağız gün boyunca. Kırılganlıklar da söz konusu olabilir. İletişimde her zamankinden kontrollü olmak önemli. Özellikle de akşam saatlerinde kesinleşecek Merkür-Uranüs karşıt açısının gün boyunca etkili olacağını düşününce düşünmeden konuşma, anlamadan dinlemeden karşılık verme, fevri karar ve tepkilerden kaçın diyor gökyüzü. Bu hem sonrasında pişmanlık getirebilir hem de iletişimde problemlere vesile olabilir.
Sabah saatlerinde Ay da bu açıyı tetikleyecek.
Zihinsel ve iletişimsel bir otokontrol bugün her zamankinden daha önemli.
Genel olarak bu etkilere olumlu anlamda bakacak olursak, hızlı hareket etme ve hızlı karar verip yola devam etme ihtiyacı söz konusu olacaktır. Zihinsel aktivitelerde kavrama ve ifade etme açısından hız artacaktır. Bu işimizi yarayabilir mutlaka. Yeniliklere açık olmak sayesinde daha önce üretilmemiş fikirler, bulunmamış çareler ayağımıza gelir. Orijinal, özgün ve de yaratıcı fikirlerin uçuşabilir. Ancak yine de bu etki altındayken geleni işlemek ve işe yarar hale getirmek önemli. Zira hızlıca alınan kararlar risk ile sonuçlanabilir.
İletişimde fikirsel çatışmalar, patlayıcı ve parlayıcı tepkiler, bu tepkilerin hareketlere yansıması, patavatsızlıklar, agresyonlar, aniden çıkan ve neye mal olacağı düşünülmemiş laflar edilmesi, iletişimde köprülerin yıkılması da söz konusu olabilir.
Beklenmedik tepkiler, canı yanınca karşılığını veren sivri ifadeler, isyankar söylemler, ortama uymayan ve sınırları koruyamamaktan dolayı saygısız olarak kabul edilebilecek söylemler, her lafa verilecek bir cevabı olsun diye üste çıkmaya çalışan, konuşmada haklı ve güçlü olmaya ihtiyaç duyan tepkiler bugünün en çok dikkat edilmesi ve yönetilmesi gereken eğilimleri.

11 Ekim 2018 PERŞEMBE

Ay Akrep burcundaki seyrine bugün de devam ediyor. Bugün de haftanın gergin günlerinden biri. Venüs Mars kare açısı ve yarın kesinleşecek Güneş Plüton karesi bir arada düşünüldüğünde bu etkiler altında iken gerçekten de çatışma ve diklenmelere çok yatkın olduğumuzu söyleyebiliriz. Neyse ki bugün Ay’ın yaptığı açılar destekleyici nitelikte ama genel olarak inatlaşmalardan ve agresif ortam ve durumlardan uzak olmakta fayda var bugün.  Bugün ve yarın için güç çekişmeleri, şartları ve ilişkileri zora sokacak eğilimler, çatışma ve kriz ortamlarına çanak tutan haller, manipülasyonlar, spekülatif ve sıkıntı veren gelişmeler v.b. şeyler açısından riskler söz konusu.
Bir karşı karşıya gelme durumunda her zamankinden daha sert, acımasız ve sivri olma eğilimi gösterenler olacak. Biz bu durumların içinde de yer alabiliriz ortasında da. Ne kadar dengede kalmayı becermişsek o kadar iyi yöneteceğiz gergin ve stresli ortam, durum ve ilişkileri.
Sabah saatlerinde esneklik ve anlayış göstermek açısından nispeten daha destekleyici olacak. Öğleden sonrasında güç ve uğraştırıcı işler, mücadele gerektiren durumlarda öne atılma ve uğraştırıcı işlerin altından kalkabilme teması var.

12 Ekim 2018 CUMA

Ay 12:52 ye kadar Akrep burcunda ve boşlukta olacak. Abartılı tepkiler, sert ve sivri ifadeler, mutlaka haklı çıkmalıyım ihtiyacı söz konusu olabilir. Uzlaşma, orta yolu bulma ya da anlayış gösterme eğilimi az olacak.  Güç çekişmeleri, şartları ve ilişkileri zora sokacak eğilimler, çatışma ve kriz ortamlarına çanak tutan haller, manipülasyonlar, spekülatif ve sıkıntı veren gelişmeler v.b. şeyler açısından riskler var gün içinde.
Merkür-Satürn altmışlık açısı ise bu etkilerin minimum risk ile yönetmemize hizmet edecek.
İlişkilerde gergin ve çatışmacı eğilimler göstereceğimiz ancak olgun ve çözüm odaklı iletişim kurabilmişsek her sorunun bir çıkış yolunu, her problemin bir çözümünü görüp uygulayabileceğimiz bir gün bizi bekliyor.
Saat 12:52 sonrasında Ay Yay burcuna geçecek. Eğer sabah saatlerinin zorlanmalarını günün ikinci yarısına taşımışsak gerginlik artabilir. Ancak yine de bu saatten sonrası çok daha fazla pozitife bakabilme eğilimi veriyor. Geniş düşünmek, esnek davranabilmek, farklı bakış açılarına kulak vermek sorun varsa bile çıkış yollarını da görebilmeyi getirecek.

13 Ekim 2018 CUMARTESİ

Ay gün boyunca Yay burcunda seyredecek. Harekete geçme, aksiyon alma, hız katan girişimlerde bulunma istek ve eğilimi olacak özellikle günün ilk yarısında. Spor yapmak, yürüyüşe çıkmak, farklı şeyler denemek, hayatınıza hareket katacak, manevra kabiliyetinizi artıracak değişimler yaratmak, bunlara niyet etmek için değerlendirilebilir. Yeni bir şeyler öğrenmek, bilginin ve buna hizmet edecek rehberliklerin peşinden koşmak da iyi gelebilir.
Günün ikinci yarısı ise odaklanma sorunları, dağılma ve hedefin şaşması, motivasyon kayıpları v.b. şeyler söz konusu. Sıkı sıkıya bağlılıktan ziyade çözülmeye hizmet eden aksaklık ve sorunlar, yanılma durumları yaşanabilir. Objektiflikten uzak yaklaşımlar hedef belirleme ve hedefe kanalize olma durumlarını zorlaştırabilir. Teslimiyetçi yaklaşımlar, fedakarlıklar ve olayları akışına bırakma eğilimi de olabilir. Dozunu kaçırmadığımız ve sınırları korumayı bildiğimiz sürece esneklik gösterebilmek fayda sağlayabilir. Ancak etki altında kalma ve yönlendirilme halinin, akıntıda sürüklenmeye de vesile olmaması gerekir.
Manevi açıdan güç katacak aktiviteler, ortamlar için uygun ancak dünyevi ve somut bir hedef belirleme gerekliliği taşıyan iş ve girişimler için elverişli değil öğleden sonra saatleri. 

14 Ekim 2018 PAZAR

Ay akşam saatlerine kadar Yay burcunda ve boşlukta olacak. Sıkıcı rutinler ve sorumluluklardan ziyade farklı ve keyif veren şeylerle uğraşmak isteyeceğiz bu tatil gününde. Odaklanma sorunları, mutlaka yapılması gereken işlerle, sorumluluklarla ilgili aksaklıklar, kararsızlıklar, sıkıntıya gelememe hali söz konusu olabilir. Bugün en çok keyif verecek şeyler de kısa da olsa gezi planları yapmak, okumak, öğrenmek, yeni bir şeyler deneyimlemek, farklı bakış açılarına kendimizi açmak, özgür hissedeceğimiz aktivitelere zaman ayırmak.
Farkındalık yaratacak her türlü ortam ya da plan için de elverişli olacak bugün.
Saat 22:16 sonrasında Ay Oğlak burcuna geçecek. Bu saatten sonrası gelecek hafta içinde yapacağımız işlerin planları ve stratejileri ile geçecek.  Sorumluluk almaya, planlı programlı hareket etmeye ve öz disiplin haline uygun şekilde günü tamamlıyoruz ve haftaya da bu etkiler altında başlayacağız.
 
Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr.Samiye Özbaş Soysal

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://www.astrokarmik.com/astrolojik-danismanlik-icin
Regresyon Danışmanlığı talepleriniz için…
http://www.astrokarmik.com/karma-kosesi/regresyon-danismanligi
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji