< Ana sayfa 10 Eylül 2015, Perşembe

Güneş Tutulmasının Burçlara Etkisi.13.9.2015

Kategori: Yazılar-Makaleler
Paylaş
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google+'ta paylaş Blogger'da paylaş E-posta ile paylaş

Tutulmanın genel etkilerini okumak için...

http://www.astrokarmik.com/yazilar-makaleler/basak-burcunda-gunes-tutulmasi

Burçlara etkisini okurken öncelikle yükselen burcunuzu sonra güneş burcunuzu dikkate almanızı öneririm.

KOÇ

Güneş tutulması günlük temponuzu, çalışma hayatınızı ve iş arkadaşlarınızla ilgili gelişmeleri etkileyecek. Veriminizi artırıp hayatı daha pratik hale getirecek yenilikler, yeni görevler, daha fazla çalışmanızı gerektirecek ancak bunun yanında verim almanızı, çabanızın yeni iş imkanları yaratmasını sağlayacak durumlar söz konusu olabilir.  Bu dönemin politik işbirlikleri sizin için kilit vazifesi görecek. Sağlığınız adına yapacağınız şeylerden de her zamankinden daha hızlı sonuç alma şansı doğacak.

BOĞA

Tutulma ile birlikte hayatın keyif veren uğraş ve ilişkilerinde yeni bir düzenlemeye gitme kararı alabilirsiniz. Keyif aldığınız şeylerden aynı zamanda verim de alma ihtiyacının arttığı bir döneme giriyorsunuz. Aşk hayatınızda olumlu tarafları görmekte zorlanma, özel ilişkilerinize eleştirel bir gözle bakma, belki de nasıl birine gerçekten ihtiyacınız olduğunu gerçekçi biçimde değerlendirebilme fırsatı olacak. Özel ilişkiler ile sosyal ilişkileri birbirine karıştırmamak da kıymetli olacak. Bu dönem çocuk konusunda bazı haberler almak, adımlar atmak da söz konusu olabilir. 

İKİZLER

Tutulma ile birlikte ev ve aile hayatınızı ilgilendiren bir takım gelişmeler söz konusu olacak. Özel yaşamınızda istekli ya da zorunlu bir tazelenme, taşınma, ya da tadilat işleri söz konusu olabilir. Aile ilişkilerinizde düzenlemeler yaşanabilir.  Aile büyüklerini ilgilendiren mevzularda yapılması gereken şeyler bazı görevler gündeme gelebilir. Genel olarak ev ve aile yaşamınızı düzene sokma ihtiyacı artacak. Buraya kanalize olmak iş ile ilgili sorumlulukları aksatmanıza sebep olmasın. Biri ya da diğeri için yapılacak fedakarlıklar yaşam hedeflerinizi sorgulamaya sebep olabilir.

YENGEÇ

Tutulma ile birlikte zihinsel olarak yorucu işlere girişmek, detaylı ve analiz gerektiren bir işe niyet etmek söz konusu olabilir. Kafanızı karıştıracak gereksiz ayrıntıları süzmek ve asıl odaklanmanız gereken şeylere yönelmek önemli olacak. Yakın çevrenizle, kardeşinizle birlikte geçirdiğiniz zamanın kalitesini artırma ve birlikte gücünüzü ve aklınızı birleştireceğiniz verimli işler yapma şansı doğabilir. Ticari anlaşmalar ve ortaklıklar gündeme gelebilir. Gerçekçi bakış açısı ile değerlendirmek, profesyonel ve adil bir noktada buluşabilmek önemli olacak.

ASLAN

Güneş tutulması ile birlikte finansal durumunuzu ilgilendiren yeni bir düzenlemeye ihtiyaç doğabilir. Bu ihtiyaç yeni bir yatırım fırsatı şeklinde de ortaya çıkabilir, mevcut bütçenizi, gelir gider dengenizi revize etme niteliğinde de kendini gösterebilir. Uzun vadeli maddi planlarınızın denge sağlayacak niteliğe ve işlevsel bir hale gelmesi kıymetli. Riskli yatırımlar yapmak yerine garanti ve ayakları yere sağlam basan maddi planları değerlendirin.  Düzenli ve işe yarar nitelikte yapılan maddi düzenlemelerin fayda sağlayacağı bir döneme giriyorsunuz.

BAŞAK

Bu kez güneş tutulması burcunuzda gerçekleşecek ve sizin için her açıdan geliştirici olan bazı imkanları tetikleyecek. Burcunuzda yer alan Jüpiter’in sunacağı fırsatları değerlendirme ya da en azından asıl olan bolluğun farkına varma dönemi olabilir. İlk aşamada böyle görünmese bile. Mevcut şartlarınızı iyileştirme hem maddi hem de manevi varlığınızı yükseltme hem de fiziksel sağlığınızı iyileştirme şansı olabilir. Bu dönemde kendinize odaklanmak önemli. Dışarıdan beklentiler üzerine bir şeyler inşa etmeye kalkarsanız kendi şansınızı ve potansiyelinizi ortaya koymakta gecikebilirsiniz.

TERAZİ

Tutulma ile birlikte hayatınızda içsel gelişim ve farkındalık artışına hizmet edecek durumlar tetiklenecek. Günlük ve sıradan iş yoğunluğunuz içinde farkına varamadığınız gerçek ihtiyaçlarınıza odaklanma şansı doğabilir. Bir miktar izolasyona ve iç sesinizi dinlemeye ihtiyacınız var. Bu tutulma maneviyata yönelik bir şeylere, ruhsal şifaya hizmet eden şeylere niyet etmek, bir terapiye başlamak için elverişli olabilir. İçsel arınmalara niyet ederken, dışarıya yansıttığınız yüzünüzle kavgacı ve hırçın bir tablo çizmeyin. Dünyevi kaygıların ve kaotik durumların temizlenmesi çalışma hayatınızı da pozitif etkileyecek.

AKREP

Güneş tutulması ile birlikte insanlarla ortak gayeler edinme ve iş birliği ile her zamankinden daha büyük ve detaylı projelere imza atma şansı yakalayabilirsiniz. Üretkenliğinizi artıracak ve keyif odaklı olmayan ya da sizin o kadar da keyif almadığınız bazı takım çalışmalarının içinde bulabilirsiniz kendinizi.  Yeni sosyal çevrenizden, arkadaşlıklardan fayda sağlama teması gündeminizde olacak. Ancak bunun olabilmesi için çok büyük ve gerçekçi olmayan beklentilere girmemek, mantıklı taleplerde bulunmak ve bir miktar özveride bulunmak gerekecek.

YAY

Tutulma daha çok mesleki konularınızı ilgilendiren tesirler yaratacak.  Yeni bir iş ya da terfi niteliğinde bir görev, otorite konumundaki kişilerde bir değişim söz konusu olabilir. Çalışma şeklinizi ve yönetim ile ilişkilerinizi düzenleme zamanı gelmiş olabilir. Mesleki anlamda kendinize neler kattığınızı ve işinize ne kadar verim sunduğunuzu sorgulama ihtiyacı doğabilir. Bu sorularınıza cevaplar bulmak ve kariyer konusunda yolunda gitmeyen şeyleri düzeltmek adına önemli farkındalıklar kazanma şansınız olacak.

OĞLAK

Güneş tutulması ile birlikte, yeni ve size yabancı bilgi ve kültürlerin gündemde olduğu farklı bir ortama dahil olabilirsiniz. Yayıncılık ve eğitim konularında yeni atılımlar ve uzak seyahatler hayatınızda bazı düzenlemeler yapmak adına kilit rol oynayabilir. Bakış açınızdaki katılıkları çözme imkanı doğacak. Prensipler masaya yatırılacak. Bu süreçte bilgisinden ve tecrübesinden faydalandığınız insanlara dikkat etmekte fayda var. Sizi yanıltanlar kadar önünüzü aydınlatanlar da olacak. Sunulanı mantık süzgecinden geçirmek ve işe yararlarını kendinize değer katacak şekilde kullanmak gerekecek.

KOVA

Güneş tutulması ile birlikte maddi girişimler ve finansal durumunuzu değiştirecek atılımlar, maddi paylaşımlar ile alakalı yapılması gereken yeni düzenlemeler gündeme gelebilir. Uzun vadeli bir borcu temizleme veya yeniden yapılandırma söz konusu olabilir. Nafaka, miras, kredi, vergi ve uzun vadeli olabilecek yatırımlar gündeme geldiğinde beklentilerinizi gerçekçi seviyede tutmaya özen gösterin. Dış kaynaklar eğer siz de kendinizden bir şeyler akıtmışsanız ve geleni faydaya çevirebilmişseniz size doğru gelmeye devam edecek. Ya da yeni kaynaklar doğacak. 

BALIK

Güneş tutulması sizi, evlilik ve ortaklıklar konusunda etkileyecek. Bir birlikteliğin başlangıcı veya sonlanması ile sizin için yeni bir başlangıç yaşanması söz konusu olabilir. Bu dönem sizin için birlikteliklere bakış açınız ve eş konumunda yer alacak kişiden ne beklediğiniz konusunda aydınlatacak. Eski standartları temizleme ve yeni ve daha işlevsel birliktelik modelleri inşa etme zamanı olabilir. Devam eden ilişkilere düzenleyici gözle bakmak önemli olacak. Var olan sorunları gözden geçirmek, yargılamadan, suçlamadan yaklaşabilmek, yıkmak yerine şifalandırmayı tercih etmek size kalıcı kazanç sağlayacak.

Dr.Samiye Özbaş Soysal

10.9.2015

 

Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji