< Ana sayfa 08 Temmuz 2019, Pazartesi

AstroKarmik ile 8-14 Temmuz 2019 Haftasının Yorumları

Paylaş
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google+'ta paylaş Blogger'da paylaş E-posta ile paylaş

8-14 Temmuz 2019 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

***Bu haftanın en önemli gökyüzü etkilerinden biri pazartesi sabah saatleri itibariyle başlayacak olan Merkür geri hareketi. Aslından geçen hafta sinyallerini aldık. Sosyal medya kullanımında yaşanan aksaklıklar, elektronik eşyalar ile alakalı yaşanan sıkıntılar, iletişim aksaklıkları bize demo yaptı. Bu sürecin yaşanacak olası tedbir ve kontrol noktalarını kaçırmamak önemli.
1 Ağustos’a kadar devam edecek geri hareket.  8-19 Temmuz arasında Aslan burcunda, 19 Temmuz 1 Ağustos arasında Yengeç burcunda gerileyecek. Sonrasında 11 Ağustos da tekrar Aslan burcuna geçecek.
 
***Pazartesi günü aynı zamanda Venüs’ün Kiron ile kare ve Uranüs ile sekstil açıları kesinleşecek.
İkili ilişkilerde cesaret ve kararlılık konusu testten geçecek ve bu açıdan eski problemleri gündeme taşıyacak yeni ve beklenmedik gelişmeler söz konusu olacak.
Geçmişte kalmış bir hikaye yeniden canlanabilir.
Ya da yarım kalmış bir hesap hiç beklemediğimiz bir anda ve ortamda bir kez daha ve bu kez net bir şekilde ödenmesi adına önümüze gelebilir.
Aile içi çözülmesi beklenen ve ilişkilerin yıpranmasına vesile olan bir konunun çözümü için alternatif çıkış yolları karşımıza çıkabilir.
Kıramam dediğimiz kabuklar ve kalıplar eğer biz direnmişsek gıyabımızda ve kontrol edemeyeceğimiz gelişmeler eşliğinde kırılabilir. Ya da biz esnemeyi tercih edip rahatlayabiliriz. Hafifleyebiliriz.
İlişkilerdeki duygusal direnç mekanizmalarını, hırçınlık ve küskünlükten kaynaklanan mesafeleri, kendini korumak ve güvende hissetmediği için gardını almak adına yaratılan sınırları aşmak için destek bulabiliriz.
Neden olmasın demek ve en önemlisi duvarları, inadı, direnci kırmak, “küstüm oynamıyorum” ları bir kenara bırakabilmek önemli.
Bu etkiler altında yeni ve ilişki temelli kırgınlık ve yaralar oluşturmak da gayet mümkün. Aman dikkat!
 
***Pazartesi günü boyunca özellikle de akşam saatlerinde Merkür Mars kavuşumu da etkili olacak. Akşam saatlerinde hızlıca verilen cevaplar, alınan kararlar, verilen sözlü ve yazılı tepkiler her zamankinden daha çok risk barındırıyor.
Hem Merkür Retro hem de Mars tedbirsizlik ve iletişim kazası riski veriyor.
Hızlı değil de doğru kararları ve cevapları vermek önemli.
Salı günü de bu etkilerden nasibini alacak.
Sözlü atışma ve inatlaşmalar, acelecilikten kaynaklanan aksaklıklar, tam okumadan, anlamadan, dinlemeden varılan yargılar, “en iyi fikir benimkisi” diyen egolar ve buna dair çatışmalar yaşanabilir.
Haklı çıkma ve aklımızla karşımızdakini yenme, sözlü mücadelelere girme riski otokontrol gerektiriyor.
 
***Haftanın ilk yarısında aynı zamanda Salı günü kesinleşecek Güneş Satürn karşıtlığı ve Güneş KAD kavuşumu etkili olacak.
Bize kendimizi kısıtlanmış, sınırlanmış hissettiren durumlar yaşanabilir.
Yalnız ve desteklenmemiş, takdir edilmemiş, değerimiz görülmemiş gibi hissedeceğimiz şeyler söz konusu olabilir.
Aşamadığımız mesafeler, kabul ettiremediğimiz kararlar, esnemeyen kurallar, kırılamayan direnç, değişmemekte ısrar eden doğrular ve prensipler zamanı ve bizi ağırlaştırabilir.
Bizim ilerlemek istediğimiz bir konuda kontrol mekanizmaları ve engel koyan aksaklık ve kişiler devreye girebilir.
Almak istemediğimiz sorumluluklar dayatılabilir.
Alayım dediğimiz sorumlulukları taşımanın aslında ne kadar zor ve yorucu olduğunu fark edip kaygılanabiliriz.
Mecburiyetler bizi her zamankinden daha çok yorabilir.
Bu hallere vesile olan durum her ne ise sonradan iyi ki diyeceğimiz şekilde gelişime katkı sağlayacak diyebiliriz. Sadece biz bunu hemen göremeyebiliriz. Karamsar, tedbirli ve kaygılı yaklaşımlar daha ön planda olacak. 
Gösterilen çabanın ve alınan sorumlulukların, gayret ve dirayetin, olgun ve ağırbaşlı tavırların, gelişim için gereken her ne ise yapabilme istikrarının faydalarını zaman içinde göreceğimiz belli. Bu etkiler altında otorite ve erkek figürlerinden gelecek ve belki de gelmeyecek olan destek de kıymetli olacak. 
Aile ve sevdiklerimiz, duygusal bağlarımız ve bunların hem var olanına hem de yeni atılacak tohumlarına dair gelişmeler yaşanabilir.
Her türlüsü bir şekilde geleceği inşa edecek somut sonuçlara hizmet edecek gelişmelerden bahsediyor.
Taşıması zor ancak iyi ki taşımışım dedirten sorumluluklar söz konusu.
 
***Çarşamba ve Perşembe günleri, Perşembe günü kesinleşecek olan Güneş Neptün destek açısı ile birlikte Mars Kiron üçgen ve Mars Uranüs kare açıları da devrede olacak.
Bir konuda yaşanacak hızlı gelişmeler bir başka konuda olayları akışına bırakmak ile çok alakalı olacak. Biri diğerini tetikleyecek.
Özgürlük adına verilen bir mücadele, fark yaratmak adına atılan adımlar, hızlı sonuç elde etmek adına yapılan ısrarcı girişimler, gerginleşen ve bir şeyleri değiştirmek ya da harekete geçirmek adına şartları zorlama hali söz konusu olabilir.
Bir türlü cesaret gösteremediğimiz bir konuda motivasyon artıran hızlı gelişmeler yaşanabilir.
Akışın gücü ve biraz da ona teslim olabilmek önemli.
Huzur, dinginlik verecek ve manevi açıdan besleyecek her türlü aktivite günün potansiyel gerginlik veren etkilerini yumuşatacaktır.
Bu etkiler altında kaza ve sakarlık konusundaki risklere, elektrik ve elektronik eşyalarla ilgili yaşanabilecek kazalara, yangın ve kesici aletlerle olabilecek yaralanmalara karşı dikkatli olmakta fayda var.
 
***Hafta sonu ise Pazar günü kesinleşecek olan Güneş Plüton karşıt açısı etkili olacak. Hafta sonu “benim işime karışamazsın” diyenlerle “benim dediğin işi bana sormadan yapamazsın” diye bastıranlar karşı karşıya gelecek.
Bu etkiler altında görünür ya da manipülatif bir baskı mutlaka olacaktır.
Aşırı ısrarcı ve empoze etmeye çalışan tavırlar, güçlü, haklı, sözü geçen ve otorite olmaya çalışan haller ya göstere göstere olacak ya da empozisyon ve duygusal baskı ile birlikte gelecek.
Karşı tarafı bir şekilde ikna etmenin yolunu bulmak, bulmadan bırakmamak, karşımızdakinin fikrini, kararını ve önceliklerini değiştirmeye çalışma çabası yorucu olacak.
Zira özgür hareket etme ve ipleri kimseye bırakmama ihtiyacı da çok yüksek olacak.
Kıskanç, kuşkucu haller, canı yandıysa can yakmayı kendine mübah sayan haller dikkat çekecek.
 
***17 Temmuz’da geçekleşecek Oğlak burcundaki Ay tutulmasının da yaklaştığını göz önünde bulundurunca duygusal anlamda yoğun, yorucu ve yıpratıcı durumlar ve kişiler bolca olabilir çevremizde.
Haftanın tamamında zaten bu gerginliği tırmandıran gelişmeler söz konusu olacak.
Dışımızda ne olduğundan ziyade onu biz içimizde nereye koyuyoruz ve bizde ne mana buluyor ona bakmak lazım.
Eğer biz kendi içsel dengemizi korumayı becerebilmişsek dış şartlar bizi o kadar da sarsamaz.
Dengemizi bozamaz.
Kontrolü kaybetmemek adına verilen savaş ve otoriteyi sağlamak adına yapılanlar, duygusal dengeyi sağlayamamaktan kaynaklanan inişli çıkışlı, patlayıcı ruh halleri söz konusu olabilir.
Ay tutulmasının gerginliklerini hafta boyunca giderek artan dozda ve hafta sonu yaşamaya devem edeceğiz.
Huzura hizmet edecek şekilde davranabilmek ve dengede kalabilmek, negatif duygulardan arınabilmek, duygularımızla mantığımızı dengeleyebilmek dileğiyle diyelim o zaman.
Mutlu bir hafta dilerim😊

8 Temmuz 2019 PAZARTESİ

Ay saat 09:06 sonrasında Terazi burcunda olacak. Çok yoğun bir tempo, fiziksel olarak yorulacağımız bir günlük program, mücadele etmemizi ve rekabet etmemizi gerektiren durumlar bugün ve yarın cazip gelmeyecek. İkili ve sosyal ilişkiler sayesinde, diplomatik tavırlarla, iletişim becerilerimizi kullanarak işlerimizi halletmek isteyeceğiz. Yorulmamaya yönelik yapacağımız bir günlük plan huzuru artırabilir.
Bu arada biz çok rahatsız olup kaçtıkça kendimizi hiç tahmin etmediğimiz tartışma ortamlarında da bulabiliriz. Suskunluk da bir çeşit çatışma malzemesi olabilir.
Gün ortası ve öğleden sonrası günün en çok verim alabileceğimiz zaman dilimi.
Merkür retrosunu göz ardı etmemek kaydıyla önemli konuşma ve görüşmeleri bu zaman diliminde yapabiliriz.
İlişkiler açısından da sürprizli gelişmeler ve değişiklik, heyecan yaratacak durumlar söz konusu olabilir.
Maddi konularda farklı alternatif ve cazip olabilecek kazanç ve harcama imkanları doğabilir.
Her türlüsü için hızlıca karar vermeyip elde etme ve tüketme kararlarının gerekçelerini ve neler getirip götüreceğini sorgulamak, fikri ve niyeti olgunlaştırmadan harekete geçmemek önemli.
Aynı tedbirli hareket etme ihtiyacı ilişkilerle ilgili başlatma ve bitirme kararları için de geçerli.
Ancak bu etkiler altında iken hayatın tadını farklı şekilde çıkarabilme imkanı veren deneyimler, değişik hobiler ve eğlence anlayışımızı değiştirecek yenilikler de gündeme gelebilir. Değerlendirmek güzel olabilir.
Akşam saatlerinde yarın kesinleşecek Merkür Mars kavuşumu devrede olacak. Dilin kemiği yok denilebilecek konuşmalar açısından riski bu transit. Hızlı, karar, hızlı cevap, çabuk yargı, acele hareket, sabırsız davranış, inatlaşma, didişme, haklı çıkmaya çalışma hallerine dikkat etmekte fayda var.

9 Temmuz 2019 SALI

Ay günün tamamında Terazi burcundaki seyrine devam edecek.
Gün boyunca Güneş Satürn karşıt açısının etkileri yoğun olarak hissedilecek. Ay da yapacağı açılarla bu karşıtlığı tetikleyecek. Özellikle günün ikinci yarısı çok daha gergin ve yorucu olacak.
Hem dilimiz sivri olacak hem de yaptığımız ya da yapmadığımız her şey ve de söylediklerimiz ve söylemediklerimiz her zamankinden daha çok tepki alacak.
Saygı sınırları, genel olarak sınırlar bilinsin ve haddi aşan tavırlara hiç kimse yeltenmesin isteyeceğiz. Haddi aşma kısmı için kriterler de artmış olacak. Sözlü saldırılar ya da normalde saldırı olarak algılamayacağımız söylemler bu had aşma meselesinin fitilini ateşleyecek.
Bugün resmi iş ve girişimler, otorite ile yapılacak görüşmeler, beklenen destek, alınacak takdir istenen şekilde gerçekleşmeyebilir.
Hız azaltan ve desteklenmediğini, iyi niyet çabasının karşılık görmediğini, yeteri kadar kıymet bilinmediğini hissettiren gelişmeler yaşanabilir. Buna hizmet edecek kişiler devrede olabilir.
Yetersizlik hissi ya da bir konudaki motivasyonların düşmesi söz konusu olabilir.
Öğleden öncesi ve sabah saatleri nispeten daha akıcı. Gün içinde planladığınız şeyleri erken saatlerde yapabilirsiniz.
Öğleden sonra ve akşam saatleri günün tüm riskleri fazlasıyla hissedilecek.
Akşam saatlerinde ayrıca duygusal patlamalar, baskının isyana dönüşmesi, aşırı kıskanç ve şüpheci durumlardan kaynaklanan gerginlikler, takıntılı tavır ve düşünceler, manipülasyonlar, bir şeyleri zorla kabul ettirme çabası, otorite olma isteği söz konusu olacak. Her durumda kendimiz baskı altında hissedeceğimiz ve görünürde bir mesele olmasa gergin ve huzursuz olma ihtimali yüksek bir akşam olacak.
Huzur, dinginlik, denge ve uyum adına ek çaba göstermemiz gerekecek ve bu belki de kurtarıcı etki yaratacak.  

10 Temmuz 2019 ÇARŞAMBA

Ay saat 12:28 e kadar Terazi burcunda ve açısız olacak. Sonrasında Akrep burcuna geçecek. Günün ilk yarısı bir takım belirsizlik ve düzensizlikler barındırsa bile yine de fayda sağlayan desteklerin, rehberliklerin alınabileceği fırsatlar karşımıza çıkabilir. Genel olarak mevcudu yürüten, tembelleşme eğilimi veren, mücadele isteyen işlere hiç yeltenmeyip hatta belki de bazı işleri savsaklayan haller söz konusu olacak. Bu nedenle antenleri de açmak, söylenen bir söze, verilen bir görşle, ortaya atılan bir fikre, destek alışverişlerinden gelebilecek faydaya kendimizi açmak iyi olabilir.
Bu etkiler altında aslında var olan ve gelecekte daha çok işimize yarayacak potansiyel becerilerimizi fark etme ya da bunun başkaları tarafından fark edilmesi gibi durumlar da yaşanabilir. Bize iyi gelecek ve yolumuzu açacak insanlarla yolumuz kesişebilir. Ortaklaşa yapılacak işler, iş birliğine dayanan ya da götürecek olan gelişmeler olumlu şekilde ilerleyebilir.
Günün ikinci yarısı dengemizi bulmakta, istikrar sağlamakta ve kararlı bir duruş sergilemekte zorlanabiliriz.
Ay hafta başında etkili olan Merkür Mars sert açısını bir kez daha tetikleyecek.
Sert ve yargılı tepkilerden, ani kararlardan ve ani kararlara götürecek oldu bittiye getirilmiş konuşmalardan, bir hırsla yapılan ve söylenen her şeyden sakınmakta fayda var. 
Beklenmedik tepkiler ve ani gelişmeler bu akşam saatlerinde dengemizi bozabilir. Her zamanki tavrımız ve söylemlerimiz, her zamanki tarzımız bu kez bardağı taşıran son damla olabilir. Evdeki hesabın çarşıya uymadığı, bildiğimizi bozan ve oyunu yeniden kuran gelişmeler yaşanabilir.
Çatışma, hırçınlık ve agresyondan, öfke ile kalkılan şeylerden kaçınmak adına otokontrollü olmak şart.

11 Temmuz 2019 PERŞEMBE

Ay günün tamamında Akrep burcunda olacak. Şifaya hizmet eden her şey için destekleyen etkiler var günün genelinde. Yardımlaşma, dayanışma, bağışlamaya yönelik atılacak adımlar, buna hizmet edecek şekilde egoların kırılması da söz konusu olabilir. Bir türlü cesaret edemediğimiz bazı adımların gücünü kendimizde bulabiliriz. Buna vesile olacak kişi ve durumlar önümüze çıkabilir.
Ay’ın akşam saatlerinde yapacağı açılar duygusal anlamda en rahat en akıcı hallerin bu zaman diliminde yaşanacağını işaret ediyor. Aile bir arada geçirilecek zaman açısından da romantizm yaratmak ya da sanatsal aktivitelere katılmak açısından da şifaya ve manevi açıdan güç katacak şeylerle ilgilenmek için de destekleyici olabilir özellikle akşam saatleri.
Ancak günün tamamında hafta başında etkilerini sizlerle paylaştığım Mars Uranüs kare açısı etkili. Kazalar, sakarlıklar, yaralanmalar, elektrikli aletler ile ilgili aksaklıklar, yanık ve yangın ile alakalı riskler açısında tedbirli olmak önemli.

12 Temmuz 2019 CUMA

Ay akşam saatlerine kadar Akrep burcunda ve açısız olacak. Zorlayıcı işler, mücadele gerektiren durumlar ve kişiler bugünü biraz yorucu hale getirebilir. Ancak bu durumdan beslenme yani bile bile kendini bir mücadelenin içine sokma ve bundan beslenme hali de söz konusu. Şartları zorlamak ve karşılıklı ya da bir duruma karşı bir inatlaşmanın içinde olmaktansa esneklik göstermek çok daha fazla fayda sağlayacak.
Somut sonuç istediğimiz ve netlik sağlamayı ümit ettiğimiz işler gün içinde biraz belirsiz kalabilir. Yeni girişimler yerine mevcut olanı geliştirmek adına değerlendirebiliriz günün büyük çoğunluğunu.
İlişkilerde diklenme, inatlaşmalar, güçlü olmaya çalışmak adına taviz vermeyen duruşlar, canım yandıysa ben de can yakabilirim diyen yaklaşımlar da söz konusu olabilir. Ancak bunun yanında güç katan gelişmeler, iş birlikleri, destekleşme ihtimalleri de kapımızı çalabilir. Ay tutulmasına ilerlediğimiz bugünlerde bazı yüzleşmeler, zorlanacağımız bazı karşı karşıya gelmeler de yaşanabilir. Bunu birileriyle de yapabiliriz, içsel hesaplaşmalar ve bunların ağırlığı da söz konusu olabilir.
Saat 18:04 sonrasında Ay Yay burcunda olacak. Tüm günün gergin ve yorucu etkilerini üzerimizden atacağımız ve kendimizi daha rahat ifade edeceğimiz, iletişim kanallarının aktığı, bilgi alışverişlerinden, değişik fikirlerden, yeni insan ve mekanlardan keyif alacağımız nitelikte bir akşam olabilir. Yolculuklar için, eğitim için, sohbet muhabbet ortamları ya da yeni deneyimler yaratma ihtimali için değerlendirilebilir.

13 Temmuz 2019 CUMARTESİ

Ay günün tamamında Yay burcunda olacak. Pazar günü kesinleşecek Güneş Plüton karşıt açısı hafta sonunun tamamında etkili olacak ve önümüzdeki hafta gerçekleşecek Oğlak burcundaki Ay tutulmasının tesirleri giderek yoğunlaşacak. Güç savaşları, mücadeleci haller ve otorite kurma ve otoriteye karşı gelme ısrarları bugünlerin gergin hallerini yaratıyor. Bir şeylerin, içinde bulunduğumuz durumun, alınması gereken kararların, beklenen sonuçların, birilerinin üzerimizde yaratacağı baskı dikkat çekiyor.
Bugünün etkilerine bakacak olursak özgürlük ve değişiklik yaratma arzumuz artmış olacak. Birilerinin ne yapacağımızı söylemesi ve işimize karışması ve akıl vermesi v.b. şeyler her zamankinden daha fazla rahatsızlık verebilir. Değişik deneyimler, farklı bir günlük plan yapmak, yeni bir şeyleri hayatımıza katmak v.b. şeyler isteyeceğiz. Eğer imkan bulabilmişsek ve buna cesaret gösterebilmişsek, bilgimizi çoğaltacağımız ortamlarda bulunabilmişsek, farkındalık sağlayacak şeylerle uğraşmış ya da rutinden sıyrılma şansı bulabilmişsek ne ala. Yoksa gerginlik, içsel ya da dışa yansıyan çatışmalar yaşanabilir.
Sabah saatleri gözü kara haller, cesaret ve özgüven sayesinde yapılacak girişimler, bir hızla alınan kararlar söz konusu olabilir. Bilgiyi hızlıca yayma ve bir konudaki kararı ya da niyeti dile getirme, bir fikri değiştirecek gelişmelere müsaade etme hali var.
Akşam saatleri günün belki de en keyifli ve istediğimiz hareket, aksiyon ve değişiklik ihtiyacını yakalama şansı veren zaman dilimi. 

14 Temmuz 2019 2018 PAZAR

Ay günün tamamında Yay burcunda ve açısız olacak. Bir şeyleri sonuca bağlamak, karar vermek, netlik yaratmak, somut adımları planlamak açısından çok destekleyici bir günde değiliz. Aksine güne bir miktar kaotik etkilerle başlayabiliriz. Belirsizlikler, sorumlulukların aksaması, yaymacı ve ertelemeye meyilli haller, bir şeye odaklanmakta ve kendimizi vermekte zorlanma söz konusu olabilir. Yanılgı ve dağılma, zamanı ve varsa işleri organize etmekte zorlanma v.b. şeyler yaşanabilir.
En büyük sorun ciddiyetle ele alınması gereken şeyler ve konsantrasyon isteyen şeyler konusunda ortaya çıkacaktır. Bu tip şeyler gerginlik malzemesi olabilir.  Hem buna tepki gösteren hem de tepkiden rahatsız olan tarafından.
Gün içinde kesinleşen ve bugünlerde genel olarak hissettiğimiz Güneş Plüton sert açısının etkilerinden hafta başındaki yorumlarımda bahsetmiştim. Baskı hissi ve inatlaşma içerikli gerginlikler, sert ve yıpratıcı tavır ve yaklaşımlar söz konusu olabilir. Ay tutulmasa giderken yaşanan duygusal patlamaların fitili bu etkiler altında ateşlenebilir.


Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr.Samiye Özbaş Soysal

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://www.astrokarmik.com/astrolojik-danismanlik-icin
Regresyon Danışmanlığı talepleriniz için…
http://www.astrokarmik.com/karma-kosesi/regresyon-danismanligi
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji