< Ana sayfa 25 Eylül 2015, Cuma

Koç Burcunda Ay Tutulması/ Eylül 2015

Kategori: Yazılar-Makaleler
Paylaş
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google+'ta paylaş Blogger'da paylaş E-posta ile paylaş

Koç Burcunda Ay Tutulması

28 Eylül 2015 tarihinde saat 05:50 de 4 derece Koç burcunda bir Ay tutulması meydana gelecek ve bu 2015 yılının son tutulması olacak.
Tutulma Avrupa, Güney-Batı Asya, Kuzey Amerika,  Güney Amerika, Pasifik, Atlantik ve Hint Okyanusu, Antarktika’dan gözlemlenecek. Etki alanı geniş olacak.
(İstanbul için gözlemlenebilirlik aralığı aşağıdaki gibi olacak. Başlangıcı 03:11 olacak. 05:11 de başlayacak. Maksimum gözlemlenebilirlik saat 05:47 de ve full tutulmanın bitişi de 06:23 de olacak.)

Ay tutulmaları genel itibariyle yaklaşık 6 ay kadar etkisini sürdürmeye devam edebiliyor. Bu nedenle de hemen o gün ya da o hafta görünür olaylar yaşatmasını beklemek yerine bunun etkili bir sürecin başlangıcı olduğunu kabul etmek çok daha doğru olur. Herkesin hayatında belli bir alanı harekete geçirecek bir tohum atılıyor. Filizlenmesi ve ürünün görünür hale gelmesi bizim bu etkiyi hissetmemiz bazen biraz zaman alabiliyor. Yorumları da bunu göz önünde bulundurarak okumanızı özellikle öneririm.

Bazılarımızın haritalarında bir gezegen, aks ya da özel bir nokta ile temas halinde olacak. Tabi ki onlar üzerindeki tesirleri, çok daha net ve kısa vadede görünür şekilde gerçekleşecek. Tutulma noktasıyla, diğer gezegenlerin, ilerleyen dönemlerde yapacağı temaslar bu dönemde gündeme gelen konuları tekrar tekrar tetikleyecek. Bu kez tutulma noktasının tetiklenmesi en yakın tarihlerde, 18-22 Kasım arasında Mars ile olacak. Bu tarihlerde, kaderselliği en çok işaret eden göstergelerden olan Ay düğümleri burç değiştirmiş, Kuzey Ay düğümü Mars ile kavuşum gerçekleştirmiş ve transit Mars ülkemiz haritasındaki Marsı tetikliyor olacak. Bu da bize seçim sonrası gündeminin ve olaylarının da oldukça yoğun olacağını düşündürüyor.

TUTULMA ÖNCÜ BURÇLARDA GERÇEKLEŞECEK ve Zodyakın öncüsü KOÇ burcunda olacak. Bu durum dünya astrolojisine göre, etkilerinin normalden hızlı ortaya çıkacağını ve çok fazla beklemek durumunda kalmayacağımızı işaret ediyor.
Ay tutulmaları her zamankinden daha etkili ve kadersel tesirler barındıran birer dolunay olduklarından Ay ve Güneş tam karşıt konumdalar. Yani karşı karşıya gelmeler, yüzleşmeler, inatlaşmalar, gerginlikler yüksek olacak demek oluyor. İyi bir şeyin bekleyişi ya da stresi artıran bir gelişme buna vesile olabilir.

KOÇ burcunda olmasından ve tutulma haritasındaki diğer göstergelerin tesirinden dolayı cesaret, özgüven, hız, rekabet, inat, risk, ataklık gibi şeyler en çok ifade edilen şeyler olacak. Kaza, şiddet, öfke, agresyon, fiziksel ve duygusal anlamdaki yaralar ve ego içerikli durumlar da tutulmanın kapsama alanı içinde yer alacak.

BURADAKİ KARŞITLIK KOÇ-TERAZİ AKSINDA GERÇEKLEŞTİĞİNDEN ben- biz; sen-ben teması yani hayatınızın herhangi bir alanındaki ilişkiler tutulmanın ana teması olacak. Dengeyi sağlamak, uyumu yaratmak, orta yolu bulmak, adalet, eşitlik ve diplomasi konuları gündemde olacak. Bu kez acelecilik, hız, ben merkezli olan istekler, egolar, öne çıkma, harekete geçme ve çocukça inatlaşmalar gündeme gelecek, sabırlı olma ve olaylara iki taraflı bakabilme becerisi ise eğer biz niyet etmemişsek geri planda kalacak.
Düşünmeden hareket etme, “çok bekledik artık beklemeye tahammülüm kalmadı” halleri, “ne olacaksa olsun her şey olacağına varır” gözü karalıkları, adım atma ve her ne olursa olsun bir şeyler yapma isteği dikkat çekecek. Burada riskleri tespit edebilme ve sabırlı şekilde hareket edip tedbirli olabilme modeli ne yazık ki ihmal edilebilecek.
Hatadan korkmayan, enini sonunu düşünmeyen ve ders almayan davranış modelleri riski artıracak. Hırsına yenik düşmüş o nedenle de kişisel çıkarlar ve arzular uğruna gözü diğer unsurları görmekte zorlanan insanlar olası riskleri artırmış olacak.

Bu durum tabi ki birlikteliklerin ve paylaşımların çatışmalar vesilesiyle yıpranmasına vesile olacak. Duygusal gelgitler, birden verilen kararlar, aniden atılan adımlar, hırsla yapılan hamleler, öfkeyle kalkışlar, zararla oturuşlar, hiçbir şey olmamış gibi mücadeleye kaldığı yerden devam edişler söz konusu olacak.
“Benim önceliklerim” ile “senin önceliklerin” çok fazla çatışacak.
“Benim ihtiyaçlarım” ile bize, birlikteliğimize hizmet eden ihtiyaçlar” arasında bir tercih yapılması gerekecek. Biz ikisinden de taviz vermek istemeyeceğiz. Hangi konularda taviz verebiliriz, hangileri asla bir tavize konu olamaz noktasında bir ayrım yapmakta zorlanacağız belki de…
Dengeleri kaçırmamak, adaleti ve eşitliği her iki taraf için de gözetmemiz önemli olacak. MÜCADELE GÜCÜNÜ VE DÜRTÜSÜNÜ ARTIRACAK NİTELİKTE BİR TUTULMANIN ETKİSİNİ GÖRECEĞİZ.

Zaten 18 Şubat 2014 tarihinden bu yana Koç-Terazi aksında seyreden ay düğümleri, bu dönemde, hayatımızın bazı alanlarında bu ana temayı çalıştırdı. Söz konusu Ay düğümleri olduğundan hepimiz için bir takım kadersel olayların fitili ateşlendi. Şimdi artık bu açıdan gündem değişmek üzere. Yani kaderin yolu yeni bir yöne doğru çevriliyor. Kasım ortasından itibaren önümüzdeki yaklaşık 1,5 yıl bambaşka bir tema izlenecek. Bu da ülkemiz açısından çok önemli ve kadersel bir süreç olacak.  TRENİN YOL ALDIĞI RAYLAR DEĞİŞMEK ÜZERE. İşte bu tutulma da tam bir son hamle, son vuruş etkisi yapacak her birimizin hayatlarında.  2013 ve 2014 de gerçekleşen Koç burcu Ay tutulmalarından sonra bu üçüncüsü ve sonuncusu olacak.
Az olanı çok olanla, var olanı yok olanla, birinde olanı diğerindekiyle dengeleme ihtiyacını, biz diyebilmek adına verilen savaşı, birlik halinin realize olması için gösterilen gayreti işaret etti bu süreçte gökyüzü. Bu konuyu ön plana çıkaran bu son tutulma ile denge- eşitlik ve adalet olaylarını tekrar gözden geçirmemize ve belki de bu noktayı bulamamışsak, bulana kadar da biraz silkelenmemize vesile olabilir...

TUTULMANIN YÖNETİCİSİ MARS BAŞAK BURCUNDA VE SATÜRN İLE KARE AÇIDA OLACAK. Dispozitörü Merkür Terazi burcunda ve onun dispozitörü Venüs de Aslan burcunda. Yani Güneş’in yönetiminde olacak.
Dengenin sağlanabilmesi için karşı tarafın ne istediğine, neye ihtiyacı olduğuna bakmak ve hatta söz önceliğini "diğer" dediğimiz kişilere bırakmak kıymetli olacak.
Kontrolün bizde olduğunu düşündüğümüz noktada aslında iplerin bir başkasının elinde olduğunu görebiliriz.
Hep kendi penceremizden izlediğimiz bu nedenle de manzaradaki detayları kaçırdığımız bir konuda bizi uyandıracak gelişmeler yaşanabilir.
Hatta o pencerenin bile bize ait olmadığını görüp şaşırabiliriz.
Kim ki hala inatlaşmaya ve kendisinin tek ve öncelikli olduğunu ispatlamak konusunda direnmeye devam ederse en yorucu tesirleri de onlar alacak.
Yel değirmenlerine karşı kılıç sallayanlar içinde bulundukları durumun farkına varacaklar.
Hep en önde ve hep öncelikli olmaya alışmış olanlar, bu olsun diye diğer insanları bastıranlar en önde olmanın onları aslında "tek başına" bıraktığını fark edecekler.
Hep haklı olma telaşında olanlar bunun artık kendilerini mutlu etmediğini görecekler. “Artık” kavramı bile tartışmaya açık olacak.
Ne için mücadele ettiğini unutanlar gerçek hedeflerini hatırlayacak.
Savaşmaktan düşünmeye fırsat bulamayanlar, işin içine mantık, plan ve zeka katılmamış ise o savaşın ne kadar riskli olduğunu görecekler.

Çabalar gözle görünür ve elle tutulur somut şeyler elde etme ve verim alma adına olacak. Mükemmeli yaratma isteği yükselecek. Bunu için gereken azim, kararlılık ve güç belirgin olacak.

MARS İLE SATÜRN KARE AÇIDA OLDUĞUNDAN bu tutulma bize bireysel isteklerimizin, olsun ya da olmasın diye inatla ısrar ettiğimiz şeylerin, gerçeklikle bağdaşıp bağdaşmadığını yani gerçek anlamda ihtiyaç duyduğumuz şeyler olup olmadığını sorgulatacak bizlere.
Bu ikisi arasında dengeleri tutturmak önemli olacak.
Engellendiğimizi, anlaşılmadığımızı, onaylanmadığımızı düşündüğümüz noktaları gözden geçirme ve hızımızı kesen şeylere ( hemen olmasa bile zaman içinde) belki de şükretme fırsatı olabilir bu tutulmanın tetikleyeceği durumlar.
Bir türlü kendimizi yeterli ve yeteri kadar güçlü hissedemediğimiz ve belki de bir türlü cesaret gösteremediğimiz ya da harekete geçemediğimiz konularda gerçeği görme, buna neden olan ana kaynağı tespit etme şansı bulabiliriz.
Mars’ın hırs ve öfke yaratan tesirlerine karşı sağduyulu olmak ve bunlara bağlı olabilecek “sen görürsün” hallerinden kaçınmak şart.

BU DÖNEM ACELESİ OLANLAR, SABRI KALMAMIŞ HATTA TAŞMIŞ OLANLAR İÇİN ÇOK DAHA YIPRATICI OLABİLİR. ( her açıdan… hem dünyevi hem ruhsal hem fiziksel hem de duygusal)

Bu tutulma ile birlikte başımıza gelebilecek olayların ya da karşımıza çıkacak kişilerle olan ilişkilerin, zor ve hatta imkansız kelimesi ile birlikte anılan şeyleri getirmesi söz konusu olabilir. Ancak biraz sabır, sükûnet, sağduyu ve esneklik gösterebilmişsek, tedbiri tamamen yok saymamışsak, mantık ve cesareti bir araya getirebilmişsek, hayatımızda çok radikal ve geliştirici değişimleri yaratma fırsatı doğuracak.
BU BAHSETTİĞİM, FIRSAT DEDİĞİM, KARŞIMIZA ÇIKACAK DEDİĞİM HALLERİN SONUCU GÜZEL ANCAK OLAYI KENDİSİ VE SÜRECİ, UYANIŞLAR, YÜZLEŞMELER, OLAYLARIN BAŞIMIZA GELİŞİ NE YAZIK Kİ BİR MİKTAR YORUCU OLABİLECEK. Ama sonucun büyüten, olgunlaştıran, sivrilikleri törpüleyen etkisinin kıymetini bilmek önemli olacak.

Bu tutulmanın etkisi HEM DIŞIMIZDA HEM DE İÇİMİZDE VERİLECEK BİR TAKIM ZORLU MÜCADELELERİN GÖRÜNÜR OLMASINI sağlayacak. Belki de biri diğerine sebep olacak. Ya da birinin kaynağının bir diğeri olduğunu görüp gerçeklerle yüzleşme imkanı bulacağız.
Korkma, adım at diyor bize gökyüzünden yansıyanlar…
 “İstiyorsun da gerçekten istediğin şey sana ve en önemlisi hayatı paylaştığın insanlarla olan birlik haline hizmet edecek bir şey mi?” Diye sorgulatacak bize… Cevabı bulduktan sonra da “peki bunun için ne yapmayı düşünüyorsun” diye ekleyecek? Harekete geçme zamanı, zamanlaması gündemi belirleyecek. “KAYBEDECEK ZAMAN KALMADI AMA ACELEYE GETİRİLMEYECEK KADAR DA KIYMETLİ BİR AMACIN HİZMETİNDEYİM” DEDİRTECEK.

Türkiye Cumhuriyeti haritasının 10.evinde gerçekleşecek Ay tutulması. yönetim kademesindekileri ve ülkenin genel olarak yönetimini ilgilendiren gelişmeleri işaret ediyor. Önemli ve otorite sahibi olan kişiler için gergin olaylara ve onları ilgilendiren bazı gerçeklerin açığa çıkmasına vesile olabilir. Bu olaylar ilerleyen dönemlerde kadersel bir döngünün içine girecek olan ülkemiz açısından bir çeşit uykulardan uyanış etkisi yapabilir. Eğer şanslıysak. Ya da ilerleyen dönemler bu uyanış çok daha yıpratıcı nitelikte gerçekleşebilir.
İktidar ve muhalefet arasındaki gerginlik artabilir.
İktidarın ancak el birliği ile ayakta tutulabileceğini, yönetimin tek başına ve taviz veremeyen bir yaklaşımla değil de birlik halinde ele alınmışsa yürüyeceğini görene kadar.
Halk ile idareciler karşı karşıya gelebilir. Üst kademedekilerin prestij kayıplarına, bir takım skandallara da şahitlik edebiliriz. Otoritenin tek noktada toplanmasının gücü zayıflattığını fark edene kadar.
Krizler çıkabilir. Bunların fedakarlıklar sayesinde aşılacağını herkes görene kadar.
Yay burcundaki Satürn tutulma yöneticisine kare açı yapıyor. Genel anlamda din ve inanç, ülkemiz haritası üzerinden bakacak olursak da asker ve polis gibi üniformalı kişiler, emekçiler yine potada olacak. Gerçeğini kaybetmiş, var oluş amacını unutmuş olan her nokta, yozlaşmış olan her şey bir şekilde düzelmek zorunda kalacak. Bu dönem yine bir nevi diyetler ödeme ya da belki de bazı kurbanlar verme dönemi olacak.

Ay tutulmasının, bireysel hayatlarımızda ve toplumsal bazlı olaylarda hepimiz için hayırlı gelişmelere vesile olmasını gönülden dilerim…
Sonsuz sevgilerimle...

Dr. Samiye Özbaş Soysal

25.9.2015

Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji