< Ana sayfa 11 Ağustos 2015, Salı

Jüpiter Başak Burcunda- Burçlara Etkisi

Kategori: Yazılar-Makaleler
Paylaş
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google+'ta paylaş Blogger'da paylaş E-posta ile paylaş

Jüpiter Başak geçişinin burçlara etkisi

ÖNCELİKLE YÜKSELEN BURCUNUZA GÖRE OKUMANIZI TAVSİYE EDERİM

KOÇ ve Yükselen KOÇLAR

Jüpiter’in Başak burcundaki seyri sırasında size fırsatlar iş yaşamınızdan gelecek. Rahatlatacak ve belki de itibar kazanmanızı sağlayacak yeni görevler, yaşamınızı kolaylaştıracak iş arkadaşları, akıcı ve sizi yormayan bir tempo gündeme gelecek. Beklenen hizmet katkısı gelecek. Yoğunluğunuzu aralayacak ek takviye alacaksınız. Bu dönemin size verdiği şey aksine yoğun bir gündem bile olsa işlerin altından kalkmak her zamankinden kolay olacak. Rehavete kapılmadığınız ve “işler ben çalışmasam da nasıl olsa bir şekilde yürüyor” diye görevlerinizi ihmal etmediğiniz sürece, yeni iş bağlantıları kurma, çalışmanızdan verim alma, iş ortamınızda rahat ve huzur ortamını yaratma, iş arkadaşlarınızla iyi ilişkiler kurma, hayatınızdaki destek sağlayan kişilerin çoğalması ve hizmet kalitesinde artış gibi şeyler elde edebilirsiniz bu dönemden. Sağlık konusunda da eğer var olan bir rahatsızlığınız varsa, tedavi açısından şansınız yükselecek. Bu açıdan ihmal ettikleriniz şifa bulmanızı tetiklemek için görünür olacak belki de. Jüpiter bazı rahatsızlıklarınızın tanı almasına da vesile olabilir. Bu sizi sağlıklı hale getirmek adına bir aydınlanma olacak aslında. Sağlıklı olmak için yapacağınız girişimlerden verimli sonuçlar elde etme gereksiz alışkanlıklardan kurtulma şansı doğabilir.

BOĞA ve Yükselen BOĞALAR

Jüpiter’in Başak burcuna geçişi ile birlikte önümüzdeki bir yıl boyunca hayatın keyifli taraflarını ön plana çıkaran konularda her zamankinden daha fazlasını elde etmek adına şansınız olacak. Hobiler, eğlence hayatı, sosyal ortamlar, özel ilişkiler, aşk ve romantizm,  neşe veren aktivite ve durumlar, çocuklarla ilgili konular gündeminizde olacak. Bir çocuk haberi almanız, çocuğunuzla ilgili sizi rahatlatan gelişmeler yaşanması söz konusu olabilir. Çocuğunuz yoksa bile yaşamınızdaki çocuk enerjisini artıracak içinizdeki çocuksu ruhu besleyecek bir takım olaylar gündeme gelebilir. Eğlence olarak hayatınızda bulunan bir uğraşın verim alınır ve somut kazanım verir hale gelmesi de mümkün. Sizi mutlu eden bir kişi ya da aktiviteden alınacak faydalar gündeme gelecek. Çocuğunuzla olan ilişkiler açısından, eğer kusursuz olsun ve hiç hata yapmasın gibi bir tavır takınmazsanız, çok daha uyumlu ve keyifli bir süreç olacak. Anlayış gösteren ve huzur veren yaklaşımlar tüm özel ilişkilerinizi şifalandıracak, samimiyet ve sıcaklık artacak. Aşk hayatınız da hareketlenecek.

İKİZLER ve Yükselen İKİZLER

Jüpiter’in Başak burcuna geçişi ile birlikte önümüzdeki bir yıl için bolluğun, bereketin, mutlu ve iyimser olma halinin gezegeni sizin yuvanızı ve ailenizi ve bunlarla ilgili konuları aydınlatacak. Evde işler ve aile içi ilişkiler çok daha akıcı olacak. Bu dönem evinizi daha rahat, konforlu ve kullanışlı bir hale getirmek ve aynı zamanda da güzelleştirmek adına imkan da çıkabilir. Keyif ehli ya da işlevsellik adına tadilatlar gündeme gelebilir. Eğer eviniz yoksa oturmak ya da yatırım yapmak amacıyla bir gayrı menkul ya da arsa satın alma girişiminde bulunabilirsiniz. Bekarsanız evlenip kendi ailenizi kurma şansı doğabilir. Evdeki kişi sayısı bir akrabanın gelişi ya da ailenize katılan bir çocuk vesilesiyle de artabilir. Bu dönemde aile içi anlayış ve hoşgörü artacak. Aile büyüklerinizle olan ilişkilerin karşılıklı faydası ve onlarla ilgili bir takım gelişmeler de gündeme gelebilir. İçe dönüş, geçmişinizi gözden geçirmek, içsel hesaplaşma ve yüzleşmeler, kendinize ait olan alanın verdiği rahatlık gibi şeyler dış dünyadaki sorumlulukları aksatmaya sebep olabilir. Aman dikkat!

YENGEÇ ve Yükselen YENGEÇLER

Jüpiter’in Başak burcuna geçişi ile birlikte bu önümüzdeki bir yıl süresince, iletişim sorunlarınızı çözmek, samimiyet yaratmak ve uzlaşmacı bir role bürünmek adına desteklenmiş olacaksınız. Yakın çevreniz ve kardeşlerinizle alakalı durumlara destek olmak adına güzel etkiler alacaksınız. Bilgi alış verişleri, eğitim öğretim konuları, ticari girişimler, arabuluculuk isteyen işler açısından da verimli olacak. Bu dönemde yakın çevrenizden gelecek faydaların kıymetini bilmek gerekir. Detaylara dalmadığınız ve bir takım sorunları takıntı haline getirmediğiniz sürece düşüncelerinize iyimserlik gelecek. Kendinizi ifade etmek gerektiğinde çok daha samimi ve ılımlı bir ifade tarzınız olacak ve bu tip yaklaşımların faydasını göreceksiniz. Yazmak, yazdıklarınızı insanlara sunmak, öğrenmek, öğretmek gibi şeyler ön planda olacak. Yeterlilik kaygısı ve eksik bir şey kalmasın telaşı nedeniyle bir şeyleri geciktirmek ve çıkan imkanları görmezden gelmek büyük kazançlardan edebilir sizi.

ASLAN ve Yükselen ASLANLAR

Jüpiter’in Başak burcuna geçişi ile birlikte bu bir yıllık süreçte, bolluğun, bereketin ve fırsatların gezegeni sizi maddi konular ve yatırımlar konularında etkileyecek. Paranın akışı hızlanacak. Yeni bir yatırım fırsatı yakalamak, çalıştığınızdan elde ettiğiniz kazancın tatminkar ve işe yarar bir seviyeye çıkması, jest niteliğinde ödemeler,  para kaynağınızı geliştirecek bir gelişme gündeme gelebilir. Bunların hiç biri olmadı ve siz aynı miktarı elde ediyor olsanız bile paranızın bereketi hissedilir biçimde artacak ve genel anlamda para ile alakalı konulara her zamankinden çok daha iyimser bir bakışınız olacak. Ancak bu arada bu olumlu, “nasıl olsa para bir şekilde kazanılıyor ve ihtiyacım kadar parayı elde ederim” diyen bakış açısı, bu süreçte harcamaların da artışına sebep olabilecek. Eğer elinizdekine gereken değeri vermişseniz yatırımlar açısından çok elverişli bir dönem geçireceksiniz. Tersi durumda ise gelenin geldiği gibi gittiği bir süreç olacaktır. Maddi imkanların sizi doyuracağı durumlara hazırlıklı olun.

BAŞAK ve Yükselen BAŞAKLAR

Jüpiter’in burcunuza geçişi ile birlikte şans ve bolluk açısından sabırla ve istikrarla, üretip fayda sağlamakla geçirdiğiniz uzun bir periodun ardından şimdi belki de emeklerinizin karşılığını toplama zamanındasınız. Geçtiğimiz dönemlerde ne kadar çok üretip, ne kadar çok gayret gösterdiyseniz elde edecekleriniz de o kadar yoğun olacak.  Sadece kendinize değil başkalarına da fayda sağlamak için çabaladıysanız kazanç iyice katlanacak. Önemli atılımlar için desteklendiğiniz bir döneme giriyorsunuz. Sizin için bu yaşamınızda daha fazlasını elde etmek her ne anlama geliyorsa bu uğurda atılan adımlar için, normal şartlarda kolay kolay alamadığınız desteği almak, gelişim imkanlarını değerlendirmek için,  iş, evlilik gibi ana temalarda güzellikler elde etmek için önemli bir süreç olacak. Bu dönem adeta sizin için hayata karşı duruşunuzda bir imaj tazeleme söz konusu olacak. Bu dönemin önemli riskleri kilo artışı ve elinize geçeni yeteri kadar değerlendirememe, kolaya kaçma hali olabilir. Bir de tabi bu “şansın sizden yana olması” durumunun altında buzağı aramaktan şansı değerlendirme kısmını atlayabilirsiniz.

TERAZİ ve Yükselen TERAZİLER

Jüpiter, Başak burcuna geçişi ile birlikte bu bir yıllık dönemde Jüpiter ruhsal dünyanızı, bilinçaltınızı, korku, kaygı ve endişelerinizi, bir türlü üstesinden gelemediğiniz sorunlarınızı ve çekinip yüzleşemediğiniz durumları artık üstesinden gelip hafifleyesiniz diye görünür hale getirecek. İç hesaplaşmalar yaşanacak. Kapanmayan yaralar artık bir daha sızlamasın diye merhemini arayacak. Jüpiter bu dönemde bu konuların üzerine büyüteç tutacak adeta ve çözümler üretmek ve şifalandırmak adına imkan sunacak. Yani bu süreç sizin için daha çok içsel olarak huzuru yakalamak adına etkili olacak. Hem fiziksel hem ruhsal hem de zihinsel olarak arınmalara imkan sunacak.  Geçmişin işe yaramayan kalıplarını, kronik sorunları geride bırakma fırsatı doğacak. Terapiler, maneviyata yönelik gayretler, ruhsal ve kişisel gelişim ve farkındalık imkanları açısından kıymetli olacak. Dinginlik sağlamak ve bir sonraki yıl gelecek güzel fırsatlara hazırlık yapmak adına fırsat niteliğinde bir dönem olacak.

AKREP ve Yükselen AKREPLER

Jüpiter, Başak burcuna geçişi ile birlikte önümüzdeki bir yıl boyunca sosyal hayatınız canlandıracak. Uzun sessizlik ve yoğun çalışma temposunun ardından artık daha fazla insan içine karışacak ve kalabalıkların, organizasyonların ve arkadaş çevrenizin keyfini süreceksiniz. Size yaptıklarıyla, bilgisiyle yararı dokunacak, rehberlik edecek insanlarla yolunuz kesişecek.  Aynı şekilde sizin de bazı dostlarınıza faydanız dokunacak. Etrafınızda saygın ve saygılı insanlar olacak bolca. Sizin de topluluklar içinde itibarınız artacak. Gelecek planları açısından da yeni gelişmeler ve altın tepsiyle sunulacak fırsatlar da gündeminizde olacak. Bu planlar karşınıza geldiğinde kendinizi sınırlamak yerine aslında ne kadar geniş bir imkan havuzunun içinde olduğunuzu hatırlamaya ve olumlu ve açık fikirli düşünmeye gayret edin. Bu süre zarfında bazı eski dostlarla da yollarınız tekrar kesişebilir. Yeni sosyal çevreye girme ve ortak ideallerin somut gerçekliğe taşınması için el birliği etme gibi durumlar söz konusu olabilir.

YAY ve Yükselen YAYLAR

Jüpiter, Başak burcuna geçişi ile birlikte önümüzdeki bir yıl boyunca sizi mesleki konularda en çok etkileyecek.  İş ve iş ilişkileriniz konularında, yönetim kademesiyle olan irtibatlarınız açısından destekleyecek. Bu bir yıl süresince çalışmalarınız, emekleriniz her zamankinden daha tatminkar karşılıklar bulacak. Başvurularınızı, idarecilerden taleplerinizi dile getirmek için elverişli bir dönem olabilir. Terfi ya da itibar kazandıracak takdirler söz konusu olacak bu süreçte. Verileni almayı bilmelisiniz. Beklediğinizin tam karşılığı olmasa bile… Eğer mesleki konularda bir tatminsizliğiniz mevcutsa, değişim imkanlarını, eleştirel bir gözle değerlendirmeyin. Bu dönem mesleki istek ve ihtiyaçlarınızı gözden geçirmek ve mevcut durumunuza tarafsız bir gözle bakmak için de ideal olabilir. Ancak bu dönemde bireysel hırslarda da bir miktar azalma olacak. “Nasıl olsa” diyen yaklaşımlar, “çalışmasam da işler yürüyor” diyen tutumlar, mesleki yükselme konusundaki kazanç ihtimalini tersine çevirebilir. Aman dikkat!

OĞLAK ve Yükselen OĞLAKLAR

Jüpiter’in Başak burcuna geçişi ile birlikte bir yıl boyunca hayata bambaşka bir pencereden bakmak, vizyonunuzu tazelemek adına imkanlarınız bol olacak. Felsefi konular ilginizi her zamankinden fazla çekmeye başlayacak. Macera dolu şeylere niyet edeceksiniz. Yaşamın anlamını sorgulamak, sizin bu anlamın içinde nerede yer aldığınızı gözden geçirmek söz konusu olacak. Sorgulayan bakışınız, maddesel olanın ötesine, soyut olana bakmayı zorlaştıracak. Ancak eğer bakış açınızı genişletmek için çaba gösterirseniz, görmediğime inanmam, ispatlanmamışı kabul etmem gibi sınırlayıcı faktörlere takılmazsanız kendiniz, etrafınız ve hayatın gerçekleri konusunda keşiflere çıkmak mümkün olacak. Bu içerikte yolculuklara niyet etmek, rehberlik edip rehberlik almak gibi konularda her zamankinden daha çok fırsat bulacaksınız. Amacı eğlencenin çok ötesinde olan iş ya da fayda sağlamak içerikli seyahatlerde de bir artış gözlemlenebilir. Bu dönem yüksek öğrenim imkanları, yurt dışı fırsatları, satış, pazarlama, reklam içerikli durumlarda da parlak imkanlar çıkacak karşımıza. Hukuki konularda da işler akıcı olacak ve lehinize sonuç elde etme durumları belirgin olacak.

KOVA ve Yükselen KOVALAR

Jüpiter’in Başak burcuna geçişi ile birlikte bu bir yıl boyunca Jüpiter, krediler, borçlanma ile yapılan maddi girişimler, nafaka, vergiler, miraslar, burslar, başkalarının size sunacağı imkanlar, destekleşmeler, hayatınızı kolaylaştıracak yeni fırsatlar, yatırımlar gibi konuları hareketlendirecek. Gereksiz riskler almadığınız ve işe yarar yatırımlara niyet ettiğiniz sürece, birikimlerinize değer katma şansı elde edeceksiniz. Varsa, borçlarınızı kapatma imkanı doğacak. Ortak gelirlerin yönetimi konusunda da daha uzlaşmacı bir hal dikkat çekecek.  Eşinizin bir iş değişimi ya da kazancını etkileyecek bir durum söz konusu olabilir. Birilerinden destek istemek ve almak, başkalarının kaynaklarını ve imkanlarını kullanmak her zamankinden kolay olacak bu bir yıllık süreçte.  Ruhsal konular ve mistik çalışmalar açısından da ilerleme kaydedeceğiniz güzel tesirler alacaksınız. Bu dönem cerrahi gerektiren sağlık sorunlarınız için de şifa etkisi sunabilir.

BALIK ve Yükselen BALIKLAR

Jüpiter’in Başak burcuna geçişi ile birlikte bu 1 yıl boyunca eğer kendinize fazlasıyla odaklanmışsanız Jüpiter’in büyüten etkisini çok fazla hissedemeyebilirsiniz. Zira bu kez şans, kısmet ve fırsatlar sizin karşı burcunuzda yer alacak. Hedefleriniz sadece bireysel başarı ve hırs odaklı ise, özellikle rekabetli durumlar söz konusuysa deplasmanda gibi olabilirsiniz. Eğer bu bolluktan nasibinizi almak istiyorsanız birliktelikleri, hayatın paylaşılan alanlarını, evliliğinizi beslemeniz ve paylaşımın değerini bilmeniz gerekecek.  Bekar Balıklar hayatı paylaşacak bir eş ile yollarının kesişebileceğini görecek bu yıl. İnsanlara hayatı paylaşmak açısından cazip görüneceksiniz. Tekliflere açık olun. İkili ilişkilerden yana fayda sağlayacak fırsatlar çıkacak karşınıza. İnce eleyip sık dokumadığınız, armudun sapı üzümün çöpü hesabına girmediğiniz sürece kısmetiniz açılacak diyebiliriz. İşbirliklerinin de kaymağını yeme şansınız olacak. Eğer zaten hayatı ya da işi paylaştığınız bir partneriniz varsa ilişkinizi güzelleştirme, varsa sorunları çözme, buzları eritme imkanı doğabilir.

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Jüpiter Başak burcu geçişinin burçlara etkisini okumak için...

http://www.astrokarmik.com/yazilar-makaleler/sans-gezegeni-jupiter-isimi-sansa-birakmam-diyen-basak-burcunda

Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji