10 Ocak 2022 Haftası- Günlük

10 Ocak 2022 Pazartesi

Ay saat 17:46 ya kadar Koç burcunda ve 10:22 ile bu saat arasında açısız olacak. Sabah saatleri ve günün ilk yarısında zor tipler, bizi zorlayan konular, mücadele edilmesi gereken işler, sabrımızı test eden meseleler, duygusal baskı yaratan durumlar söz konusu.

Karşı karşıya gelme durumları, aleni ya da içsel bir inatlaşma hali yaşanabilir. Kim daha haklı, kim daha güçlü, kim daha kararlı konusu hırslar eşliğinde ifade edilebilir.

Öğleden sonrasında bu sert etkiler giderek azalacak akşam saatleri çok daha huzur ve denge arayışında olacağız. Mutlu olmayı, olayları pozitif açıdan görmeyi tercih edeceğiz. Buna hizmet edecek olumlu şeyler olabilir ya da bu açıdan bakmamızı sağlayan kişiler bizi yumuşatabilir.

Bu akşam keyifli bir ortam yaratmak, güzel yemekler yemek, haz verecek şeylere dair kendimizi beslemek isteyeceğiz.

11 Ocak 2022 Salı

Ay günün tamamında Boğa burcunda olacak.  Olaylı, hareketli ve stabilizasyon sağlamakta zorlanacağımız nitelikte bir gün. İletişim aksaklıkları söz konusu olabilir günün ilk yarısında.

Günün ikinci yarısında da dalgalanmalar var. Hesap edilmemiş durumlar sebebiyle sıkıntılar yaşanabilir. Düzene sokmak, tamamlamak, kafamızı rahatlatmak ve huzur bulmak istediğimiz konularda şartlar bizim beklediğimiz gibi gelişmeyebilir.

Durduran, yavaşlatan, memnuniyetsizlik veren ve moral motivasyon kıran durumlarla karşılaşabiliriz. İçinde bulunduğumuz şartlar ya da karşılaştığımız kişiler bizi biraz zorlayabilir. Olumlu gibi görünen bir şeyler negatif yöne ilerleyebilir. Olumlu olmasını beklediğimiz bir şeyler için rüzgar tersten esmeye başlayabilir. Yaşanan gelişmelerin bizi getirdiği noktada vazgeçişler dağılmalar yaşanabilir.

İlerleyen saatler karışıklık ve karmaşa hali de var. Önemli iş ve görüşmeler için, ilerleme kaydetmeyi ya da istikrar sağlamayı istediğiniz işler için pek elverişli değil bugün. Değişmek zorunda olan her ne ise ona tolerans göstermek gerekecek. Aslında işin anahtarı bu. Yetersiz hissettiren, hoşnut olma şansı vermeyen şeylere çok fazla takılmamak gerekiyor.

12 Ocak 2022 Çarşamba

Ay günün tamamında Boğa burcunda olacak. Haftanın rahat akan günlerinden biri. Bu durum her şeyi yoluna sokmanın rahatlaması ile gelebilir. Ancak bunun yanında bir boş vermişlik hali sebebiyle de rahatlamış hissedebiliriz. Yani çakma ve fayda sağlamayan bir gevşeme de söz konusu olabilir. Her durumda stresi ve içsel gerginlikleri geçtiğimiz günlere göre çok daha az yaşayacağız.

Yanılma, aldanma, hataya açık hamleler, yanlış adım ve hedefler, belirsizlikten kaynaklanan karmaşa hali söz konusu genel olarak ama özellikle günün ilk yarısında.

Günü önemli iş ve girişimlerden, adımlardan ziyade ilişkileri iyileştirmek ve karşılıklı esneklik yaratabilmek adına değerlendirebiliriz. Özellikle gün ortası ve sonrası, iş ve güç birlikleri, anlaşma ve uzlaşmalar, birlikte verilen mücadeleler açısından tetikleyici.

13 Ocak 2022 Perşembe

Ay saat 06:07 itibariyle İkizler burcunda olacak. İletişim ihtiyacı ve trafiği yoğun olacak günün tamamında. Erken saatlerde konuşup, görüştüğümüz, bilgi alışverişinde bulunduğumuz kişilerden fayda görebiliriz. Ya da biz birilerine faydalı olabiliriz. Özellikle kadın figürlerinden gelebilecek destek kıymetli olacak.

Tabi o faydayı görüp alabilmek de önemli. Zira bugün bir şeylere öyle derinlemesine bakamamak, fırsatların önümüzden kayıp gitmesine de vesile olabilir. Çok fazla şeyi aynı anda merak edeceğiz ve ilgimiz çok fakat dağınık olacak. Bu sebeple çok konuşmuş, çok bilgi paylaşmış, zihinsel olarak çok aktif ancak somut bir şey elde etmemiş ya da bir şeyleri bir netliğe kavuşturamamış olabiliriz.

Ölçüsüz sözlerden, arkasını dolduramayacağınız vaatlerden, abartılı ve kontrolsüz olan şeylerden sakınmamız gerekiyor günün ilk yarısında ve gün ortasında.

Günün fayda sağlayan sohbetleri, bilgi paylaşımları akşam saatlerinde gelecek. Aklımızla, bilgimizle, konuşmalarımızla bir derde çare bulma, bir şeyleri ya da birilerini şifalandırma şansı bulabiliriz.

14 Ocak 2022 Cuma

Ay İkizler burcundaki seyrine devam ediyor. Sabah saatlerinde toparlayıcı, stabilizasyon sağlayan unsurlar dikkat çekiyor. Aklı başında tavsiyeler almak, realitede kalmak, sağlam hissedeceğimiz şartları hedeflemek için uygun bir sabah.  Her ne ile uğraşırsak uğraşalım uçuşan değil de ayakları yere sağlam basan olmak isteyeceğiz.

İlerleyen saatlerde almamız gereken sorumluluklar aksayabilir. İyi ilişkiler ve kaliteli iletişim sayesinde çok kolay halledilecek olan şeylerde gereksiz tıkanıklıklar yaşanabilir. Sosyal ortamlar rahatsız edici olabilir.

Ölçüsüzlük, sınırları bilememe, ciddiye alınması gereken işleri geçiştirme durumu akşam saatlerinde karmaşaya vesile olabilir.

Akşam saatlerinde karmaşa, dağınıklık, yanılgılar ve tatminsizlik hali var.
Çok heves ettiğimiz bir şeyin arkası kof çıkabilir. Kafa karışıklığı yanlış anlama ve anlaşılmalara ve bundan kaynaklanan kırgınlıklara vesile olabilir. Olmasın diye söylüyorum 😊

Bir de bugün yılın ilk Merkür retrosu başlıyor. O zaman klasik Merkür retro tedbirlerimizi alalım.

15 Ocak 2022 Cumartesi

Ay akşam saatlerine kadar İkizler burcundaki seyrine devam edecek ve açısız olacak.  Zihinsel yoğunluğumuz ve bir şeylere hız kazandırma beklentimiz yüksek olacak bugün. Özellikle sabah saatlerinde aceleye getirilmiş işler sorun yaratabilir. Ya da telaş durumu kaza ve sakarlıklara, aksaklıklara vesile olabilir. Üstelik gün içinde bir şeyleri netleştirme ve somut bir sonuç ve karar ile buluşma şansımız da çok olmayacak. Yarım işleri toparlamak, rutini yürütmek ve bilgi alışverişlerinde bulunup fikir edinmek için elverişli bir gün.

Saat 19:10 sonrasında Ay Yengeç burcuna geçecek. Evimize, yuvamıza ve sevdiklerimize odaklanacağımız bir akşam bizi bekliyor. Kendimizi ait hissedeceğimiz ve güvende olacağımız ortamlara ve kişilere doğru çekileceğiz. Çok fazla hareketlilik ve değişkenlik istemeyeceğiz etrafımızda. Huzur arayışı karşılık bulmuşsa ne ala, aksi takdirde hırçın ve kaprisli olma eğilimi de var akşam saatlerinde. Duygusal hassasiyetler artacak ve ona göre davranılmasını bekleyeceğiz.

16 Ocak 2022 PAZAR

Ay günün tamamında Yengeç burcunda olacak.  Duygusal baskı ve gerginliğin yoğun olacağı bir Pazar günü bizi bekliyor. İnatlaşmalar, kırgınlık ve alınganlıklar, bir yaramızı deşen bu nedenle de huzur kaçıran durumlar ve kişiler iş başında olabilir. Yapabildiğimizden daha fazlasını bekleyen, ısrarcı, hayır demekte zorlandığımız, hayır desek bile dur durak bilmeyen kişiler üzerimize fazla gelebilir. Sen görürsün diyen, köşeye sıkıştırmaya çalışan, haklı ve güçlü olmaya çalışan kişiler, etkisini, yetkisini ispatlamaya çalışanlardan uzak durmakta fayda var.

Sabah saatleri kronik bir sorun tekrar masaya gelebilir. Eski bir kırgınlık tekrar önümüze çıkabilir. Öğleden sonra plan değişiklikleri ve buna dair esneklik dikkat çekiyor. “Neden olmasın? Bir de bunu deneyelim” diyen yaklaşımlar heyecan ve canlılık katabilir. Akşam saatlerinde çekişmeli ve sorumsuzluktan kaynaklanan çatışmalar yaşanabilir.

Sevgilerimle

Dr. Samiye Özbaş Soysal