< Ana sayfa 20 Aralık 2014, Cumartesi

Satürn Yay Burcunda... Burçlara Etkisi...

Kategori: Yazılar-Makaleler
Paylaş
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google+'ta paylaş Blogger'da paylaş E-posta ile paylaş

“Karmanın Efendisi” Satürn, 23.12.2014 tarihinden 20.12.2017 tarihine kadar Yay burcunda seyredecek. 
Satürn 5.10.2012 tarihinden bu yana Akrep burcunda seyretmişti. O zamandan bu zamana hepimiz hayatımızın belli alanlarında bazı sorumluluklar almak zorunda kaldık. Dersler aldık. Gecikmeleri deneyimledik. Sınırlarımızı gördük.  Farkındalık kazandık.
Zira Satürn tam da bunlara vesile oluyor. Bizden çalışmamızı, sorumluluk almamızı, elimizi taşın altına koymamızı ve üzerimize düşen her neyse sonuna kadar yapmamızı, sebat etmemizi, istikrarlı ve inançlı durmamızı, kararlı ve sabırlı olmamızı öğütlüyor. “İsyan etme” diyor. “Zamanı gelecek, ödülünü alacaksın” diye ekliyor.  Ertelememişsek ve inancımızı yitirmeyip çalışmışsak, vazgeçmemişsek mutlaka bir mükâfatla buluşturup onurlandırıyor. “Sadece özen göster ve ana konu her ne ise ciddiye al yeter” diyen bir mekanizma işliyor adeta.
Şimdi ise günahıyla sevabıyla bir dönem geride kalıyor ve artık hayatımızın dikkate çekmemiz gereken başka bir alanı ön plana çıkıyor. Yeni bir sayfa açılıyor. Yeni ders ve sınav konuları belirleniyor. Hatta tahtaya asıldı bile... Nelere daha çok çalışmamız gerektiğini yaşam bize fısıldadı. Satürn-Yay transitinden en yoğun biçimde etkilenecek olan burçlar; Yay, Balık, İkizler ve Başak burçları olmakla birlikte bu zaman zarfında eğer haritanızda herhangi bir gezegen ile temas etmişse, o gezegen ile ilgili konuları ve onun yönettiği evlerle ilgili yaşam alanlarını da etkisi altına alacaktır.
Peki, Satürn-Yay transitinden hangi burç, nasıl etkilenecek?

KOÇ ve Yükselen KOÇLAR:


Satürn önümüzdeki dönemde inançlarınızı, yaşama bakış açınızı sorgulama ve sizin için gerçek olana ulaşma fırsatı verecek. Okuyup öğrenmek, eğitime başlamak, yayıncılık, medya, pazarlama ile ilgili şeylerle, yurt dışı bağlantılı olabilecek durumlarla alakalı çalışmaların içinde yer almak konularında önünüze yeni imkanlar çıkacak. Ancak her zamankinden çok çalışmanız ve karşılığını beklemek konusunda da aceleci davranmamanız gerekecek.
Aksaklıklar, gecikmeler, engeller karşısında yılmamak değerli olacak. Her şeyin kuralına uygun olmasına dikkat edin yeter. Yurtdışına çıkacaksanız evraklarınızın yeterli olduğundan emin olun. Aksi durum kabul görmeyecektir. Bir sınava girecekseniz, ciddiye alıp her şeyiyle konuya hakim olmanız beklenecek. Bir hukuk mücadeleniz olacaksa empati yerine kuralların devrede olduğu bir hukuk sistemi ile baş başa kalabilirsiniz. Bu konularda gayret ve istikrar gösterenler ise sağlam işlere imza atıp başarılı sonuçlara ulaşacaklardır. 

BOĞA ve Yükselen BOĞALAR:

Satürn’ün Yay burcundaki seyri sırasında, size kaynak akıtmasını beslediğiniz insanların varlıklarında ve size akışında kesintiler söz konusu olacak. “Kimseye bel bağlama” diyor Satürn size. Bu dönem uzun vadeli ve büyük tutarlı borçlar da yorucu olabilir. Yeni bir başvuru, talep durumunda geç yanıt alma, beklediğiniz kadarına ulaşamama gibi durumlar mümkün. Borç alıp, verme süreçlerinin iadesi ile ilgili kaygılar artacak. Maddi ortaklıklar, borçlar, ödemeler, vergiler, sigorta, nafaka, miras gibi konularda bir çeşit revizyona ve de sonuç almak için sabra ihtiyaç olacak.
İşin içinde maddi unsurlar olan ortaklaşa iş ve girişimlerde de tedbirli davranmanız, garanti hamleler yapmanız kıymetli olacak. Ortaklaşa olan gelirler sıkıntı yaratacak.
İşinize yaramayanlarından kurtulma ve yenilerine giriş yaparken de daha aklıselim davranma ihtiyacı doğacak. Genel olarak korkularınız ve huzursuzluk veren duygu durumlarınızla yüzleşmenizin gerekeceği daha doğrusu hayatın derin manalarını arayacağınız bir dönem olacak.

İKİZLER ve Yükselen İKİZLER

Satürn’ün Yay burcuna geçişi ile eşiniz, evliliğiniz ve tüm ikili ilişkileriniz etkilenecek. Bu süreçte hayatı biri ile paylaşanların da paylaşacak bir yaşam arkadaşı olmayanların da yüzleşmelere hazırlıklı olması gerekecek. İnsanlarla ortak paydalarınıza gerçekçi bir gözle bakmanız ve sorgulamalar yapmanız şart olacak. Yolunda gitmeyen şeyler artık idare etmeyecek. Birlikteliğiniz ile ilgili görmezden geldiğiniz çözüm süreçleri artık mecburi istikamet olacak. Evlilik ve ilişkiler konusunda tecrübe kazanacağınız doğal olarak da bazı ek dersler alacağınız bir dönemin içine giriyorsunuz. Bu dönem en büyük sabrı ve ciddiyeti bu konuya göstermeniz beklenecek. Kaçışlar size fayda sağlamayacak. Araya mesafeler girmesi, yalnızlığı tercih etme ve birliktelik için gereken samimiyeti bulamama gibi durumlar da riskler arasında.
Ancak Satürn-Yay transiti size sağlam temelli, güvenilir ve gelecekte de güven duyabileceğiniz evlilikler yaratma, eskilerini sağlamlaştırma, karşınızdakinden neler beklediğinizin farkına varma imkanı verecektir.

YENGEÇ ve Yükselen YENGEÇLER

Bu önümüzdeki dönem rutin temponuz ve günlük hayatınızdaki detaylar masaya yatacak. Her zamankinden daha çok çalışıp emeklerinizin görünür olmasını sağlamak da zorlanacağınız bir dönem. Satürn-Yay geçişi ile birlikte sizin için günleri organize etmek, neye ne kadar emek ve zaman harcadığınızı gözden geçirmek şart. Yeni bir düzenlemeye geçmeyi geciktirirseniz, bir süre sonra gerçekten bir şeylerin yetişmemesi, hız ve verim konusunda yetersizlik, sonuçların tatmin edici olmaması durumları yaşanabilir. Sorunlu iş arkadaşlıkları, sorunlu çalışanlar açısından da bardağı taşıran son damlalar gelebilir. Her zamankinden daha fazla iş sorumluluğu almanız ya da bir miktar angarya da yüklenmeniz beklenebilir.
Bu süreçte yapmanız gerekenler bu gibi durumlara isyan etmek yerine, düzenli, pratik, disiplinli olmaya çalışmaktır. Gereksiz alışkanlıklardan ve sağlıksız beslenmelerden uzaklaşıp bu konuyu da disipline etmek gerekecek… Sağlık ertelenmeye ve ihmal edilmeye gelmeyecek bu süreçte. Daha yoğun tempolu iş ya da görev değişimleri söz konusu olabilir.
 

ASLAN ve Yükselen ASLANLAR

Satürn’ün Yay burcundaki seyri hayattan tat aldığınız konuları etkileyecek. Eğlence anlayışınız değişmek durumunda kalacak.  Bu kadar coşku barındıran bir evin içindeki Satürn neşe veren ortam, kişi ve durumların farklı bir gözle tekrar değerlendirilmesine sebep olacak. Flört ve aşk konuları da engelli parkura çıkacak. Eğlenirken bile dersler çıkarma hali mevcut olacak. Çocuk sahibi olma konusunda eğer “istiyorum ama beni kısıtlar diye korkuyorum” diyenlerdenseniz bu süreç size bu sorumluluğu alma gücünü de verecektir. Bu konudaki yeni başlangıçlar olayların istediğiniz kadar akıcı olmaması ile gündeme gelebilir. Hayat adeta sizin ne kadar kararlı olduğunuzu test etmek için bir takım ara sınavlar sunacak size.
Yaratıcılık, sanat ve hobiler içerikli konularda da işin zevkini çıkarmaktan ziyade ustalaşma, daha iyisini yaratma, keyfi işe ve paraya dönüştürme, eğitim alıp kendinizi daha donanımlı ve bilgili hala getirme arzuları artış gösterecek. Boş gibi görünen zamanları doldurma ve işe yarar şeylerle takas yapma ihtiyacı doğacak.

BAŞAK ve Yükselen BAŞAKLAR

Satürn’ün Yay burcundaki geçişi sizin için ev ve aile temalı konuları daha çok etkileyecek. Özel hayatınıza dair bazı zorunlu değişiklikler iş yaşamınızdakileri de tetikleyebilecek. Şimdiye kadar yeteri kadar almamışsanız bu zamandan sonra aile konulu sorumlulukları almanız gerekecek. Eğer almayı reddederseniz çoğalıp içinden çıkılmaz hale gelebilirler. Bu içerikteki görevlerinizi bir başkasına paslama şansınız olmayacak. Yolunda gitmeyen meseleler, tadilat ihtiyaçları artık ertelenmemeli. Bu dönem ev sahibi olma konusunda sizi istekli ve bunun yükü ile baş edebilir şekilde hissettirecek… Bina ve alt yapı sorunları, arsa ve tapu meseleleri yorucu olabilir. Ancak bu dönem sizi mal sahibi yapma potansiyeli olan bir dönem.
Evdeki anlaşmazlıklar, insanların arasındaki tolerans eksiklikleri ciddi kararların alındığı aile toplantılarını da beraberinde getirebilir. Evin küçük çocuğu olmadığınızı hatırlatacak, olgunlaşmanızı sağlayacak, aile içi prensiplerin ve karşılıklı saygının ön plana çıkacağı bir döneme giriyorsunuz. 

TERAZİ ve Yükselen TERAZİLER

Satürn Yay burcu geçişi ile birlikte insanlarla ve özellikle de yakın çevrenizdekilerle nasıl iletişim kurduğunuz konusu gündeminizde olacak. Eskisi kadar hızlıca anlayıveren insanları bulmakta zorlanacaksınız. Kardeşleriniz ya da akran nitelikteki akrabalarınız ile ilgili konular biraz yorucu biçimde karşınıza çıkacak. Araya mesafelerin girmesi, inatlaşmalar, onlarla ilgili alınacak sorumluluklar söz konusu olabilir.
Bu dönem sizin için konuşmadan ya da harekete geçmeden önceki düşünme payını artırma, yapılacak hamlenin söylenecek sözün artı eksilerini gözden geçirme dönemi. Haliyle iletişimde aksaklıklar yaşanabilir.
Bilgi alışverişleri, haberleşme ve teknoloji içerikli konular, ticari faaliyetler olası aksaklık arenasında. Bu dönem günlük işlerini hareket halinde ve yollarda yapan kişiler için çok daha yorucu olabilir. Bir eğitim alıyorsanız ya da bir sınava girecekseniz başarı için her zamankinden fazla çaba sarf etmeniz gerekecek. İletişim, bilgi ve algı süreçlerinin yeniden yapılanmasına fırsat verecek bu süreç.

AKREP ve Yükselen AKREPLER

Satürn, Yay burcundaki geçişi sırasında sizi maddi konuları önemsemeye, bütçe planlaması yapmaya ve yatırımlarınızı gözden geçirmeye teşvik edecek. Maddi olarak elinize geçenin yeterli olup olmadığını, emeğinizin karşılığını alıp almadığınızı sorgulayacaksınız. Neye ne kadar harcıyorsunuz emeğinizin karşılığı olarak aldığınız parayı ne ile değiş tokuş ediyorsunuz düşünün bu süreçte. Acaba çalışıp çabalamanızın karşılığı en azından bir kısmıyla çöpe mi dönüşüyor.
Mal almak ve sağlam yatırımlar yapmak adına fırsatlar çıkıp sizi bir takım borçların altına sokacak. Kemer sıkmalar gündeme gelecek. Bu dönem elinize geçen paranın azalmasına ya da sadece bunun kaygılarını yaşamınıza sebep olabilir. Gökyüzünün mesajı net: Maddi açıdan tedbirini al, disipline ol, harcamaya değil de elinde tutmaya odaklan, gelecek için yatırım planları yap, eğer maddi konuları yeteri kadar ciddiye almazsan bu açıdan ek dersler alman gerekebilir diyor…
Doğru hamleler hayatınızın en önemli yatırımlarına vesile olabilir.

YAY ve Yükselen YAYLAR

Satürn döngüsü bu kez sizin durağınızda… Büyük bir suskunluk döneminin içinden geçtiniz.  Satürn son 2,5 yıldır sizi epey sarstı. Hayatı sorguladınız… Bazı işleriniz bazı ilişkileriniz rayından çıktı. Artık bir şeyler yoluna girmeye başlıyor. Gereksiz olan şeyleri geride bırakmayı becerebilmişseniz geçtiğimiz dönemde, yeni temel atma şansları bulacaksınız.  Tıkanıklıklar açıldı ancak bu defa da pek çok işi aynı anda yürütmek zorundasınız. Çok fazla beklenti var sizden yana. Ve omuzlarınızda da çok fazla sorumluluk... Bu dönemdeki en büyük kaygılarınızdan biri yeterli olup olmadığınız ile alakalı olacak. Siz bu kaygıyı besledikçe ne kadarına daha yetebileceğinizi göstermeye çalışırcasına hayatınız dolup taşacak. Kısıtlanmışlık hissi artacak. Atılımlar olabilir ancak sabırlı olmakta ve zamana hız katmak için direnmemekte fayda var. Önümüzdeki 29 yıllık süreç için yeni temeller atıyorsunuz. Aceleye getirmeyin… Hızlı, büyük ve ses getiren hamlelerdense size uzun vadede ilerleme kaydettirecek adımları güvenle atma zamanındasınız.

OĞLAK ve Yükselen OĞLAKLAR

Satürn’ün Yay burcundaki seyri, yüzleşme ve sorgulama dönemi olacak. Dış dünyaya ait olayları, insan ilişkilerinizi kontrol etme şansınızın olmadığı, vites küçültmeniz beklenen bir süreç. Kaybetmekten korktuğunuz şeylerin güvencede olup olmaması ile ilgili testler yaşanabilir. Güvenin, mutluluğun, huzurun dış şartlara bağlı olmadığını anlama fırsatları doğacak.
Kendinizle baş başa kalma ihtiyacınızı çevrenizdeki insanlar anlayışla karşılamayacak.
Anlaşılmadığınızı, desteklenmediğinizi hissetme riski de veriyor. Sanki hayatınızda hiç olumlu şey elde etmemişsiniz gibi tamamlanmamışlıklara kayacak gözünüz. Eleştiri okları üzerinize dönecek. “Nerede hata yaptım ben” diye bakacaksınız.
Hem ruhsal hem de fiziksel sağlığınız açısından dikkat şart. Tam bir ruhsal arınma ve uzun süredir biriktirdiğiniz tortulardan kurtulma dönemi olacak, bu dönem. Buna hizmet eden her türlü destek çalışmasından fayda görebilirsiniz.  Bu süreci ne kadar verimli geçirirseniz Satürn-Oğlak geçişinde alacağınız mükafatlar da o kadar değerli olacak.

KOVA ve Yükselen KOVALAR

Satürn’ün Yay burcundaki seyri hayatınızın en değer verdiğiniz konularından birini, arkadaş ve dostluk kavramını gözden geçirmenize vesile olacak. Bir elemeye gideceksiniz. Çevrenizdeki insanları “az ve öz” olacak şekilde nitelendireceğiniz günler geliyor. “Kimin hayatımda, gelecek planlarımda, ideallerim için yürüdüğüm yolda yanımda olmasını istiyorum” sorusuna cevap arayacaksınız. Bir grup çalışması, dernek ya da ortak projeler konusunda bir yol ayrımına gelebilirsiniz. Bu tarz grup çalışmaları ve toplumsal denilebilecek hareketlerde yeni roller de biçilecek size.

Kalabalıklar içinde kendinizi oraya ait değilmiş gibi hissedeceksiniz. Geleceğe dair yaşam planlarınız ve umutlarınız çok daha net görünür olacak. Hayal dünyanızda büyüttüğünüz bazı gelecek planlarının yerine gerçekçi olanlarını koyma zamanı. Arkadaş ve dost çevrenizden dolayı yaşanabilecek kırgınlıklar acaba bir dostluktan, çevremden ne bekliyorum dedirtecek. Beni bekleyen gelecek misyonlarıma dair neyi üstlenmem gerekiyor sorularına cevap arayacaksınız.

BALIK ve Yükselen BALIKLAR

Satürn mesleki ve kariyer odaklı olan yaşam alanınızda seyredecek bu süreçte. İşiniz ve görevleriniz her zamankinden yorucu ancak bir o kadar da geliştirici ve ustalık verici nitelikte olacak. İşleri, işi yönetiş biçimini, patronla olan ilişkilerinizi hafife almadığınız ve sabırla “bu niye benim işim” demeden çalışmaya devam ettiğiniz sürece başarı gelecek. Hak ettiğiniz değeri alamadığınızı, becerilerinizin önemsenmediğini, yaptıklarınızın tatmin sağlamadığını düşündürtecek durumlarla karşılaşabilirsiniz. Eksiklerinizi fark edip tecrübenizi artırma, bilgi açığınızı kapatma şansı da olacak. Bu dönemde yeni iş başvuruları hemen yanıt vermeyebilir. Varsa beklediğiniz terfi ve takdirler de gecikebilir. Hatta eleştiriler de alabilirsiniz. Zaman mesleki açıdan olgunlaşmanıza hizmet edecek. “Hababam çalış” diyecek. Bu konuyu güzel dengelemeyi beceremezsen ev yaşamındaki dengeler de bozulabilir diye telkinde bulunuyor bu gökyüzü olayı. Uzmanlaşmayı düşündüğünüz yorucu ancak size altın bilezikler katacak olan çalışmaların içine girmek için ideal olabilir.

 

 Dr. Samiye Özbaş Soysal

18.12.2014

 

 

 

Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji