< Ana sayfa 08 Ocak 2016, Cuma

Jüpiter Başak Burcunda Retro

Kategori: Yazılar-Makaleler
Paylaş
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google+'ta paylaş Blogger'da paylaş E-posta ile paylaş

Evrenin Sonsuz İmkanlarını Sorgulama Zamanı...

11 Ağustos 2015 tarihinden bu yana Başak burcunda seyreden Jüpiter 8 Ocak 2016 tarihinde, 9 Mayıs’a kadar devam edecek geri hareketine başlamak için durağanlaşıyor.
Herhangi bir gezegenin geri hareketinin ne anlama geldiği konusunu sıklıkla sizlerle paylaşmaya çalışıyorum ki pek çok yanlış anlaşılma ve kaygının önüne geçebilelim. Yine bu hafta başlayan Merkür retrosu döneminde de bu konuyu dile getirmiştim. Bu aşamada tekrar paylaşmakta fayda var.

Unutmamak lazım ki; bir gezegen retrosu işaret edilen konularda bize sorun çıkarmak amacıyla gerçekleşmiyor.
Günah keçisi ve yaşamımızdaki sorunların ana kaynağı gözüyle bakmamak lazım bu gökyüzü olayına… 
Yapmamız gereken şey aslında,  hayatımızda bir konuda duraksama, gerileme ya da aksaklık yaşanıyorsa,  “acaba burada gözden geçirmem gereken bir şey mi var” diye bakabilmek olmalı. 
Bir kayıp yaşanıyorsa buna gerçekten ihtiyacım var mıydı diye düşünmek gerekebilir. 
Bir gecikme söz konusu olursa zamanı nasıl yönettiğimizi değerlendirmeliyiz.
Bir şeyler yolunda gitmiyorsa sorumlu ya da suçlu aramak yerine niyetleri, kararları ya da adımları tekrar gözden geçirmek gerekebilir. 
Sorunu çözmeden ilerleme şansımız yoksa eğer, evren bizim yolumuzu pürüzlerden arındırmamıza yardım ediyor diye bakabilmeliyiz duruma.
Mesajları doğru biçimde alabilmek ve gelişmeleri fırsata dönüştürmek önemli. 

Bu hatırlatmalar eşliğinde konuyu inceleyecek olursak, öncelikle bu gökyüzü olayının baş aktörüne bir bakmak gerekiyor.

JÜPİTER bolluk, fırsat ve maddi ve manevi gelişim sağlayan, gökyüzünün en büyük şans gezegeni.  Adaleti temsil ediyor. Haritamızda hangi alanda ise orada var olanı artırma eğiliminde. Büyüme fırsatlarının nerede olduğunu ve hangi konuların bizim için ek ve belki de ana kaynak olabileceğini gösteriyor.   Gelişime katkı sağlayan her şey, seyahat, yeni insanlar, uzak ülkeler, eğitim, öğretim, yayıncılık, yeni kültürler, din, etik, ahlak, inanç gibi konuların hepsi Jüpiter ile ilgili. Bilgiyi, maddi imkanları, hukuki ve akademik konuları, bu konularla bağlantılı kişileri de işaret ediyor. 

Transit Jüpiter’in Başak burcundaki seyrinin etkilerini 11 Ağustos 2015 tarihinde paylaşmıştım. Yorumlarımı okuyup hatırlamak isteyenleriniz için tekrar paylaşıyorum.
http://www.astrokarmik.com/yazilar-makaleler/sans-gezegeni-jupiter-isimi-sansa-birakmam-diyen-basak-burcunda
Özetlemek ve hatırlamak gerekirse:
Bu süreçte;
Üretkenlik ve düzen kurma ihtiyacı ön plana çıkacak. 
Detaylar dikkat çekecek.  
Kusursuz işler ortaya koyalım ve düzeni bozmayacak açılımlar yapalım dedirtecek gökyüzünden yansıyan etkiler.
İyi işler ortaya çıkarma, fayda sağlama, kolaylaştırma,  pratikleştirme, bozuk olanı düzeltme, yolunda gitmeyeni rayına sokma, fiziksel ve ruhsal açıdan şifaya ihtiyaç duyana çare olma ihtiyacı artacak. 
Dedim o dönemde…
Ve de ekledim…
“Bu ihtiyaçlar ve eğilimler Başak burcunda olacağından dolayı Jüpiter’in genişleten, büyüten, geliştiren tabiatı ne yazık ki bir miktar sınırlanıyor.” diye…

İŞTEBU SINIRLAMALAR RETRO DÖNEMDE DAHA DA BİR DİKKAT ÇEKECEK… 
GÖLGE ETKİLER DAHA ÇOK ÖN PLANA ÇIKACAK…

Başak burcundaki Jüpiter’in geri hareketi sırasında, Jüpiter ile alakalı tüm konular kriterlere takılıyor adeta. 
Fırsatları sunmadan önce bazı şartların yerine getirilmesi gerekiyor gibi bir durum oluyor. 
Sanki bize verilen bir hediye var ve hediyeyi veren “peki söyle bakalım ne yapacaksın bu sana verdiğimle” diye sorguluyor öncesinde. 
“İşe yarar şeylere mi kullanacaksın, acaba gerçekten hak ediyor musun?”
 “Ya da elindekinin kıymetini bilecek misin?” 

Bu süreçte, olduğu kadarıyla yetinmeyen, var olanın kıymetini bilmeyen yaklaşımlar pozitif olanın akışını sınırlayabilir. 

SINIRSIZ OLAN İMKANLARI ANLATAN JÜPİTER BU SÜREÇTE BU GENİŞLEME İHTİMALİNDEN RAHATSIZLIK DUYMAMIZA VESİLE OLABİLİR. 

Daha az riskli ve kurala uygun, düzeni bozmayacak olan kadarını kabul edip gerisini geri itivermemize sebebiyet verebilir.

AYRINTILARA TAKILAN GÖZLER, KAYNAĞI VE NEDENİNİ SORGULAMAKTAN, AKANIN KIYMETİNİ GÖREMEYEBİLİR.

Beklenen kazanç bu nedenle de azalabilir. Hatta bazı şeyler gerileyebilir. 

Jüpiter ‘in beklediği, inançla teslimiyet hali ne yazık ki oluşamaz. Olumlu olanı görüp kabul etmek yerine, her şeyi anlamak, aslına ermek ve sorgulamak telaşına kapılmak varlık içinde yokluk hali verebilir.

“Aman kusur olmasın” diye uğraşmak evrenin kusursuz düzenini ve sonsuz imkanlarını görmemizi engelleyebilir.

Üzerinde çok çalışılmış bir şeylerde tam da bitiş çizgisine yaklaşılmış ancak bu aşamada şu ana kadar verilen emeklerin sorgulanması söz konusu olabilir.

Hep ihmal ettiğiniz bir çabanın artık bir gayretle üzerine gitmek ve yarım kalmış işleri toparlamak gerekliliği doğabilir.

BİTENİN TATMİNİ, TAMAMLANANIN DOYUMU BİRAZ ZORLAYACAK ANCAK BELKİ DE BU GÖSTERİLECEK SON GAYRETE VE ÇABAYA GERÇEKTEN İHTİYAÇ OLACAK. 
Bu çaba gerçekten de kusursuz ve verimli olan şeylerin ortaya çıkmasına vesile olacak. 

Hayata ve olaylara, ihtiyaç duyduğumuz kadar geniş bir pencereden bakma şansını elde edemeyeceğiz bu süreçte ancak bazı kararları ve adımları tekrar gözden geçirme ve yapılmış planları daha da iyileştirme imkanı bulacağız.

Bu dönem maddi girişimler ve riskli olabilecek yatırımlar için çok uygun olmayabilir ama manevi ve ruhsal temalı çalışmalara başlamak açısından doyurucu olabilir…
Somut beklentinin yüksek olduğu işlerden ziyade, yardımseverlik teması ve hayır işlerinin daha akıcı olacağı bir etki yapacak bu transit olayı… İnsani bir amaç uğruna destek toplama çalışması yapmak için ideal bir zamanlama olabilir.

ESKİ OLANIN TEKRAR GÜNDEME GELMESİ VE KAÇIRILMIŞ FIRSATLARIN TEKRAR DEĞERLENDİRİLMESİ İMKANI OLABİLİR.

Sağlığımız konusunda ihmal ettiğimiz tedaviler ve kontroller için de elverişli bir dönem bu… Eğer ihmal etmeye devam etmişsek sorunların büyüyeceği ve göz ardı edilemeyecek şekle bürüneceği bir dönem diyebiliriz.

Bu dönemde girişilecek ticari ve finansal işler, yeni başlayan eğitim ve öğretim ile alakalı şeyler, niyet edilen seyehatler ile alakalı konular istediğimiz hızda ilerlemeyebilir. 
Ancak daha önce yarım bırakılan bir eğitim ya da bir türlü giremediğimiz bir sınav tekrar önümüze çıkabilir. Bu kez gerçekten eksiksiz biçimde tamamlayalım diye…
Aslında haritamızda hangi yaşam alanında etki ediyorsa o konularda, eksik ve yetersiz olan, yarı yolda kalmış veya bırakılmış olan şeyler gündeme gelecek bir bir…

Her Jüpiter geri hareketinde söylediğim üzere aslında “geri dönüşümden kazanımlar” dönemi şeklinde değerlendirebiliriz bu süreçte yaşananları…
(Etkileri haritamızda hangi alandan transit ediyorsa muhtemelen o alanlarda yaşanacaktır.)

Bu dönemin hepimizin hayatında önemli ve devamında fark yaratacak farkındalıklar yaratmasını, değer yargılarımızı düzenlememize destek olmasını ve gönül gözümüzü açmasını gönülden dilerim.

Gönlünüzdeki tüm güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr. Samiye Özbaş Soysal
8.1.2016

Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji