14 Mart 2022 Haftası – Günlük

14 Mart 2022 PAZARTESİ
Ay Aslan burcunda olacak. Günün ilk yarısı gerginlik belirgin olacak. Hem riskli durumlar, hem acelecilik ve bir şeylere yetişme telaşı hem de tolerans eksikliği sebebiyle sorunlar yaşanabilir. Kazalara, sakarlıklara ve telaşa bağlı sorunlara açık olacağız. Haklı haksız mücadeleleri yoğun olarak yaşanabilir. Ego savaşları, inatlaşmalar, gereksiz agresyonlar can sıkıcı olabilir. Akşam saatlerinde de belirsizlik, karmaşa, plan değişiklikleri, hiç hesapta olmayan gelişmeler, değişkenlerin dengeleri bozması gibi şeyler söz konusu. Önemli işler ve kalıcı bir istikrar vermesini ümit ettiğiniz görüşme ve girişimler için çok uygun bir gün değil ne yazık ki.

Genel olarak tepkisel yaklaşımlar yüksek olacak. Otoritenin ya da otoritenin yaptıklarının sorgulanacağı, seslerin yükselebileceği, bu seslerin de bastırılmaya çalışılacağı bir gün. Şaşırtıcı haberler alınabilir. Tepkiler hiç beklemediğimiz kişilerden gelebilir.

15 Mart 2022 SALI
Ay Aslan burcundaki seyrine devam edecek. Önemsenmek, kendimizi göstermek, olaylara ve kararlara hakim olmak isteğimiz olacak bugün.  Ancak bunları elde etmekte zorlanma ve istediğimiz kadarına ulaşamama riski var.

Kendimizi sınırlanmış, engellenmiş, desteklenmiyor, yeteri kadar anlaşılmıyor ya da yalnız hissedebiliriz bazı konularda. Prensipler ve kuralların, olmazsa olmaz mecburiyetlerin, ağır gelen sorumlulukların üzerimizdeki baskısı her zamankinden yoğun olabilir. Bugün otorite konumundaki kişilerin kontrolü elinde tutmak adına sert ve köşeli tavırları da söz konusu olabilir. Empati ve anlayış görmek kolay olamayacak. Herkes kendi doğrusunda ısrar edecek gibi görünüyor. Bugün yürüteceğimiz işlere %100 ümüzü vererek odaklanmak gerekecek. Azıyla yetinmeyen, olduğu kadarına rıza göstermeyen, daha iyisi olsun diyen gözlerle bakanlar yetersiz hissettirebilir. Duygusal yakınlaşma, samimiyet ve sıcaklık yakalamak kolay olmayabilir. Saygı, sınırlar ve sorumluluk bilinci ile hareket etmek, zamanı iyi yönetmek, bir bilene kulak vermek, tecrübe kazanma çabası ve karşımızdaki tecrübeye rağbet etmek günü verimli geçirmenin anahtarı olacak.

16 Mart 2022 ÇARŞAMBA
Ay saat 07:58 itibariyle Başak burcunda olacak. Her ayrıntıyı göz önünde bulundurmak, her detayı anlamak ve yönetmek eğiliminde olacağız bugün. Gereksiz noktalarda fazlaca debelenip zamanı yönetmekte zorlanabiliriz. Aslında tabloda çok da önemli olmayan nüansları haddinden fazla kale alıp yorulabiliriz. Bugün ayrıca söylenen ve verilen sözlere, sohbetler sırasında işaret edilen noktalara, verilen akıla rağbet etmek de iyi olabilir. Sıradan gibi görünen bir şey aslında çok yol gösterici ve planlayıcı olabilir. Daha önce dikkatinizi çekmemiş ya da önemsemediğiniz bir ayrıntı ya da pratik bir çözüm önerisi bir türlü içinden çıkamadığınız ve tıkanmış hissettiğiniz sorunların çıkış yolunu gösteren stratejik bir yol açabilir. Aslında gün içinde yaptığınız işte, dahil olduğunuz konuşmalarda, okuduklarınızda, duyduklarınızda neyin gerçekten önemli neyin ise işinize yaramayacak bir detay olduğunu ayırt etmek çok fayda sağlayacak. Zaten bugün en çok ihtiyaç duyduğumuz şey de bu. Fayda, verim ve üretkenlik.

17 Mart 2022 PERŞEMBE
Ay günün tamamında Başak burcunda olacak. Bugün bazı konulara yeni çözümler üretmek, alternatif olanı görmek, pratik biçimde işlerimizi halletmek, yol ve yöntemleri işlevsel hale getirmek için elverişli olabilir. Daha önce aklımıza gelmemiş çözümler detaylarıyla uğraştığımız ve zaman alan şeylere hız kazandırabilir. Farklı şeylerle uğraşma, şaşırtıcı bilgilerle buluşma, daha önce bakmadığımız şekilde bakma şansı bulabiliriz bugün.  Değişiklik, tebdili mekan, fark yaratma arzusu bir şekilde doyurulmayı bekliyor. Aksi halde huzursuzluk ve gerginlik yaşanabilir. Devam eden ve üzerinde gelişim kaydetmeyi planladığınız işler için fikir alışverişlerine, yeni bir şeyler denemeye, düşüncelere hız katma ve üretkenliği artırma çabasına, cesaretle düşünmeye ve kendini ifadeye yatkın olacağız. Söz uçar yazı kalır mantığı ile bakacak olursak, bugün aklınıza geliveren fikirleri ya da siz de bir ışık yakan niyetleri hemen harekete geçirmeseniz bile daha sonra olgunlaştırmak adına not alın. Belki de gerçekten ayakları yere basar hale getirmek gerekiyordur. Gün içinde şaşırtan karar ve haberler de duyabiliriz.

18 Mart 2022 CUMA
Ay saat 14:25 e kadar Başak burcunda ve 11:10 sonrasında bu saate kadar açısız olacak. Saat 10:17 de bir dolunay gerçekleşecek.  Bir şeylere düzen verme, toparlama, detayları, bütünü oluşturan parçaları, şimdiye kadar biriktirdiğimiz bilgi ve deneyimi sistemli bir şekilde organize etme imkanı veren bir dolunay bu. Ne kadar çabalamışız ve o çabanın karşısında elimize ne geçmiş göreceğiz bazı konularda.

 • Düzen kurma, işe yaramıyor ya da verimsiz ise mevcut kurulu düzeni değiştirme, buna yönelik sorgulamalar yapma etkisi var bu hafta.
 • Var olanın neye ve kime hizmet ettiğini anlamaya çalışma, bozuk olanı düzeltme ve tabi ki de öncelikle bozuk bir şeyin varlığını kabullenme söz konusu olabilir.
 • Yürüdüğümüz yolun, kullandığımız araçların, bize eşlik eden kişilerin bizi hangi noktaya ulaştırdığını görme ya da belki de bir yerlere ulaştıramayacağını fark etme söz konusu olabilir. Verilenler kadar verilmeyen emekler de dikkat çekecek bu dolunayda 😊
 • Çaba isteyen ya da nafile çaba olan şeylerin ayrımını yapma şansı bulabiliriz.
 • Kontrol edilip her ince ayrıntısının tasarlanması gerekli olan işler ile doğal akışına bırakılması gereken şeylerin de…
 • Yılmadan gayret etmek ile durup olacakları beklemek arasındaki farkı göreceğiz. Bunları ifade ettiğimiz konuların yer değiştirmesi gerekebilir 😊
 • Üretken hissettiğimiz konuları, fayda sağlayıp hizmet edeceğimiz şeyleri, şifaya ihtiyaç duyan meselelerimizi, disipline olmamız gereken yaşam alanlarımızı tespit etme şansı bulabiliriz dolunayın ışıkları altında.

Her Başak dolunayında olduğu gibi, duygular düşünceler nedeniyle karışık, düşünceler de duyguların karmaşasında…
Hayata, hayatımızın bir alanına verim katma istek ve ihtiyacı yoğun. Ancak ya pek çok alternatif söz konusu olduğundan ya da pek çok şeyi aynı anda hedeflediğimizden dolayı zihinsel ve duygusal karmaşa yaşayabiliriz. Bir şeyleri başka bir şeylere tercih etmek ya da bir şeylerden vazgeçmek durumunda kalmak fikri yorucu gelebilir. Sadeleşmek ve rutinlere de yansıyan, kalıcı bir temizlik yapmak söz konusu olabilir. Ne güzel olur 😊

Çözüm üretme, bir derde deva olma, bir yarayı sarma, birilerine iyi gelme, birileri için iyi ki olma ihtiyacı sebebiyle fazlasıyla müdahaleci davranana kişiler baskı yaratabilir. Duygusal ihtiyaç ve beklentileri göz ardı etmenin, dünyevi bir çabaya kilitlenmenin zararını görebilirler, verebilirler.

Dolunayın hikayesinde elini taşın altına koymak gibi şeyler de var. Durum tespiti, değerlendirilmesi, çözümü gibi konularda gerçek ve samimi bir gayret ortaya koyanlar ile herhangi somut bir çabası olmasa da olaya yürekten inananlar bir araya gelmekte zorlanacaktır bu etkiler altındayken… Orta yolu bulma ve el ele vermeler önemli. ÇABANIN OLMADIĞI NİYETLERİN, ADIMLARIN YARIDA KALMASINA ŞAHİTLİK EDECEĞİZ.  YA DA İÇİNE İNANÇ VE ÇABA KATILMAMIŞ NİYETLERİN BİZİ TAM OLARAK İSTEDİĞİMİZ NOKTAYA TAŞIYAMADIĞINI GÖRECEĞİZ.

Bu dolunayda “şifa” teması baskın. Sağlığın bütüncül olduğunu, fiziksel, zihinsel ve duygusal olarak sağlanabilmişse asıl olarak sağlıktan bahsedilebileceğini görmek önemli. Şifaya hizmet eden her türlü yol açılabilir. Bu yoldan yürümek için önce şifaya ihtiyaç duyulduğunu ve ulaşılabileceğimizi kabul etmek gerekecektir. Şifaya ihtiyaç duyan gerçekten bir kişi olabilir. Ama bunun yanında bir ilişki, işimiz, bir konudaki algımız ya da yaşam biçimimiz, düşünce yapımız da şifa bekliyor olabilir. Güçlendiren, büyük değişimler yaratacak olan adımlar söz konusu olabilir. Yeni fikirler, üretken çözümler, bakış açısında değişim yaratacak gelişmeler, gündem değiştirecek kararlar ön plana çıkabilir.

Toplumsal olarak bakacak olursak konuya ülkemiz açısından tarım, doğal besin kaynakları, topraklarımız, sağlık ve sektörü adına yapılacak düzenlemeler ve bu içerikteki konularda şimdiye kadar yapılanın sonuçlarını görme,  geldiğimiz noktadaki gerçeklerle yüzleşme ihtimali söz konusu. Doğa olayları, suyun varlığı ya da eksikliğinden kaynaklanan problemler söz konusu olabilir. Isının eksiliği ya da fazlalığından dolayı oluşan sorunlar gündeme gelebilir.

19 Mart 2022 CUMARTESİ
Ay günün tamamında Terazi burcundaki seyrine devam edecek. Paylaşımların yoğun olacağı, keyifli konularla ilgilenmek isteyeceğimiz, hayatımıza, ilişkimize, yaşadığımız ortama güzellik katma, içindeki güzellikleri ortaya çıkarma, daha çok tadına varma istek ve ihtiyacında olacağız. Bu ihtiyacı ortaklaşa giderebileceğimiz kişiler varsa etrafımızda eğlenceli, değişik, farklı tatlar ve canlandıran aktiviteler ile birlikte güzel bir gün olabilir. Bugün iyi ilişkiler ve onlar yoluyla gelecek fırsatlar ile buluşmak mümkün. Can suyu niteliğinde dokunuşlar, heyecanlandıran ve kıpırdanma sağlayan gelişmeler yaşanabilir. Ancak tabi ki bir de şu açıdan bakmak lazım. Venüs ve Mars mart ayının başlarında hizalandı. Şimdi her ikisi de Uranüs ile kare açıda bugünlerde. Venüs karesi bugün, Mars karesi de 22 Mart’ta kesinleşecek. Konu ilişkiler olduğunda olumlu ya da olumsuz anlamda karar vermeden önce iki kez düşün diyor gökyüzü. Zaten sorunları olan ilişkilerde bir kırılım yaşanabilir. Rutin ve size denge veren ilişkiler cazibesini kaybedebilir. Ya da istikrar veremeyecek yeni ilişkilerin cazibesi artabilir.

 • Hem özel hem de sosyal ilişkilerimizde bu 1-2 gün içindeki süreçte beklenmeyen gerginlikler, aslında biliniyor olsa bile neden patlama noktasına geldiği fark edilemeyen gerilimler yaşanabilir.
 • Durup dururken başlayan bir tartışma “inceldiği yerden kopsun” noktasına varabilir. 
 • Riskli ancak bu nedenle de sizi baştan çıkaran hareketlerden de zarar görebileceğinizi hatırlatmak da fayda var.
 • Kısıtlandığınızı düşündüğünüz konularda tedbili mekan yaratmak isteyebilirsiniz.
 • Sırf manevra yapmış olmak adına dengesiz adımlar atmak belirsizlikleri de beraberinde getirebilir.
 • Siz dengede kalmaya çalıştıkça hayatı paylaştığınız insanlar sizi bu noktadan uzaklaştıracak şekilde davranabilir.
 • Şaşırtıcı hamleler sizden değilse bile karşınızdakinden gelebilir.
 • Yerinden oynamış taşları aynı yerine sokma telaşı yerine belki yeni yollara döşemek gerekebilir.
 • Bu etki altındayken Venüs ile ilintili diğer temalar, finansal hamleler, estetik ve güzellik ile alakalı girişimler de pek riskli ve nasıl sonuçlanacağını kestiremeyeceğimiz şekilde gelişebilir.
 • İşleri yoluna soktum ve hız kazandım dediğiniz konularda yeni değişkenler hesapların karışmasına vesile olabilir.
 • Hem sosyal hem de ikili ilişkilerde kontrolsüz hareketler, hazırlıklı olmadığımız gelişmeler, tepkiler, isyankar tavırlar, düşünülmeden yapılmış ve sonrasında “pişmanlık bonus” u da içerebilen hamleler söz konusu olabilir. Olmasın diye söylüyorum 😊

20 Mart 2022 PAZAR
Ay saat 18:44 e kadar Terazi burcunda olacak. Güne bir miktar gergin bir etki ile başlayacağız. Üzerimizde hayır demekte zorlandığımız konuların, tepki gösterme şansımız olmayan olayların, çatışmayı göze alamadığımız için susmayı tercih ettiğimiz meselelerin gerginliği olacak. Birileriyle bir arada olmak, iş birliği yapmak, uzlaşmak çok kolay olmayabilir. Ya da bunları zorla yapmış olmanın, mecbur kalmanın rahatsızlığı yoğun olabilir. 15:39-18:44 arasında Ay açısız olacak ve sonrasında Akrep burcuna geçecek.

Günün ikinci yarısında akşam saatlerinde bu etkiler yavaş yavaş dağılacak. Ne istediğini bilme ve bunu üzerindeki baskılara rağmen duygusal anlamda ifade edebilme gücünü kendimizde bulacağız. Ancak bunun yanı sıra akşam saatlerinde şüpheci ve dürtüsel bir tepkisellikle de hareket edebiliriz. Her zaman normal kabul ettiğimiz konulara başka bir gözle bakıp bizi rahatsız eden şeyleri dönüştürmenin yollarını arayabiliriz. Buna dönen tekere çomak sokmak da diyebiliriz. Ama özünde “aslında rahatsız eden” kısmını göz ardı etmemek gerekir.

Bugün Güneş Koç burcuna geçiyor. Yeni bir bir mevsim, astrolojik olarak da yeni bir yıl başlıyor. Baharın canlılığına ve hayatımızda baharın gelmesine ihtiyaç duyduğumuz konuların çiçek açmasına çoook ihtiyacımız var. Umarım bu yeni dönem gerçekten de bu ihtiyaçlara hizmet eder.

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.