13 Şubat 2023 – Günlük

Venüs Neptün ve Güneş Satürn kavuşumlarının tetikleneceği bir haftaya başlıyoruz. Perşembe ve Cuma günleri Merkür Jüpiter sekstili de devrede olacak.

Hafta sonu Venüs Plüton sekstili çalışacak ve Güneş Balık burcuna geçecek.

Hem dağınıklık ve karmaşa hem de her şeyi düzene sokup organize olma isteği, ihtiyacı, mecburiyeti söz konusu. Çok önem verdiğimiz, ciddiye aldığımız şeylerin belki de kişilerin gözümüzde değerini yitirmesi ve bununla birlikte asıl önemsenmesi gerekenin ne olduğunu fark etme durumu yaşanabilir bu hafta. Önümüzdeki engeller, aşılması gereken prosedürler, beklenen ve bunun ezici etkileri, yük mahiyetindeki sorumluluklar, yetersiz ve tıkanmış hissettiren durumlar söz konusu olabilir. Genel olarak akıcılık, çözüm süreçlerindeki işlerlik, geniş ve bir nebze olsun pozitif bakabilme hali haftanın ikinci yarısında daha çok mümkün olacak.

13 Şubat 2023 PAZARTESİ
Günün ilk yarısı ve öğleden sonra pozitif gelişmeler, güç kazandıran ya da yönetebildiğine ya da elinden gelmeyene çok daha kabullenici ve sahiplenici bir şekilde bakabilme durumu söz konusu olacak.  Akşam saatlerinde ise sert etkiler söz konusu. Yalnız, çaresiz yetersiz, tıkanmış, kabul- değer görmüyor hissedeceğimiz durumların içinde kalabiliriz. Olumsuz düşünme, kaygılı hareket etme, ya da tüm bunlar sebebiyle manevra alanı bulamama, hareket edememe v.b. şeyler söz konusu olabilir. Gecikmeler, engeller, destek alamama, onay ve takdir görmeme, emeklerim karşılığını alamama gibi şeyler yaşanabilir. Duygusal hassasiyetler artmış olacak ancak bunlara karşılık verecek birilerini de bulamayabiliriz. Biraz kendi içimize dönmek, analizler yapabilmek, objektifliğimizi korumak önemli olacak. Eski deneyimlerimizi masaya yatırmak, dış deneyimlere kulak vermek ve olgunca davranmak da öyle.

14 Şubat 2023 SALI
Olaylara geniş pencereden bakabilmenin, farklı görüşlere kulak vermenin, görüş ayrılıklarına tolerans gösterebilmenin önemi büyük olacak bugün. Konulara çok açıdan bakmak güzel ancak bunları toparlayabilmek de kıymetli.  Günün ilk yarısında iletişim trafiği artmış olacak. Akşam saatlerinde de aldığımız bilgiler, edindiğimiz tecrübe, kulak verdiğimiz deneyimler işe yarar bir şekilde kullanılacak.

15 Şubat 2023 ÇARŞAMBA
Çok koşturmacalı, bir şeyleri yetiştirme telaşı ile başlıyor bugün. Ancak devamında bu telaş yerini dağınıklık ve karmaşaya bırakacak.  Yani yine bir şeyler olsun diye bir çabamız olabilir ama genel olarak belirsizlikleri bol, bir şeyleri netleştirmekte zorlanacağımız şekilde geçecek. Yapılacak fedakarlıklar, bağışlayıcı olabilmek, olayları ve kişileri olduğu gibi kabul edebilmek kıymetli olacak. Ama sınırları bilmek ve kendimizi de koruyabilmek de. Varsayımlar eşliğinde doğru değerlendirmeler yapamayabiliriz. O nedenle kafamızı karıştıran olaylar karşısında netlik sağlama çabası önemli. Bugün kalıcı bir karar vermek ve uzun vadeli bağlayıcılığı olan kararlar almak için riskli olabilir. Varsayımsal yanılgılar söz konusu olabilir.

16 Şubat 2023 PERŞEMBE
Ciddiyetle ele alınması gereken işler, görüşmeler, kalıcı ve netlik verecek kararlar gündeme gelebilir bugün. Sorumluluk alma, sorumlu hissetme, bir şeylere yetmeye çalışma ancak bunun yanında bazı engel ve prosedürler sebebiyle gecikmeler yaşama eğilimi veren bir gün. Olaylara, içinde bulunduğumuz duruma, planlara, teklif ve kararlara gerçekçi şekilde yaklaşmanın önemi büyük olacak.  Otorite ile ilişkilerin çerçevesi doğru çizilmeli. Uzun vadeye hizmet edecek kalıcı sorumlulukların altına imza atma durumu söz konusu olabilir.  Yetersizlik hissi veren, motivasyon düşüren, durduran, engel ve kısıt yaratan, baskılayan, bir şeylere mecbur bırakıp sınırlayan durumlar söz konusu olabilir. Her durumda realitede kalabilmek ve planlı, organize şekilde hareket etmek, zorlamayla değil de kendi kendine çalışan sistemler kurabilmek kıymetli.

17 Şubat 2023 CUMA
Hareketli ve değişken konular ve gelişmeler ile başlayan bir gün başlıyor.  Akşam saatlerinde rahat bir akış ve akışkanlık, rahatlama hali söz konusu olacak. Esnekliğin, anlayış ve hoşgörü halinin iyi geleceği, yardımlaşma ve dayanışma halinin iyi geleceği etkiler var akşam saatlerinde.

18 Şubat 2023 CUMARTESİ
Günün genelinde bazı seçimler yapmak zorunda kalma, bulunduğumuz durumdan, ortamdan çıkma istek ve ihtiyacı, yeni ve alternatif olan ile mevcut devam eden arasında yaşanabilecek tereddütler söz konusu olabilir. Tecrübelerimize dönüp bakma, başka bakış açıları ya da başka tecrübeler ile bunları harmanlama gereği olacak. Akşam saatleri insanları bir araya getiren, imkanları çoğaltan, iş birliğine yatkın hale getiren her şey için şartlar uygun olacak.

19 Şubat 2023 PAZAR
Bugün Güneş 1 ay için Balık burcuna geçecek.  Hassasiyetlerin, yardımlaşma ve dayanışma halinin ama bunun yanında da alınganlık ve kırılganlık daha yoğun yaşanacağı bir dönem başlıyor. Yaratıcı işler, ilhama dayalı aktivitelerde, herkese ulaşma ve herkese dokunma isteğinde de bir artış olacak. Değişik bir sabaha uyanıyoruz. Hızlıca halledilmesi gereken işler ve hızlıca gündem değiştiren durumlar yaşanabilir. İlişkilerde sorun çözen yaklaşımlar, iş ve güç birlikleri adına bir araya gelen, dayanışma durumunu tetikleyen gelişmeler yaşanabilir. Etkileyici kişilerle tanışma ve yoğun bir çekim yaşayacağımız karşılaşmalar da söz konusu olabilir.

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.