13 Haziran 2022 Haftası – Günlük

Youtube kanalımdan haftanın yorumlarını izlemek isterseniz diye bağlantıyı şuraya bırakayım. Abone olursanız yeni tüm yayınlardan haberdar olabilirsiniz. Yazılı yorumlar için de sayfayı aşağıya kaydırabilirsiniz. 

13 Haziran 2022 PAZARTESİ
Ay günün tamamında Yay burcunda olacak. Sınırlarımızı genişletmek, deneyim yaşamak ve farklı yollar, yöntemler ile yol almak isteğinde olacağız bugün. Bir konuda daha fazla şey öğrenmek, inandığımız bir şeyi beslemek, niyet ettiğimiz bir konuda gelişip büyümek ihtiyacı duyacağız. Yeni insanlar, mekanlar, bilgiler her zamankinden cazip gelecek. Rehberlik almak, görmüş geçirmiş birilerinden akıl almak için elverişli olabilir. Sabah saatleri özellikle pek çok açıdan verimli değerlendirilebilecek nitelikte. Destek alışverişleri, olumlu olanı görme ve ihtimalleri genişletebilme, her şeyin iyi olacağına inanma hali iyi gelecek. Tabi ki aşırı iyimserlik de bir yere kadar. Sonrasında riskleri görmeyi zorlaştırabilir. Bugün akşam saatlerinde Merkür 5 Temmuz’a kadar ilerleyeceği İkizler burcuna geçecek. Bu konudaki detaylı yorumlarımı okumak için 

13 Haziran 2022 Haftasına Dair Notlar

14 Haziran 2022 SALI
Saat 14:51 de Yay burcunda bir dolunay meydana gelecek. Ay’ın Mars Kiron kavuşumunu tetiklemesi ve dolunayın gündem yaratan tesirleri bir araya geldiğinde haftanın riskli günlerinden biri diyebiliriz. Netleştirmek istediğimiz meseleler, nihayet bir karar varmamız gereken durumlar söz konusu. Sarf ettiğimiz emeklerin ne aşamaya geldiğini görmenin gerginliği gündemde olacak bugün. Karşı karşıya gelmeler yaşanabilir ve fikir ayrılıkları uzlaşmaz noktalara doğru kayabilir. Çok fazla düşünülmesi gereken detay sebebiyle pratik çözüm üretmekte zorlanma, hep hızlıca ürettiğimiz çözümlerin bu kez işe yaramadığını görme, mantığımız ve iç sesimiz arasında kalma v.b. riskler söz konusu olabilir. Çözdüm ve üzerini çizdim dediğimiz meseleler alternatif hikayelerle bir kez daha karşımıza çıkabilir. Dert ettiğimiz şeylere bambaşka bir pencereden bakma gereği olacak bugünlerde. Uzaklaşma isteği duyduğumuz mekanlar, konular ve kişiler “benim yakınlarımda kalmalısın” mesajını verecek sorunlarla gündeme gelebilir. Yani bizim uzaklaşma isteğimize rağmen kapsama alanından çıkmayı engelleyecek gelişmeler yaşanabilir. Bilgiye ulaşmak, kullanmak, paylaşmak ile ilgili aşamalar tıkanmış hissedebiliriz. Çok fazla yaydığımız, dağıldığımız konularda toparlanmakta zorlanabiliriz. Dağınıklık ve karmaşa yaratan doğal olarak da toparlanma, sağlamlaşma ihtiyacının artacağı durumların içindeyiz bugünlerde. Daha fazla detay için Youtube kanalımdan sizler için hazırladığımız videoyu izleyebilirsiniz.

15 Haziran 2022 ÇARŞAMBA
Ay Oğlak burcunda olacak. Sorumluluklarımıza odaklanma, yapılması gerekenleri tamamlama, her ne ile uğraşıyorsak onu ciddiye alma durumu söz konusu olacak bugün.  Duygusal baskı ve mecburiyetlerin yorucu etkisi sebebiyle gergin bir gün olabilir.  Bu arada hafta başında sizlerle paylaştığım Mars-Kiron kavuşumu etkilerini maksimumda yaşayacağımız bir gün. Bu sebeple hatırlatmakta fayda var.

Bu transit tesiri ile birlikte agresyon kontrolünde, savaşçı, rekabetçi ve dürtüsel hareket ve tepkileri idare etmekte zorlanma söz konusu olabilir. Bu kontrolsüzlüğü ironik şekilde şiddet ya da öfke ile bağlantılı konulara karşı da gösterebiliriz. Kararlı bir duruş sergileme, zorluklara karşı dirayetle mücadele verme konusunda da zorlanabiliriz. Sizin dışınızdaymış gibi yaşanan bir anlaşmazlık aslında direk sizi hedef alıyor olabilir. Ya da mücadeleyi sizin vermeniz gerekebilir. Daha önce attığınız riskli adımlardan elde ettiğiniz travmalar ve bunlara dair gelen yaralarınıza bağlı kaygılar bir vesileyle yükselebilir. Risk alamadığımız için kaçırdığımız fırsatlar pişmanlık verebilir. Cesaret gösteremediğimiz için değerlendiremediğimiz şeyler gözümüze batabilir. Artık doğru zamanda ve doğru hamleyi yapmak isteği ve zorunluluğu üzerinizde baskı oluşturabilir. Gereken aksiyonları alamayan, risk alıp harekete geçemeyen, motivasyonunu yüksek tutamayan, iradi zaafiyetler gösteren, yeteri kadar cesur olmadığını düşünen insanlara ilham ve örnek olmak da mümkün, bu durumu bizim yaşamamız da. Bu etkiler altında kaza, sakarlıklar, yangın, yanık, yara, bere içerikli durumlar, fiziksel zarar göreme ile sonuçlanabilecek sorunlar, öfke, şiddet içerikli şeyler bu haftanın diğer riskleri arasında.

16 Haziran 2022 PERŞEMBE
Ay Oğlak burcunda olacak. Üzerimize düşen ve yapılması gereken, beklentiye hizmet eden işlere yoğunlaşacağımız nitelikte bir gün.  Hem toparlayıcı unsurlar devrede hem de dağınıklığı topladıkça aslında yapılması gerekenlerin ne kadar çok olduğunu fark edeceğiz bugün. Düzenledikçe dağılan bir sistem varmış gibi sanki. Bırak dağınık kalsın demek de olmuyor. Ne yapacağız o zaman? Yapabildiğimiz kadarını.
Günün ilk yarısı akıcı, iyi ilişkiler sayesinde işleri toparlayacağımız nitelikte geçecek. Finansal konular da gündeme gelebilir. Akşam saatleri oldukça gergin. Saat 09:41 sonrası da Ay açısız olacak. Duygusal baskı hissedeceğimiz, mevcut şartları zorlayacağımız, bizi zorlayan kişilerle karşı karşıya geleceğimiz, otorite ve güç savaşlarına tutuşacağımız, inatlaşma ve tartışma ortamlarına davetiye çıkaran zor bir akşam.
Hafta başında bugünün etkileri hakkında sizlerle paylaştığım yorumlarımı hatırlatmak için şuraya bırakıyorum.
Güneş Satürn üçgeni ancak bunun yanında Neptün karesi kesinleşecek gün içinde. Venüs KAD kavuşumu da etkili olacak. Plana uygun işlerin ilerlemesi ancak yeni belirsizliklerin patlak vermesi söz konusu olabilir. Hep sorumlu ve olgun davranmasına alışık olduğumuz kişiler bu kez bizi yanıltabilir. Birileri ya da bir olay ya da hedef konusunda gerçek ile hayal arasındaki farkı anlama şansı bulabiliriz. Yanılma, yanıltılma, dağılma, önümüzü görmekte ve bir şeyleri netleştirmekte zorlanma ya da netleşen gelişmelerin yeni karmaşalara, soru işaretlerine vesile olması söz konusu olabilir. Birilerinin otorite olma savaşı ya da otorite kabul edilen kişilerin zaafiyeti göze batabilir. Kontrol altına alındığını düşündüğümüz konuların biz nasıl olduğunu anlamadan kontrolden çıkması söz konusu olabilir.  Elimize geçenle asıl istediğimiz, planladığımız ile rıza göstermemiz beklenen arasındaki fark ruhen yorucu olacak. Bunun yanında Çarşamba-Cuma arasında yeni deneyimler, ikili ve sosyal ilişkiler üzerinden gelebilecek faydalar, karşılaşmalar, tanışmalar, buluşmalar, gelecek için yol açacak ilişkiler gündemde olacak.  

17 Haziran 2022 CUMA
Ay günün tamamında Kova burcunda olacak.  Sosyal ortamlar, kalabalıklar, iletişim ihtiyacımızı karşılayacak ortamlar bugün bize iyi gelecek. Arkadaşlarla bir arada yapılan aktiviteler, ortak konularımız olan insanlarla bir arada yapacağımız işler gündeme gelebilir. Konuşarak anlaşma, fikir alış verişlerinde bulunma, bilgiye ulaşma, eğitim ve bilgi paylaşımı adına motivasyonumuz yüksek olacak.  Bakış açımızı genişletecek, esnetecek kişiler ve buna vesile olacak ortamlar için elverişli bir gün. İletişim becerileri, günün yapılacaklar listesini temizlemeye yardımcı olacak.  Özellikle günün ilk yarısını verimli şekilde değerlendirmek gerekiyor.

18 Haziran 2022 CUMARTESİ
Ay Kova burcunda olacak. Sabah saatlerinde olaylara hız kazandırma ihtiyacımız olacak. Gitmek istediğimiz yere hızlıca varmak, muhalefet görmeden ilerlemek, bireysel taleplerimize karşılık bulmak isteğindeyiz. Erken saatlerde bu beklentiler karşılanacak ancak ilerleyen saatlerde hem ilişkilerde gerginlik hem de gecikme ve mecburiyetler yorucu olacak. Akşam saatlerinde çok daha ılımlı bir akış var. Eğer istemişsek her türlü atmosferi daha keyifli ve verimli hale getirme şansımız olacak.

19 Haziran 2022 PAZAR
Ay Balık burcunda olacak. Bulunduğumuz ortamı, işimizi, ilişkilerimizi güzelleştirmek isteğinde olacağımız bir tatil günü. Buna yeteri kadar fırsat bulanlar keyifli ve akışında bir gün geçirebilir. İmkanı kısıtlı olduğu için ya da başkaca sebeplerden kendini akışa bırakamayan ve güzel olana, keyif veren iş ve uğraşlara alan açamayanlar biraz yorgun ve çaresiz hissedebilir. Yaptığımız fedakarlıkların, gösterdiğimiz çabanın karşılığını görmek isteyeceğiz. Görememek hayal kırıklığı yaratabilir.  Anlayış ve hoşgörü göstereceğiz ve karşılığında da benzerini almak isteyeceğiz. Alamayanlar mahsun kalacak. Duygusal hassasiyetlerin yoğun olacağı ve buna karlılık bulmayı bekleyeceğimiz bir gün.

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

Spotify de takip etmek için
https://open.spotify.com/show/3eCkFqH

Apple podcast için
https://podcasts.apple.com/us/podcast

İnstagram 
https://www.instagram.com/astrofm_fel… https://www.instagram.com/astrokarmik/

Twitter
https://twitter.com/astrokarmik

Facebook
https://www.facebook.com/astrokarmik

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.