Satürn Yay burcunda Son Mola Son Rötuşlar

Yay burcundaki ilerlemesine devam eden Satürn 6 Nisan 2017 itibariyle bu yıl gerçekleştireceği geri hareketine başlıyor.
 (Satürn Yay burcundaki seyrine 23 Aralık 2014 tarihinde başladı. Bu geçişin başlangıcından hemen sonra yaşanan ilk Retro sonrasında 8 Eylül 2015 de tekrar bu burca geçti ve o tarihten bu yana da Yay burcunda seyrediyor.)
Daha önce 25 Mart- 13 Ağustos 2016 tarihleri arasında bir kez daha bu burçtaki geri hareketini deneyimlemiştik Satürn’ün.
Bu kez Retro 25 Ağustos 2017 ye kadar süreç devam edecek.
Aralık ayındaki Oğlak burcu geçişinden önce son yılların yarım kalan, zorlandığımız konularda bir kez daha düzenlemeler yapıp sorunları giderme, yolunda gitmeyeni rayına sokma fırsatı sunacak. Ve sonrasında Yay burcunda bir sonraki döngüsü 21 Şubat 2044-24 Ocak 2047 arasında yaşanacak.
 
HERKES İÇİN SATÜRN RETRO DÖNEMLERİ;
İş dünyası ve finansal konulardaki adımların her zamankinden daha gecikmeli sonuç vereceğini, inşa, ev, arsa ve gayrı menkul ile bağlantılı konularda istediğimiz verimi alamayabileceğimizi, tadilat ve tamirat konularının sorun çıkaracağını, iş kurma, işi büyütme ve yeni girişimlerde beklentilerin karşılanmayabileceğini işaret ediyor. Sağlık açısından özellikle kemik yapıyı, eklemleri, omurgayı ve dişleri ilgilendiren rahatsızlıkların tedavi sürecinin uzayabileceğini düşündürüyor.
 
Satürn Yay burcu seyri etkilerini daha önce sizler için detaylı olarak yorumlamıştım. Hatırlamak isteyenleriniz için tekrar paylaşıyorum.
http://www.astrokarmik.com/yazilar-makaleler/karmanin-efendisi-saturn-yay-burcunda
 
BİREYSEL YAŞAMLARIMIZDA ise bu aşamada son yıllarda aldığımız ya da bir türlü alamadığımız derslere iyi bakmak önemli.  Özellikle de en çok zorlandığımız konulara…
 
SATÜRN zorlukları, engelleri, dersleri ve hızımızı kesen durumları daha çok düşündürdüğünden dolayı transit etkileri de genelde bu çerçevede yaşanıyor.
 
*Tabi bu zorlukların görünen ve görünmeyen tarafları, keşfedilmeyi, anlaşılmayı ve idrak eşliğinde düzenlemeler yapılmasını bekliyor.
Örneğin diyelim ki bu transit sırasında para konusunda birtakım sorunları tetikledi. Burada maddesel olan varlıklar ve bunlara dair düzenlemelerin ötesinde bir şeylere bakabilmek gerekiyor. Kendimize verdiğimiz ve almayı istediğimiz değer, emeklerimiz, karşılığında aldıklarımız, nelere ne anlam yüklediğimiz v.b. şeylerin sorgulanması ve belki de bu sorgulamanın neticesinde bazı şeylerin değişmesi gerekiyor.
 
*Madem bir konuda düzenlemeler yapma ve alınan dersleri içselleştirip işe yarar çözümler üretme adına son bir imkan geçiyor elimize, o zaman bu duraklama, yerinde sayma dönemini kalıcı kazanca ve somut çarelere dönüştürmek adına çaba sarf edebiliriz.
 
*Özellikle 2015 yılı ve sonrasında hayat sizi en çok ne ile sınadı acaba?
 
*Pek çok uğraştırıcı konu geçip gitti önünüzden mutlaka ancak ana tema, hiç değişmeyen dertler, ilerleme kaydetmekte zorlandığınızı hissettiren meseleler, destek alamadığınızı düşündüren konular ne çerçevedeydi?
 
*Bazı konularda hayatınızda bir temizlik yapmamız ve belki de bazı şeyleri geride bırakmamız gerekti. Acaba hala kalan bazı birikintiler, tortular var mı?
 
*Dayanıklılığınızın test edildiği konularda ne kadar sağlam durdunuz?
 
*Sağlam durmak ve taviz vermemek adına kendi hayatınızı zorlaştırdığınız konularda ne kadar esneklik gösterebildiniz?
 
*“Çok üstüme geliyor” dediğiniz şeylerin baskısına sadece alıştınız mı yoksa gereken sorumlulukları alıp işleri yoluna sokabildiniz mi?
 
*Yeteri kadar ciddiye almadığınız şeylerin verdiği derslere bakabildiniz mi?
 
*Sabır sınavınızı hangi konuda vermeye çalışıyorsunuz son yıllarda acaba?
 
*Hangi konuda siz engelleri aştıkça parkurun yeni ve daha zorlu bir aşamasına geliyorsunuz?
 
İşte bu soruların cevabı tamamen sizde…
Hemen aklınıza geliveren şeylere pür dikkat bakın. Mutlaka bazı yaşam alanlarınız gözünüzün önünde akmaya başlamıştır.
İşte bu konular ya da bu merkezde yaşanan olaylar, sizden istikrarın beklendiği ve her şeye rağmen gayreti eksik etmemeniz, sorumluluk almanız gereken alanı işaret ediyor.
 
HİS ŞU ŞEKİLDE…
Yokuş yukarı çıkmaya çalıştığınız bir konuda gücünüzün yetmediğini hissediyor olabilirsiniz. Biraz mola verip nefes almayı düşünebilirsiniz. Bu mola sırasında, kondisyonu artırmak adına neler yapabilirim diye düşünmek daha sonra kazanacağınız hızı yaratabilir belki de…
 
Retro dönemi ile birlikte, zaten zorlandığınız konularda, bir şeyleri tam yoluna koydum derken ek sınavlar ve çalıştığınız yerden gelmeyen sorular karşınıza çıkabilir.
Konuyu tam olarak anlamışsanız, olayın mantığını çözmüşseniz bu aşama kolay geçilecektir.
 
Bazı konularda çabanın arttığı ancak bunun yanında sonuç elde etmek adına sabrın da son sınırına dayanacağı şeyler yaşanacak belki de ilerleyen aylarda…
 
Bu gibi dönemler, direnç gösterme, isyan edip bir şeylerle ve birileriyle inatlaşma, almamız gereken sorumlulukları erteleme, aksayan şeyler karşısında gösterilecek çabadan kaçma dönemi değil.
 
Hepimiz bu süreci farklı konularda deneyimlemeye devam ediyoruz. Kimimiz aile ilişkilerinde ve özel hayatımıza dair sorumluluklarda, kimimiz maddi konularda, iş ve mesleki temalarda ya da belki de eş ve evlilik ile alakalı meselelerde yaşadık aksaklıkları ve şimdi artık son bir gözden geçirme, düzeltme düzenleme yapma zamanındayız…
 
Eğer bu süreçte herhangi bir konuda özellikle sınandığınızı hissettiren ve aksayan olaylar yaşadıysanız “ ben bunu neden yaşadım? Neyi öğrenmem gerekiyor? Neyi ve hangi tavrımı değiştirmem gerekiyor? , “ben bunu neden yaşıyorum” diye sorabilmek çok kıymetli? Bu geldiğim noktanın kaynağı olan tavrım, kıramadığım kalıbım nedir? Neleri düzeltmem, düzenlemem gerekiyor? Ve benim bu durumun içindeki sorumluluğum nedir? “diyen bir bakış açısı yakalayabilmek önemli.
 
Suçlu aramak ya da olanın ya da olmayanın motivasyonumuzu kırmasına izin vermek yerine kendi rolümüze odaklanabilmek, vazgeçmek yerine ilerlemenin önünde yer alan engelleri ortadan kaldırmak asıl yapılması gereken şeyler.
 
Hangi konular hepimizi ilgilendiren ana gündem maddesi olabilir sorusunun yanıtını bulmak adına Satürn Yay burcu geçişinin genel etkileri, ülkemiz açısından etkisi ve burçlara olan etkisi hakkında daha önce sizlerle paylaştığım yorumlarımı okuyabilirsiniz…
Okumanızı öneririm.
 
Hepimiz için Satürn, bu geri hareketi sırasında Nisan ayının tamamında ve Temmuz ayında ilişkiler ve para konularındaki aksaklıkları gündeme getirecek.
Mayıs ayının sonlarında geçen yıl Ağustos ayında ve 2017 Ocak ikinci yarısında yaşanan olayların devamı ya da sonuçları şeklindeki gelişmeleri, verilen mücadelelerin neticelerini karşımıza çıkaracak. Bu dönem aynı zamanda katılıkların, kalıpların, yargıların kırılmasına hizmet edecek değişik alternatiflerin de ortaya çıkmasına hizmet edecek.
 
Bu dönemin verim katan ve yolunuzdaki taşları temizleyen, arınma ve sadeleşmeye hizmet eden şekilde geçmesini gönülden dilerim.
 
Sevgilerimle

Dr. Samiye Özbaş Soysal

 
 
© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiç bir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.