14 Şubat 2022 Haftası – Günlük

14 Şubat 2022 PAZARTESİ
Ay günün ilk yarısında Yengeç burcundaki seyrine devam edecek.  Bu zaman diliminde zorlayıcı kişiler, duygusal baskı yaratan konuşma ve yazışmalar, iletişim tıkanıklıkları yaratan tablolar, sözlü atışmalar, inatlaşma ve çekişmeler yaşanabilir. Duygusal bir baskı, karar verdirmeye çalışan manipülasyonlar söz konusu olabilir.

Saat 14:17 sonrasında olayları yönetme, kendimizi ifade etme, duygusal tepkileri kontrol edip bir üst seviyeden durumlara bakabilme, kendi merkezimizi kaybetmeden, dağılmadan ilerleme şansımız olacak.  Günün geri kalanında güç katan, dayanışma etkisi veren, köklü değişimleri tetikleyen, radikal kararlara götüren gelişmeler yaşanabilir. Akşam saatlerinde de bu etkiler altında olacağız. Kutlayanlar için 14 Şubat akşamı gösterişli, eğlenceli ve beklentilerini biraz yükseldiği nitelikte geçecek.

Bugünün etkilerinde bir şeylere tekrar başlıyoruz dedirten şeyler de var. Bitmiş bir ilişkinin, kapanmış bir defterin, öncesinde hayır denilip durdurulmuş olanın tekrar hayata geçişine dair kararlar alınabilir. Bu kez her şeyin çok farklı ve çok daha güzel olacağına inanmak eğer işin içine samimi bir çaba da girdiyse süper olabilir. Ancak tavsiye almayı zorlaştıran, bildiğini okuyan, kendi deneyiminden başka hiçbir şeyden ders almak istemeyen haller de var. Provokatif, kışkırtıcı durumların oyununa gelen, olayların üstüne giden, yenildiği yerden tekrar maça giren kişiler göreceğiz etrafta. Daha önce olmamış, maya tutmamış hikayelerin tekrar denenmesi için ya şartların ya da yönetim şeklinin değişmesi gerekiyor. Bu da bakış açısını genişletmeyi.

Bugün Pallas 30 Nisan’a kadar kalacağı Koç burcuna geçecek. Merkür de Kova burcuna geçiş yapacak. Zihinsel verimin artacağı, hız kazanacağı, teknolojik konuların da içinde olduğu bazı fikirlerin hayata geçirileceği, taktiksel zekaya sahip olan kişilerin bir adım öne çıkacağı nitelikte geçecek bu süreç.

15 Şubat 2022 SALI
Ay Aslan burcunda olacak gün boyunca.  Haftanın en yorucu günlerinden biri. Hem şartlar değişiyor hem de bu değişim vesilesi ile yaşanan durumlar bazı şeylerin aksamasına, gecikmesine sebep oluyor. Günün ilk yarısı değişkenlik ve dengesizlik, plansızlık barındırıyor. Akşam saatleri ise karamsarlık, fazla ciddiyet, sorumluluklar ve kaygılar hakim olacak. Günün ilk yarısında esneklik, ikinci yarısında da pozitif de kalmak gerekecek. Çözüm üretme ve iletişim becerisini kullananlar pek çok şeyi daha rahat yönetecekler bugün. Ancak bunun yanında her şeyin sadece bilgiyle ve akılla çözülemeyeceğini de kabul etmek gerekiyor. Meselelere sadece kendi penceresinden bakanlar(bu tam olarak doğru cevapları içerse bile), bugün hem zorlanacak hem de diğerlerini uğraştıracak. Sorunları çözmek, aksaklıkları gidermek, tıkanıklıkları aşmak, değişimi yönetmek konusunda doğru kelimeleri doğru zamanda ve etkin biçimde kullanmanın ne kadar önemli olduğunu göreceğiz bugün.

Bugünlerde aslında pek çok şeyin açıklıkla karşılığını göreceğimiz daha doğrusu bunu isteyeceğimiz olaylar yaşıyoruz. Öğrenme ihtiyacımız, olumlu olan cevaba, bilgiye ulaşma ihtiyacımız artmış durumda. Tam olarak gerçek olana hakim olamamanın açlığı söz konusu. Her fark ettiğimiz şey yeni bir kapı açıyor ve yeni merakların tohumu oluyor. Görsel olan, imajinasyon içeren şeyler, zihnimizdeki resmi görünür kılan uğraşlar, zihnimize resmini yansıtan şeyler bugünlerde ekstra cazip. Sezgiler, meditasyonlar, görsel sanatlar, ilhamın da işin içine karıştığı aktiviteler için güzel etkiler bunlar. Ama bunun yanında taze kafa karışıklıklarına da çok yatkınız. Salt realitede kalmayı gerektiren konularda, mesela bir şeyin olmayacağını kabullenmek gereken noktalarda da gereksiz bir pozitiflik ya da “aslında hiçbir şey bitmiş değil ben bu tıkanıklığı aşarım” dedirten bir inatlaşma yaşayabiliriz. Özellikle Kasım ayından bu yana yaşanan olaylara bu gözle bir bakmakta fayda var.

16 Şubat 2022 ÇARŞAMBA
Ay Aslan burcunda olacak ve saat 19:56 da Aslan burcunda bir dolunay meydana gelecek. Dolunayın verdiği duygusal yoğunlaşmanın, gerginliğin üst seviyelere varacağı nitelikte bir gün. Venüs Mars kavuşumu da bu etkilerin tüm ilişkilerimize yansıyacağını işaret ediyor. Dün de bahsettiğim gibi kelimelerin gücü yani iletişimin kalitesi sorunların çözülmesinde, netlik sağlamak konusunda çok kıymetli olacak. Doğru fikirlerin doğru zamanda doğu şekilde sunulması da öyle. Birini fikirlerimizle beslemek bir işi yeni fikirlerle geliştirmek, büyüten fikir alışverişlerinde bulunmak adına gereken ortamı bulabiliriz. Orijinal fikirler, etki bırakan konuşmalar da söz konusu olabilir bugün.  Yani ilişkilerin problemlerine değil de çözümlerine odaklanmak gerekecek.  Ya da tıkanıklıklara değil de onları giderecek yollara odaklanmak iyi gelecek. Üzerinde yoğunlaştığımız bizden bunu bekleyen konular zihinsel olarak kendimizi ortaya koymamızı, fikirlerimizden beslenmeyi istiyor. Bir şeyleri ortaya çıkarmanın, göstermenin ya da görünür olmanın hem isteği ve motivasyonu hem de kaygısı var bu dolunayda. Bizi çeken, iten, çekiştiren ya da bizim böyle hissettiğimiz konular bu hissiyatı yaratıyor. Karar mekanizmalarında da sıkışmış hissettiriyor. Aslan burcunun hakimiyet ile bağlantısı düşündüğünde egoya dayalı mücadeleler, hakimiyet kurma ya da artırma çabası dikkat çekecek. Direnç konusu da buna karşı olan tarafla yaşanacak.

17 Şubat 2022 PERŞEMBE
Ay günün tamamında Başak burcunda olacak. Çok fazla uğraşılacak detayın, ilgimizi ve çabamızı gerektiren çok fazla işin gündemde olacağı bir gün. Birden fazla konuya aynı anda odaklanmaya çalışmak ya da pek çok şeyin eş zamanlı olarak tetiklenmesi bir miktar dağınıklık yaratabilir. Ancak her durumda var olanı geliştirecek ve hayatımıza yenilikler katacak bazı konular, alternatifler cazibe kazanıyor bugünlerde. Ay akşam saatlerinde Jüpiter Uranüs sekstilini çalıştıracak. Hem öğrenmek ve gelişim sağlamak hem de bunu başkalarına fayda sağlayacak şekilde bizde olanı sunmak adına güzel olabilir akşam saatleri. Hayatımıza hareketlilik katacak yenilikler, işimize renk katacak düzenlemeler, farklı bir yüz ile ön plana çıkma isteği söz konusu. Güzel sürprizler ve değişimi tetikleyecek adımlar gelebilir.

Bugünler aynı zamanda sağlık ve sağlık sektörü açısından yeni kararların alınması, yeni düzenlemelerin yapılması, yeni kuralların hayata geçirilmesi ya da var olanların revizyonu adına da bazı gelişmeler olabilir.  

18 Şubat 2022 CUMA
Ay günün tamamında Başak burcunda olacak. Hafta sonuna tamamlanmamış iş kalmasın diye yapılacaklar listesini temizleme ihtiyacımız olacak bugün. Sabah saatlerinde iyi ilişkiler, sosyalleşme ihtiyacımızı besleyen ortamlar, bunları devreye sokarak halledilecek meseleler açısından elverişli.  İkili ve sosyal açıdan kendimizi düzgün ve net ifade etme imkanı bulacağız. Yanlış olanı düzeltmek, hataları dile getirmek, yolunda gitmeyeni tespit edip hedefindeki kişiye bunu aktarmak için uygun, yumuşak bir tavır ile doğruları dile getirme şansımız olacak. Günün ikinci yarısına önemli iş ve görüşmeleri bırakmamak iyi olur. Zira öğleden sonrasında hem dağınıklık ve karmaşa hem de yanlış anlama ve anlaşılmaların riski var. Bir çeşit boş vermişlik hali düzenin aksamasına sebep olabilir. Bu arada bugünler genel olarak kural ihlali, açıkların kullanılması, işe yarayan uygulamaların devre dışı bırakılması ve buna bağlı yaşanabilecek sorunları da işaret ediyor. O zaman “bu da böyle olsun”, “bundan sonra böyle” dediğimiz her türlü “sözde” esneme hali aslında daha büyük sorunların fitilini ateşleyebilir.

20 Şubat 2022 PAZAR
Ay Terazi burcunda olacak. Günün ilk yarısı ve gün ortası sağlamlık, kalıcılık, istikrar ve denge hissi veren ortamlara, kişilere yakın olmak isteyeceğiz. Olgunca yaklaşımlar sayesinde ilişkileri dengeleme, geçmişin büyüten tecrübelerini hatırlama ya da bunlara sahip kişilere kulak verme şansı bulabiliriz. Günün ikinci yarısında ise gerginlik yüksek olacak. Siz barışçıl davransanız bile ortamı geren, huzuru bozan kişiler olabilir etrafta. Denge kurmaya, anlaşmaya, uzlaşmaya yönelik çabalar karşılıksız kalabilir. Bu çabanın gerçek anlamda hangi ihtiyaçtan doğduğunu sorgulamak lazım. Bazen tartışmalardan kaçmak daha büyük anlaşmazlıkların oluşmasına vesile olabiliyor. Kavgaya dönüştürmeden fikir ayrılıklarını seviyeli ve samimi bir şekilde masaya yatırabilmek, yapmacık bir iyilik halinden çok daha sağlamlık veriyor. Bastırmak ve geçiştirmek gibi şeyler içinde bulunduğumuz durumu daha çetrefilli bir hale sokabilir. Sizi saklandığınız yerden dışarı biraz da zorla çıkaracak, bu nedenle de sıkışmış hissettirecek kişiler olabilir etrafınızda. Hatırlayalım o zaman günün geri kalanında bu bilgileri.

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.