< Ana sayfa 30 Eylül 2014, Salı

Merkür Retrosu-Ekim 2014-Burçlara Etkisi

Kategori: Yazılar-Makaleler
Paylaş
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google+'ta paylaş Blogger'da paylaş E-posta ile paylaş

Retronun burçlara etkisi ise şöyle olacak…

Burcunuzla birlikte yükselen burcunuzu da okumanızı öneririm...

KOÇ:

Bu dönem ikili ve de özel ilişkilerinizde iletişim her zamanki kadar akıcı olmayacaktır. Varsayımlar ve imalar yerine açık ve net iletişim kurmaya gayret edin. Bu süreçte açık düşmanlarınız sessizliğini bozmaya karar verebilir. Evliliğinize dair görülmemiş hesaplar, edilmiş eski laflar, yapılmış ve unutulmamış hareketler tekrar gündeme gelebilir. Özellikle eş, yaşamı paylaştığınız partner, ortak ile alakalı olarak uzlaşma imkanı sunan bir dönem olacak. Tartışmaların ardından eğer gerçek derinlik sağlanmışsa derin dostluk ve sağlam ilişkiler doğabilir.

BOĞA:

Çalışma ortamınızda, devam eden, yürüyen iş ve projelerinizde revizyon ihtiyacı doğabilir. İş arkadaşlarınızla aynı dilden konuşamıyor olmak, ilerlemenize engel... Zamanlama sorununa dikkat. Günü ve işinizi paylaştığınız, hizmet aldığınız ve hizmet sunduğunuz insanlarla halledilmesi gereken, yeniden yapılandırılması gereken meseleler gündeme gelebilir. Genel olarak bir delege etme ve delegasyona uyma sorunu söz konusu olacaktır. Evinizi kiraya vermek, kira sözleşmesi yapmak aşamalarında iyice düşünün. Sağlığınız konusu da ihmale gelmeyecek bir nokta olacak bu süreçte.

İKİZLER:

Eski aşklar sanki araya mesafeler girmemiş ve hala bir çiftmişsiniz gibi tekrar karşınıza çıkıp dikilebilir. Kırgınlıklar, üzerinde konuşulması ve halledilmesi gereken eski defteler açılabilir. Bu kez daha uzlaşmacı olan tavırlar gidenin geri gelmesi ya da içinizde hiçbir şey kalmayacak şekilde nötr biçimde geride bırakılmasına vesile olacaktır. Çocuklarınızla aranızdaki iletişim sorunları masaya yatabilir. Bir hobiniz, yarıda bıraktığınız bir uğraşınız tekrar hayatınıza girebilir. Eğlence anlayışınız, keyif aldığınız konularla ilgili de ufak revizyonlar yaşanabilir. Bu gibi konuların yenilerinden ziyade eskilerinin tozunu alma zamanındasınız.

YENGEÇ:

Ev yaşamınız, aileniz ve evinizde yapılması gerekenler en çok mercek altında olacak retro ile birlikte. Ev alım satımı ile ilgili konularda pürüzler çıkabilir. Tadilat, dekorasyon gibi istekleriniz varsa eğer biraz ertelemek yerinde olabilir. Tamirat işleriniz ise, ihmal edilmiş noktalarda artık ihmal edilemez boyutlara taşınabilir. Bunlara benzer içerikteki konularda daha önce verilmiş kararlardan caymalar, vazgeçişler yaşanabilir. Geçmiş ve anılar dile gelecek bu süreçte sevdiklerinizle alakalı olarak. Aile içinde ve aile büyükleriyle alakalı olarak eskiye dayalı mevzular tekrar önünüze gelebilir. Çözüp bağları rahatlatmak için uygun zaman.

ASLAN:

Fikir değişikliklerine oldukça açık olacağınız bir dönem sizin için. Akitler, imzalar geri dönebilir. Ne güzel anlaşmıştık niye böyle oldu diyebilirsiniz. Eğer birilerini tatlı dil ile ikna ettiniz ancak gerçekleri bir miktar sakladıysanız bunlar gizli kalmayacaktır. Kardeşiniz ve yakın çevrenizle alakalı konularda bazı konuları açığa kavuşturmak, önemli uzlaşmazlıklara ara buluculuk etmek için uygun bir dönem. Aklınızda ya da planınızda yer alan kısa geziler ve sosyal organizasyonlar varsa eğer, bunlarda değişiklik, erteleme, iptaller söz konusu olabilir. Eğitim temalı işlerinizde, bilgiyi derinleştirme ve planları revize etme dönemi olabilir.

BAŞAK:

Maddi konularda çok önemli ve uzun vadeli yeni planlara girişmek için çok elverişli bir dönem olmayabilir. İşin içinde finansal ayrıntılar varsa mutlaka en az iki kez düşün diyor gökyüzü. Acele karar verme. Son zamanlardaki harcamalarınıza tekrar dönüp bakma ihtiyacı doğacaktır. Bütçenizde ufak tefek ayarlamalar yapmak gereksiz harcama kalemlerinden kurtulmak için ideal bir dönem olabilir. Siz bir düzenleme yapmazsanız evdeki hesapların çarşıya uymadığı, uç uca denk getirmekte zorlandığınız örnekler yaşanabilir bu süreçte.

TERAZİ:

Kişisel olan iş ve girişimlerinizin biraz askıya alınması, bekletilmesi, fikirlerin olgunlaşması, gereken revizyonların yapılması gereken bir dönem olacak sizin için Merkür retrosu. Gelişiminize katkı sağlayacak yeni adımlar atmadan önce önünüzdeki yolu taşlardan, çakıllardan arındırın. Sizi geriye doğru çeken ayağınızdaki bağlardan kurtulun diye kısa bir dinlenme ve olaya çok daha derin ve objektif bakabilme fırsatı sunacak bu istasyon… Önemli sunuşlar, çıkışlar ve hamleler için Merkür retrosunun bitmesini bekleyebilirsiniz. Elinizdekileri olgunlaştırma dönemi bu…

AKREP:

Bu dönem dış dünyaya ait girişimlerden ziyade içsel yolculuğunuzu daha çok destekleyecek. Zihinsel olarak dalgınlığınız yüksek olabilir. Zira kendi içinizde pek çok şeyi çözmeye çalışıyor olacaksınız bir yandan da günlük rutinleri yürütürken. Bu dönem özellikle sizler için bilinçaltı çalışmaları, terapiler ve ruhsal aktiviteler çok verimli geçebilir. Farkındalık artırıcı olacaktır. Rüyalarınıza da mutlaka rağbet edin. Bu dönem bilinç ve bilinçaltı kapılarınız her yönden açılmış ve akışkan olacak.

YAY:

Bu dönem ortak amaç için çaba sarf etmesi gereken insanları bir araya getirmekte zorlanabilirsiniz. Yeni grup çalışmalarına başlamak için pek elverişli olmayabilir. Amaçları, gelecek planlarını ve ekip üyelerini tekrar gözden geçirmek, belki bir elemeye gitmek, en işe yarar program ve enerjileri bir araya getirmek için çalışmanın mutfak kısmını tamamlamak faydalı olacaktır. En yakın ve ortak paydada buluşabildiğiniz arkadaşlarınızla ufak anlaşmazlıklar yaşanabilir. Eski dostlar, anılarda kalmış arkadaşlıklar hatıraları ile ya da bizzat kendileri ile hayatınızda canlanabilirler.

OĞLAK:

Bu Merkür retrosu en çok mesleki yaşamınızı, patron konumundaki kişilerle olan ilişkilerinizi ve de kendi yönetsel becerilerinizi etki altına alacak. Önemli ve iş bağlantılı görüşme ve sunumlarda her zamankinden tedbirli olun. Kelime seçiminiz ve doğru anlaşılmanız önemli olacak. İş yazışmalarında, önemli imzalarda pür dikkat şart. Kabiliyetlerinizi ve tecrübenizi insanlara sunma ve takdiri alma aşaması biraz pürüzlü olabilir. Çok çalıştığınız bir şeyleri beğeniye sunmak için belki biraz daha detaylandırıp, mükemmelleştirmeye ihtiyacınız olabilir.

KOVA:

Bu dönem seyahatler, eğitimler, yabancılar ve uluslararası kaynaklı işlerde biraz duraksama söz konusu olabilir. Esnek ve değişmeye müsait planlar yapın. Reklam, pazarlama ve yayıncılık içerikli işlerde hedeflediğiniz kadar ses getirecek işler ortaya çıkmayabilir bu dönemde. Eğer bir eğitime başlayacaksanız, tercih yapmakta zorlanacaksınız. Yapılan tercihler sonradan değişebilir de. Tekrar tekrar düşün diyor gökyüzü. Akademik çalışmalar ve devam eden zihinsellik gerektiren her türlü işinizde ise derinleşme ve gerçek bilgiye ulaşma şansı bulabilirsiniz.

BALIK:

Eşinizden ya da ortağınızdan size kaynak yaratacak bir beklentiniz varsa, daha önce bu konuda karşılıklı uzlaşmış olsanız bile bazı değişiklikler, kararlardan vazgeçişler gündeme gelebilir. Sigorta, vergi v.b. konulardaki beklentiler sorun çıkarabilir. Kapanmamış borçlar, alacak verecek meseleleri, özellikle işin içinde maddi paylaşımlar olan ilişki ve ortaklıklarınıza ait sorunlar gündeme gelecektir. Yeni bir borca girmekten ziyade, eskilerini temizlemek, kimsenin hakkı kimsede kalmasın diye çaba sarf etmek iyi olabilir. Ucu sizi bir maddi yükümlülüğe sokacak olan imzalara özellikle dikkat. 

Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji