< Ana sayfa 05 Mayıs 2016, Perşembe

Hıdırellez

Kategori: Yazılar-Makaleler
Paylaş
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google+'ta paylaş Blogger'da paylaş E-posta ile paylaş

Dilek ve dua zamanı…
Yine eriştik bir Hıdırellez zamanına…

Kalpten edilen dualar, dilekler, niyetler adına bir çeşit şans zamanı diye biliyoruz bu günü. Çokça ritüeli olan heyecan verici bir bayram Hıdırellez…
Gerçekten olacağına inanılan şeylerin niyet olarak tohumlarını atma şansı veriyor insana.

Bambaşka duygular veriyor bu kutlama zamanı bana. İnanın ya da inanmayın benim için çok keyif verici ve her ne ruh halinde olursam olayım yüreğimi ferahlatan ve olumlu olanı, imkanları ve fırsatları görmemi sağlayan bir ritüel haline geldi.
Hatta inanılmaz biçimde yıllar içinde ne yönde ve ne şekilde ilerlediğimi, önceliklerimin nasıl değiştiğini fark etme, kendimi ve ne durumda olduğumu keşfetme imkanı olarak kullanıyorum bu zamanı…

BEN NİYETLERİMİ KAĞIDA DÖKMEYİ, RENKLİ RENKLİ ŞEKİLLERLE DONATMAYI VE ÜZERLERİNE MİNİK HİKAYELER YAZMAYI SEVİYORUM. Günlük hayatımda böyle şeylere hiç yer vermesem de Hıdırellez zamanları bambaşka… Bunu sıradan bir eğlence malzemesi ya da sadece keyifli bir ritüel olarak görmüyorum.
Bu kağıtların resimlerini çekiyorum.
Bir yıl boyunca hiç dönüp bakmıyorum.
Bir sonraki yıl Hıdırellez zamanı yeni bir kağıt alıyorum elime ve yeni kalemler…
Önce bir önceki sene nelere niyet ettiğime bakıyorum. Bir kısmı çok anlamsız geliyor. Neden yazdığımı ve böyle bir şeye neden ihtiyaç duyduğumu bile hatırlamıyorum.
Bir kısmının gerçekleşmiş olduğunu görüyorum. Bunların sonucunun iyi ya da kötü nelere sebep olduğuna bakıyorum. Hele ki bunun için gereken çabayı göstermişsem müthiş bir tatmin hissi kaplıyor. İnanılmaz farkındalıklar ortaya çıkıyor.

İcaplar dolayısıyla hiç sorgulamadan yaşadığımız hayatın ve yaşamın içindeki duruşumuzun, yönümüzün, hem ruhsal hem de maddesel alemde aldığımız yolun, önümüzdeki ihtimallerin, ne kadar ilerleme kaydettiğimizin değerlendirmesi gibi bir şey bu.

“Ne istiyorsak aslında oyuz”, “ne isek onu istiyoruz” gibi düşünün bunu… İşte bu açıdan bakınca sanki yıllar önceki fotoğraflarınızla şu an olanı kıyaslamak gibi oluyor. Ne kadar değişmişsiniz onu görüyorsunuz.
Ruhsal fotoğrafınız ve bu açıdan ne kadar değiştiğinizi görme şansı… Normal fotoğraflar gibi aslında. Bir kısmımız bu değişimlerden hoşlanabilir. Bir kısmımız da olan değişimlerin iyi olmadığını görebilir. Ya da hiçbir değişim yaşamamış olmanın da farklı yansımaları olabilir.

Bakalım bu kez yüreğimden, kalemimden neler akacak. Seneye kadar hangileri somutlaşacak. Yaşayıp göreceğiz.

BU KEZ HIDIRELLEZ BİR KAPANAN AY FAZINDA GERÇEKLEŞİYOR. YARIN Kİ YENİ AY ÖNCESİNDE DUALARIN VE MANEVİ TARAFIMIZI BESLEYECEK OLAN ŞEYLERİN ÇOK KIYMETLİ OLDUĞU BİR AKŞAMDAYIZ.
Haftanın diğer gökyüzü etkileri de aslında fırsatların, bolluğun, şansın bizden yana olabileceğini ve bu açıdan gayret, azim ve kararlılık içinde olmayı becerebileceğimizi, değişim yaratacak başlangıçlara ve adımlara niyet edebileceğimizi işaret ediyor.

BOLLUK VE BEREKET BEKLENTİSİ VEREN HIDIRELLEZ’İN JÜPİTER ETKİLİ BİR YENİAYIN ÖNCESİNE DENK GELMESİ ÇOK GÜZEL…
Saat 20:10 sonrasında Ay boşluktan çıkacak ve Boğa burcunda olacak…

Hep uçuşan fakat bir türlü yere konduramadığınız fikirleri, dilekleri sıralayın bu akşam…
Dileklerinizi gerçekleştirmek için neler yapabileceğinizi de düşünün. Olacağına dair inancınızı güçlendirin. Sınırlamayın kendinizi. Niyetleri koyun ortaya.
Niyet edin…
Hep söylediğim ve inandığımı gibi, bir şeyin olması için önce ilk adım niyet etmek…
Ben seviyorum bu heyecanı çünkü umut dolu bir kutlama bu. Çok ihtiyacımız olan ve pek çok kez ne yazık ki kırılmasına izin verdiğimiz umutların yeşermesi ve gönlünüzdeki güzelliklerin gelip sizi bulması dileğiyle.
Hıdırellezin bereketi üzerinize olsun…

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji