12 Aralık 2022 Haftası – Günlük

12 Aralık 2022 PAZARTESİ
Haftanın en destekleyici günü. Bu hafta için geleceğe hizmet eden nitelikteki işleriniz, görüşme ve anlaşmalarınız, fikir alış verişleri ve adımlarınız, el sıkışmalarınız, gelişime hizmet edecek kararlarınız için pazartesi gününü tercih edebilirsiniz. Gününü genelinde ne istediğini ve mevcut durumu bilme, farkındalık, gelecek öngörüsü v.b. şeylerin avantajı var. İnisiyatif alan ve organize edebilen, kararlılıkla plan, program yapan, sorumluluk bilinci ile hareket eden yaklaşımların faydasını göreceğiz.

13 Aralık 2022 SALI
Ay günün tamamında Aslan burcunda olacak. Sabah saatleri değişken ve şaşırtıcı durumlarla karşılaşabiliriz. Hiç beklemediğimiz kişilerden göreceğimiz beklenmedik tepkiler, tahammülsüzlük durumları yaşanabilir. Duygusal gerginlik, tepkisellik, değişken ruh halleri söz konusu olacak.  Önemli işler ve çözüm üretmek istediğimiz durumlar için elverişli değil.  Dengemizi bozan durumlar ve kişiler karşısında kendi içimizde dengede kalabilmek çok önemli. Günün ikinci yarısı duran, durduran, geciktiren olaylar gerginlik yaratacak. Sağlam adım atmak, kontrolü kaybetmemek, zarara uğramadan ilerlemek, önemli kararlar almak, geleceği şekillendirmek ihtiyacındayız. Aceleye getirmeden, salim kafa ile hareket etmek, telaş ve kaygıya kendimizi teslim etmemek önemli. Cümlenin ikinci kısmını tekrar okuyun unutursanız 😊

14 Aralık 2022 ÇARŞAMBA
Ay saat 11:45 sonrasında Başak burcunda olacak.  Her şeyi toparlamak, netleştirmek, işe yarar sonuçlar elde etmek, fayda sağlamak, parçaları birleştirmek, ayrıntıları tamamlamak, detaylara odaklanmak, eksiği gediği gidermek, olabilecek en iyi ile buluşmak isteğinde olacağımız bir gün. Ancak bunun yanında bu 2-3 günün önemli risklerini de yoğun olarak barındıran etkiler var. Nedir onlar? Hafta başında paylaştığım yorumları hatırlatayım:

Genel olarak yanılgılara, yanlış anlama ve hatalı yargılara varma etkisi var haftanın ilk yarısında. Sonradan nasıl da inandım, güvendim, aldandım diyebileceğimiz şeyler konusunda efsunlanmış gibi objektiflikten ve mantıktan uzak yanılgılara düşebiliriz. Özellikle Salı-Perşembe arasına dikkat etmekte fayda var. Algımız buna yatkın olacak. Görünen ile bizim sandığımız arasında farklar olacak. Olumlu ya da olumsuz anlamda. Erkek figürleri ve otorite ile ilgili yanılgılar, hayal kırıklıkları, beklentilerin karşılanmaması v.b. durumlar yaşanabilir. Otorite ve irade zaafiyetleri de yaşanabilir. Fiziksel, güç, kararlılık, mücadele isteyen meselelerde enerjimiz düşebilir. Genel olarak bağışıklık da bu açıdan düşmüş olabilir. Bugünlerde iletişim problemleri, kırıcı ve yaralayıcı hataya ve yanılgıya vesile olabilecek konuşma ve kararlara da yatkın olacağız.

15 Aralık 2022 PERŞEMBE
Ay günün tamamında Başak burcunda olacak. Kurallar, düzen, bireysel doğrular, her şey tam olsun diye gösterilen gayret, prensiplerin karşı karşıya gelmesi v.b. şeyler, atışmalar, karşılıklı düzeltici faaliyetler 😊, dozu kaçmış ve doğal olarak da keyif kaçıran eleştiriler bugünün gündeminde olacak. Sorunlarını çözmek adına sert ve yaralayıcı bir lisanı tercih edenler bolca olacak ne yazık ki. Günün büyük kısmında inatlaşma, kendi doğrularımıza esnemeyen bir ısrarcı tavır sergileme eğiliminde olabiliriz. Gün içinde göstermekte zorlandığımız esnekliği akşam saatlerinde çok daha rahat bulacağız. Kendiliğinden olan şeyler bizim kıramadığımız kalıpları, sıkı sıkıya sarıldığımız düzeni hedef alacak. Mecburiyetlerin bizi sıkmayacağı bir akşam için gerekeni yapmak şart.

16 Aralık 2022 CUMA
Ay akşam saatlerine kadar Aslan burcunda olacak. Sabah saatleri ve günün ilk yarısında dağınıklık, karmaşa ve planların aksaması v.b. durumlar yaşanabilir. Belirsizlikler, beklediğimiz desteğin gelmemesi, genel olarak beklentilerin yeteri kadar karşılanmaması, kafa karışıklığı yaratan durum ve gelişmeler söz konusu olabilir. Öğleden sonra çok daha toparlayıcı, günün ilk kısmının telafisini yapan, olaylara hakim ve etki yaratan, problem çözen, karışıklığı giderecek nitelikte inisiyatif alan, yönlendirici yaklaşımlar iyi gelebilir. Akşam saatlerinde aşırılık ve kontrolsüzlük söz konusu. Hem harcamalarda, hem beklentilerde abartılı durumlar hem de aynı anda pek çok şeye yeteceğine dair inanıştan kaynaklanana dağılmalar yaşanabilir. Ölçüyü aşan şeylerin zararı görünebilir.

17 Aralık 2022 CUMARTESİ
Ay günün tamamında Terazi burcunda olacak. Hem işlerimizde hem de içinde bulunduğumuz ortamda, durumda denge yaratma ihtiyacı yüksek olacak bugün. Keyifli şeylerle uğraşmak, sosyal ortamlarda bulunmak, uğraştığımız işi, keyif aldığımız aktiviteyi birileriyle paylaşmak, iyi ilişkiler yoluyla çok fazla yorulmadan işlerimizi halletmek isteğinde olacağız. Günün ikinci yarısında tercih etmediğimiz ve yapmacık gelen sosyal ortamlarda bulunmamız gerekebilir. Ölçüyü kaçıran kişiler, gereksiz samimiyetler yorucu olabilir. Genel olarak inatlaşma ve atışmalara da müsait olacağız.  Alış verişe çıkmak ve bunu kolaylaştıracak ortamlarda bulunmak maddi açıdan zarara uğrama sebebi olabilir. Müsrifliğe yatkınlık var.  Akşam saatlerinde enerjimiz yükselecek. Günü kaytarma ve kolaya kaçma eğilimi ile getirdiysek bile akşam saatlerinde silkeleneceğiz. Mücadele isteyen işler, hakkımızı aramak, gücü ele almak, inisiyatif kullanmak, fiziksel hareketlilik gerektiren her şey için gereken motivasyonu bulacağız.
Günün genelinde yeni fikirler ortaya koymak, daha önce düşünmediğimiz şekilde düşünmek, fikir alış verişlerinde bulunmak, farklı bakış açılarına alan açmak,  konuları bambaşka bir çerçeveden değerlendirmek fayda sağlayacak.

18 Aralık 2022 PAZAR
Ay günün tamamında Terazi burcunda olacak. Yorucu ve geç saatlere kadar uzayan planlar sebebiyle dinlenme şansı bulamayanlar güne gerginlik ile başlayabilir. Erken saatlerde yetişmesi gereken işler ve telaş sebebiyle stres olabiliriz. Genel olarak çatışmacı ve inatlaşan bir ruh hali söz konusu. Ama gün ortası ve sonrasında zamanı yönetmek, sınırları koyabilmek, sorumlulukları yerine getirmek açısından daha verimli olacak. İlişkilerde karşılıklı saygı ve özen, her ne ile uğraşıyorsak ona ciddiyetle yaklaşabilmek gibi şeyler avantaj sağlayacak. Somut sonuçlar elde etmek, havada asılı olanları yere kondurmak isteyeceğiz. Birilerine akıl danışmak, tecrübeye kulak vermek açısından destekleyici tesirler altında olacağız. Gün ortasında kalıcı iş birlikleri, uzun vadeli hedefler adına da bazı gelişmeler yaşanabilir.

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.