< Ana sayfa 02 Mart 2016, Çarşamba

Balık Burcunda Güneş Tutulması

Kategori: Yazılar-Makaleler
Paylaş
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google+'ta paylaş Blogger'da paylaş E-posta ile paylaş

Yılın ilk tutulması

Balık Burcunda Güneş Tutulması 

9 Mart 2016 Çarşamba günü saat 03:54 de 18 derece Balık burcunda bir YENİAY VE GÜNEŞ TUTULMASI meydana gelecek ve yılın ilk tutulması olacak. 
Her yeniay olduğu gibi bu kez de, başlatan, tetikleyen, adım atmaya ve temel atmaya teşvik eden bir etkisi olacak. Her önemli gökyüzü olayında olduğu gibi, eğer haritamızda özellikle bir gezegen, aks ya da özellikli bir nokta ile temas halinde gerçekleşmişse, etkisi diğer insanlara olandan çok daha belirgin şekilde hissedilecek. 

Yeniaylar, BEKLEDİĞİNİZ YA DA BEKLETTİĞİNİZ KONULARDA SİLKELENİP HAREKETE GEÇME enerjisi veriyor.
Bu kez yeniay, Güneş tutulması şeklinde gerçekleşecek yani tesiri çok daha yüksek olacak. Güneş tutulmaları, Ay’ın yörüngedeki hareketi sırasında Dünya ile Güneş arasına girmesi ve Ay’ın Güneş’i tümüyle ya da kısmen örtmesi sonucunda meydana gelen gökyüzü olayları.  

KONUYA ASTROLOJİ PENCERESİNDEN BAKACAK OLURSAK, tutulma ile birlikte olan yeniaylar,  Ay düğümleri ile yakın temas yapan konumda gerçekleşiyor. Bu temas Güney ay düğümüyle gerçekleşmişse Güney serisinden, Kuzey ay düğümü ile yaşanıyorsa da Kuzey serisinden bir tutulma oluyor.
Yani yeniay teması AY DÜĞÜMLERİ eşliğinde olduğundan çok daha tesirli bir hale geliyor. Tetiklenen olaylar daha KADERSEL ve adeta bir dönüm noktası mahiyetinde oluyor. Etkileri de kısa süreli değil de zamana yayılmış biçimde ve en azından bir sonraki tutulma mevsimine kadar ortaya çıkabiliyor. 
Ya direkt bir olayı patlatıyor ya da daha sonradan, aslında ne kadar önemli olduğunu göreceğimiz bir olayın ilk kıvılcımlarına vesile oluyor. 
Tutulma zamanları genel olarak bireysel hayatlarımızda ve toplumsal konularda hareketliliğin arttığı ve belki de ivme kazandığı dönemler. 
Bazı şeyler çok fazla görünür olduğundan da stres durumu belirginleşiyor mutlaka. Yani net ve görünür olayları işaret ediyorlar bizlere. Bu da doğal olarak olumlu ya da olumsuz anlamda bazı tesirler aldığımızı gösteriyor. Stres artıyor. Dönüm noktası dediğimiz gelişmeler yaşanıyor. Birilerini hayatında kadersel olaylar tetikleniyor. Ve doğal olarak onların yaşamı paylaştığı kişilere doğru halka halka yayılan tesirler söz konusu oluyor. Direkt bizi etkilemese bile dolaylı olarak etkilerini iliklerimize kadar hissediyoruz. Yaşamsal olarak amaca hizmet eden, bazı durumlarda sadece kişileri değil kitleleri, coğrafyaları etkileyen, harekete geçiren, uyandıran etkiler söz konusudur tutulma dönemlerinde.
Tutulmaların genel itibariyle HABER GETİREN, OLAY YARATAN, GELİŞME KAYDETTİREN niteliği oluyor. 
Bu tarihler civarında öncesinde ve de sonrasında gerçekleşmiş olaylara, karşımıza çıkan kişilere, alınan kararlara, gelen tekliflere, başınıza geliveren tesadüfi durumlara, yolunuzun kesiştiklerine dikkat etmekte fayda var. 
Bunların hayatınızda ne kadar da önemli yer tutacağını hemen gözünüzün önünde iken fark edememe ihtimali var.
Her zaman dediğim gibi UNUTMAMAKTA FAYDA VAR;
Tutulmalar bazen hep kaçtığımız, kaçındığımız, nasıl yapacağımızı, nasıl adapte olacağımızı hiç bilmediğimiz, belki de olmasın diye uzun zamanlar direndiğimiz, kendi kendimize engeller koyduğumuz, o hayali engellere gönülden inandığımız, asla yapamam dediğimiz şeyleri önümüze getirebiliyor.

TUTULMA BU KEZ BALIK BURCUNDA OLACAK. 
Balık burcu ile ilgili konular tutulmanın ana başlıklarına dair bilgiler veriyor bizlere. Peki nedir bunlar?
Sevginin ifadesi ve bununla bağlantılı olan durumlar ve gelişmeler
Fedakarlık isteyen meseleler, 
Merhametin kazandırdıkları ve kaybettirdikleri
Sezgilerin devreye gireceği durumlar
Yaratıcılık ile alakalı olan şeyler
Sanat, moda, tasarım, sanatsal aktiviteler, resim, müzik, dans, ruhsal bir takım çalışmalar
Soyut olanın kavrayışına dair olan çabalar ve fırsatlar
Koşulsuz ve karşılıksız verilen dünyevi ve ruhani değerler
Yardımlaşma ve dayanışma isteyen durumlar, yardım organizasyonları konusundaki başlangıçlar
Hassasiyetlerin artışı
Kabullenici olmayı ve teslimiyeti gerektiren olaylar
Dünyevi değil de manevi olan gayeler…

Tutulma haritasında sadece Güneş ve Ay değil, Merkür, Neptün, Kiron ve Güney Ay düğümü de bu Balık burcu temasına eşlik edecek. Yani vurgu belirgin olacak.
Aşk ve sevginin en derinlerinde ve en insanüstü seviyelerinde dolaşılacak örneğin.
Bir şeylere gönül vermek ve bütünleşmek söz konusu olduğunda çabalar koşulsuzca el ele vermek yönünde olacak.
Hırs, irade, mantık isteyen konularda ise 1-0 yenik durumda olacağız. “Olmasa da olur” diyen tesirler altında olacağız. 
Diğer insanlarla iç içe geçme, sınırlar koyamama, bizim için faydalı olmadığını bildiğimiz konulara ve istemediğimiz şeylere de bile bile rıza gösterme ve olası olumsuzluklardan fazlasıyla etkilenme durumu yaşanabilir.
GERİ PLANDA KALMA VE YERİ GELDİĞİNDE YÜKSEK AMAÇLAR UĞRUNA SİLİNMEYİ, GAYELERİN UĞRUNDA ERİMEYİ VE BELKİ DE BAZI AMAÇLAR İÇİN KURBAN EDİLMEYİ GÖZE ALMA GİBİ ŞEYLERE ŞAHİTLİK EDEBİLİRİZ.
Balık teması genel olarak yön hissini perdeleyen, net bir karar verip o kararın arkasında durmayı zorlaştıran durumları içerebilir. 
Akıllar her zamankinden daha karışık olabilir.
Mantıksal hareket etmek zorlaşabilir.
Duygusal etkiler her şeyin önüne geçebilir.
İçe kapanma, dış dünyadaki kaotik durumlardan uzak durma ihtiyacı artabilir.
Bu tutulma, burç teması ile bağlantılı olarak, sağlam duruşların ve iradenin sergilenmesini zorlaştırabilir. 
Bu nedenle de zorluklarla baş etmek konusundaki isteklilik azalabilir. 
DAHA ÇOK BİR KAÇIŞ ETKİSİ SUNABİLİR. Bu kaçışı en çok ne ile elde edecekseniz ona doğru meyletmenizi sağlayabilir.(Tuzaklara, uyuşmanıza vesile olacak dolaylı araçlara kapılmayın) 
Tutulma ve civarındaki günler bize daha çok kendimizle baş başa kalma, dünyevi kaygılardan uzaklaşma ve arınmaların ardından yeni başlangıçların umudunu yeşertme istek ve ihtiyacı verebilir.

Balık burcu teması sebebiyle, bu tutulma ile ALAKALI BİZİM BAŞIMIZA GELEN YA DA ÇEVREMİZDEKİ KİŞİLERİN YAŞAYABİLECEĞİ GELİŞMELERDEN HEPİMİZİN FAZLASIYLA ETKİLENECEĞİNİ, DUYGUSAL ANLAMDA KAYITSIZ KALMAKTA ZORLANACAĞIMIZI DÜŞÜNDÜRÜYOR.
Ancak maneviyata yönelik olabilecek her türlü gayretin sonuç verebileceğini söylüyor bizlere Balık burcu vurgusu. 
İŞİN İÇİNDE RUHSAL BÜTÜNLÜK HEDEFİ VARSA, SEVGİ, DAYANIŞMA HALİ VE BUNLARDAN ELDE EDİLECEK POZİTİF SONUÇLAR VARSA BUNA KATKI SAĞLAMA İSTEĞİ DE ARTACAKTIR. 

Tutulma bize; ruhsal bir eğitime başlamak, bu tarz bir konuda çalışmaya başlamak, kendimizle ve çevremizle ilgili farkındalıklar yaşamak, özümüzde ne olduğumuza dair bilinçlenme sağlayacak gayretlere, fedakarlık gerektiren veya yardımlaşma ve dayanışma temelli bir çalışmaya girişmek, sanatsal ve yaratıcılık isteyen bir projeye adım atmak, insani ya da ruhani bir aşka yelken açmak, yaratıcı enerjimizi sergilemek, başkalarına fayda sağlayacak işlere ön ayak olmak için ideal fırsatlar sunabilir.

Bu tutulma zoru başarma isteği vermeyecek belki. 
Belki de aksine zor olan şeyler gözümüzü her zamankinden daha çok korkutacak, bizi kolay yoldan kaçmaya teşvik edecek. 
Ancak bu arada o kadar mücadele etmeden de kazanılabilecek bazı şeyler olduğunu görme tesiri yaratacak. 

SEVGİ UĞRUNA BİR TAKIM ZARARLARA RIZA GÖSTERME DEĞİL DE SEVGİ SAYESİNDE PEK ÇOK ZARARIN ALTINDAN KALKMA ETKİSİ YARATACAK.

Bazı güzelliklerin mutlaka acı vermesi gerekmeyeceğini görmek kazanç sağlayacak. 
Kurban olmadan yapılan iradi fedakarlıklar kıymetli olacak. 

BİREYSEL HEDEF VE KAZANÇLARIN SAĞLAMLIĞI ŞÜPHELİ OLACAK BELKİ AMA KAZANCI SAĞLAMLAŞTIRMAK İÇİN NASIL BİRLİK OLMAMIZ GEREKTİĞİNİ DE GÖRME ŞANSIMIZ VE NİHAYETİNDE BU BİRLİĞİ ELDE ETME İMKANIMIZ OLABİLECEK.
Ortak amaçlara ve duygu birliği sağlamaya hizmet edecek olan fedakarlıkların neler olduğunu fark edeceğiz ve belki de bir kısmına şahitlik edeceğiz.

Balık burcu teması bize özümüze dönme, ruhsal tarafımızı ve maneviyatımızı besleme şansı verecek. Buna ulaşmak için, ister sanatı araç edinin kendinize, ister manevi temaları isterseniz de diğerlerine hizmet etmenin verdiği duygusal tatmini…
Şükür ve inanç enerjisine hizmet edecek oluşan tüm bu tesirler… 
Olduğu kadarına rıza göstermeyi gerektiren durumlar söz konusu olabilir.

BU TUTULMA DÖNEMİNDE YENİAYIN TESİRLERİYLE BİRLİKTE NİYETLERİMİZİ İYİLİKTEN YANA KOYMAK AMA KENDİ İYİLİK HALİMİZİ DE GÖZ ARDI ETMEMEK ÖNEMLİ. 
Beklettiğiniz girişimleri hayata geçirebilirsiniz ancak olaya yaklaşımlarınız tamamen maddesel ise girişimden öteye gitmek zor olabilir. Tamamen duygusal olmanız ise olayın ve sonuçlarının üzerinde hiç etkiniz olmadan her şeyin kendiliğinden olmasına yani sizin bir piyon rolünde kalmanıza sebep olabilir. Girişimin ötesi gelecekse bu sizin sayenizde olmayacak ve olaylar öyle gerektirecektir. Siz belirsizin içinde umut eden olmaktan öteye gidemeyeceksiniz bu durumda. Demek ki her iki tarafı dengelemek asıl kilit nokta olacak.
Bu dönemde gerçekten de bir takım kontrol edilmeyen olaylar vesilesi ile bir birlik hali sağlanabilir.  Başkalarının acılarını yüreklerimizde hissetme, derinden etkilenme ve her zamankinden daha sıkı nitelikte duygusal bağlar kurma eğiliminde olacağız.
ÇOK UZAKLARDAKİ ACILARI ÇOK YAKININIZDAYMIŞCASINA SAHİPLENME, İNSAN OLDUĞUMUZU HATIRLAMA HALLERİ ENERJİLERİN VE DOLAYISIYLA DA GÜÇLERİN BİRLEŞMESİ İLE SONUÇLANABİLİR. 
Balık burcu ile gerçekleşen bir gökyüzü olayı, her zaman söylediğim gibi aslında FARKLILIKLARIN BİR POTADA ERİMESİ VE BİR DUYGUDA BİRLEŞMESİ HALİNİ İŞARET EDİYOR…

TUTULMA DEĞİŞKEN BİR BURÇTA OLACAK. 
Bunun etkisi, emekçileri ilgilendiren durumlara, hastalıklara, din, inanç ve eğitim içerikli konularda sorunlara, seyahatlerde olabilecek problemlere, deniz ve kıyılarda gerçekleşecek kazalara işaret edebiliyor. Ruh halimizde bir takım dalgalanmalar, iniş çıkışların olabileceğini düşündürüyor. İşi biten kişilerin, miyadını doldurmuş şeylerin sebat etmesi artık zorlaşacağından, bazı şeylerin bitişi ile birlikte yenilerinin başlangıcı olarak da etkili olabilir tutulma dönemi…

TUTULMA SU ELEMENTİNDE GERÇEKLEŞECEK.
Bu element dünya astrolojisinde sulara ve yağmura bağlı olabilecek zararlara, deniz kazalarına, denizlerle alakalı mesleklerde oluşabilecek sorunlara ve tehlikelere, epidemik hastalıkların baş göstermesine, önemli ve seçkin kişilerin içinde bulunduğu zor durumlara işaret edebilir. (Mundane Astrology/ H.S Green-Raphael-C.E.O Carter) 

TUTULMA BALIK BURCUNUN İKİNCİ DEKANINDA OLACAK.
Dünya astrolojisinde bu durum önemli kayıplara ve deprem ile bağlantılı zararlara işaret edebilir. ( Mundane Astrology/ H.S Green-Raphael-C.E.O Carter) 

TUTULMA SAROS SERİLERİNE GÖRE 18 GÜNEY SERİSİNDEN BİR TUTULMA…
Saros serilerine göre bakıldığında Güneş tutulmaları, o serinin anlamı ile bağlantılı olan bir takım manaları da beraberinde getirebiliyor. ( Bu erideki en son tutulma 26.2.1998 de gerçekleşmiş) 18 Güney serisi, Bernadette Brady’nin The Eagle and the Lark adlı kitabında ayrılıkların ve ayrımların ortaya çıkışı olarak yorumlanıyor.  Bu dönemde kişiler bireysel hayatlarında kendilerini bir ayrılmanın eşiğinde bulabilir. Birilerinin fiziksel olarak sizden uzaklaşması, uzaklara taşınması, sevdiğiniz birinden ayrı düşmenin vereceği ızdırap ve keder gibi durumlara işaret ediyor. Bu üzüntü verici ayrılıkların, yeni durumlara kendini teslim edebilme ve sonuçların doğuracağı yeni fırsatları esneklikle kabul etmek ile aşılabileceğini ekliyor.

TUTULMANIN DİSPOZİTÖRÜ JÜPİTER
Jüpiter tutulma ile karşıt açıda, zararlı olduğu bir burçta ve üstelik de geri hareketinde. Bu da bizlere, olası başlangıçların ve bu süreçte atılacak uzun vadeli adımların ve alınacak kararların geri dönüşümlü olabileceğini, bazı konulardaki atakların istenildiği kadar hızlı ya da verimli sonuç vermeyebileceğini, özellikle maddi beklentili girişimlerde bazı aksaklıkların baş gösterebileceğini düşündürüyor. 
O zaman ek dikkat ve tedbirli olmak, yüksek beklenti olan şeylerde gerçeklikten ayrılmamak önemli. 
Bu süreçte aşırı iyimserlikten ve bunun sebep olabileceği adamsendeci tavırlardan, 
fırsatları ya da riskleri küçümsemekten, 
abartılı duygusal tepki ve isteklerden uzak durmakta fayda var. 
Bize rehberlik edecek ve yolumuzu açabilecek, hatalardan uzaklaşmamızı ve doğru yolda yürümemizi kolaylaştıracak kişiler etrafımızda olabilir. 
Ancak bir kulaktan giren diğer kulaktan ışık hızıyla çıkabilir. 
Görmediklerimiz, duymadıklarımız, önemsemediklerimiz, ciddiyetle ele almadıklarımız başımıza sonradan dert açabilir.

TUTULMA HARİTASINDAKİ T KARE AÇI KALIBI
Jüpiter ile yeniay karşıtlığını Satürn, T kare açı kalıbına dönüştürecek. Bu stresli açı kalıbının etkileri de aslında bazı şeylerin istenildiği şekilde ilerlemeyebileceğine, özellikle iş dünyasını ilgilendiren konularda, bireysel hayatlarda da mesleki ilerleme kaydetmeyi planladığınız durumlarda bir takım zorlu mücadelelerin olabileceğine yorumlanabilir. 
Belki de bir takım şeyleri stoplama ve geride bırakma gerekliliğini düşündürüyor tutulma etkileri. 
Burada Yay burcundaki Satürn’ün dispozitörü Jüpiter. O da yukarıda bahsettiğim handikapları barındırıyor. Açıkçası kılavuz bu kez iyi durumda değil. 
İhtiyaç duyulan disiplini ve istikrarı elde etmekte, sağlamlık ve kalıcılık kazanmakta zorlanacağımızı düşündürüyor. Bu açı genel olarak huzursuzluk veren bir açıdır.  
SINIRSIZLIĞIN VE BUNA KARŞI DURAN SINIRLARIN, KURALLARIN VE BUNLARI AŞAN BİR GÜCÜN, BİLGİNİN VE BİLGELİĞİN, ÖĞRENİLMİŞ OLANIN VE UYGULANABİLİRLİĞİN KARŞILIKLI AYAK DİREMESİ İLE BAĞLANTILIDIR.
Her ikisi de maddi girişimleri ve sağlamlık veren iş atılımlarını temsil edebilir. Her iki alanda da ayaklar tökezleyebilir demek oluyor bu. 
ÇOK BEKLENMİŞ VE BEKLETİLMİŞ OLAN VE HEP İNCE ELEYİP SIK DOKUDUĞUMUZ BİR ADIMI, ARTIK SONUCU NE OLURSA OLSUN ATMA İSTEĞİ UYANABİLİR. 
HER ŞEYİN İYİ OLACAĞINA DAİR İNANÇ PEK ÇOK DETAYI VE BELKİ DE RİSKİ GÖRMEMİZİ ZORLAŞTIRABİLİR. 
ALINMAMIŞ VE BU NEDENLE DE ARTIK AYAK BAĞI OLMAYA BAŞLAMIŞ OLAN, YANİ ŞİMDİYE KADAR ÖYLE YA DA BİR ŞEKİLDE İLERLEME KAYDETTİĞİMİZ VE BİR YERLERDE ARTIK TIKANDIĞIMIZ KONULARDAKİ SORUMLULUKLAR KARŞIMIZA DİKİLEBİLİR. 
Kendimizi akışa bırakma ve hep düşündüğümüz kaygı malzemelerini görmezden geliyormuş gibi yapma hali bize kendimizi boşlukta ve ayaklarımız yere basmıyormuş gibi hissettirebilir. 
Bu dönemde atmaya niyet ettiğiniz adımları sağlamlaştıracak detaylara bakmayı bilmek önemli olacak. 
Fırsat olarak görünen şeyleri, teklifleri ve değişim yaratacak atılımları iyice değerlendirmek ve kararların arkasını sağlamlaştırmak önemli.

TUTULMAYA VE BU T KAREDEKİ KARŞIT AÇIYA PLÜTON DESTEĞİ, BURADAKİ STRESİ AZALTACAK BİR GÜÇ OLABİLİR. Güç teması burada çok önemli. Güçlü ve etkin kişilerden alınacak destek, azmin ve kararlılığın güce dönüşmesi, başlangıçlarınıza tutkuyu gerçekten zerk edebilmek önemli bir itici güç olabilir. 

URANÜS’ÜN JÜPİTER İLE 150 LİK SATÜRN İLE ÜÇGEN AÇISI ise yine bu döneme bir takım anlamlar yüklüyor. Arıza çıkmadan önce çözüm üretme kabiliyeti gösterememe, ancak arıza durumunda tam teşekküllü kameran arkadaş kıvamında her türlü alternatifi üstelikte hızlıca hayata geçirebilme becerisi söz konusu olabilir.  ( Keşke geniş imkanlar havuzunu ve bundan nasıl da faydalanabileceğimizi görme şansını yolun başında görebilsek)

TUTULMA KİRON ETKİSİ İLE GERÇEKLEŞECEK;
Bu tutulma aynı zamanda Kiron etkisi altında olacağından dolayı, uzatılan kırgınlıklara bir son verme,  bunların anlamsızlığını ve aksine bunlara vesile olan olaylara ne kadar da çok anlam yüklediğimizi görme imkanımız olacak. 
BAĞIŞLAMA, KABULLENİCİ OLMA, TESLİMİYETİ DENEYİMLEME, HER TÜRLÜ NEGATİF DUYGUNUN YERİNE SEVGİYİ VE BUNUN İYİLEŞTİRİCİ GÜCÜNÜ KOYABİLME VE TABİ Kİ BUNLARI YAPMANIN GERÇEKTEN DE ZOR OLDUĞU YANİ BİR ÇEŞİT SINAV NİTELİĞİNDE OLAN DURUMLARLA KARŞI KARŞIYA GELME SÖZ KONUSU OLABİLİR.
Sevginin şarta bağlı ve maddesel bir şeye endeksli olmadığını, sonsuz olduğunu ve herkese yeteceğini kabul etmek kıymetli olacak.
Yüreğimizdeki gerçek sevgiyi ve büyüklüğünü ortaya çıkarma şansı bu…
Ancak tüm bunların tesirindeyken gerçeklikten tamamen kopmamaya gayret etmek çok önemli. 
VİCDANINIZIN SESİNİ DİNLEMEK ÖNEMLİ OLACAK ANCAK BUNUN MAKUL SINIRLARI AŞMAMASI KIYMETLİ OLACAK.
Fayda sağlamak değer katacak ancak bunun sizi bütünün içinde eritmemesine dikkat etmek ve zarara uğrayan ve yara alan tek kişinin siz olup olmadığınıza bakmak gerekecek.  


TUTULMA T.C. HARİTASININ 10. EVİNDE VE HARİTANIN MC DERECESİNE ÇOK YAKIN BİR DERECEDE GERÇEKLEŞECEK. 
Aynı zamandan Jüpiter 4.ev girişinde olacak ve Satürn de 6. Evden bu karşıtlığı T kareye çevirecek.
Yönetim kademesindeki kişilerle, 
hükümetle ilgili bazı şeylerin ortaya çıkmasına, 
ülkenin prestiji ve saygınlığını ilgilendiren gelişmelere, 
toplum tarafından iyi tanınan, asaletli ve önemli birileri ile alakalı bir takım olayların gündeme gelmesine, 
ülkenin genel olarak güvenliğini ilgilendiren meselelere, 
yönetim ve istikrar adına bir takım fedakarlıklar ve kayıplar yaşanabileceğine, 
yol ayrımlarına gelinebileceğine,
yeni bir yönetim anlayışı ya da modeli için start verilebilmesi için bir şeylerin geride bırakılmasına, 
üst düzeyi ilgilendiren ya da üst düzey tarafından alınacak kararlara işaret ediyor. 
Ve tüm bu meselelerde yaşanabilecek bir takım krizlerin emekçi ve/veya üniformalı kesimi hedef alan yansımalarına şahitlik edebileceğimizi düşündürüyor. Kısacası terör olaylarında ve isyan eden halk hareketlerinde belirgin ve can sıkıcı olaylar söz konusu olabilir.

KISACA TOPARLAYACAK OLURSAK,
Tutulma ile birlikte tetiklenecek konular daha çok gecikmiş ve ihmal edilmiş şeylerin artık hayata geçirilmesine vesile olacak. Bu durum bazı şeylerin kapanışını, bazı şeylerin de geride bırakılmasını, bazı kararların gözden geçirilmesini, eskiye veya eskide kalmış niyetlere dönüşün söz konusu olabileceğini işaret ediyor.
HEVESLENİLEN BİR ŞEYİN GERÇEĞE DÖNÜŞMESİNİ HESAP EDERKEN,  GERÇEKLEŞEBİLECEK OLANLA GERÇEKLEŞMESİNİN GERÇEKTEN FAYDA SAĞLAYACAĞI DURUMLAR ARASINDAKİ FARKI GÖREBİLMEK ÖNEMLİ OLACAK. 
Doğru ata oynamak ile elinde hangi kartlar olduğunu bilmeden her ne pahasına olursa olsun oyuna girmeye niyet etmek arasındaki farkı görmek de öyle… 
Bu tarihler bizlere direndiğimiz ya da olsun diye ısrarla dilediğimiz bir takım olayları getirebilir. 
İNANCI ÇABA İLE BİRLEŞTİRMEK, UMUTLARLA TEMKİNİ BİR ARAYA GETİREBİLMEK, ŞANS İLE ÇABAYI HARMANLAMAK, İÇTE OLANLA, ÖZÜMÜZDE HİSSETTİĞİMİZLE, İÇİMİZDEN GELENLE, BİLDİĞİMİZLE, İCRAATA YANSIYAN ARASINDAKİ DENGEYİ SAĞLAYABİLMEK ÖNEMLİ OLACAK. 

Tutulmanın hem ülkemiz hem de kişisel olarak bizlerin yaşamlarında güzelliklere vesile olacak başlangıçlar getirmesini gönülden dilerim.

Dr. Samiye Özbaş Soysal 
AstroKarmik

2.3.2016

Tutulmanın burçlara etkisi hakkındaki yorumlarımı okumak için...

http://www.astrokarmik.com/yazilar-makaleler/balik-burcunda-gunes-tutulmasi-burclara-etkisi

Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji