< Ana sayfa 07 Nisan 2019, Pazar

AstroKarmik ile 8-14 Nisan 2019 Haftasının Yorumları

Paylaş
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google+'ta paylaş Blogger'da paylaş E-posta ile paylaş

8-14 Nisan 2019 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

8 Nisan 2019 PAZARTESİ

Haftanın ilk günü Ay günün tamamında Boğa burcunda olacak. Sabah saatleri sağlamlık, kalıcılık, stabilite sağlamak, bize güven veren kişilerle ve ortamlarda bulunmak, bu içerikte bir iletişim içinde olmak çabası içinde olacağız. Sabah saatleri bu açıdan önemsediğimiz kişilerle konuşmak, fikir alışverişlerinde bulunmak, bilgisine, tecrübesine rağbet ettiğimiz kişilerle bir arada olmak, kulak vermek, güven inşa eden konuşma ve görüşmeler yapmak için elverişli olacak. Gün ortasına doğru da güç katan destekler, kalıcı çözüm üreten yaklaşımlar, zor ve çetrefilli ama altından kalkılması tatmin sağlayan işler gündeme gelebilir.
Saat 11:28 sonrasında Ay günün geri kalanında açısız olacak. Bu nedenle önemli iş ve girişimleriniz için 11:28 öncesini çok daha verimli şekilde değerlendirebilirsiniz.

9 Nisan 2019 SALI

Ay günün tamamında İkizler burcunda olacak. Hem fiziksel açıdan hem de iletişim açısından harekete ihtiyaç duyacağımız nitelikte bir gün. Çok fazla merak ve her şeyle aynı anda aynı hevesle ilgilenme hali dikkat dağınıklıklarına, dağılmalara vesile olabilir. Genel olarak duygusal gerginlikler de olası. Özellikle günün ilk yarısı dengesiz duygu halleri vesilesi ile inişli çıkışlı durumlar, fevri tepkiler, çatışmaya sebebiyet verecek düşüncesiz yaklaşımlar, empatiden uzak bir iletişim riski söz konusu.
Günün ikinci yarısında ve özellikle akşam saatlerinde de yarın kesinleşecek olan Venüs-Neptün kavuşum açısının etkileri dikkat çekiyor.
Balık burcundaki bu transit İlişkilerde fedakarlıklar, duygusallıkta artış, akışa bırakıverme, sanatsal ve ruhsal konularda kendini açma, sevginin etkili biçimde ifade edilmesi beklentisi açısından yüksek potansiyeller yaratacaktır.
Ancak bunun yanında özellikle ilişkiler açısından gerçeklikten uzaklaşma, kendi kendini kandırma ya da aldanma durumlarına da gayet açık olabiliriz. Parasal konularda da herhangi bir atılım yapmak için elverişli olmayacaktır bu transitin etkileri. Yanılma payı artar. Dünyevi hesapların peşinde gitmek için değil de içimizden gelen özel duygusal etkileri açıklıkla ifade edeceğimiz bir yol bulmak için daha uygun olabilir. Yaratıcılık gerektiren bir işiniz ya da uğraşınız varsa koy verin kendinizi. Aksın içinizden gelenler. İlahi konular, mistik ve derin konularla ilgilenmek için de ideal etkiler barındırır bu transit.
Bu akşam ve yarın bu etkileri yoğun olarak hissedeceğiz. Yine özellikle yarın bunun eşliğinde olan diğer açılar da etkili olacağından akışa bırakılan bir ilişki temasından ziyade kaygılı ya da yanılma payı içeren konular, kırılganlıklar gündeme gelebilirmiş gibi görünüyor.

10 Nisan 2019 ÇARŞAMBA

Ay günün tamamında İkizler burcundaki seyrine devam edecek. Olaylara, konuşmalara, ilişkilere yüzeysel yaklaşmaktan ve gereken özeni göstermemekten kaynaklı olacak şekilde yanlış anlama ve anlaşılmalara çok müsait olacak erken saatler.  Yapılan fedakarlıkların değer görmediğini fark etmek, ya da beklenen bir özverinin istediğimiz ölçüde ve içtenlikle yapılmadığını görmek hayal kırıklığı yaşamaya vesile olabilir. Dargınlık yaratacak düşüncesizlikler, şaka kisvesi altında söylenen sözler, empatiden uzak yaklaşımlar yorucu olabilir.
Gün ortası günün en kaliteli zaman dilimi. Uyum, anlayış, destekleşme söz konusu olacak. Aradığımız bilgiye hızlıca ulaşma, sorumuzun cevabını alma, aynı dilden konuşabilme, karşı fikre anlayış gösterebilme hali var.
Öğleden sonra ve akşam saatleri de iletişimde kontrolü kaybetme riski var. Ölçüsüz laflar, üst kademeden vaatler, olumlu ya da olumsuz içerikte büyük konuşmalar, olmayacak dualara amin demeler söz konusu olabilir. Tehditler de vaatlerde yüksek birimden havada uçuşabilir. Dilin ve fikirlerin ölçüyü kaçırma riski tedbir gerektiriyor.
Tüm gün etkili olan Güneş Satürn kare açısı da olumsuza ve karamsarlığa kayma hali, samimiyet yaratmakta zorlanma, teyit, takdir ve onay alma gerektiren şeylerde beklentinin karşılanmaması, yetersizlik hissi veren kişi ve durumlarla karşılaşma, otorite ile yürümesi gereken işlerde aksaklıklar, bir şeylerin istediğimiz hızda gitmemesi, beklenenin gecikmesi, kendimizi samimiyetle ifade etmekte zorlanma, beklenen karşılıkları bulamama, duvarların kalınlaşması v.b. şeylere vesile olabilir.
Saat 20:26 sonrasında Ay günün geri kalanında boşlukta olacak.

11 Nisan 2019 PERŞEMBE

Ay saat 06:31 sonrasında Yengeç burcunda olacak. Ailemizle ve sevdiklerimizle ilgilenmek, evimize zaman ayırmak, ülkeyi ilgilendiren konularda hassasiyet göstermek için elverişli bir gün. Bugün ve yarın için duygusal hassasiyetler çok artmış durumda olacak.
Sabah saatleri beklenmedik gelişmeler, değişiklik yaratan karar ve haberler, sürprizli durumlar, alternatif planlar, duygusal olarak etkileyecek nitelikteki olay ve gelişmeler gündeme gelebilir. Değişimin ferahlık vereceği, B ve C planlarına açık olmanın, değişik görüşlere kulak kabartmanın, tebdili mekanın iyi geleceği saatler bunlar.
Günün geri kalanında zaten hassas olduğumuz bir konuda damarımıza basan insanlar, kronikleşmiş yaralarımızı deşen durumlar, savunmacı be korumacı olmamıza vesile olan gelişmeler yaşanabilir. Eski bir söz ya da duygu bir şekilde tekrar karşımıza çıkabilir. Şifalandırmak da mümkün aynı sızıyı tekrar hissetmek de.
Bu etkiler altında söylenen sözlerin eğer düşüncesizce ve özensiz biçimde ifade edilmişse her zamankinden daha yaralayıcı olabileceğini de göz ardı etmemek lazım. Bir de akşam saatlerinde yarın kesinleşecek Merkür Plüton transiti de devrede olacak. Yani farkında olmadan yara açan sözler çıkabilir ağzımızdan aman dikkat.
Bu transitleri bir arada düşündüğümüzde, içimizde kalmış bir şeyin karşılığını verme cesareti de ortaya çıkabilir.

12 Nisan 2019 CUMA

Ay günün tamamında Yengeç burcunda olacak. Evimiz, yuvamız, sevdiklerimiz, özel hayatımız öncelikli konularımız olacak bugün de. Aşırı hassasiyet ve korumacı tavırlar söz konusu günün genelinde. Alınganlıklar ve buna vesile olabilecek durumlar yaşanabilir. Hırçın ve küsen tavırlar da görünebilir. ☹
Günün tamamında Venüs-Satürn altmışlık açısı etkili olacak. İlişkilerimizde ölçülü olmanın, saygı çerçevesinde hareket etmenin lehimize olacağını söyleyebiliriz. Saygı, özen, sorumluluk alan tavırlar kıymet bulacak. Sağlam nitelikli yakınlaşmalar ve güven inşa eden arkadaşlıklar için, yaş olarak büyük veya olgun kişilerden destek almak için elverişli bir transit bu. İlişkiler aracılığıyla büyüme, olgunlaşma ve maddi ya da manevi açıdan kazanç elde etme etkisi de var gökyüzünde. Kişilere de ilişkilere de gerçekçi tarafından bakabilmek değerli olacak. Kusurlar varsa bunlar da dile gelecek… Bu etkiler altındayken, herkes değil de sizin ilgi ve sevginizi akıtmanıza değecek insanlar olsun yanında diyor gökyüzü. Seçici ol diyor netice olarak gökyüzü bizlere.
Ya da seçtiğinin değerinin farkına var… Bunu görebilmek ve gösterebilmek dileğiyle diyelim o zaman 😊
Gün ortası esneklik, uyum, fedakarlıklar, duygusal paylaşımlar açısından güzel etkiler var.
Akşam saatleri nispeten gerginlikler daha fazla olacak. Yalnız ve desteklenmiyor hissetme, aksilikler ve gecikmeler yaşama, negatif bakış açıları sebebiyle karamsarlıklar, içe kapanma, izolasyon ihtiyacı, otorite olma ve sözünü geçirme arzusu, eğer bunu yapamamışsak patlayıcı, parlayıcı tavırlar söz konusu olabilir. Yani önemli iş ve görüşmeleri akşam saatlerine sarkıtmamak iyi olabilir.
Esasen, negatif bakış açılarına ve yetersizlik kaygılarına yenik düşmemişsek akşam saatleri de dahil geleceğe ışık tutacak nitelikte birtakım destekler, rehberlikler de elde edebileceğimiz nitelikte bir gün diyebiliriz.

13 Nisan 2019 CUMARTESİ

Ay saat 10:50 sonrasında Aslan burcunda ve bunun öncesinde Yengeç burcunda ve açısız olacak.
Sabah saatlerinde kesinleşecek Güneş Plüton kare açısının etkilerini yoğun olarak hissedeceğiz.
Otorite savaşları, haklı be haksız mücadeleleri, ego çekişmelerine şahitlik edebileceğimiz nitelikte bir gün olacak. Yöneten olmak, son sözü söylemek, kontrol eden ve inisiyatif olan olarak kabul edilmek bugün en büyük arzumuz olacak. Bir şeyleri irademizi ortaya koyup, baskı ve manipülasyon ile zorla kabul ettirmeye çalışma v.b. haller söz konusu olabilir. Güçlü olma ve gücünü kabul ettirme, otorite olmaya ve otoriteyi sürdürmeye çalışma ihtiyacı gerçekten de çatışmalara vesile olabilir. Sert tavırlar, tolerans eksikliğinden kaynaklanan tepkiler günün genelinde risk teşkil ediyor.
Baskı, isyan durumları, sınırları aşmaya ve korumaya çalışanlar arasındaki çekişmeler, ölçüsüz ve beklenmeyen tepkiler, özgürlüğünü ve neler yapabileceğini diğer insanlara ispatlamaya çalışan kişiler, “ben izin verdiğim sürece kendini ifade edebilirsin” diye verilen karşılıklar gerginlik yaratabilir.
Haftanın belki de en gergin günü diyebiliriz. Esnekliğin ve aşırı uçlardaki düşünce, karar ve tepkilerden kaçınmanın önemli olduğunu söyleyelim.

14 Nisan 2019 2018 PAZAR

Ay dün olduğu gibi bugün de Aslan burcunda olacak. Bugün de dün olduğu gibi, önemsenmek, yöneten olabilmek, beğenilmek ve merkezde yer alabilmek önemli ihtiyaçlarımız arasında. Düne göre hem çok daha dengeli hem de aradığımızı daha rahat elde edebilir durumda olacağız.
Sabah saatleri hızlıca yol almak, bir şeyleri çabucak halletmek, hız kesen faktörleri ortadan kaldırmak, güne dinamizm katmak ihtiyacımız fazla olacak. Motive eden kişi ve durumlarla karşılaşabiliriz. Kıymetini bilmek ne güzel olur.
Güneş-Jüpiter ve Venüs Ay düğümleri destek açısı gerginliklerin geride kalması ve bulutların dağılması anlamına gelebilir.  Aynı zamanda var olanın olumlu yanlarını görme ve gösterebilme, çözümcül yaklaşımlarla eski tecrübelerin yeni durumlara fener edilmesi de söz konusu olabilir.
Hem ilişkiler açısından hem de var olan potansiyeli dolu dolu ortaya koyma ihtimali açısından güzel bir gün. Şans niteliğindeki gelişmeler, eğer o şansı daha önceden çaba ile artırdıysak emeğin karşılığı alma v.b. durumlar yaşanabilir.
Haftanın en güzel günü. Değerlendirebilmek ümidiyle diyelim o zaman 😊
 
Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr.Samiye Özbaş Soysal

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://www.astrokarmik.com/astrolojik-danismanlik-icin
Regresyon Danışmanlığı talepleriniz için…
http://www.astrokarmik.com/karma-kosesi/regresyon-danismanligi
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji