1 Ağustos 2022 Haftası – Günlük

1 Ağustos 2022 PAZARTESİ
Haftanın ilk günü günün ilk yarısı ve sabah saatleri gayet akıcı ve bir şeyleri yoluna sokma imkanı bulacağımız şekilde geçecek. İşlere hız kazandırma şansımız da olacak. Genel olarak hareketli ve çok fazla değişkeni aynı anda yönetmemiz gereken bir gün. Beklenmedik durumlar ve patlayıcı ve tepkisel bir agresiflik de söz konusu olabilir. Ne kadar tedbirli yaklaşırsak yaklaşalım beklemediğimiz konularda yaşanan olaylar, bu da nereden çıktı diyeceğimiz yeni gelişmeler biraz gerginlik yaratabilir. Biraz derken biraz iyimser davranmış olabilirim 😊 Düşünmediğimiz, alışmadığımız, beklemediğimiz şeylere karşı tolerans göstermek ve esnek davranabilmek gerekecek. Ya da anında alternatif çözümleri üretebilmek.

2 Ağustos 2022 SALI
Ay Terazi burcunda olacak. İlişkileri olumlu anlamda yapılandıran, yeni deneyimlerin fırsatını veren nitelikte bir gün. Genel olarak haftanın güzel ve geliştirici günlerinden biri. İkili ve sosyal ortamlardan, ilişkiler üzerinden ya da ilişkilere yönelik elde edilecek faydalara açık olmak iyi olabilir. Keyif adına işin ucunu kaçıran tavırlar da olabilir. Özellikle akşam saatlerinde. Kontrolsüz harcamalar, eğlence adına yapılan kontrolsüz şeyler, işin dozunu kaçırdık dedirten hal ve hareketler söz konusu olabilir.

3 Ağustos 2022 ÇARŞAMBA
Ay Terazi burcunda olacak. İyi ilişkiler, anlaşma, uzlaşma, orta yolu bulma, olayları bunlar vasıtasıyla toparlama eğiliminde olacağız. Sabah saatlerinde bu açıdan şansımız yaver gidecek. Ancak gün ortası ve sonrasında gerginlik veren durumlar yaşanabilir. Dengeye ihtiyacımız olacak ancak bunun adına verilen tavizler stres yapacak. Duygusal olarak yaralanmaya ve kırgınlık yaratmaya müsait bir hava var günün geri kalanında. İnatlaşma ve çatışma meyilli kişiler şartları zora sokabilir.

4 Ağustos 2022 PERŞEMBE
Ay saat 14:46 ya kadar Terazi burcunda ve 09:19 ile bu saat arasında açısız olacak. Günün ilk yarısı duygusal gerginlikler, patlamalar, patlamamak adına kendini bastırmalar, manipülasyonlar barındıran nitelikte geçecek. Gün ortasında ise iletişim çok daha akıcı ve yapılandırıcı şekilde akacak. Doğal olarak da sorunlara çözüm üretme şansımız artacak. Bilgi paylaşmak, konuşup anlaşmak, bir şeyler öğrenmek, bildiğimizi pekiştirmek, zihinsel olarak aktif olacağımız işlerle uğraşmak adına elverişli olacak.

5 Ağustos 2022 CUMA
Ay günün tamamında Akrep burcunda olacak. Haftanın gergin günlerinden biri. Damarımıza basan durumlar, çatışmalı, çekişmeli ortamlar söz konusu olabilir. İkili ve sosyal ilişkiler açısından yorucu gelişmeler yaşanabilir. Akşam saatleri ve gecenin ilerleyen saatleri çok daha stresli ve beklenmedik gelişmelere gebe bir şekilde geçecek.

6 Ağustos 2022 CUMARTESİ
Ay akşam saatlerine kadar Akrep burcundaki seyrine devam edecek. Sabah saatleri ve günün ilk yarısında keyif veren aktiviteler ve ortamlar için şartlar uygun olacak.  Hoş sohbet edeceğimiz insanlarla bir arada olmak ve çok da yorulmadan iyi ilişkiler ile halledeceğimiz işler için güzel olabilir. Bunun yanında ilham ve yaratıcılık ile alakalı işler için de elverişli olacak. Gün ortasında mücadele isteyen, uğraştırıcı görünen işler, güç katan destekleşmeler, kararlı tavırlar, istek ve ihtiyaçlarımızı netlikle ifade etme imkanı veren konuşma ve görüşmeler açısından güzel. Saat 14:23 ile 19:38 arasında Ay açısız olacak. Ve sonrasında Yay burcuna geçecek. Genel olarak olumlu ve yapılandırıcı etkiler barındıran bir gün diyebiliriz.

7 Ağustos 2022 PAZAR
Ay günün tamamında Yay burcunda olacak. Olayların zor ancak ilişkilerin bu zorlukların üstesinden gelmeyi kolaylaştıracak destekleyici bir yanı var bugün. Başımıza gelenle, uğraştığımız işlerle, karşılaştığımız zorluklarla mücadele etmek yorucu olacak. Ancak bunun yanında karşılıklı anlayış ve destekleşme teması da hakim olacak. Şartların bizi sıkıştırdığını hissedeceğimiz, işin içinden nasıl çıkacağımızı kestirmenin kolay olmadığı durumlar yaşanabilir. Engellenmiş hissetmek ya da hiç istemediğimiz olayların içinde ya da ortamlarda kalmak, mecburen diyeceğimiz hikayelerde yer almak da söz konusu olabilir. Bizim istediğimiz ve ihtiyaç duyduğumuz şeylere ya da yanında olmayı istediğimiz kişilere ulaşmak, yakınlaşmak kolay olmayabilir. Olaylara çok fazla katı ve kuralcı bakmak yerine akışa ve zamanın onarıcı- netleştirici yönüne güvenebilmek çok daha iyi gelecek bugün. Özellikle akşam saatlerinde bu noktaya çok daha yakın olacağız.

Dr. Samiye Özbaş Soysal

 

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.