1 Mayıs 2023 Haftası – Günlük

1 Mayıs 2023 PAZARTESİ
Ay günün tamamında Başak burcunda olacak. Bugün temizlik, düzenleme, planlama ile alakalı işler, sağlık adına yapılacak işler, kontroller adına imkan bulabiliriz. Hafta sonu yaşadığımız deneyimlerin, yaptığımız planların hayata geçirilmesi adına da değerlendirilebilir. Hareketli, aksiyon içeren, değişiklik yapma ve dinamizm katma imkanı sunan bir gün ile haftaya başlıyoruz. Günün büyük kısmı özellikle de sabah saatleri ve ilk yarısı bu şekilde değerlendirilebilir. Akşam saatlerinde ise eleştirel yaklaşımlar, ters tepkiler, inatlaşmalardan doğan çatışmalar dikkat çekecek. Empati içermeyen yaklaşımlar kırıcı ve doğal olarak da tepkisellik veren etkiler yaratacak. Olmasın diye söylüyorum 😊

2 Mayıs 2023 SALI
Saat 09:08 sonrasında Ay Terazi burcunda olacak. Güne çok erken başlayanların yaşayabileceği karmaşa dışında genel olarak toparlayıcı ve dengeleyici unsurlar daha çok devrede olacak.  İkili ve diplomatik ilişkiler, anlaşma ve uzlaşma ortamları, taviz veren ve bekleyen, güç katan el sıkışmalara imza atan nitelikte bir gün olacak. Kararlı ve ne istediğini bilen tavırlar bu kez birleştirici olan her türlü icraat için çalışacak.

3 Mayıs 2023 ÇARŞAMBA
Ay günün tamamında Terazi burcunda olacak.  Belirsizlikleri bol, stres kaynağı üreten bir gün diyebiliriz. Gün içinde birikenler akşamın ilerleyen saatlerinde patlama noktasına getirebilir. Uzlaşma noktasına varamama, buna gönlü olmayan kişilerle bir arada olma, cesaretimizi kıran ya da test eden tartışmaların içinde yer alma eğilimi olacak.  Kırıcı ve yaralayıcı durumlar, ortamlar, konuşmalar söz konusu olabilir özellikle günün ikinci yarısında. Fiziksel olarak da zarar görme ve yaratmaya müsait olacağız. Çatışma ve saldırı, savunma durumlarından da bahsedebiliriz bu etkiler altındayken. Tabi ki olmasın diye söylüyorum 😊

4 Mayıs 2023 PERŞEMBE
Sabah saatlerinin akıcı ve hoş sohbet ortamlar, iyi ilişkiler ve diplomasi eşliğinde halledilecek işler, sosyalleşme ihtiyacını karşılayacak ortamlar bulabiliriz. Saat 12:16 ile 17:32 arasında Ay açısız olacak. Bu zaman diliminde verim almak, somut gelişmeler kaydetmek, netleşmek kolay olmayabilir. Biraz dağınıklık, tembelleşme ve kolaya kaçma eğilimi olacak.  Sonrasında Ay Akrep burcuna geçecek. Ay’ın yapacağı açıları da dikkate aldığımızda yorucu bir akşam diyebiliriz. Üzerimizdeki baskı artmış olacak. Şartların zorlanması, direnen haller dikkat çekecek. Gerginlik, çatışma, manipülatif olaylar, spekülatif durumlar, çetrefilli durumlar, damarımıza basan kişiler, çileden çıkartan, birikmiş, bastırılmış olan patlatan, duygusal tepkisellikler yaratan bir akşam olacak. Tabi ki olmasın diye söylüyorum 😊

5 Mayıs 2023 CUMA
Yılın ilk Ay tutulması bugün 14 derece Akrep burcunda gerçekleşecek. Türkiye saati ile 20:33 de gerçekleşecek. Günün geneli birikenlerin taşması, emeklerin görünür olması, bir şeyin nihayete ermesi, bir çabanın sonuç vermesi, tablonun ne olduğunun ayan beyan görünmesi v.b. sonuç ve veya patlak veren gelişmeler söz konusu olacak. Fırsat niteliğinde durumlar yaşanacak. Değerlendirmek niyetiyle diyelim o zaman. Malumun ilanı diyeceğimiz veya hayatımızda köklü değişikliklerin tetikleyicisi olacak gelişmelere gebe zamanlar diyebiliriz.

6 Mayıs 2023 CUMARTESİ
Verim elde edeceğimiz bir şeylere hız katabileceğimiz nitelikte bir gün. Sabah saatleri ve akşamın ilerleyen saatleri özellikle bu açıdan kıymetli. Eğer sabahı az zamanda çok iş halletmek adına, enerjimizi yükseltmek ve şarj etmek adına yapacağımız iş ve aktivitelerle geçirirsek günün geri kalanında kendiliğinden akan bir durum var. Yardımlaşma, dayanışma, kabullenici tavırlar, anlayış gösteren haller ve her şeyi esneten yaklaşımlar fayda sağlayacak. Akşam saatlerinde güç ve iş birlikleri, mücadele ve çabaya dair motivasyon söz konusu olacak. Hem sabah hem de akşam saatleri için şartları fazla zorlamadan ama bunun yanında da az ile yetinmeden hareket etmek gerekecek. Çaba üst oktav olsun ama sonuç için kişiselleştirilmiş hırslardan ya da gelinen noktada olmayanı oldurma telaşından kaçınmak gerekiyor.

7 Mayıs 2023 PAZAR
Ay günün tamamında Yay burcunda olacak. Sabah saatlerinde motivasyon kıran, engel koyan ve mesuliyet yükleyen durumlar söz konusu olabilir. Günün geri kalanında da anladığımız dilden konuşan ya da konuştuğumuzu anlayan, anlayış gösteren kişiler bulmakta zorlanabiliriz. İletişim kanalları tıkalı olacak. Akşam saatleri itibariyle Venüs Yengeç burcuna geçecek. İlişkiler açısından daha korumacı, sahiplenici ve duygusal hassasiyetlerin artacağı bir dönem olacak bu.

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.