< Ana sayfa 23 Mart 2016, Çarşamba

Terazi Burcunda Ay Tutulması/ 23.3.2016

Kategori: Yazılar-Makaleler
Paylaş
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google+'ta paylaş Blogger'da paylaş E-posta ile paylaş

Terazi burcunda Ay tutulması/23.3.2016

23 Mart 2016 Salı günü 3 derece Terazi burcunda bir Ay tutulması meydana gelecek. Ay tutulmaları aslında etkileri çok daha yoğun olan birer dolunay. 
Ay düğümleri ile temas halinde gerçekleştiğinden burada bir kadersellik ve geleceği inşa eden nitelikteki durumlar söz konusu olabiliyor. Eğer haritanızda önemli bir nokta ile temas halinde gerçekleşmişse etkisi çok daha yakın vadede ortaya çıkıyor. Ancak devam eden aylar içinde özellikle de ilk altı ay içinde tutulma noktasını tetikleyen bir başka transit etkisi söz konusu olduğunda olaylar bir kez daha gündeme gelebiliyor.  
Belirgin olaylar tetikleniyor. Değişimler alenen yaşanıyor ya da bunu zorunlu kılan nitelikteki durumlarla yüzleşmek gerekiyor.
BURADA AY DÜĞÜMLERİNİN İŞİN İÇİNE GİRMESİ OLAYI DAHA ETKİLİ KILIYOR DEDİK. Bu nedenledir ki bu etki altında gerçekleşecek bir şeyler varsa bu ilerisini de etkileyecek nitelikte oluyor. Mutlaka sizi doğrudan etkilemesi şart da değil. Yakın çevrenizden birini, eşinizi, annenizi, babanızı, çocuğunuzu, patronunuzu, size hizmet sunan birilerini v.b. sizden, işinizden veya özel yaşamınızdan ayrı düşünülemeyecek kişileri etkisi altına alabiliyor. Onların yaşadığı bir olay ya da hayatlarındaki önemli ve radikal bir gelişme dalga dalga size doğru ve çevrenize yayılabiliyor. 
Bu bir dolunay olduğundan dolayı aslında bir  “EKTİĞİNİ BİÇME” zamanı. Netlikler hem beklenen hem de beklenmeyen şekilde oluşabiliyor. Bu nedenle de gerginlikler artıyor. Görünen durum, iyi ya da kötü, stres ve kaybı barındırıyor. Duygusal olarak yıpratıcı olabilecek tesirler ve bunlara bağlı olabilecek duygusal merkezli hata ve sorunlar gündeme geliyor. Ay ve Güneş karşıt açıda olduğundan bu durumu içe atmak gizlemek pek mümkün olmuyor. Her şey ayan beyan ortada oluyor.
HER ZAMAN DEDİĞİM GİBİ HER DOLUNAY DÖNEMİNDE VE ÖZELLİKLE DE AY TUTULMASI İLE BİRLİKTE OLAN DOLUNAYLARDA, EĞER İRADEMİZİ İYİLİK, SEVGİ VE GÜZELLİK ADINA KULLANMAYI BECEREMEMİŞSEK,  KONTROLSÜZ TEPKİLER VE DENGESİZ TAVIRLAR SERGİLENEBİLİYOR.

Tutulma geçen yıl ve önceki yıl Nisan ayında olduğu gibi bu kez de Terazi burcunda olacak ve Terazi Koç aksını ilgilendiren konuları tetikleyecek.
TERAZİ KOÇ AKSINI İLGİLENDİREN TEMALAR:
İlişkilerimiz, ben-biz kavramları, aralarındaki farklar, uzlaşma ihtiyacı duyulan konular, evlilikler, iş ortaklıkları, estetik, güzellik konulu şeyler,  sanatsal konular ve sanat camiasını ilgilendiren durumlar, adalet, uyum, denge gerektiren konular.
Olay her ne olursa olsun kökeninde bunlar yatıyor ve hedefinde bunların realize edilmesi gerekiyor olacak.  
Ben ve benim istek ve ihtiyaçlarım diyen taraf ile “birlikteliğin” zaten en önemli ihtiyaç olduğunu kabul eden taraf karşı karşıya gelecek. Dengesini korumak zor olacak. 
Öne çıkmak, kendini göstermek ve baskın olmak isteyen tarafla önde durmanın aslında bazen çok riskli ve bir o kadar da gereksiz olduğunu düşünen taraf çakışacak. 
Mücadele edilmesi gereken şeyler ile mücadele edilmeden karşı tarafa teslim edilenler gündeme gelecek. Bunlar sorgulanacak.
Kazanmak ve kazançlı çıkmak arasındaki farkı görme şansı olacak. Birinin tek başına olması diğerinin ise ancak uzlaşarak gerçekleşebileceğini deneyimleyeceğiz. 

GÖKYÜZÜ BİZE DAHA ÇOK iş birliği halinde olmayı ancak bu aşamada özümüzü tamamen yitirmememizi, bireysel hırslarla beraberliğin hedeflerini bir potada eritmemiz gerektiğini, çekişmeli durumlara harcadığımız enerjiyi güç birliği etmeye sarf etmenin kazancı ikiye katlayacağını, objektif ve adil olmanın, empati kurmanın önemini işaret ediyor.
Ay düğümlerinin Terazi- Koç aksını tamamlamasının ardından gelen yeni süreçte artçı niteliğinde son kez bu aksı ilgilendiren bir tutulmanın olması  bize o dönemin etkilerini bir kez daha hatırlatıyor. Ki bizler şimdi geriye dönüp baktığımızda, aslında o dönemin hedeflerini çok fazla yerine getirememişiz olduğumuz çok net biçimde görüyoruz. 
Ayrı gayrılıklarına, bireyselliklere, sen ben kavgalarına, haklı haksız mücadelelerine, güç savaşlarına ve üste acıkmak adına bizim dışımızda olanı ezmeye, sindirmeye ve bunlara sebep olacak hal ve hareketlere yenik düştük.  
Bu tuzağa düştük açıkçası. 
Bunları tek taraflı olarak düşünmeyin sakın. Yani bunları sadece karşınızda olarak gördükleriniz yapmadı.  Siz de altta kalmamak adına aşağıladınız, ezmeye çalıştığınız, alay ettiğiniz, küçümsediniz. 
Bunların hepsi, birleşmeyi değil ayrılıkları ve yol ayrımlarını yarattı. 
OYSA GÖKYÜZÜ BİZE BU SÜREÇTE SAVAŞI DEĞİL BARIŞI YARATMAMIZI,
İÇ HUZURUNA HİZMET EDECEK ŞEKİLDE HAREKET ETMEMİZİ, 
BARIŞ’I ÖFKE NARALARI  EŞLİĞİNDE İSTEYEREK YARATMAYACAĞIMIZI,
FARKLILIKLARIN VE ŞAHSİ HESAPLARIN ORTAK OLANA HİZMET EDECEK ŞEKİLDE DÖNÜŞMESİNİ,
UYUM VE DENGENİN ANCAK SABIR VE ESNEKLİK İLE SAĞLANABİLECEĞİNİ, 
YÜRÜMENİN VE İLERLEMENİN EĞER BİRLİK HALİNDE VE EL ELE OLMASINA NİYET ETMEMİŞSEK BİR YERLERDE ARTIK TIKANACAĞINI ÖĞÜTLÜYORDU.
Bunları gerçekleştirebilmek bizim için bir sınavdı adeta ve ne yazık ki bu sınavda yeterli bir noktaya gelemedik. Hatta tuzaklara ve sınav sorularını zorlaştıran test malzemelerine yenik düştük bile diyebilirim.
İçinde öfkeyi biriktiren insanların haykırırcasına “sen neden bu kadar öfkelisin” diye karşısındakine isyan ettiğine şahit olduk bolca.
Vicdansızlıkla suçlananlara karşı vicdanın el vermeyeceği bedduaları edenlere de…
Aslında tam olarak “benden olmayan kötüdür ve onun başına kötülük gelebilir bu beni rahatsız etmez” bakış açısını tüm taraflar gözler önüne serdi.
İÇİMİZDEKİ GÜCÜ BİRLİK ADINA BERABERLİK ADINA KULLANMAYI BECEREMEDİK VE BU NEDENLE DE O GÜÇ GİDEREK AZALDI KENDİMİZE BİLE YETMEZ HALE GELDİ. 
Bu temanın bir kez daha tetiklendiği bu süreçte meseleyi ve ana konuları tekrar hatırlatmak gerektiğini düşündüm. 

TERAZİ BURCUNDAKİ AY TUTULMASI bir kez daha, iyi ilişkileri, anlayış ve uyumu, iş birliğini ve bunun herkese sağlayacağı faydayı, adaleti, birlik ve beraberlik ile alakalı olan şeyleri işaret ediyor. 
Bu uğurda bireyselliğimizi kaybetmemiz gerekmediğini, diğerini yok saymanın bizi büyütmeyeceğini, adaleti kendimiz dahil herkes için gözetmenin önemini, terazinin kefelerinin herhangi bir tarafa kaymaması gerektiğini, objektif kalabilmenin çözümleri görmeyi kolaylaştıracağını hatırlamakta fayda var…

TUTULMANIN YÖNETİCİSİ VENÜS’ÜN DURUMU 
Venüs Balık burcunda ve yüceldiği bir yerleşimde. Bu bize aslında tutulmanın işaret ettiği konularda akıcı bir ilerlemenin olabileceğini, sevginin koşulsuzluğunu ön plana çıkarabileceğimizi, affetme, bağışlama, dayanışma, teslimiyet ve kabullenme gibi şeylerin daha kolay olabileceğini düşündürüyor. Tutulmanın ardından Ay’ın ilk açısının Güneş’in dispozitörü Yay burcundaki Mars ile olması her iki durumda da ortak söz sahibi gezegen olan Jüpiter’e bağlanmamıza vesile oluyor. 
Bu da bize sadece sevginin ve hoşgörünün yeterli olmayabileceğini, kuru kuruya teslimiyetin, kurbanmışız gibi davranmanın, endişe ve kaygılara yenik düşmenin, irademizi ve neler yapabileceğimizi yok saymanın, sorumluluk almak yerine hırçınca sadece şikayet etmenin, gerçeklerle yüzleşmekten kaçmanın asıl aşılması gereken  şeyler olduğunu işaret ediyor. 
Gayretin ve aklımızı kullanmanın, pratik düşünmenin, çözümcül bakış açısının, disipline olmanın, organizasyonun, üretkenliğin, somut adımlar atmanın, bir başkasından gayret beklemek yerine kendi emeğimizi ortaya koymanın, işiniz şansa bırakmadan gerekeni yapabilmenin tutulma ile birlikte yaşanacak durumlarda, duygusal streslerde kıymetli olacağını düşündürüyor.

Ay tutulması ile birlikte Mart ayının tamamında etkili olan Jüpiter Satürn kare açısı kesinleşecek. BU konudaki yorumlarımı hafta başında sizlerle paylaşmıştım Burada tekrar hatırlatmak gerekirse:

”””Mart ayının neredeyse tamamında etkili olan JÜPİTER SATÜRN KARE AÇISI bu hafta Çarşamba günü kesinleşecek. Aynı etkiler bir kez de Mayıs ayında belirgin olacak. Genel itibariyle finansal konulara dikkat etmemiz ve büyük ölçekli atılımlarda temkinli olmamız  gerektiğini düşündürmekle birlikte, bu hafta içinde bu açının Venüs etkisi ile bir T kareye dönüşmesi ve tabi bu duruma bir de Ay tutulmasının eşlik etmesi ekstra dikkat gerektiriyor.
Peki bunun dışında başka ne anlam ifade ediyor bu transit gelin birlikte bakalım…
Bu iki gezegenin temsil ettiği konular bir miktar zıtlıklar barındırıyor.
Bu sert transit aslında bu zıtlıkların çakışması anlamına geliyor.
Biri iyimserlikten bahsediyor ve her şeyin iyi olacağını düşündürüyor, diğeri ise olumsuzlukların hepsini gördüğünden, onları birer birer yok etmeden hiçbir şeyin yeteri kadar iyi olmayacağı inancını işaret ediyor.( Demek ki ikisini harmanlamak asıl çıkış noktasını işaret edecek)
Yaşama umutla bakmak isteme ancak bunu yaratmakta zorlanma durumu var bu transit etkisinde ki içinde bulunduğumuz günler tam da bu temayı barındırıyor.
Sanki bir ayağımız hızlıca ve umutla ileriye adım atmaya çalışırken, diğerinin mıh gibi çakılı bir şekilde olduğu yerde durması hali bu. Bu haliyle ilerlemek mümkün m tabi ki değil. Ben gerçek anlamda böyle bir deneyim yaşadım zamanında. Yaşadığım fiziksel travma ruhsal olanının yanında hiçbir şeydi diyebilirim. Zor bir transit ve etkileri de yorucu.
“Çok iyi işler yapmak istiyorum, beklentim çok yüksek ancak ya o kadar da iyi ve verimli olanını elde edemezsem” diyor bir tarafımız.
Bu dönemde, “ya yeteri kadar büyük bir adım atamazsam” kaygısının memnuniyetsiz biçimde yerinde saymamıza sebep olması,
Tam beklettiğimiz adımları atmaya karar vermişken ayağımızın tir tir titremesi
Aslında ne kadar çok şey yapabilecekken potansiyellerimizi görmekte zorlanma,
İçimizdeki Polyanna’ yı susturmaya çalışan dış faktörlerin sesini yükseltmesi,
Biz umut beslemeye çalıştıkça içimizi karartan gelişmelerin artışı,
Bir şeyler yapmak ve iyi işler yaratmak isteğine rağmen organize ve disipline olmakta zorlanma,
Değerler konusunu objektif değerlendirmeme,
Kimin ve neyin fayda sağladığını, hangisinin bizim gücümüzü tükettiğini görmekte zorlanma,
Zarar görmekten korkan gözlerin büyük faydaları elden ve gözden kaçırması,
Sorumluluk almayan ve bu durumu kendi lehine kullanan tarafların birbirine zarar vermesi,
Hem maddi hem de manevi anlamda varlık içinde yokluk hissine kapılma,
Tecrübelerin önümüzde rehberlik etmesinde yaşanabilecek sorunlar,
Olumlu örneklerin ulaşılmazlığını düşünme, olumsuz örneklerin ise gözleri korkutması,
Her şey iyi olacak beklentisini doyurmaya yönelik hamlelerin bir türlü gelmemesi, bu topa kimsenin girmek istememesi,
Maddi değerleri mantıklı değerlendirmekte zorlanma,
Kalıcılık ve düzen adına gereken ciddiyeti yaratmakta zorlanma, rehavetin sebep olacaklarını görememe ya da eski rehavetlerin sonuçlarıyla yüzleşmek zorunda kalma gibi şeyler söz konusu olabilir.
Bu transiti etkileri ile birlikte içinde bulunduğumuz durum her ne olursa olsun artılarıyla ve eksileriyle birlikte gerçekçi biçimde değerlendirmesi yapmak, olaylara sadece tek bir yönlü olacak şekilde bakmamak kıymetli olur.  Verdiği yenilikler ve imkanlar bir miktar sınırlayıcı ve verdiği sorumluluklar sebebiyle endişe artırıcı olabilir. Yukarıda bahsettiğim konularda atılacak adımların net değerlendirilmesi aşırı uçlardan kaçınılması önemli olacak.”””


Yılın ilerleyen dönemlerinde bu açıya Neptün de dahil olacak ve T kare açı kalıbı iyice şekillenecek. Ve tabi apekste yer alan Satürn ile bağlantılı temalar daha ön plana çıkacak.  Tam da bunu düşündürecek şekilde Satürn yarın itibariyle yaklaşık 5 ay sürecek geri hareketine başlıyor. Satürn geri hareketi ile ilgili yorumlarım yarın sizlerle ayrıca paylaşacağım.

TUTULMA SONRASI AY’IN İLK AÇISININ MARS İLE DESTEKLEYİCİ NİTELİKTE OLMASI
Öncü burçlarda gerçekleşen tutulma da göz önünde bulundurulduğunda beklenen adımların atılabileceğini, olayların hız kazanacağını, cesaretin güce dönüşebileceğini, birlik halini yaratma adına hızlıca aksiyon alınabileceğine işaret ediyor. Burada tek handikap sorun ve çözüm arasındaki bağı kurarken çok fazla uçuşmanın yaşanması, herkesin ayrı telden çalabilmesi, hareket etme ihtiyacının artışı ancak hedef odaklı hareket etmekte zorlanmalar gibi şeyler olabilir. 
Bu süreçte yüreğindeki sevgiyi ortaya koyanlar ve bunun yanında sorumluluk alanlar artı değer  katacak
Ego tuzaklarına kapılanlar ve kavgayı, öfkeyi büyütenler ise hem zorlanacak hem de toplumsal anlamda zorluklara vesile olacak.  Karşı karşıya gelmeler eğer uyum göstermeyi becerememişsek iyiden iyiye duvarlar örülmesine ve kutuplaşmalara varabilecek. 

Fikrini zorla kabul ettirmeye çalışma, sabırsızlıklar, peşin hükümler, yargılar kaçınmamız gereken tavırlar olacak.  Korkudan ve korkutmaktan beslenenler için, can yakan ve canı yandığı için saldırganlaşanlara hizmet etmememiz ve bu tarz hallere düşmememiz, vicdanımızın bize fener vazife görmesine izin vermemiz önemli olacak. 
Olgun tavırlara, inancımızı kaybetmemeye, adil ve objektif kalabilmeye, dürüst ve iyimser tavırlara, anlayışa, ruhsallığa, hoşgörüye, affediciliğe ihtiyaç olacak.

DÜNYA ASTROLOJİSİ AÇISINDAN BAKACAK OLURSAK;
Tutulma terazi burcunun 1.dekanında gerçekleşecek: 
Bu durum şiddetli hava olaylarını dolu ve fırtınayı işaret ediyor 
Bir hava elementi ile gerçekleşmesi, dünya astrolojisinde yine büyük fırtınalara, rüzgar nedenli görülebilecek tarımsal zararlara, yönetimi ilgilendiren bölünmelere, uluslararası konularda sıkıntılara, anlaşma ihlallerine sebep olacak şekilde yorumlanabiliyor.
Öncü bir burçta olması ülkemiz açısından etkilerinin beklenenden hızlı görüleceğine işaret ediyor ve aynı zamanda bazı durumlarda yönetim kademelerindekileri ilgilendiren kişilerin sıkıntılı durumlarına, politik değişimlere de vesile olabileceğini düşündürtüyor.

Dünya astrolojisinde ilgili burçla temsil edilen bölgeler ve tutulmanın gözlemlendiği bölgeler her zaman için çok daha fazla tesir altında oluyor. Buna göre;

Tutulmanın gözlemlendiği bölgeler:
Asya’nın büyük bölümü, Kuzey Amerika, Güney Amerika’nın büyük bölümü, Pasifik,  Atlantik ve Hint Okyanusu, Antarktika

İçinde bulunduğumuz 10 yıl için Türkiye’den gözlemlenen tutulmaların listesini görmek için...
http://www.timeanddate.com/eclipse/in/turkey/istanbul?iso=20150913

DÜNYA ASTROLOJİSİNDE TERAZİ BURCU İLE BAĞLANTILI OLAN COĞRAFİK BÖLGELER:
Viyana- Avusturya, Antwerp- Belçika, Portekiz-Lizbon, Freiburg, Kopenhag- Danimarka, Frankfort, Leeds, Nottingham, Avusturya, Arjantin, Kuzey Mısır, Japonya, Fransa-Savoy,  Güney Afrika-Johannesburg,  Çin, Tibet, Japonya,  Livonia

ÜLKEMİZ HARİTASINA BAKACAK OLURSAK:
Bu Ay tutulması Türkiye Cumhuriyeti haritasının 4. Evinde gerçekleşecek. Bu ev dünya astrolojisinde daha çok vatani konuları, bayrağımızı, birlik ve beraberliğimizi ve milli meseleleri işaret ediyor. Kişisel çıkarları ön plana çıkarmayı, hırsları ve iktidar arzusunu değil de milletçe bir ve bütün olmayı gerektiren konuları ön plana çıkarıyor. ( Terör olayları ve şehit haberleri, biz bunu beceremediğimiz sürece olmaya ve canımızı acıtmaya, yüreklerimizi yakmaya devam edecek  ) 
Madenler,  ormanlarla alakalı konular, tarımsal meseleler, yerküreye ait olaylar bu evin temaları arasında. Bir de tabi ki hükümet kanadının karşısında olan muhalif güçlerle ilgili, muhalefet partileriyle ilgili durumları barındırıyor. 

Ülkemiz haritasında bu alan bu dönem iki iyicil göstergeyi, Jüpiter ve Kuzey Ay düğümünü barındırıyor. Retro hareketi sebebiyle tutulma zamanında haritanın tam dip noktasında yer alan Jüpiter aslında ülkemiz açısından önemli bir tesiri olacağını düşündürüyor.  Jüpiter’in bu evdeki seyri yine dünya astrolojisinde ilgili konularda kontrolsüz bir takım durumlara ve fayda ve zarar konusunda ölçüsüz olabilecek gelişmelere işaret ediyor. 

Dış ilişkileri ve içsel hak ve hukuku bir arada yönetmek, iktidar ve muhalefet dengesini kurabilmek anlamlı olacak. Tam da bu döneme denk gelen ve mülteci anlaşmalarının aslında ülkemiz açısından sonrasında ne kadar zarara sebep olabileceğini gösteriyor. ( Bu anlaşmanın insani boyutuna ve vicdani tarafına hiç değinmiyorum bile)

Geri hareketindeki Jüpiter aynı zamanda finansal bir takım krizlere ve inançların sorgulanmasını da düşündürebilir. Tabi bu sorgunun olmasına vesile olsun diye yozlaşmanın, kokuşmanın örneklerini de bolca görebiliriz. (Çok taze bir örnek: Ensar Vakfı vakası, sonrasında bunu haklı çıkarmaya, korumaya ve mazur görmeye çalışan zihniyetler ve bu nedenle de pek çoğumuzun vicdan ve inanç muhasebesi yapmasına vesile olan olaylar v.b.)

Tutulmanın ülkemiz hartasının Mars derecesine çok yakın gerçekleşmesi yine şiddet içerikli ve kavga unsurlarını içeren durumlara, patlama ve yangın içerikli şeylere bir tetik olabileceğini düşündürüyor. Ki öncesinde olan olaylar da aslında buna işaret ediyor.

Koç burcu giriş haritasını incelediğimizde de aslında önümüzdeki yaklaşık 3 ayın bu açıdan gergin ve olaylı biçimde geçebileceğini söyleyebiliriz.

Hem iktidar, hem muhalefetten bazı önemli kişilerin yaşayabileceği sıkıntılar, halkın genelini ve memleketi ilgilendiren meseleler gündemde fazlasıyla yer alacak. 

Mars ve Satürn’ün haritamızdaki 6. Evde seyretmesi ve her ikisinde burada yapacakları geri hareket terör olaylarında üniformalı personelin, askerin ve polisin çok daha fazla yer alacağını ve hem dış düşmanlarla hem de kendi içlerindeki yozlaşmış yapılanmayla mücadele edeceklerini düşündürüyor ilerleyen dönem…

Uyanış iradi olarak hızlanmadığından, zorlayarak gerçekleşiyor. 
Kabuklar içerden kırılmadığı için dışardan hamleler geliyor.
Sapla samanı ayıramama durumu toplu bedellere sebep oluyor.
Asıl var oluş amacını unutan, neye hizmet ettiğini sorgulamadan sadece robot gibi söyleneni yapan, kişisel kaygıları nedeniyle bütünü kurban eden aslında halkın gücünü ve iradesin temsil etmesi gereken ancak bunun farkına varmadığı için çıkarlarının peşinden gidenler, yozlaştırdıkları kurum ve mevkilerde daha fazla kalamayacak. 
Arınmaları topluluklar kendi içinde yapmadığı sürece dışardan yapılan temizlikler kalıcı olmayacak. Bu nedenledir ki her şey daha da “artık o kadar da olmamalı” dediğimiz noktaya varıyor.

Açıkçası ülkemiz açısından değişim kaçınılmaz. Bir miktar sancılı olduğu kesin ancak öyle ya da böyle bir şekilde gerçekleşecek.  Sağduyu, uyum, ve dengede kalabilme, cesarete sevgi, sabır ve zeka katabilme becerisi ise en doğrusunu bize mutlaka ama mutlaka getirecek.

Tutulmanın ve sonrasında yaşamın içinde olacak gelişmelerin hem ülkemiz hem de bireysel yaşamlarımızda hayırlı olaylara vesile olmasını gönülden dilerim.

Gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr.Samiye Özbaş Soysal
23.3.2016

 

Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji