1 Ağustos 2022 Haftasına Dair Notlar

Youtube kanalımdan haftanın yorumlarını izlemek isterseniz diye bağlantıyı şuraya bırakayım. Abone olursanız yeni tüm yayınlardan haberdar olabilirsiniz. Yazılı yorumlar için de sayfayı aşağıya kaydırabilirsiniz. 

Haftaya GÜNEŞ JÜPİTER ÜÇGEN AÇISININ VE MARS KAD VE URANÜS KAVUŞUMUNUN etkileri ile başlıyoruz. Ani ve ses getiren gelişmeler ve alınan kararlar hafta başına damgasını vuracak.

Olumlu olanın, fırsat olarak karşımıza çıkanın her zamankinden daha çok etkili olacağı ancak bunun yanında negatif hikayelerin de haddinden fazla alan tutacağı etkiler var hafta başında. Yani ne varsa o büyüyecek. Yeni planlar, geleceğe dair hedefler, deneyimler, hızlıca girişilen işler, aniden karşılaştığımız ve hazırlıksız yakalandığımız, planlamadığımız bu sebeple de heyecan uyandıran gelişmeler söz konusu olabilir. Kronikleşmiş ve hep aynı yöntemleri kullandığımız için çözüm üretemediğimiz sorunlar için çözüm adına alternatif olanı görme şansı bulabiliriz. İnisiyatif alan, aksiyona geçen, girişimci ve cesaretle hareket edenlerin yeni faydalara ulaşacağı işaret ediliyor. Aksi takdirde var olanı koruyan, bana dokunamayan başkasına ne zarar verirse versin diyen ve etliye sütlüye dokunmayan tavırların sorgulanacağı ya da belki de uzaktan seyredilen sorunun bir şekilde bize de sıçrayabileceği durumlar yaşanacak. Geleceği hedeflemek, uzun vadeli olan adına girişimlerde bulunmak, öngörülü hareket etmek gerekecek. Hareket etmek, seyretmek yerine yol almak, geri adım atmak yerine sesimizi çıkarmak, karşı hamleler ile duruşumuzu göstermek iyi gelecek. Dozunu kaçırmamak kaydıyla 😊 Mars Uranüs kavuşumunun sert, agresyon içeren, fiziksel riskleri, elektrik tesisatı problemleri ve yangın, yanık ile ilgili risklerini de göz önünde bulundurmak gerekebilir.

SALI GÜNÜ DE VENÜS’ÜN URANÜS, MARS VE AD LERİ İLE AÇILARI etkili olacak. Venüs Bu üçlüyü sekstil ile tetikleyecek. İlişkilerde yeni gelişmeler, dengeleri değiştirecek, yeniden yaratacak olaylar, algımızı yenileyecek ve bildiğimizi sorgulatacak durumlar yaşanabilir. Hayatında biri olmayan kişilerin hızlıca kaynaşma ve yakınlaşmalar yaşayabileceği, ilişkilerde ya da ilişkiler kanalıyla hayatımıza canlılık, heyecan ve hareketlilik gelebileceği günler bunlar.

Perşembe günü Merkür Başak burcuna geçecek. Zihnimizi nasıl kullandığımız, algımızın nasıl çalıştığı ve nasıl iletişim kurduğumuz ile bağlantılı olan Merkür bu dönemde kendini iyi ifade edeceği bir konumda olacak. Aklımızı verimli bir şekilde, detaylı ve karmaşık işlerin içinden çıkabilecek yönde kullanabileceğimiz, konulara daha bütünsel gözle bakıp analitik düşünce yapısını hayata geçirebileceğimiz bir süreç olur Merkür’ün Başak burcundaki seyri. El ve akıl becerisi gerektiren işler, detaylı ve analiz ihtiyacı duyulan çalışmalar, planlama, organizasyon ve projelendirme gerektiren işler için elverişli olabilir.

Yazmak, çizmek, raporlamak, listelendirmek, sunmak ve istatistik içerikli çalışmalar yapmak için oldukça güzel bir etki söz konusudur. Ayrıca sağlık ve hastalıklar konusunda çalışmalar yapmak, detaylı biçimde analizden geçip sağlığımıza özen göstermek ve varsa sorun niteliğinde olanlara çare ve deva bulmak açısından da güzel bir süreç olabilir. Dolap ve rafları, dosyaları düzenlemek ve arşiv çalışmaları yapmak için de kullanabilirsiniz bu dönemi. Çalışırken ve bir işle meşgul olurken etrafımızdaki düzenin ve temizliğin her zamankinden daha çok önemli olacağı, önce bunu sağlamışsak gerisinin çorap söküğü gibi geleceği, çok fazla detaycı bir zihnin tuzağına düşersek ana planı hatırlamakta zorlanabileceğimiz ve aynı zamanda aşırı gerçekçi ve görmeden inanmam diyen zihinlerin, duygusal ve sezgisel yanımızı fazlasıyla baskılayabileceği, arı gibi çalışan beyinlere hazır bir dönem olarak yorumlayabiliriz.

Hafta sonunda VENÜS NEPTÜN ÜÇGENİ VE MARS SATÜRN KARESİ etkili olacak.

Cumartesi günü daha akıcı ve olayları akışına bırakan, hayatın tadını ve keyfi çıkaran, karşılıklı anlayış ve hoşgörüye yatkın şekilde geçebilir. Ancak Pazar günü sert rüzgarlar esecek ne yazık ki.

Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

Spotify de takip etmek için
https://open.spotify.com/show/3eCkFqH

Apple podcast için
https://podcasts.apple.com/us/podcast

İnstagram 
https://www.instagram.com/astrofm_fel… https://www.instagram.com/astrokarmik/

Twitter
https://twitter.com/astrokarmik

Facebook
https://www.facebook.com/astrokarmik

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.